דיון הצעת חוק!

אינספריישן

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
העיניים נצמדות למסך, להוטות אחר המילים. האישונים מרצדים בקצב מסחרר לאורך השורות.
עוד פרק. לייק מגחך. עוד פרק. לייק פוער פה. עוד פ---
מההההההההה???!!!

מכירים את ההרגשה הנוראה הזו?
בחרתם סיפור בהמשכים. הכותרת מבטיחה, תאריך הפרסום ישן מספיק, בכדי לוודא שלא תישארו במתח. עיגול קפה מצטייר על השולחן, כמה פופקו ליד. והנה, בפרק 11-12, נחרב העולם. הסיפור נחתך.

אי לכך ובהתאם לזאת, מתכבדים אנו להציע תיקון לחוק 17 ג', סעיף 9:
סיפור אשר נקטע באמצעו ולא נראה בו אות חיים בתקופה של מעל ארבעה חודשים (שלושה! ארבעה! חילופי דברים נסערים ביציע. נכנעתי, מייבב גני בנץ שבור המשקפיים, שיהיה ארבעה, אבל לא יותר, כי אז לא אהסס מלערב את בג"ץ. די! שקט ביציע! הח"פ (חבר-פורום) המתל"צית-מרוגשת מכחכחת בגרונה לשם הפרוטוקול, ממוללת בדפיה הוירטואליים, ומכריזה שוב: סיפור אשר נקטע באמצעו ולא נראה בו אות חיים בתקופה של מעל ארבעה חודשים) דינו לשלילת ליוקיו שהרוויח מהסיפור-מבייש-הפירמה!
שוב התנשפויות ביציע. ליבר אביגדור מצדד בענישה כספית, דורי אריה מתריע מפני פגיעה בשכבות החלשות, בני נפתלין מציע לקחת פיקוד. זהבה חננה צורחת: מחיקה! כך ייעשה לכותבת החצופה שלא דוגלת בפתרון 'מדינה פלסטינית לעם הפלסטיני, יהודים לים' (מה הקשר? מהמהם כהן מתנה. אין קשר, פוסק אבו מאנאס. ככה זה אצלנו).

בקיצור, מה יהיה עם שלל הסיפורים המותחלים כאן באשכול? זוהי פגיעה בחוק כבוד האדם וחירותו לקרוא סיפור עד הסוף!!!

ח"פים יקרים, עוצו עצה.

• משתמש אחר יכתוב את ההמשך (כידוע, אין עונש גדול מזה לסופר...)
  • שלילת האפשרות לכתיבת סיפור בהמשכים נוסף למשך מחצית השנה
  • אות קין (חגורה מפלילה תחת הפרופיל)

נערך לאחרונה ב:

נודד

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
סוף סוף מישהו הרים את הכפפה!
אני מעלה לקריאה טרומית הצעת חוק, כי על מפרסם סיפור בהמשכים להצהיר, שיש בידו את כלל מרכיבי הסיפור למן העלילה לשלביה השונים ועד לשחקנים השונים המתעתדים לעלות על במה זו, וכל שמעכב בעדו היא הכתיבה עצמה.
הצעת החוק שלי נשענת על בסיס חוק יסוד כללי האתגר, סעיף ג' ובו כתב המחוקק ברורות כי אין לעלות להתמודדות מבלי שיש ביד המתמודד רעיון לאתגר הבא.
כעת יש לפנות ליועץ/ת המשפטי/ת של הפורום לבירור האם זה יעבור בג"ץ או שיש בחוק אפליה מכוונת כנגד מיעוטי יכולת שאין בידם מספיק מילים בכדי לכתוב סיפור שלם.

נ. גל

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
ומה יעשו אזובי קיר, מהסוג שאף פעם לא יודע מה הוא מתכנן לכתוב בסוף העמוד?
בשלמא אם היו פה מדריכים מסודרים לכתיבת סיפורים בהמשכים, אך במצב הנוכחי - זוהי גזירה בכדי שלא יעמוד הציבור בה.

נדוניה כהלכה

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
משתמש אחר יכתוב את ההמשך (כידוע, אין עונש גדול מזה לסופר...)
[/SPOILER]
אני בעד.
לפעמים זה לא עונש אלא פרס. אבל כדאי שזה יהיה בתיאום, כדי להעביר את המושכות בצורה מסודרת

נ. גל

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
משתמש אחר יכתוב את ההמשך (כידוע, אין עונש גדול מזה לסופר...)
בהתחשב בעובדה שהפורום נועד כדי להתאמן בכתיבה, להשתפר ולהתמקצע - גם אני בעד.
שאר העונשים מזכירים לי יותר את סגנון העתקת "לא אפסיק באמצע סיפור בהמשכים" 1000 פעמים, כיוון שהם לא מועילים לאיש, אלא רק נותנים תחושה של "הנה, חינכנו אותו. אפשר ללכת לישון בשקט".
ואם אי מי מתקשה בכתיבת סיפורו - סיוע שכזה נראה לי הוגן בהחלט.

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
העיניים נצמדות למסך, להוטות אחר המילים. האישונים מרצדים בקצב מסחרר לאורך השורות.
עוד פרק. לייק מגחך. עוד פרק. לייק פוער פה. עוד פ---
מההההההההה???!!!

מכירים את ההרגשה הנוראה הזו?
בחרתם סיפור בהמשכים. הכותרת מבטיחה, תאריך הפרסום ישן מספיק, בכדי לוודא שלא תישארו במתח. עיגול קפה מצטייר על השולחן, כמה פופקו ליד. והנה, בפרק 11-12, נחרב העולם. הסיפור נחתך.

אי לכך ובהתאם לזאת, מתכבדים אנו להציע תיקון לחוק 17 ג', סעיף 9:
סיפור אשר נקטע באמצעו ולא נראה בו אות חיים בתקופה של מעל ארבעה חודשים (שלושה! ארבעה! חילופי דברים נסערים ביציע. נכנעתי, מייבב גני בנץ שבור המשקפיים, שיהיה ארבעה, אבל לא יותר, כי אז לא אהסס מלערב את בג"ץ. די! שקט ביציע! הח"פ (חבר-פורום) המתל"צית-מרוגשת מכחכחת בגרונה לשם הפרוטוקול, ממוללת בדפיה הוירטואליים, ומכריזה שוב: סיפור אשר נקטע באמצעו ולא נראה בו אות חיים בתקופה של מעל ארבעה חודשים) דינו לשלילת ליוקיו שהרוויח מהסיפור-מבייש-הפירמה!
שוב התנשפויות ביציע. ליבר אביגדור מצדד בענישה כספית, דורי אריה מתריע מפני פגיעה בשכבות החלשות, בני נפתלין מציע לקחת פיקוד. זהבה חננה צורחת: מחיקה! כך ייעשה לכותבת החצופה שלא דוגלת בפתרון 'מדינה פלסטינית לעם הפלסטיני, יהודים לים' (מה הקשר? מהמהם כהן מתנה. אין קשר, פוסק אבו מאנאס. ככה זה אצלנו).

בקיצור, מה יהיה עם שלל הסיפורים המותחלים כאן באשכול? זוהי פגיעה בחוק כבוד האדם וחירותו לקרוא סיפור עד הסוף!!!

ח"פים יקרים, עוצו עצה.

• משתמש אחר יכתוב את ההמשך (כידוע, אין עונש גדול מזה לסופר...)
  • שלילת האפשרות לכתיבת סיפור בהמשכים נוסף למשך מחצית השנה
  • אות קין (חגורה מפלילה תחת הפרופיל)
במקום להחריד מרבצם ניקים עתיקים, אשר מנוחתם כבוד במקומות כאלו ואחרים, אני סבור שהרבה יותר פשוט להוסיף סעיף בחוקת הפורום, שעליה חותם כל ניק מתחיל, וזה לשונו:
ידוע לי שכל סיפור בהמשכים המצוי בפורום הוא בחזקת ביצה שלא נגמר בישולה, וכל תחילת קריאת סיפור כזה היא על דעת כן, ואין לי ולא יהיו לי כל תביעות, טענות ומענות בנושא.

יונה ספיר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
במקום להחריד מרבצם ניקים עתיקים, אשר מנוחתם כבוד במקומות כאלו ואחרים, אני סבור שהרבה יותר פשוט להוסיף סעיף בחוקת הפורום, שעליה חותם כל ניק מתחיל, וזה לשונו:
ידוע לי שכל סיפור בהמשכים המצוי בפורום הוא בחזקת ביצה שלא נגמר בישולה, וכל תחילת קריאת סיפור כזה היא על דעת כן, ואין לי ולא יהיו לי כל תביעות, טענות ומענות בנושא.
כל מילה.
אם קניתם ספר ושילמתם עליו במיטב כספכם, יש לכם הזכות לטעון טענות אם הדפים האחרונים ריקים או מופיעה שם הודעה נוסח "לא הספקתי להשלים את הספר טרם חג הפסח" (לא מעט חלפה מחשבה דומה במוחי, בכל פעם שלוח השנה הציג בפניי לקונית את העובדה שאנחנו בשבט! באדר!...).
כל עוד הפורום מטרתו לשפשף כותבים בכתיבה ולא קוראים בקריאה, בעיניי יש לגיטמציה להפסיק סיפור באמצעו.
איך אוהבים הציניים לומר? בחודש הבא אל תשלמו לכותב משכורת.

קופי 100

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
כל עוד הפורום מטרתו לשפשף כותבים בכתיבה ולא קוראים בקריאה, בעיניי יש לגיטמציה להפסיק סיפור באמצעו.
איך אוהבים הציניים לומר? בחודש הבא אל תשלמו לכותב משכורת.
טוב נו פסדר. ברור שאפחד לא חייב כלום. זה עדיין לא אומר שמותר לכותב להתעלל בקוראים שמספקים לו מעטפת תומכת ומפרגנת בלילות קרים.
להלן: חוק "אל יתעלל חוגר במפתח".

נדוניה כהלכה

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
בהתחשב בעובדה שהפורום נועד כדי להתאמן בכתיבה, להשתפר ולהתמקצע - גם אני בעד.
שאר העונשים מזכירים לי יותר את סגנון העתקת "לא אפסיק באמצע סיפור בהמשכים" 1000 פעמים, כיוון שהם לא מועילים לאיש, אלא רק נותנים תחושה של "הנה, חינכנו אותו. אפשר ללכת לישון בשקט".
ואם אי מי מתקשה בכתיבת סיפורו - סיוע שכזה נראה לי הוגן בהחלט.
בואו נעזוב את העונש. זה רעיון מעולה בפני עצמו
מישהו מוכן להכין את החוק ולהעלות להצבעה?

shevi123

מהמשתמשים המובילים!
מנהל קבוצה
כתיבה ספרותית
מאמינה שסופר/ת שמעלים סיפור בהמשכים עושים את זה על דעת לסיים אותו.
וכל שכן לא במטרה להתעלל בקוראים תומכים ומפרגנים...
הכאב של תקיעות הסיפור משותף לסופר ולקוראים, והתופעה הזו יכולה לקרות מממגוון רחב של סיבות...

אולי במקום להתמקד בסוג של ענישה ושפיטה, אפשר לקחת את זה למקום של טיפים מהמנוסים והותיקים...
לטובת כולנו :)

סיפור8

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
בעז"ה

אם יישר חיליי הייתי רוצה לכתוב סיפור (נוסף..) בהמשכים, אבל ברור לי מאליו שמחכה לי עבודה קשה של תכנון וכתיבת הסיפור כולו לפני פרסומו.
בעיניי לפרסם סיפור כשלא יודעים מכלתחילה את כל הפרטים שלו זה גם לא כל כך מכבד את הקוראים, וגם פספוס רציני- כי יש פרטים חשובים ומוסיפי עומק שעולים עליהם רק באמצע כתיבת הסיפור.

עריכה- ולפני שמזכירים לי איזה סיפור שנעלם אני אומר שהוא אכן היה מוכן כולו.. מבחינתי:)

נודד

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
סוף סוף מישהו הרים את הכפפה!
אני מעלה לקריאה טרומית הצעת חוק, כי על מפרסם סיפור בהמשכים להצהיר, שיש בידו את כלל מרכיבי הסיפור למן העלילה לשלביה השונים ועד לשחקנים השונים המתעתדים לעלות על במה זו, וכל שמעכב בעדו היא הכתיבה עצמה.
הצעת החוק שלי נשענת על בסיס חוק יסוד כללי האתגר, סעיף ג' ובו כתב המחוקק ברורות כי אין לעלות להתמודדות מבלי שיש ביד המתמודד רעיון לאתגר הבא.
כעת יש לפנות ליועץ/ת המשפטי/ת של הפורום לבירור האם זה יעבור בג"ץ או שיש בחוק אפליה מכוונת כנגד מיעוטי יכולת שאין בידם מספיק מילים בכדי לכתוב סיפור שלם.
במחשבה שניה הסיבה שהכותבים מפסיקים את הסיפור באמצעו, לדעתי, מפני שהם מיצו בשלב מסוים את יצר הכתיבה שפיעם בהם, או שהם עסוקים מאד בדברים אחרים והם איבדו עניין בסיפור / בפורום כולו.
כך או כך הסיבה העיקרית איננה חוסר יכולת לגמור את הסיפור עד תום. ולכן הצעת החוק שלי או כל הצעה אחרת לא תגרום להשלמת הסיפור. למעט ש
משתמש אחר יכתוב את ההמשך

סיפור8

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
יש מתנגדים?
נראה לי קצת מגוחך... זה הרי לא אותו סיפור ולא אותו כותב... ופתאום גם כמות הלייקים משתנה... מה משיגים מהצעד המוזר הזה חוץ מנסיון נואש להחיות סיפור?
אם באמת מאד מאד חשוב לנו סוף לכל סיפור (למרות שאני לא בטוחה עד כמה זו נקודה שצריך למסור עליה את הנפש, ובמיוחד, שכמו שכבר כתבו כאן, הפורום נועד לכתיבה לשם התמקצעות בכתיבה ולא עבור קריאת סיפורים)- מה עם שליחת הסיפור בהמשכים המוגמר למנהלת הפורום לפני פרסומו?

נודד

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מה עם שליחת הסיפור בהמשכים המוגמר למנהלת הפורום לפני פרסומו?
לא רלוונטי לכותבים שרוצים לכתוב סיפור ארוך / ספר של ממש ( כמונו למשל ) ולמרות שהעלילה בנויה לפרטיה הפורום מהווה דחיפה לשבת ולכתוב.
במיוחד שהתגובות של הקוראים גורמים לשינויים משמעותיים בפרק הבא.

סיפור8

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
בעז"ה

בהמשך לדברים הנכונים שלכם @shevi123 ו @נודד , אולי לשלוח להנהלה קווי מיתאר, סקיצה ראשונית כולל סיום הסיפור.
למרות ששוב, בעיניי הפורום הזה הוא לא עיתון. הוא בא לשרת את הכותבים ולא את הקוראים. ולכן גם לא נורא אם היו כמה פרקים ללא סיום, כי הכותב וודאי הרוויח מהתהליך.

ובתור אתגר, להמשיך סיפור של מישהו אחר זה דווקא רעיון נחמד. אבל לא בתור גזר דין או סנקציה.

נערך לאחרונה ב:

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמו

א הַלְלוּיָהּ הַלְלִי נַפְשִׁי אֶת יְהוָה:ב אֲהַלְלָה יְהוָה בְּחַיָּי אֲזַמְּרָה לֵאלֹהַי בְּעוֹדִי:ג אַל תִּבְטְחוּ בִנְדִיבִים בְּבֶן אָדָם שֶׁאֵין לוֹ תְשׁוּעָה:ד תֵּצֵא רוּחוֹ יָשֻׁב לְאַדְמָתוֹ בַּיּוֹם הַהוּא אָבְדוּ עֶשְׁתֹּנֹתָיו:ה אַשְׁרֵי שֶׁאֵל יַעֲקֹב בְּעֶזְרוֹ שִׂבְרוֹ עַל יְהוָה אֱלֹהָיו:ו עֹשֶׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ אֶת הַיָּם וְאֶת כָּל אֲשֶׁר בָּם הַשֹּׁמֵר אֱמֶת לְעוֹלָם:ז עֹשֶׂה מִשְׁפָּט לָעֲשׁוּקִים נֹתֵן לֶחֶם לָרְעֵבִים יְהוָה מַתִּיר אֲסוּרִים:ח יְהוָה פֹּקֵחַ עִוְרִים יְהוָה זֹקֵף כְּפוּפִים יְהוָה אֹהֵב צַדִּיקִים:ט יְהוָה שֹׁמֵר אֶת גֵּרִים יָתוֹם וְאַלְמָנָה יְעוֹדֵד וְדֶרֶךְ רְשָׁעִים יְעַוֵּת:י יִמְלֹךְ יְהוָה לְעוֹלָם אֱלֹהַיִךְ צִיּוֹן לְדֹר וָדֹר הַלְלוּיָהּ:
נקרא  21  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה