דרוש מידע הנקה- איך להחזיק מעמד גם בעבודה?

MichalGR

משתמש רשום
להקפיד לשאוב בכל יום- גם בימים שעמוס/ לא מתחשק..
בתור אחת שהנקה לא באה לה בקלות ולא מרגישה צורך לשאוב גם יום שלם זה היה קשה, אבל הקפדתי על פעם אחת שאיבה ביום והצלחתי להתמיד עד עשרה חודשים- מאמינה שכאלה שמצליחות להשחיל 2 שאיבות ביום עבודה מצליחות יותר...

Sara led

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מנסיוני, משחררת את הלחץ שהתינוק יאכל רק חלב שאוב.
שואבת בעבודה פעם אחת, כמה שיש... בארוחות הנוספות שהמטפלת תביא תחליפים.
ובבית הנקה רגילה על מלא.
(בעבודה לא מוותרת לעצמי על פעם ביום גם שיותר עמוס עד שהתינוק בן 8 חודשים בערך שאז ממשיכה רק הנקה כמה שיותר:)

תמי פ

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
יש המון טיפים ועצות

אבל לפני הכל לדעת שיתכן ובהתחלה אם זה פעם ראשונה שאת שואבת מהלידה, זה לוקח לגוף קצת זמן (לא תמיד לפעמים)

להקפיד על ארוחת בוקר טוב שכוללת חלבון, ירקות ודברים בריאים, לשתות הרבה, שינה טובה בלילה גם מאד משפיעה, לנשנש שקדים.

שאר העצות אחרות תכתובנה.

ח.ג.ג'.

משתמש מקצוען
חשוב לדעת שאצל כל אחת זה שונה וכל אחת מגיבה אחרת, ולכן ללמוד מניסיון של אחרות זה לא תמיד נכון.
יש המלצות כלליות איך כדאי להתנהל באופן שישמור על ההנקה, וכל אחת יכולה לנסות לראות עד כמה היא יכולה לסטות מהן בלי שזה יפריע. זה נע בין אלו שמתקשות לשמור על הנקה בחזרה לעבודה גם כשהן מקפידות על הכל, לאלו שלא משנה מה הן יעשו הכל יהיה בסדר, ואף פעם לא יחסר להן חלב או יהיה להן גודש.
הנה רשימה של כמה כללים כאלו:

* לשאיבה קבועה בהנקה רצוי מאד להשתמש במשאבה דו צדדית טובה. שאיבה דו צדדית לא רק חוסכת חצי מהזמן, היא גם יעילה יותר ושומרת יותר על תפוקת החלב. משאבה היא גם עניין של התאמה אישית, יש משאבות שטובות לרוב הנשים אבל תמיד יכול להיות שבאופן אישי יתאים דווקא משהו אחר. יתכן גם שיש צורך בהתאמה של חלקים פחות סטנדרטיים. אם השאיבה לא יעילה, ובוודאי שאם היא כואבת, צריך לחשוב בכיוון הזה.
* כמו שכבר אמרו לוקח לגוף קצת זמן להתרגל לשאיבה. לכן כדאי להתחיל לשאוב כשבוע לפני החזרה לעבודה, בזמנים שבהם מתעתדים לשאוב בעבודה. לא צריך להוציא הרבה חלב בשאיבות האלו (ולא סביר לצפות להצליח), רק להרגיל את הגוף לשאיבה בשעה הזו.
* שאיבה בזמנים קבועים. בניגוד להנקה, בשאיבה יש משמעות להקפדה על זמנים קבועים כי הגוף מתרגל לייצר חלב בשעה הזו.
* עד גיל חצי שנה לפחות, מומלץ לשאוב פעם אחת כנגד כל ארוחה שהתינוק מקבל בבקבוק באותן שעות. דילוג על ארוחות מאותת לגוף על ירידה בביקוש לחלב ועשוי לגרום לירידה בכמות החלב גם בהנקה, גם אם שואבים את כל הכמות בפחות פעמים. ככל שהתינוק גדול יותר הסיכון לזה פוחת ואז אפשר להסתפק בפחות שאיבות. [כאמור לעיל, לא על כולן זה ישפיע ויש כאלו שיכולות מראש לא לשאוב בכלל ולהמשיך להניק בבית. אבל קשה לדעת עד שלא מנסים]
* שאיבה פחות יעילה מהנקה והרבה פעמים יש ירידה הדרגתית בכמויות החלב. כדי לא למצוא את עצמך במצב שאת לא מצליחה לשאוב כמות מספיקה, כדאי תמיד לשאוב קצת יותר ממה שצריך. ככה אם מתחילה ירידה אפשר לתפוס אותה בזמן ולטפל בה בנחת לפני שהיא משמעותית.
* להגברת כמויות חלב, אפשר להוסיף כמה דקות של שאיבה על ריק בסוף השאיבה. במקרה של ירידה משמעותית שצריך לתקן, יוזמים "קפיצת גדילה", ובמקביל לוקחים תוספים להגברת חלב (חילבה במינון של 3 כמוסות * 3 פעמים ביום).
* יש נשים שיותר יעיל עבורן לשאוב הרבה שאיבות קצרות מאשר מעט שאיבות ארוכות.
* להקפיד על תחזוקה שוטפת של המשאבה - ניקוי משאריות שומן והחלפה של חלקים מתבלים. שומן שהצטבר או גומי שנשחק פוגעים בוואקום של המשאבה ומורידים את היעילות שלה בהדרגה.
* בשאיבה לפעמים שחרור החלב מתעכב. דברים שיכולים לזרז אותו - מחשבות על התינוק ודימיון מודרך על ירידת החלב (אפשר להיעזר בתמונה וכד'), וכן חום - לדאוג שהחדר לא יהיה קר, להניח כרית חימום על החזה או לשתות שתיה חמה תוך כדי השאיבה. (היתרון היחיד של שאיבה על פני הנקה - אפשר לשתות משהו חם תוך כדי...)

שירולט

משתמש חדש
חשוב לדעת שאצל כל אחת זה שונה וכל אחת מגיבה אחרת, ולכן ללמוד מניסיון של אחרות זה לא תמיד נכון.
יש המלצות כלליות איך כדאי להתנהל באופן שישמור על ההנקה, וכל אחת יכולה לנסות לראות עד כמה היא יכולה לסטות מהן בלי שזה יפריע. זה נע בין אלו שמתקשות לשמור על הנקה בחזרה לעבודה גם כשהן מקפידות על הכל, לאלו שלא משנה מה הן יעשו הכל יהיה בסדר, ואף פעם לא יחסר להן חלב או יהיה להן גודש.
הנה רשימה של כמה כללים כאלו:

* לשאיבה קבועה בהנקה רצוי מאד להשתמש במשאבה דו צדדית טובה. שאיבה דו צדדית לא רק חוסכת חצי מהזמן, היא גם יעילה יותר ושומרת יותר על תפוקת החלב. משאבה היא גם עניין של התאמה אישית, יש משאבות שטובות לרוב הנשים אבל תמיד יכול להיות שבאופן אישי יתאים דווקא משהו אחר. יתכן גם שיש צורך בהתאמה של חלקים פחות סטנדרטיים. אם השאיבה לא יעילה, ובוודאי שאם היא כואבת, צריך לחשוב בכיוון הזה.
* כמו שכבר אמרו לוקח לגוף קצת זמן להתרגל לשאיבה. לכן כדאי להתחיל לשאוב כשבוע לפני החזרה לעבודה, בזמנים שבהם מתעתדים לשאוב בעבודה. לא צריך להוציא הרבה חלב בשאיבות האלו (ולא סביר לצפות להצליח), רק להרגיל את הגוף לשאיבה בשעה הזו.
* שאיבה בזמנים קבועים. בניגוד להנקה, בשאיבה יש משמעות להקפדה על זמנים קבועים כי הגוף מתרגל לייצר חלב בשעה הזו.
* עד גיל חצי שנה לפחות, מומלץ לשאוב פעם אחת כנגד כל ארוחה שהתינוק מקבל בבקבוק באותן שעות. דילוג על ארוחות מאותת לגוף על ירידה בביקוש לחלב ועשוי לגרום לירידה בכמות החלב גם בהנקה, גם אם שואבים את כל הכמות בפחות פעמים. ככל שהתינוק גדול יותר הסיכון לזה פוחת ואז אפשר להסתפק בפחות שאיבות. [כאמור לעיל, לא על כולן זה ישפיע ויש כאלו שיכולות מראש לא לשאוב בכלל ולהמשיך להניק בבית. אבל קשה לדעת עד שלא מנסים]
* שאיבה פחות יעילה מהנקה והרבה פעמים יש ירידה הדרגתית בכמויות החלב. כדי לא למצוא את עצמך במצב שאת לא מצליחה לשאוב כמות מספיקה, כדאי תמיד לשאוב קצת יותר ממה שצריך. ככה אם מתחילה ירידה אפשר לתפוס אותה בזמן ולטפל בה בנחת לפני שהיא משמעותית.
* להגברת כמויות חלב, אפשר להוסיף כמה דקות של שאיבה על ריק בסוף השאיבה. במקרה של ירידה משמעותית שצריך לתקן, יוזמים "קפיצת גדילה", ובמקביל לוקחים תוספים להגברת חלב (חילבה במינון של 3 כמוסות * 3 פעמים ביום).
* יש נשים שיותר יעיל עבורן לשאוב הרבה שאיבות קצרות מאשר מעט שאיבות ארוכות.
* להקפיד על תחזוקה שוטפת של המשאבה - ניקוי משאריות שומן והחלפה של חלקים מתבלים. שומן שהצטבר או גומי שנשחק פוגעים בוואקום של המשאבה ומורידים את היעילות שלה בהדרגה.
* בשאיבה לפעמים שחרור החלב מתעכב. דברים שיכולים לזרז אותו - מחשבות על התינוק ודימיון מודרך על ירידת החלב (אפשר להיעזר בתמונה וכד'), וכן חום - לדאוג שהחדר לא יהיה קר, להניח כרית חימום על החזה או לשתות שתיה חמה תוך כדי השאיבה. (היתרון היחיד של שאיבה על פני הנקה - אפשר לשתות משהו חם תוך כדי...)
החכמת אותי ממש!
תודה רבה!!!!

ח.ג.ג'.

משתמש מקצוען
יש מצב לשמר הנקה ללא שאיבה?
יש נשים שזה עובד להן מצוין, יש נשים שזה גומר להן את ההנקה.
קשה לדעת מראש לאיזה סוג שייכים, אלא אם כן יש ניסיון קודם.
בסביבות הגיל שבו מתחילים לאכול מוצקים בכמות שמחליפה ארוחות, יש יותר סיכוי להצליח בזה.

אמא מאושרת!

משתמש פעיל
סליחה על התשובה אבל בכל אופן אולי זה יתאים גם לך
אני הנקתי את הילדים עד גיל שנתיים למרות שחזרתי לעבודה אחרי 3 חודשים -דווקא בגלל שלא שאבתי בכלל
זה מוציא את כל הכח והחשק להניק אם שואבים
כך בבוקר היא קבלה מטרנה ואני האכלתי מתי שהיה לי נח

לא מתאים לכל האידאולוגיות אבל לי זה הכי מתאים

אבקת אפיה

משתמש מקצוען
אני הנקתי את הילדים עד גיל שנתיים למרות שחזרתי לעבודה אחרי 3 חודשים -דווקא בגלל שלא שאבתי בכלל

גם אני מצטרפת
אצלי השאיבות מורידות את כל הבטחון עצמי- אולי כמות כזאת זה קצת מידי? אולי אין לי מספיק חלב? וכו' וכו'
אחרי לידה האחרונה העפתי מהבית את המשאבה, נתתי לילד תמ"ל בשעת הצורך ומגיל חצי שנה גרבר וכו'
והיום ברוך ה' בן שנה וחצי- ועדיין יונק בהתלהבות...(בשונה מילדים קודמים)
בהצלחה לכל האמהות
ואל תשכחו, הכי חשוב- להקשיב לאינטואיציה שלכן עוד לפני הכל....

ח.ג.ג'.

משתמש מקצוען

זה לא רק עניין של אידיאולוגיה אלא גם של פרקטיקה.
יש נשים שאם יעשו כמוך, תוך כמה שבועות אין להן חלב בכלל.
גם מי שלא מפריע לה לתת תמ"ל באופן חלקי, לא בהכרח רוצה לקחת את הסיכון שההנקה תיגמר לגמרי.
כל אחת צריכה לאזן בין כמה חשוב לה לתת חלב אם ולהמשיך להניק, לבין כמה היא מוכנה להתאמץ בשביל זה.

אמא לשלוש

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג

לי זה מחסל את ההנקה לגמרי
אז אם זו מישהי שזה פעם ראשונה בשבילה אני לא ממליצה

שירה 34

משתמש מקצוען
אני הנקתי לתווכים ארוכים
בד''כ מעל שנתיים
ולרוב לא שאבתי בעבודה וזה לא פגע לי בהנקה.

לא יודעת אם מתאים לכל אחת אבל נותנת רעיון

מאמימוש

מקסימום כוחות לאמא
מנוי פרימיום
זה עניין של גוף
תתחילי להכיר את עצמך :)
יש כאלו, שחובה.
יש כאלו, שמחזיק להם מצוין גם בלי.
יש כאלו שיש להן שפע, שואבות מעט
יש כאלו ששואבות בכמה דקות- מחלבות...

לאט לאט
תראי מה נכון לך
(זה גם תלוי בכ"כ הרבה נתונים בעבודה)
תנסי להיות הכי רגועה שיש
ואם את מצליחה לשים באזור שם תמונה של התינוק, אז בכלל...

שיהיה לך ס"ד

חגיתי

משתמש מקצוען
כל מי שרשמה פה שמניקה מעל גיל שנה- עד שנתיים
כמה פעמים ביום יוצא שאתן מניקות?
משהו כמו 3 פעמים ביום עדין יכול להישמר או שבסוף החלב נגמר?
רוב הילדים הנקתי עד גיל 6 חודשים-8 חודשים
כרגע הבת שלי בת 9 חודשים ויוצא בערך 4 -3 פעמים ביום שאני מניקה אותה
הכמות של החלב כן פוחתת אבל בנתיים איכשהו מצליחה לשמר את הכמה פעמים האלו (לא קריטי לי כ"כ כבר בשלב הזה, אז אל תציעו לי להגביר את החלב וכו')

אמא מאושרת!

משתמש פעיל
כן בערך 3 /4 פעמים ביום

לפני העבודה
אחרי העבודה
לפני השינה ובמהלך השינה לפעמים

את לא צריכה לדאוג מבחינת הכמות זה סך הכל תוספת ויטמינים וקצת פינוק את לא צריכה לבדוק אם זאת כמות מספקת, גם כמות קטנה ביותר זה נותן המון ויטמינים

ח.ג.ג'.

משתמש מקצוען
כל מי שרשמה פה שמניקה מעל גיל שנה- עד שנתיים
כמה פעמים ביום יוצא שאתן מניקות?
משהו כמו 3 פעמים ביום עדין יכול להישמר או שבסוף החלב נגמר?
רוב הילדים הנקתי עד גיל 6 חודשים-8 חודשים
כרגע הבת שלי בת 9 חודשים ויוצא בערך 4 -3 פעמים ביום שאני מניקה אותה
הכמות של החלב כן פוחתת אבל בנתיים איכשהו מצליחה לשמר את הכמה פעמים האלו (לא קריטי לי כ"כ כבר בשלב הזה, אז אל תציעו לי להגביר את החלב וכו')
בדרך כלל אחרי גיל שנה כבר אפשר להמשיך לשמור על הנקה גם אם מניקים אפילו רק פעם אחת ביום (ירידה הדרגתית ולא בבת אחת).
לפני כן, אחד הדברים שהכי משמעותיים לשמירה על ההנקה זה הנקות לילה. מי שמניקה לפחות פעם אחת בלילה / לפנות בוקר יש לה יותר סיכוי לשמור על ההנקה גם אם ביום היא מניקה מעט.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה