עזרה ראשונה! העמסת סוכר

ד"ר אביה רוזנטל

משתמש מקצוען
אין לי היסטוריה של סוכר, אבל האחות בקופה אמרה לי שאת הבדיקה של 50 עושים רק עד שבוע 28.
@ד''ר אביה רוזנטל, זה נכון?
כן... זה נכון.. בדיקת הסקר נבדקה ותוקפה רק לשבועות 24-28. מעבר לכך, צריך לעשות את ההעמסה של ה 100... לא נעים אבל חשוב ביותר לעשות

ציירת מדופלמת

משתמש פעיל
איור וציור מקצועי
היי, אחרי ההלם הגדול שהיה לי כשאובחנתי עם סכרת הריון פשוט הודיתי לה'. סופסוף הייתי חייבת לדאוג לעצמי, ארוחות מלאות ובזמנים קצובים. ירדתי במשקל(כן בחודשי השיא של ההריון..) הכנסתי מודעות לבית. אין שתיה מתוקה. אין סוכר בקפה. היום קצת חזרתי לסורי, אבל יש דברים שכבר לא אחזור לצרוך אותם..
בנוגע למכשיר, הוא בסל הבריאות מקבלים אותו בחינם מטעם המרפאה, במידה ואובחנת. גם הדוקרנים של המכשיר והסטריפים משלמים עליהם 10% שזה יוצא 10 ש"ח.
אני הקפדתי על תזונה, ואחרי שבועיים של דקירות 6 פעמים ביום. הרופא התחשב ונתן אישור לרק 3 פעמים בשבוע..
אגב, את התינוקת ילדתי במשקל הכי נמוך שילדתי אי פעם 3 ק"ג.. ובשבוע מתקדם יחסית לכל ההריונות. שבוע 38+5..
ואגב, שתדעי שחטיפי ביראות עם שיבול שועל לא העלו לי את רמת הסוכר בדם. (כמובן שבמתכון אין סוכר, אבל יש דבש - שהערך הגליקמי שלו נמוך)
שיהיה רק בריאות, ובידיים מלאות.
מקווה שהרגעתי;)
את במכבי?
כי אמרו לי שרק אחרי שרופא ימיר לי את המרשם ממה שהאחות הוציא(לא הבנתי למה)
הם יראו כמה זה עולה עם ההנחה של מכבי שלי

ערך של 209 זה מאוד גבוה...

תודה על ההזהרה, אדע לא לנשנש גם ופלים ללא סוכר..כי בטח יש בזה ממתיקים אחרים שמעלים את הסוכר..:(

msh

משתמש רשום
מנוי פרימיום
עיצוב ואדריכלות פנים
את במכבי?
כי אמרו לי שרק אחרי שרופא ימיר לי את המרשם ממה שהאחות הוציא(לא הבנתי למה)
הם יראו כמה זה עולה עם ההנחה של מכבי שלי

ערך של 209 זה מאוד גבוה...

תודה על ההזהרה, אדע לא לנשנש גם ופלים ללא סוכר..כי בטח יש בזה ממתיקים אחרים שמעלים את הסוכר..:(
אני בכללית פלטינום.
אבל כשהאחות הביאה לי את המכשיר עניין אותי למה לא אמרו לי לשלם..
חפרתי קצת וראיתי שבסה"כ אני זכאית מסל הבריאות ולא קשור לכללית.
את צריכה שהאחות תביא לך. היא תדריך אותך איך להשתמש.
לא זוכרת איזה ערכים היו, אבל היו שתי ערכים גבוהים, וזה מספיק כדי לקבוע סכרת הריונית..

בנוגע לנשנושים, קחי לך כלל: כל פחמימה מקפיצה את רמות הסוכר.
אורז לבן, תפוחי אדמה , עוגות בחושות, לחם לבן וכדומה.
והכי חמור - פיתות!!!
הייתי אוכלת לחמניות מקמח כוסמין 80% קטנות והצלחתי לשמור על איזון.
את יכולה לאכול עוגות גבינה, מוסים שמבוססים על חלבונים.

כמובן שמי שיש לה מחלות רקע נוספות שלא תיקח ממני המלצה בעניין המוסים;)

אגב אחרי הלידה הכל עבר ב"ה.
(יש המלצות להשתדל ולהתמיד בזה, כי יש סיכוי שזה יחזור אי פעם..)

• תודה
Reactions: ST!

ח פרידמן

משתמש צעיר
@ד"ר אביה רוזנטל ראשית תודה על השירות האדיב והמקצועי שאת נותנת כאן באתר
לפני כחודשיים לאחר שהערכת משקל היתה גדולה בכשבוע וחצי הפנתה אותי הרופאה לעשות העמסת 100 שיצאה תקינה עכשיו בשבוע 36.5 המשקל הוא 3600 והרופאה רוצה שאעשה שוב העמסת 100 לדבריה במידה ויצא חיובי אז מיד תפנה לזירוז ובמידה ולא נחכה עד שבוע 38 אשמח לשמוע את דעתך בענין תודה

ד"ר אביה רוזנטל

משתמש מקצוען
@ד"ר אביה רוזנטל ראשית תודה על השירות האדיב והמקצועי שאת נותנת כאן באתר
לפני כחודשיים לאחר שהערכת משקל היתה גדולה בכשבוע וחצי הפנתה אותי הרופאה לעשות העמסת 100 שיצאה תקינה עכשיו בשבוע 36.5 המשקל הוא 3600 והרופאה רוצה שאעשה שוב העמסת 100 לדבריה במידה ויצא חיובי אז מיד תפנה לזירוז ובמידה ולא נחכה עד שבוע 38 אשמח לשמוע את דעתך בענין תודה
הי, איני יכולה לחוות דעה על המלצה רפואית של הרופאה המטפלת שלך כי היא רואה את כל התיק שלך, היסטוריה רפואית, גורמי סיכון ועוד שלל דברים שאנחנו לוקחים בשיקולים של את מי להפנות להעמסה חוזרת ואת מי לא... באופן כללי אוכל לומר שלפעמים נדרשים לשלוח להעמסה חוזרת ולפעמים יוצא לי להחליט שאין צורך.
הסברים באינטרנט, גם אם הם מרופאה מומחית... לעולם לא יכולים להחליף ייעוץ רפואי מסודר...

ציירת מדופלמת

משתמש פעיל
איור וציור מקצועי
ממליצה להביא לימון סחוט טרי מהבית.
ממש מקל על השתיה של זה.

אגב שמעתי שיש כאלה שלא עושות העמסת סוכר עקרונית ( כי זה באמת דבר מזעזע להביא את הגוף לכזה חוסר איזון)
והן עושות בדיקות סוכר בבית עם מגנומטר או משו כזה.
מישהי שמעה על כך?
מה זה מגנומטור?
בניטור סוכר -זה מד סוכר?
רק רציתי לעדכן, שאני במאוחדת,ושמעתי
שאם יוצא 2 ערכים גבוהים מהנורמה,
בהעמסה של 100- זכאים למכשיר סנסור,
שזה בעצם מדבקה שמצמידים לעור,
וע"י מכשיר שמעבירים מעליו, רואים את הערכים
של הסוכר בדם, זה מקל מבחינת דקירות ומעקב.........
*מה זה מכשיר סינסור?
יש תקוה להמנע מהדקירה,?
אחרי שרשמתם שהדקירה זה כלום ,ניסיתי-ונפגעתי , עשיתי את הדקירה ב2 בצהרים ועד עכשיו אני מרגישה אותה
וזה כואב ברר
לא לדבר על הדם שהמשיך לזרום מהאצבע ולא נעצר עד ששמתי קרח,
זה נשמע לי לא שריד 3 חודשים..
*לגבי המחיר של מד סוכר במכבי שלי אמרו לי מחיר ממש יקר למד סוכר-110 כולל הסטיקים והכל 90 המכשיר עצמו ולא 20-30 ,
לבנתיים אני עם מכשיר מגמח

המכשיר סינסור יותר יקר? מה זה שמים מדבקה על היד ומצמידים את המכשיר ורואים תוצאות?
נשמע חלום..

שמעתי על מישהו שנולד עם בעיות סוכר וכל היום דקר את עצמו וכל היד שלו היתה פצועה..

פינון

משתמש מקצוען
אחרי שרשמתם שהדקירה זה כלום ,ניסיתי-ונפגעתי , עשיתי את הדקירה ב2 בצהרים ועד עכשיו אני מרגישה אותה
זה ממש לא אמור להיות ככה
יש אפשרות לכוון את עוצמת הדקירה מ -2 ועוד 10 בערך, ומומלץ להתחיל עם 2 ולהעלות את המספר אם הדקירה לא מוציאה מספיק דם
תבדקי על איזה מספר זה מכוון לך
אני דוקרת כבר כמה חודשים ולא כואב בכלל אחרי רגע הדקירה

אינדיגו

משתמש פעיל
@ד"ר אביה רוזנטל דבר ראשון תודה לך
אשמח אם תוכלי לענות לשאלתי
האם יש קשר בין עובר במשקל גבוה לבין אכילת סוכרים/פחמימות
גם במקרה שנשללה סכרת הריונית?
(העמסה 50 תקינה + המוגלובין מסוכרר תקין שנבדק בחודש תשיעי)

ד"ר אביה רוזנטל

משתמש מקצוען
@ד"ר אביה רוזנטל דבר ראשון תודה לך
אשמח אם תוכלי לענות לשאלתי
האם יש קשר בין עובר במשקל גבוה לבין אכילת סוכרים/פחמימות
גם במקרה שנשללה סכרת הריונית?
(העמסה 50 תקינה + המוגלובין מסוכרר תקין שנבדק בחודש תשיעי)
מה שמשפיע על גודל העובר זה גנטיקה וסביבה. אז לעובר יש פוטנציאל גדילה גנטי שימומש אם האם תאכל מספיק קלוריות, ויש לו טווח של גדילה שגם תלוי גנטיקה של כמה יגדל אם תהיה סביבה של עודף פחמימות.
כשאין סוכרת הריון, הגוף מאזן את רמות הסוִכר בדם בתגובה לאכילה והעובר לא אמור לחוות רמות סוכר גבוהות מדי וכתוצאה מכך גדילה מוגזמת.
עם זאת, תזונה עשירה בפחמימות, נקשרה במשקלי יילוד גבוהים גם בהעדר סוכרת כך שכאן זה החלק של הסביבה מנצחת את הגנטיקה

מירימ

משתמש פעיל
מה זה מגנומטור?
בניטור סוכר -זה מד סוכר?

*מה זה מכשיר סינסור?
יש תקוה להמנע מהדקירה,?
וזה כואב ברר
לא לדבר על הדם שהמשיך לזרום מהאצבע ולא נעצר עד ששמתי קרח,
זה נשמע לי לא שריד 3 חודשים..
*לגבי המחיר של מד סוכר במכבי שלי אמרו לי מחיר ממש יקר למד סוכר-110 כולל הסטיקים והכל 90 המכשיר עצמו ולא 20-30 ,
לבנתיים אני עם מכשיר מגמח

המכשיר סינסור יותר יקר? מה זה שמים מדבקה על היד ומצמידים את המכשיר ורואים תוצאות?
נשמע חלום..

שמעתי על מישהו שנולד עם בעיות סוכר וכל היום דקר את עצמו וכל היד שלו היתה פצועה..
קניתי ממכבי השבוע ב-30 ש"ח.
חשוב להוסיף לתפריט שומנים (בריאים) עוזר לסוכר להיות מאוזן, לא מספיק לאכול פחות סוכר
ועוד הערה - המטרה היא שהסוכר יהיה מאוזן, ולא רק נמוך. כך שחשוב להקפיד גם על ארוחות ביניים.
לבריאות!! אני מברכת על שינויי התזונה שיש לי בעקבות סכרת הריון...!!!

צרצרית

משתמש מקצוען
מה שמשפיע על גודל העובר זה גנטיקה וסביבה. אז לעובר יש פוטנציאל גדילה גנטי שימומש אם האם תאכל מספיק קלוריות, ויש לו טווח של גדילה שגם תלוי גנטיקה של כמה יגדל אם תהיה סביבה של עודף פחמימות.
כשאין סוכרת הריון, הגוף מאזן את רמות הסוִכר בדם בתגובה לאכילה והעובר לא אמור לחוות רמות סוכר גבוהות מדי וכתוצאה מכך גדילה מוגזמת.
עם זאת, תזונה עשירה בפחמימות, נקשרה במשקלי יילוד גבוהים גם בהעדר סוכרת כך שכאן זה החלק של הסביבה מנצחת את הגנטיקה
מנסה להבין - אז למעשה כדאי להמנע מפחמימות כדי להפחית את גודל העוברים? זה יעבוד או שזו מסירות נפש לחינם?
(כשנשללה סכרת)

מציאותי

משתמש פעיל
זה באמצע סעודה, עם עוד שומנים שמאזנים מעט ואף פעם לא תוך 5 דק....

