פנסיה העלו לי את דמי הניהול בערמה

שפריצרית

משתמש מקצוען
דמי הניהול בקרן הפנסיה שלי היו 0.9 מהפקדה ו 0.032 מצבירה.
בעקבות שינוי סטטוס משכירה לעצמאית, הייתי צריכה לשלוח מסמכים על שינוי מסלול הפקדה ופתיחת הו"ק.
שלחתי את המסמכים בזמן אך הם לא גבו במועד והפעילו את ההו"ק רק החודש הבא - וכך טענו שהקרן לא היתה פעילה מעל 5 חודשים ולכן העלו את דמי הניהול ל 0.9 הפקדה ו 0.19 צבירה.
יש איזה גוף שאפשר להתלונן על הסיפור הזה?
מהשוואות שעשיתי לא אקבל בשום קרן אחרת דמי ניהול כאלו. (אין לי צבירה גבוהה)

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
כפי שזה נראה, אין לך על מה להתלונן כי הם לא חייבים לתת לך את דמי הניהול האלו.

A052

משתמש סופר מקצוען
אפשר להתלונן על כל מה שאתם חושבים לנכון, לרשות שוק ההון בטוח וחיסכון. https://pe.cma.gov.il/

מנסיוני, תלונה אליהם עושה ממש ניסים בחברות עצמם שתוך רגע מסדרות את כל מה שצריך.

כמובן שאם הם לא חייבים (כמו ש @מקצועי בלבד כתבה) אז לא בטוח שיהיה שינוי, אבל כדאי לנסות.

סלום

משתמש פעיל
אם אין לך צבירה גבוהה אולי זה לא משמעותי תנסי לחשב ( כמובן רק אם לא עשית כבר)

שפריצרית

משתמש מקצוען
כפי שזה נראה, אין לך על מה להתלונן כי הם לא חייבים לתת לך את דמי הניהול האלו.
מה זאת אומרת?
אם הם לא לוקחים לי דמי ניהול מקסימליים הם יכולים לעשות מה שבא להם?
הם שלחו לי הודעה חגיגית שחברותי בקרן הפנסיה ממשיכה כרגיל, רק למפרע כשהוצאתי מהאתר מסמכים להצהרת הון גיליתי את זה.
אם אין לך צבירה גבוהה אולי זה לא משמעותי תנסי לחשב ( כמובן רק אם לא עשית כבר)
זה באמת לא משמעותי כרגע אבל יהיה משמעותי בהמשך.
מה גם שכל מקום אליו ארצה להתנייד בהמשך (הטבת הדמי ניהול ל 5 שנים), יהיה לי קלף הרבה יותר חזק למיקוח כשאלו דמי הניהול שלי.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
מה זאת אומרת?
אם הם לא לוקחים לי דמי ניהול מקסימליים הם יכולים לעשות מה שבא להם?
אם הם התחייבו לך באיזו שהיא צורה לדמי ניהול מסוימים, אז הם צריכים לעמוד בהתחייבות.
אבל אם זה לא המצב, אז הם יכולים בהחלט לעשות מה שבא להם וגם להעלות למקסימום.

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמט

א הַלְלוּיָהּ שִׁירוּ לַיהוָה שִׁיר חָדָשׁ תְּהִלָּתוֹ בִּקְהַל חֲסִידִים:ב יִשְׂמַח יִשְׂרָאֵל בְּעֹשָׂיו בְּנֵי צִיּוֹן יָגִילוּ בְמַלְכָּם:ג יְהַלְלוּ שְׁמוֹ בְמָחוֹל בְּתֹף וְכִנּוֹר יְזַמְּרוּ לוֹ:ד כִּי רוֹצֶה יְהוָה בְּעַמּוֹ יְפָאֵר עֲנָוִים בִּישׁוּעָה:ה יַעְלְזוּ חֲסִידִים בְּכָבוֹד יְרַנְּנוּ עַל מִשְׁכְּבוֹתָם:ו רוֹמְמוֹת אֵל בִּגְרוֹנָם וְחֶרֶב פִּיפִיּוֹת בְּיָדָם:ז לַעֲשׂוֹת נְקָמָה בַּגּוֹיִם תּוֹכֵחֹת בַּלְאֻמִּים:ח לֶאְסֹר מַלְכֵיהֶם בְּזִקִּים וְנִכְבְּדֵיהֶם בְּכַבְלֵי בַרְזֶל:ט לַעֲשׂוֹת בָּהֶם מִשְׁפָּט כָּתוּב הָדָר הוּא לְכָל חֲסִידָיו הַלְלוּיָהּ:
נקרא  30  פעמים

לוח מודעות

למעלה