העלאת דירוג אשראי

בן מיכאל

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
שלום רב.
גיליתי לצערי שדירוג האשראי שלי נמוך מכמה סיבות (חיובים שחזרו מסיבת אכ"מ ועוד), מישהו יודע כמה זמן נדרש כדי שדירוג האשראי יעלה בחזרה?
ובכלל, אלו דברים מעלים או מורידים את הדירוג?
אשמח לכל בדל של מידע, תודה רבה.

A052

משתמש סופר מקצוען
חיובים שחזרו מסיבת אכמ מחושבים לפחות שנה, ומתייחסים אליהן גם אח"כ.

התנהלות נכונה מעלה דירוג, והתנהלות שגויה מורידה אותו.

בן מיכאל

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
חיובים שחזרו מסיבת אכמ מחושבים לפחות שנה, ומתייחסים אליהן גם אח"כ.

התנהלות נכונה מעלה דירוג, והתנהלות שגויה מורידה אותו.
ווהו, אז הדירוג יישאר נמוך למשך שנה מהחזרה? מתייחסים אליהן זה רק הבנק שלי או גם בנקים אחרים?
מה משמע התנהלות נכונה והתנהלות שגויה?

למעשייה

משתמש פעיל
ווהו, אז הדירוג יישאר נמוך למשך שנה מהחזרה? מתייחסים אליהן זה רק הבנק שלי או גם בנקים אחרים?
מה משמע התנהלות נכונה והתנהלות שגויה?
כיום יש תיאום בין כל הבנקים, זה אחרי חוק נתוני אשראי וכו'.
מומלץ לעשות גוגל ותראה הרבה חומר בעניין.

A052

משתמש סופר מקצוען
ודאי כל הבנקים, זו המשמעות של מאגר נתוני אשראי.
התנהלות שגויה זה שימוש יתר במסגרות אשראי וכדו'. (חזרת חיובים זה לא שגוי אלא ממש איסור גמור!!)
התנהלות נכונה זה לא לחרוג מאיזור ה20% ממסגרות האשראי בבנק ובכרטיסים.

בן מיכאל

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
חזרת שיקים והו"ק עקב כך שאין כיסוי נראה לי גורם לנזק הכי גדול...
זה לא היה הו"ק, אלא כרטיס אשראי חוץ-בנקאי שחזר משום שלא ידעתי שהוא עתיד לרדת - וכשראיתי מינוס זה היה רק לאחר שש בערב שכבר לא ניתן לעשות כלום...

בן מיכאל

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
התנהלות שגויה זה שימוש יתר במסגרות אשראי וכדו'. (חזרת חיובים זה לא שגוי אלא ממש איסור גמור!!)
התנהלות נכונה זה לא לחרוג מאיזור ה20% ממסגרות האשראי בבנק ובכרטיסים.
מה זה נקרא חריגה מאיזור 20% ממסגרת האשראי בכרטיס - אחד שיש לו מסגרת של חמשת אלפים ש"ח שלא ישתמש ביותר מאלף??

בן מיכאל

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
לא נראה לי שמקרה בודד גורם לנזק כ"כ משמעותי.
זה היה אותו כרטיס כמה פעמים (פעמיים באשמת הבנק והם אף החזירו לי את העמלה, אבל בפועל זה נשאר רשום...).

A052

משתמש סופר מקצוען
לא נראה לי שמקרה בודד גורם לנזק כ"כ משמעותי.
גם מקרה בודד גורם לנזק גדול, ניתן לפעמים להסביר לבנק מה קרה והבנק מתקן את הדיווח למאגר.
מה זה נקרא חריגה מאיזור 20% ממסגרת האשראי בכרטיס - אחד שיש לו מסגרת של חמשת אלפים ש"ח שלא ישתמש ביותר מאלף??
נכון מאד, ניתן להגדיל מסגרת ל50,000 ואז גם 5000 זה עדיין רק 10%.

בן מיכאל

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
התכונתי לשאול אחרי נניח חצי שנה או שנה, עדיין כל הבנקים יראו שהיו לי חזרות בחשבון?

בן מיכאל

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
לאור האמור, יתכן שכדאי לי לחכות עם קניית דירה עד שתעבור שנה מההחזר וכו', או שיועצי משכנתאות מסתדרים עם הכל?

לי יש במשכנתא ערב משלם שהיה כמה חודשים בתקופה קצת קשה ועקב כך חזרו לו כמה הו''ק של המשכנתא שלי
ולא מזמן פתחתי את הדירוג, והדירוג שלי 230!!! כי בעצם יש לי פיגור במשכנתא שלי
האם הבנק מתחשב בכאלו טענות כי באמת לא ידעתי שחזרו לערב הו''ק? או שחבל על המאמץ?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כה

א לְדָוִד אֵלֶיךָ יְהוָה נַפְשִׁי אֶשָּׂא:ב אֱלֹהַי בְּךָ בָטַחְתִּי אַל אֵבוֹשָׁה אַל יַעַלְצוּ אֹיְבַי לִי:ג גַּם כָּל קוֶֹיךָ לֹא יֵבֹשׁוּ יֵבֹשׁוּ הַבּוֹגְדִים רֵיקָם:ד דְּרָכֶיךָ יְהוָה הוֹדִיעֵנִי אֹרְחוֹתֶיךָ לַמְּדֵנִי:ה הַדְרִיכֵנִי בַאֲמִתֶּךָ וְלַמְּדֵנִי כִּי אַתָּה אֱלֹהֵי יִשְׁעִי אוֹתְךָ קִוִּיתִי כָּל הַיּוֹם:ו זְכֹר רַחֲמֶיךָ יְהוָה וַחֲסָדֶיךָ כִּי מֵעוֹלָם הֵמָּה:ז חַטֹּאות נְעוּרַי וּפְשָׁעַי אַל תִּזְכֹּר כְּחַסְדְּךָ זְכָר לִי אַתָּה לְמַעַן טוּבְךָ יְהוָה:ח טוֹב וְיָשָׁר יְהוָה עַל כֵּן יוֹרֶה חַטָּאִים בַּדָּרֶךְ:ט יַדְרֵךְ עֲנָוִים בַּמִּשְׁפָּט וִילַמֵּד עֲנָוִים דַּרְכּוֹ:י כָּל אָרְחוֹת יְהוָה חֶסֶד וֶאֱמֶת לְנֹצְרֵי בְרִיתוֹ וְעֵדֹתָיו:יא לְמַעַן שִׁמְךָ יְהוָה וְסָלַחְתָּ לַעֲוֹנִי כִּי רַב הוּא:יב מִי זֶה הָאִישׁ יְרֵא יְהוָה יוֹרֶנּוּ בְּדֶרֶךְ יִבְחָר:יג נַפְשׁוֹ בְּטוֹב תָּלִין וְזַרְעוֹ יִירַשׁ אָרֶץ:יד סוֹד יְהוָה לִירֵאָיו וּבְרִיתוֹ לְהוֹדִיעָם:טו עֵינַי תָּמִיד אֶל יְהוָה כִּי הוּא יוֹצִיא מֵרֶשֶׁת רַגְלָי:טז פְּנֵה אֵלַי וְחָנֵּנִי כִּי יָחִיד וְעָנִי אָנִי:יז צָרוֹת לְבָבִי הִרְחִיבוּ מִמְּצוּקוֹתַי הוֹצִיאֵנִי:יח רְאֵה עָנְיִי וַעֲמָלִי וְשָׂא לְכָל חַטֹּאותָי:יט רְאֵה אוֹיְבַי כִּי רָבּוּ וְשִׂנְאַת חָמָס שְׂנֵאוּנִי:כ שָׁמְרָה נַפְשִׁי וְהַצִּילֵנִי אַל אֵבוֹשׁ כִּי חָסִיתִי בָךְ:כא תֹּם וָיֹשֶׁר יִצְּרוּנִי כִּי קִוִּיתִיךָ:כב פְּדֵה אֱלֹהִים אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל צָרוֹתָיו:
נקרא  3  פעמים

אתגר AI

פלינדרום • אתגר 52

לוח מודעות

למעלה