ביקורת השמיטה הסתיימה ממזמן, אך מחירי הירקות שוברים שיאים

המוכשר !!!

משתמש מקצוען
אם הולכים לפי עלויות - אז לפעמים זה דווקא יהיה יותר יקר
חקלאים - מוכרים בדרך כלל לפי כוח שוק ולא לפי העלויות.

אז אולי אפשר להעלות מחירים ולפי זה נתחיל לקבל מושגים?

אני מעלה תמונה מהאתר של משנת יוסף. (לשים לב לסוגריים ששם כתוב מחיר לקילו)

צפה בקובץ המצורף 1327045צפה בקובץ המצורף 1327046צפה בקובץ המצורף 1327047
אשמח להסבר איך העלויות יותר יקרות ממחיר שוק? ומי ממן את החקלאים?

תאורת חרום

משתמש סופר מקצוען
אשמח להסבר איך העלויות יותר יקרות ממחיר שוק? ומי ממן את החקלאים?
אני יהיה הוגן ויענה שאני לא יודע באמת! (וכנראה שזה חלק מהטענות של המלעיזים על אוצר ב"ד)

אבל זה ברור שגם חקלאי שהשקיע מאוד בסחורה שלו והמחיר בשוק ירד מאוד מכל מיני סיבות הוא ימכור אם יצא לו רווח אפילו קלוש. (והוא לא יטען שהעלויות יותר יקרות ממחיר שוק)

המוכשר !!!

משתמש מקצוען
אני יהיה הוגן ויענה שאני לא יודע באמת! (וכנראה שזה חלק מהטענות של המלעיזים על אוצר ב"ד)

אבל זה ברור שגם חקלאי שהשקיע מאוד בסחורה שלו והמחיר בשוק ירד מאוד מכל מיני סיבות הוא ימכור אם יצא לו רווח אפילו קלוש. (והוא לא יטען שהעלויות יותר יקרות ממחיר שוק)
לפי מה שלימדו אותי
פירות שביעית אסור לנהוג בהם סחורה ואסור למכור אפילו לא בריווח של אגורה
כמה שעולה לבי"ד לקטוף ולשנע לחנות בכזה מחיר צריך למכור את זה
ואני גם מעדיף לא לדעת את האמת כי היא כנראה לא נחמדה לאוזנים....

אלי @@@

משתמש מקצוען
לפי מה שלימדו אותי
פירות שביעית אסור לנהוג בהם סחורה ואסור למכור אפילו לא בריווח של אגורה
כמה שעולה לבי"ד לקטוף ולשנע לחנות בכזה מחיר צריך למכור את זה
ואני גם מעדיף לא לדעת את האמת כי היא כנראה לא נחמדה לאוזנים....
מה שנכון נכון

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כה

א לְדָוִד אֵלֶיךָ יְהוָה נַפְשִׁי אֶשָּׂא:ב אֱלֹהַי בְּךָ בָטַחְתִּי אַל אֵבוֹשָׁה אַל יַעַלְצוּ אֹיְבַי לִי:ג גַּם כָּל קוֶֹיךָ לֹא יֵבֹשׁוּ יֵבֹשׁוּ הַבּוֹגְדִים רֵיקָם:ד דְּרָכֶיךָ יְהוָה הוֹדִיעֵנִי אֹרְחוֹתֶיךָ לַמְּדֵנִי:ה הַדְרִיכֵנִי בַאֲמִתֶּךָ וְלַמְּדֵנִי כִּי אַתָּה אֱלֹהֵי יִשְׁעִי אוֹתְךָ קִוִּיתִי כָּל הַיּוֹם:ו זְכֹר רַחֲמֶיךָ יְהוָה וַחֲסָדֶיךָ כִּי מֵעוֹלָם הֵמָּה:ז חַטֹּאות נְעוּרַי וּפְשָׁעַי אַל תִּזְכֹּר כְּחַסְדְּךָ זְכָר לִי אַתָּה לְמַעַן טוּבְךָ יְהוָה:ח טוֹב וְיָשָׁר יְהוָה עַל כֵּן יוֹרֶה חַטָּאִים בַּדָּרֶךְ:ט יַדְרֵךְ עֲנָוִים בַּמִּשְׁפָּט וִילַמֵּד עֲנָוִים דַּרְכּוֹ:י כָּל אָרְחוֹת יְהוָה חֶסֶד וֶאֱמֶת לְנֹצְרֵי בְרִיתוֹ וְעֵדֹתָיו:יא לְמַעַן שִׁמְךָ יְהוָה וְסָלַחְתָּ לַעֲוֹנִי כִּי רַב הוּא:יב מִי זֶה הָאִישׁ יְרֵא יְהוָה יוֹרֶנּוּ בְּדֶרֶךְ יִבְחָר:יג נַפְשׁוֹ בְּטוֹב תָּלִין וְזַרְעוֹ יִירַשׁ אָרֶץ:יד סוֹד יְהוָה לִירֵאָיו וּבְרִיתוֹ לְהוֹדִיעָם:טו עֵינַי תָּמִיד אֶל יְהוָה כִּי הוּא יוֹצִיא מֵרֶשֶׁת רַגְלָי:טז פְּנֵה אֵלַי וְחָנֵּנִי כִּי יָחִיד וְעָנִי אָנִי:יז צָרוֹת לְבָבִי הִרְחִיבוּ מִמְּצוּקוֹתַי הוֹצִיאֵנִי:יח רְאֵה עָנְיִי וַעֲמָלִי וְשָׂא לְכָל חַטֹּאותָי:יט רְאֵה אוֹיְבַי כִּי רָבּוּ וְשִׂנְאַת חָמָס שְׂנֵאוּנִי:כ שָׁמְרָה נַפְשִׁי וְהַצִּילֵנִי אַל אֵבוֹשׁ כִּי חָסִיתִי בָךְ:כא תֹּם וָיֹשֶׁר יִצְּרוּנִי כִּי קִוִּיתִיךָ:כב פְּדֵה אֱלֹהִים אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל צָרוֹתָיו:
נקרא  2  פעמים

אתגר AI

פלינדרום • אתגר 52

לוח מודעות

למעלה