עזרה השקעה עם סכום חודשי קבוע לטווח ארוך

פריפריאלי

משתמש צעיר
בגדול אני מעדיף הו"ק כל חודש של כמה מאות שקלים שיורד לי אוטומטי מהחשבון בלי מידי התעסקות.

השאלה כמה זה התעסקות בניהול מסחר עצמי כל חודש?
מסחר עצמאי זה אומר שכל חודש או תקופה אתה מעביר את הכסף לחשבון המסחר שלך ואחרי זה אתה קונה את מה שרצית.
באינטרקטיב אתה יכול להגדיר בבנק הוראת קבע אליהם ואצלם אתה יכול להגדיר קניה קבועה כל חודש

ד. מ.

משתמש פעיל
הכוונה היתה לדמי ניהול מהחיסכון (תיקנתי את ההודעה)
גם בזה ישנו הבדל בגובה הסכום הקיים בחיסכון (ככה לפחות אמר לי סוכן ביטוח שהוא נותן לי אחוזים מסוימים בהתחלה, וכשיהיה סכום גבוה יותר בחיסכון יהיה אפשר לקבל הצעה טובה יותר).
אני לא מכיר קופות גמל להשקעה שלוקחות דמי ניהול מהפקדה (רק קרנות פנסיה)
הסיבה להבדל היא שפנסיה זה המקום היחיד שמותר לקחת גם מהפקדה וגם מחיסכון.

scw

משתמש פעיל
יוצרי ai
הסיבה להבדל היא שפנסיה זה המקום היחיד שמותר לקחת גם מהפקדה וגם מחיסכון.
מותר גם בקופ״ג להשקעה (עד 4%) אבל בפועל לא גובים
מסתבר שזה בגלל שאם יגבו יהיה יתרון מובהק להשקעות בדרכים אחרות

ד. מ.

משתמש פעיל
מותר גם בקופ״ג להשקעה (עד 4%) אבל בפועל לא גובים
מסתבר שזה בגלל שאם יגבו יהיה יתרון מובהק להשקעות בדרכים אחרות
מעניין מאד, כי אני שמעתי מנחום (לא זוכר את המשפחה) ממסילה שאומר שפנסיה זה המקום היחיד שמותר לקחת גם מהפקדה וגם מצבירה, @השקעות R הון @מקצועי בלבד מה האמת?

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
מעניין מאד, כי אני שמעתי מנחום (לא זוכר את המשפחה) ממסילה שאומר שפנסיה זה המקום היחיד שמותר לקחת גם מהפקדה וגם מצבירה, @השקעות R הון @מקצועי בלבד מה האמת?
אפשר לגבות 4% אך כפי שמשתקף בגמל נט לא גובים.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
זה לא נכון.
אבל במציאות לא נהוג בכל שאר הקרנות לגבות מהפקדה, אבל גובים מהצבירה אחוז הרבה יותר גבוה מאשר מה שגובים בפנסיה.

חלב מוקצף

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הדמיות בתלת מימד
עריכה והפקת סרטים
D I G I T A L
קיבלתי הצעה לגבי הפקדת קרן השתלמות ממיטב דש של 0.85% דמי ניהול.
זה יקר מאוד? יקר קצת או סביר?

חלב מוקצף

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הדמיות בתלת מימד
עריכה והפקת סרטים
D I G I T A L
אפשר לנסות להתמקח איתם שיורידו
בכל אופן מומלץ לפנות למישהו מקצועי שיעזור לך באופן אישי
מה יעזור מישהו מקצועי?
הרי אם זה המחיר שלהם אז זהו זה. לא?

מישהו מקצועי בעצם יעשה סקר שוק בין הקופות השונות? דבר שלכאורה גם אני יכולה לעשות
אשמח לשמוע איך אוכל לקבל תועלת בצורה הכי טובה

scw

משתמש פעיל
יוצרי ai
מה יעזור מישהו מקצועי?

מישהו מקצועי בעצם יעשה סקר שוק בין הקופות השונות? דבר שלכאורה גם אני יכולה לעשות
אין כזה דבר מחיר שלהם
זה המחיר שהם עשו לך!!!!

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
מה יעזור מישהו מקצועי?

הרבה יותר חשוב מדמי הניהול זה לבחור במסלול ההשקעה ובחברה שתתאים לנתונים הספציפיים שלך.
רק אח"כ דמי הניהול.
מישהו מקצועי גם יכול לעזור לך בדרכים שונות להגיע לדמי ניהול מינמליים גם בדרכים שלכאורה לא תגיעי אליהם.

דניאל נבון

משתמש צעיר
מנוי פרימיום
מה יעזור מישהו מקצועי?

בהיבט הזה אם כבר החלטת לבחור בקופת גמל להשקעה אין יותר מדי מה להסתבך.
תבחר ראשית כל במסלול ההשקעה הרלוונטי עבורך ואיתו תיגש ל2-3 סוכנים תראה מה ההצעה שלהם ואיפה הכי זול יהיה עבורך להשקיע באותו מסלול שבחרת.
אני לא רואה איך תפסיד מזה שתיעזר בסוכן,
סוכן בין כה וכה לא גובה ממך כסף בעבור השירות הזה (לפחות רובם המוחלט) ואם ההצעה שלו יותר טובה ממה שהשגת בצורה עצמאית אז ודאי שעדיף דרכו.

יש סוכנים שיודעים בגוף מסוים להציע דמי ניהול יותר נוחים,
בנוסף יש מצבים שבהם יש "מבצע נקודתי" להבאת לקוחות חדשים ואולי תגיע בזמן שתוכל לנצל אותו.

