השלמה לתואר

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ: עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה: דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ: בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ: כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:

טלטל22

משתמש צעיר
אני חושבת שיהיו שאלות שממש לא תצליחי לפתור בלי הידע הקודם מבדידה.
קופצת לי לראש דוגמא עכשיו- יכולה להיות שאלה שמסתמכת על העובדה שאת יודעת שניתן לקבל כל מספר בעולם על ידי חיבור של מספרים ראשוניים, דבר שאני חושבת שלמדתי בבדידה.

s976

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
קופצת לי לראש דוגמא עכשיו- יכולה להיות שאלה שמסתמכת על העובדה שאת יודעת שניתן לקבל כל מספר בעולם על ידי חיבור של מספרים ראשוניים, דבר שאני חושבת שלמדתי בבדידה.
בטוחה שזה מבדידה? :)
על כל פנים, זה קורס מומלץ מאוד לכל אחד.

חמוש

משתמש צעיר
את יכולה לפרט את השאלה?
יש לי את הידע של הקורס(למדתי דרך אולטרה קוד), אני רוצה לדעת אם אני יודעת או שצריך באמת את הידע של בדידה...

חמוש

משתמש צעיר
בטוחה שזה מבדידה? :)
על כל פנים, זה קורס מומלץ מאוד לכל אחד.
אפשר בדרך אחרת ולא דווקא קורס של תואר כמו הפתוחה..
זה באמת מומלץ, ואלו שבאמצע לימודים כדי יותר, זה עוזר להבנה של הרבה דברים...

s976

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
אפשר בדרך אחרת ולא דווקא קורס של תואר כמו הפתוחה..
זה באמת מומלץ, ואלו שבאמצע לימודים כדי יותר, זה עוזר להבנה של הרבה דברים...
נכון. כמו, בעצם, כל קורס אחר.

טלטל22

משתמש צעיר
את יכולה לפרט את השאלה?
יש לי את הידע של הקורס(למדתי דרך אולטרה קוד), אני רוצה לדעת אם אני יודעת או שצריך באמת את הידע של בדידה...
למדתי את הקורס הזה לפני כמה חודשים, אני לא ממש זוכרת, ואין לי את החומר זמין

אילה אחת

משתמש מקצוען
זה לא מבדידה. אני למדתי לא מזמן.

חמוש

משתמש צעיר
שאני למדתי את זה זה היה בלי קורס קודם(רק מתמטיקה 4 ו5 יחידות אם זה משמעותי, אולי לעיניין לוגריטמים...)
אבל בקושי למדנו הוכחות, אולי בדידה קשורה לשם...

אילה אחת

משתמש מקצוען

ctrl c

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
הנדסת תוכנה
עריכה והפקת סרטים
לא חושבת שהקורס ממש מתבסס על בדידה
אבל באופן כללי אחרי שסיימתי ללמוד בדידה לא הבנתי איך הסתדרתי בלי זה קודם, למדנו בבדידה את הבסיס לכל ההוכחות
לכן יכול להיות שאפילו לא שמתי לב שהיו בקורס של מבני נתונים דברים משם

gp

משתמש צעיר
יכולה להיות שאלה שמסתמכת על העובדה שאת יודעת שניתן לקבל כל מספר בעולם על ידי חיבור של מספרים ראשוניים, דבר שאני חושבת שלמדתי בבדידה.
אני מכירה אותו מאשנב למתמטיקה
למדתי את זה גם בבדידה וגם באשנב. באשנב זה מוצג כ"משפט היסודי של האריתמטיקה" , בבדידה - זה לא היה נושא בפני עצמו, אבל באמצעות המשפט הוכיחו עוצמות של קבוצות אינסופיות... (ומש' קש"ב למי שמכירה)
אז כולן צודקות :)

בת#

משתמש פעיל
איך אפשר לעמוד בלתרגל שעה לאחר כל שיעור... אני רואה הסרטות ממרצה אחר שוב לאחר השידור החי אם מרצה לא היה מספיק לטעמי, ומתרגלת את המטלות שישנן בקורס. וגם ככה העומס רב. התרגול חסר לי אבל להוסיף על עצמי משהו שלא חובה?
אנשים אתם עושים את זה בפועל?

נערך לאחרונה ב:

בת#

משתמש פעיל
בקצב שאני לומדת קצת יותר מ3 שנים, אני התחלתי מ1 לסמסטר אז ייקח לי בעז"ה 4.
לא כולל אנגלית (לא הייתי צריכה - היה לי פטור)

לומדת לבד. לפעמים חברות שלי עושות קורסים יחד איתי, אבל לא בקבוצה מאורגנת.
אז איך את מסתדרת עם להתמודד לבד עם מטלות ולמידה?

אילה ר.

משתמש פעיל
איך אפשר לעמוד בלתרגל שעה לאחר כל שיעור... אני רואה הסרטות ממרצה אחר שוב לאחר השידור החי אם מרצה לא היה מספיק לטעמי, ומתרגלת את המטלות שישנן בקורס. וגם ככה העומס רב. התרגול חסר לי אבל להוסיף על עצמי משהו שלא חובה?
אנשים אתם עושים את זה בפועל?
לא...
בד"כ לומדים דרך המטלות.

$bsd

משתמש פעיל
הבנתי מהאשכול פה שהקורס מבני נתונים ומבוא לאלגוריתמים, והקורס אלגוריתמים, שניהם קורסים קשים מאד,
האם שווה בכלל ללמוד אותם? האם זה נצרך באמת לעבודה בתכנות?
אני לומדת באוניברסיטה, אבל אני רוצה ללמוד רק קורסים שיעזרו לי בעבודה (ובראיון)
לכן, אני שואלת, כדאי ללמוד את 2 הקורסים האלו?
ואם כן, מומלץ לעשות אותם יחד באותו סמסטר?
או שזה מדי קשה שניהם ביחד?
(אני שואלת, כי אם לא אקח הסמסטר גם את אלגוריתמים, אצטרך לחכות לשנה הבאה, וחבל...)
אשמח מאד למידע.
תודה

i am

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
הבנתי מהאשכול פה שהקורס מבני נתונים ומבוא לאלגוריתמים, והקורס אלגוריתמים, שניהם קורסים קשים מאד,
האם שווה בכלל ללמוד אותם? האם זה נצרך באמת לעבודה בתכנות?
אני לומדת באוניברסיטה, אבל אני רוצה ללמוד רק קורסים שיעזרו לי בעבודה (ובראיון)
לכן, אני שואלת, כדאי ללמוד את 2 הקורסים האלו?
ואם כן, מומלץ לעשות אותם יחד באותו סמסטר?
או שזה מדי קשה שניהם ביחד?
(אני שואלת, כי אם לא אקח הסמסטר גם את אלגוריתמים, אצטרך לחכות לשנה הבאה, וחבל...)
אשמח מאד למידע.
תודה
שניהם חשובים מאוד לעבודה וראיונות, אולי יותר מכל קורס אחר...
ושניהם קורסים חובה לתואר.
מבני נתונים ומבוא לאלגוריתמים לא מידי קשה, אלגוריתמים קשה יותר.
אלגוריתמים די מבוסס על מבני נתונים וממש לא כדאי לקחת במקביל.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קו

א הַלְלוּיָהּ הוֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב מִי יְמַלֵּל גְּבוּרוֹת יי יַשְׁמִיעַ כָּל תְּהִלָּתוֹ:ג אַשְׁרֵי שֹׁמְרֵי מִשְׁפָּט עֹשֵׂה צְדָקָה בְכָל עֵת:ד זָכְרֵנִי יי בִּרְצוֹן עַמֶּךָ פָּקְדֵנִי בִּישׁוּעָתֶךָ:ה לִרְאוֹת בְּטוֹבַת בְּחִירֶיךָ לִשְׂמֹחַ בְּשִׂמְחַת גּוֹיֶךָ לְהִתְהַלֵּל עִם נַחֲלָתֶךָ:ו חָטָאנוּ עִם אֲבוֹתֵינוּ הֶעֱוִינוּ הִרְשָׁעְנוּ:ז אֲבוֹתֵינוּ בְמִצְרַיִם לֹא הִשְׂכִּילוּ נִפְלְאוֹתֶיךָ לֹא זָכְרוּ אֶת רֹב חֲסָדֶיךָ וַיַּמְרוּ עַל יָם בְּיַם סוּף:ח וַיּוֹשִׁיעֵם לְמַעַן שְׁמוֹ לְהוֹדִיעַ אֶת גְּבוּרָתוֹ:ט וַיִּגְעַר בְּיַם סוּף וַיֶּחֱרָב וַיּוֹלִיכֵם בַּתְּהֹמוֹת כַּמִּדְבָּר:י וַיּוֹשִׁיעֵם מִיַּד שׂוֹנֵא וַיִּגְאָלֵם מִיַּד אוֹיֵב:יא וַיְכַסּוּ מַיִם צָרֵיהֶם אֶחָד מֵהֶם לֹא נוֹתָר:יב וַיַּאֲמִינוּ בִדְבָרָיו יָשִׁירוּ תְּהִלָּתוֹ:יג מִהֲרוּ שָׁכְחוּ מַעֲשָׂיו לֹא חִכּוּ לַעֲצָתוֹ:יד וַיִּתְאַוּוּ תַאֲוָה בַּמִּדְבָּר וַיְנַסּוּ אֵל בִּישִׁימוֹן:טו וַיִּתֵּן לָהֶם שֶׁאֱלָתָם וַיְשַׁלַּח רָזוֹן בְּנַפְשָׁם:טז וַיְקַנְאוּ לְמֹשֶׁה בַּמַּחֲנֶה לְאַהֲרֹן קְדוֹשׁ יי:יז תִּפְתַּח אֶרֶץ וַתִּבְלַע דָּתָן וַתְּכַס עַל עֲדַת אֲבִירָם:יח וַתִּבְעַר אֵשׁ בַּעֲדָתָם לֶהָבָה תְּלַהֵט רְשָׁעִים:יט יַעֲשׂוּ עֵגֶל בְּחֹרֵב וַיִּשְׁתַּחֲווּ לְמַסֵּכָה:כ וַיָּמִירוּ אֶת כְּבוֹדָם בְּתַבְנִית שׁוֹר אֹכֵל עֵשֶׂב:כא שָׁכְחוּ אֵל מוֹשִׁיעָם עֹשֶׂה גְדֹלוֹת בְּמִצְרָיִם:כב נִפְלָאוֹת בְּאֶרֶץ חָם נוֹרָאוֹת עַל יַם סוּף:כג וַיֹּאמֶר לְהַשְׁמִידָם לוּלֵי מֹשֶׁה בְחִירוֹ עָמַד בַּפֶּרֶץ לְפָנָיו לְהָשִׁיב חֲמָתוֹ מֵהַשְׁחִית:כד וַיִּמְאֲסוּ בְּאֶרֶץ חֶמְדָּה לֹא הֶאֱמִינוּ לִדְבָרוֹ:כה וַיֵּרָגְנוּ בְאָהֳלֵיהֶם לֹא שָׁמְעוּ בְּקוֹל יי:כו וַיִּשָּׂא יָדוֹ לָהֶם לְהַפִּיל אוֹתָם בַּמִּדְבָּר:כז וּלְהַפִּיל זַרְעָם בַּגּוֹיִם וּלְזָרוֹתָם בָּאֲרָצוֹת:כח וַיִּצָּמְדוּ לְבַעַל פְּעוֹר וַיֹּאכְלוּ זִבְחֵי מֵתִים:כט וַיַּכְעִיסוּ בְּמַעַלְלֵיהֶם וַתִּפְרָץ בָּם מַגֵּפָה:ל וַיַּעֲמֹד פִּינְחָס וַיְפַלֵּל וַתֵּעָצַר הַמַּגֵּפָה:לא וַתֵּחָשֶׁב לוֹ לִצְדָקָה לְדֹר וָדֹר עַד עוֹלָם:לב וַיַּקְצִיפוּ עַל מֵי מְרִיבָה וַיֵּרַע לְמֹשֶׁה בַּעֲבוּרָם:לג כִּי הִמְרוּ אֶת רוּחוֹ וַיְבַטֵּא בִּשְׂפָתָיו:לד לֹא הִשְׁמִידוּ אֶת הָעַמִּים אֲשֶׁר אָמַר יי לָהֶם:לה וַיִּתְעָרְבוּ בַגּוֹיִם וַיִּלְמְדוּ מַעֲשֵׂיהֶם:לו וַיַּעַבְדוּ אֶת עֲצַבֵּיהֶם וַיִּהְיוּ לָהֶם לְמוֹקֵשׁ:לז וַיִּזְבְּחוּ אֶת בְּנֵיהֶם וְאֶת בְּנוֹתֵיהֶם לַשֵּׁדִים:לח וַיִּשְׁפְּכוּ דָם נָקִי דַּם בְּנֵיהֶם וּבְנוֹתֵיהֶם אֲשֶׁר זִבְּחוּ לַעֲצַבֵּי כְנָעַן וַתֶּחֱנַף הָאָרֶץ בַּדָּמִים:לט וַיִּטְמְאוּ בְמַעֲשֵׂיהֶם וַיִּזְנוּ בְּמַעַלְלֵיהֶם:מ וַיִּחַר אַף יי בְּעַמּוֹ וַיְתָעֵב אֶת נַחֲלָתוֹ:מא וַיִּתְּנֵם בְּיַד גּוֹיִם וַיִּמְשְׁלוּ בָהֶם שֹׂנְאֵיהֶם:מב וַיִּלְחָצוּם אוֹיְבֵיהֶם וַיִּכָּנְעוּ תַּחַת יָדָם:מג פְּעָמִים רַבּוֹת יַצִּילֵם וְהֵמָּה יַמְרוּ בַעֲצָתָם וַיָּמֹכּוּ בַּעֲוֹנָם:מד וַיַּרְא בַּצַּר לָהֶם בְּשָׁמְעוֹ אֶת רִנָּתָם:מה וַיִּזְכֹּר לָהֶם בְּרִיתוֹ וַיִּנָּחֵם כְּרֹב (חסדו) חֲסָדָיו:מו וַיִּתֵּן אוֹתָם לְרַחֲמִים לִפְנֵי כָּל שׁוֹבֵיהֶם:מז הוֹשִׁיעֵנוּ יי אֱלֹהֵינוּ וְקַבְּצֵנוּ מִן הַגּוֹיִם לְהֹדוֹת לְשֵׁם קָדְשֶׁךָ לְהִשְׁתַּבֵּחַ בִּתְהִלָּתֶךָ:מח בָּרוּךְ יי אֱלֹהֵי יִשְׂרָאֵל מִן הָעוֹלָם וְעַד הָעוֹלָם וְאָמַר כָּל הָעָם אָמֵן הַלְלוּיָהּ:
נקרא  2  פעמים

אתגר AI

תחל שנה וברכותיה • אתגר 117

לוח מודעות

למעלה