פוליטי הרפורמה במערכת המשפט • מחאות השמאל

נעמה -

משתמש סופר מקצוען

עמית סגל: מהלומה לעיריית תל אביב: שופטי בג״צ בביקורת חריפה על נסיונה לאסור תפילה בהפרדה במרחב הציבורי. השופט כשר: ״להגיד לאורתודוקסים לא לקיים תפילה בהפרדה זה כמו להגיד לדתי ״יש לי בעיה עם הכיפה״.

עו"ד חגי קלעי מנסה להציל את המצב בטענה שהתפילה חוסמת שם את כל המרחב למעבר. השופט כשר: נו! כל אירוע במרחב הציבורי חוסם. גם הפגנה. קלעי: להפגנה יש מאפיינים שונים השופט מינץ: יופי. אז נקבע שזו תהיה "הפגנת תפילת יום הכיפורים"

נערך לאחרונה ב:

י. שלמה כהן

משתמש מקצוען

עמית סגל: מהלומה לעיריית תל אביב: שופטי בג״צ בביקורת חריפה על נסיונה לאסור תפילה בהפרדה במרחב הציבורי. השופט כשר: ״להגיד לאורתודוקסים לא לקיים תפילה בהפרדה זה כמו להגיד לדתי ״יש לי בעיה עם הכיפה״.

עו"ד חגי קלעי מנסה להציל את המצב בטענה שהתפילה חוסמת שם את כל המרחב למעבר. השופט כשר: נו! כל אירוע במרחב הציבורי חוסם. גם הפגנה. קלעי: להפגנה יש מאפיינים שונים השופט מינץ: יופי. אז נקבע שזו תהיה "הפגנת תפילת יום הכיפורים"

הדו שיח שמה
בספויילרים ובחלקים כי נטפרי איקסססו את ההודעה משום מה וללא סיבה

השופט כשר: מה שאתה אומר שאם התפילה תהיה בלי הפרדה תגידו כן, ואם תהיה עם הפרדה תגידו לא. אתה חושב שזה משהו שמתקבל על הדעת?

עו״ד עיריית ת״א: כן

עו״ד הראל מייצג את ראש יהודי: הכל מותר בת״א, מצעד הגאווה וקריאות לסרבנות אך תפילה בהפרדה עם מחיצה זה לא.

השופט כשר מקשה על עו״ד של העירייה: תן דוגמה למרחב לא אינטינסיבי

עו״ד של העייירה: פראק הירקון

השופט כשר: אני שואל שאלה פשוטה יבואו הרפורמים יבקשו לעשות תפילה בירקון תגידו כן, יבואו האורתודוקסים תגידו לא.
עו״ד של העירייה: אפשר תפילה אי אפשר מחיצה

השופט כשר: במרחב לא אינטנסיבי אדוני אומר שהעירייה אומרת אני מפלה במובהק בתפילה של אורתודוקסים בין לא אורתודוקסים, אדוני היה שומע בחדשות בלונדון שבגנים הציבוריים אפשר נוצרים ואי אפשר יהודים רק בגלל שיהודים עושים הפרדה

השופט מינץ לעו״ד של עיריית ת״א: זה מה שאדוני ירצה שנפסוק שאסורה הפרדה רק לאורתודוקסים במדינה היהודית שלנו?

השופט כשר: אדוני ירצה שאנחנו נוציא פסק דין שאומר שמותר להפלות בין אורתודוכסים לבין כאלה שאינם לא אורתודוכסים?
עו״ד של העירייה: אנחנו לא מפלים את האורתודוקסים

השופט כשר צועק: בטח שכן!, אתה אוסר על תפילה במרחב הציבורי של תפילה אורתודוכסית ומאפשר תפילה רפורמית, למרות שיש שוני רלוונטי בעניין של ההפרדה בתפילה, זה כמו שתגיד יש לי בעיה רק עם הכיפה.

השופט כשר ממשיך להתעצבן: מותר להתפלל רק איפה שלא רואים את האורתודוקסים

השופט דוד מינץ: אני רוצה להגיד מילה שזה מעבר לדברים הכתובים, הימים שעוברים עלינו הם לא ימים קלים בלשון המעטה והמחלוקת כאן היא בא נאמר היא מחלוקת שמוטב היה שלא הייתה קיימת. אם אני צריך להגיד את זה בצורה מאד מאד עדינה. המטריה בעצמה, אנחנו מדברים על תפילה ביום כיפור מול התקופה שאנחנו נמצאים בה.
עו"ד של העירייה התפילה חוסמת שם את כל המרחב למעבר.

השופט כשר: נו! כל אירוע במרחב הציבורי חוסם. גם הפגנה.

עו"ד של העירייה: להפגנה יש מאפיינים שונים

השופט מינץ: יופי. אז נקבע שזו תהיה "הפגנת תפילת יום הכיפורים"

שתים

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
הדו שיח שמה
בספויילרים ובחלקים כי נטפרי איקסססו את ההודעה משום מה וללא סיבה

השופט כשר: מה שאתה אומר שאם התפילה תהיה בלי הפרדה תגידו כן, ואם תהיה עם הפרדה תגידו לא. אתה חושב שזה משהו שמתקבל על הדעת?

עו״ד עיריית ת״א: כן

עו״ד הראל מייצג את ראש יהודי: הכל מותר בת״א, מצעד הגאווה וקריאות לסרבנות אך תפילה בהפרדה עם מחיצה זה לא.

השופט כשר מקשה על עו״ד של העירייה: תן דוגמה למרחב לא אינטינסיבי

עו״ד של העייירה: פראק הירקון

השופט כשר: אני שואל שאלה פשוטה יבואו הרפורמים יבקשו לעשות תפילה בירקון תגידו כן, יבואו האורתודוקסים תגידו לא.
עו״ד של העירייה: אפשר תפילה אי אפשר מחיצה

השופט כשר: במרחב לא אינטנסיבי אדוני אומר שהעירייה אומרת אני מפלה במובהק בתפילה של אורתודוקסים בין לא אורתודוקסים, אדוני היה שומע בחדשות בלונדון שבגנים הציבוריים אפשר נוצרים ואי אפשר יהודים רק בגלל שיהודים עושים הפרדה

השופט מינץ לעו״ד של עיריית ת״א: זה מה שאדוני ירצה שנפסוק שאסורה הפרדה רק לאורתודוקסים במדינה היהודית שלנו?

השופט כשר: אדוני ירצה שאנחנו נוציא פסק דין שאומר שמותר להפלות בין אורתודוכסים לבין כאלה שאינם לא אורתודוכסים?
עו״ד של העירייה: אנחנו לא מפלים את האורתודוקסים

השופט כשר צועק: בטח שכן!, אתה אוסר על תפילה במרחב הציבורי של תפילה אורתודוכסית ומאפשר תפילה רפורמית, למרות שיש שוני רלוונטי בעניין של ההפרדה בתפילה, זה כמו שתגיד יש לי בעיה רק עם הכיפה.

השופט כשר ממשיך להתעצבן: מותר להתפלל רק איפה שלא רואים את האורתודוקסים

השופט דוד מינץ: אני רוצה להגיד מילה שזה מעבר לדברים הכתובים, הימים שעוברים עלינו הם לא ימים קלים בלשון המעטה והמחלוקת כאן היא בא נאמר היא מחלוקת שמוטב היה שלא הייתה קיימת. אם אני צריך להגיד את זה בצורה מאד מאד עדינה. המטריה בעצמה, אנחנו מדברים על תפילה ביום כיפור מול התקופה שאנחנו נמצאים בה.
עו"ד של העירייה התפילה חוסמת שם את כל המרחב למעבר.

השופט כשר: נו! כל אירוע במרחב הציבורי חוסם. גם הפגנה.

עו"ד של העירייה: להפגנה יש מאפיינים שונים

השופט מינץ: יופי. אז נקבע שזו תהיה "הפגנת תפילת יום הכיפורים"
השופטים כשר ומינץ מה הם נחשבים?

כוכב103

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
עימוד ספרים
מרגש לשמוע את זה...
הלואי שה' יפתח את ליבם של כל הרחוקים!

נערך לאחרונה ב:

אינגליש מייל

אנגלית במייל שלך
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
עיצוב ואדריכלות פנים

שמוא דו

משתמש מקצוען
ארגון 'ראש יהודי', שמארגן את התפילה ועתר לעליון, הגיב: "ראש יהודי מברכת את החלטת בית המשפט העליון לאפשר תפילה בהפרדה עם מחיצה במרחב הציבורי. תל אביב היא חלק מהמדינה היהודית וגם בה מי שחפץ להתפלל בהפרדה עם מחיצה יוכל לעשות זאת.

"שמחים שבית המשפט אישר לנו להתפלל בדרכנו, על פי אמונתנו ועל פי מסורת ישראל. היהדות חזקה יותר מכל תקנה עירונית ויותר מהחלטתה האומללה של עיריית תל אביב להדיר מהמרחב הציבורי את הציבור המסורתי, ואת היהדות עצמה.

יום הכיפורים הוא יום קדוש עבור כל העם היהודי ואנו מקווים שהתפילות יעברו בשלום ובאחדות בין כל חלקי העם. בתפילה לשנה טובה ומאוחדת. קוראים לכל שכנינו להתאחד בתפילה למען השבת חטופינו וניצחון חיילינו".

שמוא דו

משתמש מקצוען
יו״ר הימין הממלכתי וחבר הקבינט הביטחוני, השר גדעון סער, הגיב להחלטה: "בית המשפט העליון עשה צדק כשהפך את ההחלטה הבלתי נתפסת של עירית ת״א למנוע תפילת יהודים ברשות הרבים על פי מסורת ישראל ביום הכיפורים. לעמוד על דבר פשוט וחשוב זה במדינה היהודית היחידה בעולם מול שרירות לב של רשות שלטונית הוא לא רק ההחלטה השיפוטית הנכונה. זהו בעיני מעשה של קידוש השם".

שמוא דו

משתמש מקצוען
יו״ר ש״ס אריה דרעי: אני מברך על ההחלטה לאפשר תפילת יום הכיפורים כהלכתה במרחב הציבורי בתל אביב, וקורא לעיריית רמת השרון לבטל מיידית את החלטתה לאסור תפילה נפרדת.
זהו נצחון הצדק והשפיות, לאפשר ליהודים להתפלל כמנהג אבותיהם במדינת היהודים.
פסיקה זו יש בה כדי למחוק את חרפת חילול תפילת יום הכיפורים בשנה שעברה שסימלה את הקרע והפילוג בעם, וכולי תקווה שהיא תביא לאחדות ופיוס בין כל חלקי העם.
גמר חתימה טובה לכל בית ישראל.

שמוא דו

משתמש מקצוען
גפני: "הדבר הכי הגיוני שיהודים רוצים להתפלל בהפרדה ובמשך שנה לא מאפשרים להם. באה היום החלטת בג"ץ ואמרה את הדבר ההגיוני, היהודי ביותר והדמוקרטי ביותר שאפשר להתפלל בהפרדה. משבח את התקדים הזה שהוא נדיר לחלוטין בבית המשפט לכל מה שקשור לנושאי דת ולציבור הדתי והחרדי. יוכלו לומר שמאז קום המדינה, יכול להיות מקרה שבית המשפט פסק בהגיון"

שמוא דו

משתמש מקצוען
הראש״ל הרב יצחק יוסף פנה לסגן רה"ע תל אביב: "למנוע את חילול היום הקדוש, לפעול לקיום תפילות בבתי הכנסת ובמקומות סגורים כדי למנוע חילול היום הקדוש - על אף שבית המשפט התיר לקיים תפילה בהפרדה במרחב הציבורי"
(אמס)
13783.jpg

שמוא דו

משתמש מקצוען
גנץ: את פסיקת בג״ץ חובה לכבד, ואני מקווה שכל מי שמברך עליה, יכבד את פסיקות בג״ץ גם כשיהיו בניגוד לדעתו.
ערב יום הכיפורים, ואחרי השנה שעברנו, חשבון נפש לאומי ואישי צריך היה להוביל למסקנה שכדי להקשיב אחד לשני, להתחשב ולהגיע להסכמות במרחב הציבורי - לא צריך עירייה ולא בתי משפט.
צריך להיות בני אדם.

שמוא דו

משתמש מקצוען
סמוטריץ׳: זו הזדמנות נהדרת לתפילה המונית לכל בית ישראל, באחדות גדולה בתל אביב-
למען השבת החטופים שלום חיילי צה"ל ונצחון במלחמה. אחרי ה7.10 כל עם ישראל דורש התייחסות אחרת של כבוד הדדי בין חלקי העם. לו יהי

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קטו

א לֹא לָנוּ יי לֹא לָנוּ כִּי לְשִׁמְךָ תֵּן כָּבוֹד עַל חַסְדְּךָ עַל אֲמִתֶּךָ:ב לָמָּה יֹאמְרוּ הַגּוֹיִם אַיֵּה נָא אֱלֹהֵיהֶם:ג וֵאלֹהֵינוּ בַשָּׁמָיִם כֹּל אֲשֶׁר חָפֵץ עָשָׂה:ד עֲצַבֵּיהֶם כֶּסֶף וְזָהָב מַעֲשֵׂה יְדֵי אָדָם:ה פֶּה לָהֶם וְלֹא יְדַבֵּרוּ עֵינַיִם לָהֶם וְלֹא יִרְאוּ:ו אָזְנַיִם לָהֶם וְלֹא יִשְׁמָעוּ אַף לָהֶם וְלֹא יְרִיחוּן:ז יְדֵיהֶם וְלֹא יְמִישׁוּן רַגְלֵיהֶם וְלֹא יְהַלֵּכוּ לֹא יֶהְגּוּ בִּגְרוֹנָם:ח כְּמוֹהֶם יִהְיוּ עֹשֵׂיהֶם כֹּל אֲשֶׁר בֹּטֵחַ בָּהֶם:ט יִשְׂרָאֵל בְּטַח בַּיהוָה עֶזְרָם וּמָגִנָּם הוּא:י בֵּית אַהֲרֹן בִּטְחוּ בַיהוָה עֶזְרָם וּמָגִנָּם הוּא:יא יִרְאֵי יי בִּטְחוּ בַיהוָה עֶזְרָם וּמָגִנָּם הוּא:יב יי זְכָרָנוּ יְבָרֵךְ יְבָרֵךְ אֶת בֵּית יִשְׂרָאֵל יְבָרֵךְ אֶת בֵּית אַהֲרֹן:יג יְבָרֵךְ יִרְאֵי יי הַקְּטַנִּים עִם הַגְּדֹלִים:יד יֹסֵף יי עֲלֵיכֶם עֲלֵיכֶם וְעַל בְּנֵיכֶם:טו בְּרוּכִים אַתֶּם לַיי עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:טז הַשָּׁמַיִם שָׁמַיִם לַיי וְהָאָרֶץ נָתַן לִבְנֵי אָדָם:יז לֹא הַמֵּתִים יְהַלְלוּ יָהּ וְלֹא כָּל יֹרְדֵי דוּמָה:יח וַאֲנַחְנוּ נְבָרֵךְ יָהּ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם הַלְלוּיָהּ:
נקרא  6  פעמים

אתגר AI

חלון ראווה • אתגר 123

לוח מודעות

למעלה