מעבר לכך לעתים סוכנים יכולים להכניס אותך תחת מבצע כלשהו שנהוג עם מקום עבודה מסוים,
לדוגמה אם אחד מבני משפחתך עובד בחברה X אז יתכן שלאחד מבתי ההשקעות יש הטבה שהוא מציע לעובדי חברה X ואז ניתן להכניס אותך לאותה הטבה.

בכל אופן אין לדעתי מה לרוץ עם טלפונים לכל החברות השונות,
אתה יכול ישר לפנות ל 2-3 סוכנים ראויים והגונים ולתת להם לעבוד בשבילך.

שים לב כמובן שאם סכום ההפקדה הראשונה שלך הוא מינורי (נניח 1,000 שקל) אז ודאי שגם הסוכן וגם בתי ההשקעות לא יוכלו להציע לך יותר מדי הטבות.
במצב כזה אתה יכול בהתחלה להתחיל עם דמי ניהול של 0.8% וככל שיצבר יותר כסף להתמקח מחדש אחת לשנה - שנתיים,
ההצעה שנותנים לאדם שיש לו קופה של 100 אלף ש"ח שונה מההצעה שנותנים לאדם שרוצה לפתוח עם 1,000 ש"ח.

מעבר לכך חשוב לזכור שעיקר הדגש הוא על מסלול ההשקעה.
הבדל של 0.2% בדמי ניהול זה משהו נחמד שוודאי אין מה להפסיד מלהוזיל אותו,
אך עם זאת מסלול ההשקעה משפיע הרבה יותר על התשואה הסופית בקופה.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
במצב כזה אתה יכול בהתחלה להתחיל עם דמי ניהול של 0.8% וככל שיצבר יותר כסף להתמקח מחדש אחת לשנה - שנתיים,
ההצעה שנותנים לאדם שיש לו קופה של 100 אלף ש"ח שונה מההצעה שנותנים לאדם שרוצה לפתוח עם 1,000 ש"ח.
לא רואה שום סיבה לפתוח ב0.8%.
כשאפשר בקלות לקבל 0.6%.
והרבה מאד אנשים יכולים גם פחות משמעותית.

• תודה
Reactions: scw

דניאל נבון

משתמש צעיר
מנוי פרימיום
לא רואה שום סיבה לפתוח ב0.8%.
כשאפשר בקלות לקבל 0.6%.
והרבה מאד אנשים יכולים גם פחות משמעותית.
נתתי את זה כדוגמה,
אם הוא יפנה ל3 סוכנים כפי שרשמתי אז סביר להניח שיציעו לו פחות מכך.
יש הרבה גופים וההצעות ביניהם משתנות מעת לעת אז מה שידוע לי שהיה ניתן לקבל לפני X זמן לא בהכרח רלוונטי כרגע.

לקבל בקופת גמל להשקעה דמי ניהול של 0.6% בקלות עם 1,000 ש"ח פתיחה ראשונית אני לא מכיר שניתן להשיג בכזאת פשטות כפי שאמרת, אשמח להחכים.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום

דניאל נבון

משתמש צעיר
מנוי פרימיום
כמעט כל סוכן (מנסיון)
אין בעיה אז כמו שאמרתי אפשר ללכת ל 2-3 סוכנים ולראות את ההצעות שלהם.

"יש סוכנים שיודעים בגוף מסוים להציע דמי ניהול יותר נוחים,
בנוסף יש מצבים שבהם יש "מבצע נקודתי" להבאת לקוחות חדשים ואולי תגיע בזמן שתוכל לנצל אותו.

מעבר לכך לעתים סוכנים יכולים להכניס אותך תחת מבצע כלשהו שנהוג עם מקום עבודה מסוים,
לדוגמה אם אחד מבני משפחתך עובד בחברה X אז יתכן שלאחד מבתי ההשקעות יש הטבה שהוא מציע לעובדי חברה X ואז ניתן להכניס אותך לאותה הטבה."

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כט

א מִזְמוֹר לְדָוִד הָבוּ לַיהוָה בְּנֵי אֵלִים הָבוּ לַיהוָה כָּבוֹד וָעֹז:ב הָבוּ לַיהוָה כְּבוֹד שְׁמוֹ הִשְׁתַּחֲווּ לַיהוָה בְּהַדְרַת קֹדֶשׁ:ג קוֹל יְהוָה עַל הַמָּיִם אֵל הַכָּבוֹד הִרְעִים יְהוָה עַל מַיִם רַבִּים:ד קוֹל יְהוָה בַּכֹּחַ קוֹל יְהוָה בֶּהָדָר:ה קוֹל יְהוָה שֹׁבֵר אֲרָזִים וַיְשַׁבֵּר יְהוָה אֶת אַרְזֵי הַלְּבָנוֹן:ו וַיַּרְקִידֵם כְּמוֹ עֵגֶל לְבָנוֹן וְשִׂרְיֹן כְּמוֹ בֶן רְאֵמִים:ז קוֹל יְהוָה חֹצֵב לַהֲבוֹת אֵשׁ:ח קוֹל יְהוָה יָחִיל מִדְבָּר יָחִיל יְהוָה מִדְבַּר קָדֵשׁ:ט קוֹל יְהוָה יְחוֹלֵל אַיָּלוֹת וַיֶּחֱשֹׂף יְעָרוֹת וּבְהֵיכָלוֹ כֻּלּוֹ אֹמֵר כָּבוֹד:י יְהוָה לַמַּבּוּל יָשָׁב וַיֵּשֶׁב יְהוָה מֶלֶךְ לְעוֹלָם:יא יְהוָה עֹז לְעַמּוֹ יִתֵּן יְהוָה יְבָרֵךְ אֶת עַמּוֹ בַשָּׁלוֹם:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

הווי משפחתי • 4

לוח מודעות

למעלה