אני. עם מד סוכר 7 פעמים ביום במשך שבוע. עברתי מס רופאים והמלצתי לעוד נשים ולא ראיצי רופא שלא הסכים לכך-להיפך הם אומרים שאם אשה רוצה ומסכימה לקחת אחריות אז אדרבה. יש בתי חולים מועטים שמתייחסים לכך כאילו היתה סכרת גם אם הבדיקות היו מצוינות, תמיד אפשר לחתום על סירוב בדיקות(יש את האתר אפס הפרדה שם ניתן לראות אילו בתי חולים מתייחסים לאשה ללא העמסת סוכר כאילו היא עם סכרת)
מה זה?
זה במקום העמסה בכלל?
מה האחריות שצריך לקחת, ומה כוללת הבדיקה?

msh

משתמש רשום
מנוי פרימיום
עיצוב ואדריכלות פנים

אחת צפונית

משתמש מקצוען
מה זה?
זה במקום העמסה בכלל?
מה האחריות שצריך לקחת, ומה כוללת הבדיקה?
אכן במקום העמסה עושים 7 פעמים ביום במשך שבוע מעקב אחרי רמות הסוכר ומתעדים, עם זה מגיעים לרופא. אם הכל תקין מצוין אם לא יכולים אפילו רק לפי זה לדעת שיש סכרת

ד"ר אביה רוזנטל

משתמש מקצוען
מנסה להבין - אז למעשה כדאי להמנע מפחמימות כדי להפחית את גודל העוברים? זה יעבוד או שזו מסירות נפש לחינם?
(כשנשללה סכרת)
לשמור על תזונה מאוזנת ולהזהר בפחמימות יכול לעזור, לא הייתי עושה מעשה קיצוני כמו להמנע לגמרי מפחמימות בהריון כי גופי קטון לא טובים למוח של העובר.

ציירת מדופלמת

משתמש פעיל
איור וציור מקצועי
הי אולי תצילו אותי
אחרי שנרגעתי והלכתי לאחות ואכלתי בירא עשיתי בדיקה בעצמי ,באמת לא היה ככ גרוע, ולא הרבה לי תוצאה,
איך יכול להיות
הכנסתי את הסטיק כמו שהיא אמרה והמד מראה E מקף E הפוך ומתחת בקטן 363
מה זה אומר
איך מסדרים את המכשיר שיראה לי את הערך הנכון של הסוכר?
DSCF0526.JPG

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמו

א הַלְלוּיָהּ הַלְלִי נַפְשִׁי אֶת יְהוָה:ב אֲהַלְלָה יְהוָה בְּחַיָּי אֲזַמְּרָה לֵאלֹהַי בְּעוֹדִי:ג אַל תִּבְטְחוּ בִנְדִיבִים בְּבֶן אָדָם שֶׁאֵין לוֹ תְשׁוּעָה:ד תֵּצֵא רוּחוֹ יָשֻׁב לְאַדְמָתוֹ בַּיּוֹם הַהוּא אָבְדוּ עֶשְׁתֹּנֹתָיו:ה אַשְׁרֵי שֶׁאֵל יַעֲקֹב בְּעֶזְרוֹ שִׂבְרוֹ עַל יְהוָה אֱלֹהָיו:ו עֹשֶׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ אֶת הַיָּם וְאֶת כָּל אֲשֶׁר בָּם הַשֹּׁמֵר אֱמֶת לְעוֹלָם:ז עֹשֶׂה מִשְׁפָּט לָעֲשׁוּקִים נֹתֵן לֶחֶם לָרְעֵבִים יְהוָה מַתִּיר אֲסוּרִים:ח יְהוָה פֹּקֵחַ עִוְרִים יְהוָה זֹקֵף כְּפוּפִים יְהוָה אֹהֵב צַדִּיקִים:ט יְהוָה שֹׁמֵר אֶת גֵּרִים יָתוֹם וְאַלְמָנָה יְעוֹדֵד וְדֶרֶךְ רְשָׁעִים יְעַוֵּת:י יִמְלֹךְ יְהוָה לְעוֹלָם אֱלֹהַיִךְ צִיּוֹן לְדֹר וָדֹר הַלְלוּיָהּ:
נקרא  23  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה