השקעות השקעה במניות בשקלים או בדולרים

ה. שלמה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
וכולכם פה מכירים אולי את עליית המדד של השנתיים האחרונות, אבל אני ממליצה לעשות בדיקה למשל בכמה המדד עלה משנת 2010 עד שנת 2020.
וכמה היה מ1980 עד 1990?
בינתיים, אי אפשר להסיק מההיסטוריה, כי ההתנהלות הכלכלית של ישראל לא היתה נכונה בעבר, ואין די נתונים ארציים היסטוריים.
כשאני מביא ממדינות כמו ארה"ב, זה יותר לכיון ה2.5 - 3 אאל"ט.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
וכמה היה מ1980 עד 1990?
אני לא חושבת שהנתונים מלפני 40 שנים כ"כ רלוונטיים כפי שאני לא חושבת שיחזרו פה גם לתקופות הצנע מזמן קום המדינה.
יש הבדל גדול בין מדינה שהיא יחסית בראשית דרכה, לבין מדינה שהיא כבר מבוססת מאד ועם כלכלה מעולה.

טוב מאוד

משתמש מקצוען
זה גם לא נכון.
אלא א"כ אתם לוקחים את התחזית ל2-3 הקרובות ולפי זה מכריעים שכך התחזית באופן קבוע.
יעד בנק ישראל זה לעלייה שנתית של בין אחוז אחד ל3%, כך שאולי אפשר לומר שלטווח ארוך לחשב את אמצע היעד של 2% לשנה.
וכולכם פה מכירים אולי את עליית המדד של השנתיים האחרונות, אבל אני ממליצה לעשות בדיקה למשל בכמה המדד עלה משנת 2010 עד שנת 2020.
גם אם האינפלציה היא רק 2% עדיין כדאי לקנות בשקלים

ה. שלמה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
אני לא חושבת שהנתונים מלפני 40 שנים כ"כ רלוונטיים כפי שאני לא חושבת שיחזרו פה גם לתקופות הצנע מזמן קום המדינה.
יש הבדל גדול בין מדינה שהיא יחסית בראשית דרכה, לבין מדינה שהיא כבר מבוססת מאד ועם כלכלה מעולה.
לכן כתבתי שאם משווים לאמריקה זה גבוה יותר.
ובדקתי שוב את הנתונים, ה cpi ב50 שנים האחרונות כמעט 4% שנתי.

ה. שלמה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום

ה. שלמה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בלקרוק S&P 500 1159250 מיסוי צמוד דולר.
אינווסקו S&P 500 1183441 מיסוי ריאלי.
בלקרוק נאסדק 1159243
אינווסקו נאסדק 1186063

דף גמרא

משתמש מקצוען
בלקרוק S&P 500 1159250 מיסוי צמוד דולר.
אינווסקו S&P 500 1183441 מיסוי ריאלי.
בלקרוק נאסדק 1159243
אינווסקו נאסדק 1186063
כל כך הרבה נכתב על השאלה איזה קרן סל משתלמת יותר
בלאקרוק או אינווסקו

מה שאתה כותב כאן יכול להיות שיקול משמעותי בהכרעה ביניהם.

חניוק

משתמש מקצוען
שים לב שהקרן על סנופי של בלאקרוק, בסיס המיסוי הוא על שער הדולר שקל אף שהוא בשקלים.
1724056753109.png

מעניין :unsure:

nechamizak

משתמש סופר מקצוען
לזיק יש מחשבון בו ניתן לחשב מס לפי השיטה הרצויה: מס ריאלי 25% , מס נומינלי 15%, והצמדה לדולר (שאותו הוא מחשיב כ 25% ריאלי).
אפשר לשחק עם המחשבון ולראות מה קורה עם מיסוי השקעות בתרחישים שונים:

חניוק

משתמש מקצוען
@טוב מאוד

לפי תקנות מס הכנסה (חישוב סכום אינפלציוני במכירת יחידה בקרן נאמנות), תשס"ג-2003

רק אם קרן נאמנות מחזיקה 90% מהשקעות הקרן במטבע זר מסוים אז חישוב ההצמדה הוא לפי שינוי בשער המטבע
*או שהסכום האינפלציוני של השקעות הקרן מחושב לפי שינוי בשער המטבע הזר

אז אני משער שכל הקרנות של אינווסקו שלא מחזיקות פיזית בנכסים, חישוב בסיס ההצמדה הוא לפי מדד המחירים לצרכן

נערך לאחרונה ב:
החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה