דרוש מידע הפסקת חשמל בבני ברק בשבת

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ: עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה: דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ: בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ: כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:
מצב
הנושא נעול.

יודיתתתתתתת

משתמש מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
כך הרבנים שלך חושבים
אבל יש עוד סוג של רבנים
אין רב שלא בעד גנרטור אולי לא מחמירים-חובה כמו החזו"א אבל ודאי זה חשמל כשר
ר' חיים אמר שזה נכלל בהוצאות שבת
ולא מחברת חשמל עם קולות דחוקות..

קופיריטרית

משתמש מקצוען
שמעתי שחברת החשמל טענה שלא קבלה כל דיווח....
נשמע לא הגיוני, כי אם נופל שנאי היא רואה את זה בעצמה, לא צריכה לחכות לתלונות.
אולי כדאי לקחת לתשומת לב, לדאוג לגוי שיעדכן את חברת החשמל כדי שיאמינו שאכן....

קרעפט

משתמש מקצוען
מבחינת החוק היא חייבת לתקן (אפי' בלא פיקו''נ)
רק שהיא לא רוצה להיכנס לב''ב מחמת...
והכי קל לטעון שלא קבלה כל דיווח

ישראל אשר בך אתפאר

משתמש מקצוען
פעם ראיתי באלעד שמתקנים תקלה בעיצומה של השבת על ידי עובדי חברת חשמל 'שאינם גוים'...
אני חושב שאם כל הסבל שבדבר אם זה לא באמת פיקוח נפש זה מזעזע נפש של יהודי לראות יהודי מחלל שבת בשבילי

דיאלוג

מהמשתמשים המובילים!
פעם ראיתי באלעד שמתקנים תקלה בעיצומה של השבת על ידי עובדי חברת חשמל 'שאינם גוים'...
אני חושב שאם כל הסבל שבדבר אם זה לא באמת פיקוח נפש זה מזעזע נפש של יהודי לראות יהודי מחלל שבת בשבילי
אמת. מזעזע.
אבל לא כל מה שפתאום רואים בעיניים זה המדד אם מותר או אסור. לדוגמא - מסתבר שלפחות פעם בשנה או יותר כל החשמל בבית הנחמד והמואר באלעד בשבת רגילה מגיע ע"י תיקון תקלה שיהודי עשה רח"ל.
אלא מה - שאם הולכים לפי הפוסקים שזה מותר וכו' יש מה להקל, וגם אם זה מזעזע זה לא מה שאמור להוביל אותך לאסור ולרגום מי שמגיע לתקן.

ולא סותר שאם יש פיקוח נפש באזור (ואת המדד לזה צריך לשאול את הרבנים שבמקום)
כמו בקרוב לוודאי באזור שלם בבני ברק (באלעד באמת יש סיכוי גדול מאד שאין שום פיקוח נפש)
חייבים איכשהו שידווח לחברת חשמל. מצער מאד ששולחים יהודים, אבל זאת לא סיבה שלא יתקנו במקרה כזה.
(אם יש בניינים בוערים באש והוצאתי את כל המשפחה והגיעו מכבי אש עם יהודים בתוכו
זה עצוב ומזעזע שלא מעסיקים גויים, אבל בתחושה אין כאן פיקוח נפש. אלא מה - הרבנים פוסקים שהיום כל דליקה בבניין גובלת בספק פיקוח נפש בגלל החשמל וכו' ואי אפשר לדעת מי בבית).
סליחה @קוביד שביקש למחוק את הטיוטה. מחקתי וכתבתי שוב

אמא ועוד..

משתמש מקצוען
מוזר. זכור לי הפסקת חשמל בחיי הרב לנדא זצוקל שתוקנה בשבת משום חשש פקו"נ, מה שכן- הכל היה בתיאום עם הרבנים.
לא נשמע שהפעם שאלו בכלל.
שנית, יש לחברת חשמל רשימה מסודרת של חולים בסכנת חיים ומקום מגורם כך שהם היו אמורים להגיע מיידית
שלישית- הגיעו לתקן בערך 10 דקות לפני צאת שבת וזה מרתיח!!!!! כי אם זה פקו"נ איפה הייתם כל היום? ואם אוסרים עליכם- תכבדו ותחכו לצאת שבת...

גיטרה

משתמש סופר מקצוען
לא ידע, אבל ההערכה הפשוטה שלי לאור השבת האחרונה -
לחברת חשמל יש (אולי) הוראה של מי מרבני העיר לא לבוא לתקן באופן אוטומטי תקלה שקרתה בשבת בב"ב.
אם יש תושב שמסיבה כלשהי עלול לבוא לידי פיקוח נפש - וודאי שמותר לו לעדכן את חברת החשמל בכך, ואז חובה עליהם לבוא ולטפל עוד במהלך השבת.
זאת הערכה בלבד, אבל מסתדרת לי פה עם כמה מההודעות באשכול - על כך שאסרו עליהם, ובמקביל על כך שלא הודיעו להם.

אמא ועוד..

משתמש מקצוען
לחברת חשמל יש (אולי) הוראה של מי מרבני העיר לא לבוא לתקן באופן אוטומטי תקלה שקרתה בשבת בב"ב.
אם יש תושב שמסיבה כלשהי עלול לבוא לידי פיקוח נפש - וודאי שמותר לו לעדכן את חברת החשמל בכך, ואז חובה עליהם לבוא ולטפל עוד במהלך השבת.
זאת הערכה בלבד, אבל מסתדרת לי פה עם כמה מההודעות באשכול - על כך שאסרו עליהם, ובמקביל על כך שלא הודיעו להם.​
מידיעה,
לחברת חשמל יש כתובות של אנשים בסיכון.
לא נשמע הגיוני שבשטח ככ גדול לא היה אדם בסיכון ה"י
לכאןרה הם מתעדכנים אוטומטית בכזו תקלה

דיאלוג

מהמשתמשים המובילים!
אנשים בסיכון עם חמצן אולי.
אבל בבית חם ו40 מעלות חום ויש ילדים ותינוקות או אנשים שקשה להם הנשימה והחום הזה לא מועיל להם כלל וכלל ואף מסכן אותם - אף אחד לא יעדכן את חברת החשמל..
(לא באתי לפסוק אם זה פיקוח נפש, רק דוגמא)

גיטרה

משתמש סופר מקצוען
אנשים בסיכון עם חמצן אולי.
אבל בבית חם ו40 מעלות חום ויש ילדים ותינוקות או אנשים שקשה להם הנשימה והחום הזה לא מועיל להם כלל וכלל ואף מסכן אותם - אף אחד לא יעדכן את חברת החשמל..
(לא באתי לפסוק אם זה פיקוח נפש, רק דוגמא)
אם מבחינתם של הורי התינוקות או המבוגרים המצב הוא חשש סכנה ומותר לחלל עליהם שבת - פשוט שגם להם עצמם מותר לחלל שבת ולהרים טלפון לחברת החשמל, ולא להסתמך על כך שיבצעו זאת אוטומטית.

אני וביתי

משתמש מקצוען
אני מכיר מקרה אחד של פיקוח נפש
שהיהודים נאלצו לחלל שבת העיקר
שחברת חשמל לא תכנס ח"ו לבני ברק
וחברת חשמל מה הם? לא יהודים?
לשון המשנב אלא ע"י וכו' - וכשיש שם במעמד זה חכמים מצוה לכתחלה לעשות חלול זה על ידיהם.
בשביל מה להביא עמי הארץ שירבו בחילול שבת?

משה 05276

משתמש מקצוען
אין רב שלא בעד גנרטור אולי לא מחמירים-חובה כמו החזו"א אבל ודאי זה חשמל כשר
ר' חיים אמר שזה נכלל בהוצאות שבת
ולא מחברת חשמל עם קולות דחוקות..
שוב אני מדגיש כך חושבים הרבנים שלכם וזה נפלא
ויש רבנים שלא חושבים שצריך לעשות גנרטור
ואין לאף אחד בעולם את הזכות להגיד תעשה גנרטור
ואז תמיד יהיה לך חשמל בשבת
סתם מעניין אותי לדעת מה קורה במקרה של תקלה
בגנרטור באמצע שבת אז גם תגידו שאסור לתקן ע"י נכרי
או שאז הכל מותר כי זה גנרטור

משה 05276

משתמש מקצוען
אי יודע בוודאות שדווח להם בשבע וחצי בבוקר

וחברת חשמל מה הם? לא יהודים?
לשון המשנב אלא ע"י וכו' - וכשיש שם במעמד זה חכמים מצוה לכתחלה לעשות חלול זה על ידיהם.
בשביל מה להביא עמי הארץ שירבו בחילול שבת?
לא באתי בתלונות על הצדיקים שחיללו שבת
אני רק תמהה על כל אלה שלא מבינים למה
חברת חשמל הייתה צריכה לתקן את זה בשבת
אין סיבה לאסור. הדיון הוא בישראל.
לחברת חשמל יש מספיק צוות שאינו יהודי
ודי כבר לסנגר על חברת החשמל
שזה נהיה התירוץ שלה הקבוע שרבני העיר לא מרשים
כי הם כלל לא שאלו את רבני העיר

שרינה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
זאת הערכה בלבד, אבל מסתדרת לי פה עם כמה מההודעות באשכול - על כך שאסרו עליהם, ובמקביל על כך שלא הודיעו להם.
יש לנו שכן עם פיקוח נפש ,מחובר לחמצן שנגמר בשלב כלשהוא כי המחולל חמצן לא עבד בשבת(זו היתה שבת שלימה!)במוצאי אותה שבת אשפזו אותו בבית חולים
אין לתאר את עוגמת הנפש והנזק הגדול שהיה לנו
אני בטוחה שאפשר להגיע להבנות עם חברת החשמל ,רק שאז הם אמרו לנו שקיבלו הוראה בערב שבת לעצור את התיקונים,וחזרו רק בצאת השבת
ככה שכל עוד שזו ההוראה לא יעזור כלום...

החכמה צודקת

משתמש מקצוען
אין לי מושג מה היה פה בסיפור
האם שאלו את רבני העיר או לא
אבל מה שלא יהיה, חלק מעסקת החבילה של לגור בעיר חרדית
זה להיות כפופים לרבני העיר .
מי שמציק לו מוזמן לגור בערים מעורבות.
ואז יהיה לו הרבה יותר מציק...... (מניסיון)

@קוביד יש פה כפתור דיווח למטה, לא מחקתי ת'טיוטה......:p

גלינג

משתמש סופר מקצוען
יש לנו שכן עם פיקוח נפש ,מחובר לחמצן שנגמר בשלב כלשהוא כי המחולל חמצן לא עבד בשבת(זו היתה שבת שלימה!)במוצאי אותה שבת אשפזו אותו בבית חולים
אין שום שכן בבניין עם גנרטור?
אין לתאר את עוגמת הנפש והנזק הגדול שהיה לנו
'עגמת נפש' או 'פיקוח נפש'?
יש "קצת" הבדל ביניהם..

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

קהילת פרוג מודה לקב"ה יחד עם כלל ישראל על חיסולו של רב המרצחים מלבנון

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

א מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ:ב עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה:ג דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ:ד בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ:ה כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:
נקרא  8  פעמים

אתגר AI

תחל שנה וברכותיה • אתגר 117

לוח מודעות

למעלה