חרבות ברזל הנספח השבועי • שבוע 15

האם המתקפה נגד הח'ותים אפקטיבית ותשיג את מטרותיה

• מאד אפקטיבית. תהיה פגיעה משמעותית ביכולות הלוחמה שלהם

• תעזור מעט, רק לטווח הקצר

• שום דבר, סתם יח"צ..

• להיפך, יגרום להחמרת המצב

תוצאות הסקר יוצגו רק לאחר הצבעתכם.
מצב
הנושא נעול.

פרוגמטי

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
D I G I T A L
אשכול נספח לשבוע הארבעה עשר למלחמה,
קראו בעיון את כללי האשכול, הם מחייבים.

האשכול מיועד עבור שאלות ובירורים בענייני המלחמה.
ציטוטים להרחבות ותגובות על הודעות מאשכול העדכונים או אשכול התיעוד.
כתבות נרחבות ופרשנויות אודות חרבות ברזל.

❌
האשכול אינו מקום לפטפוטים, בדיחות, דיוני השקפה, פוליטיקה חרדית ורבנים, הצעות למטכ"ל, רץ ברשת, וויכוחים וכו'.

❗
חשוב להבין, זה לא אשכול פטפטת, הפורום הוא פורום חדשות ועדכונים, ורק כדי לשמור על האשכולות האחרים נקיים לחלוטין, אנו מאפשרים אשכול נספח, אבל עדיין בגדר עדכונים, כל שיח פטפוטים יביא להרחקת המשתמש מהאשכול לצמיתות. כמובן כללי פורום חדשות ועדכונים וכללי האתר חלים גם באשכול זה.

ההדר שבהדר

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
מיום חמישי אחה"צ בשעה ארבע ועד עכשיו היתה רק אזעקה אחת בצפון. מה זה אומר שהמערכה עם חיזבאללה באמת יורדת? או שהם מכינים משהו?
לגבי הטילים לאילת הבנתי שזה לא איום באמת על ישראל לוקח לטיל כזה מתימן לאילת בין שעתיים לשלש, ובינתיים ודאי יש יכולת ליירט אותו, תקנו אותי אם אני טועה.

מישהו12

מהמשתמשים המובילים!
הנדסת תוכנה
בינתיים ודאי יש יכולת ליירט אותו, תקנו אותי אם אני טועה.
תאורטית כנראה שאתה צודק.
אבל תדמיין מה יקרה אם ירו עשרות לאיזור בבת אחת.
לא הכל יצליחו ליירט כנראה.
מספיק אחד שיפגע ח"ו בבסיס חיל האוויר רמון, ביב"א 509, בדימונה, או בשאר הבסיסים הרגישים שבאיזור הזה...

פרוגמטי

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
D I G I T A L
אם הוא טס על 800 קמ"ש
מאיפה הנתון הזה?
אני יודע שבשביל ההגדרה של טיל היפרסוני הטיל צריך להיות במהירות של 5 מאך ויש גם טילים על פ ההערכות שמגיעים עד 11 מאך.
לא מאמין שטיל בליסטי טס במהירות נמוכה כל כך שציינת.

אברהם חסיד

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כל הטילים הם בליסטים
בעבר הוסבר שיש 3 איומים מתימן
1.רחפן שלוקח לו כ9 שעות ואם הוא מתגלה אפשר ליירט עם רובה..
2.ישנם את הטילים הבינונים שלוקח להם כ3 שעות והם מיורטים ע"י כיפת ברזל וכדו' אם הם לכיוון מאיים
3.ויש את אלה שיוצאים מחוף לאטמוספרה שהם מהירים בעלי חומר נפץ גדול ומאד מסוכנים ומאד יקרים ולהם לוקח בערך רבע שעה צריך לזכור שהוא יוצא מחוף לאטמוספרה וחוזר לאטמוספרה והוא מיורט ע"י החץ וחבריו

פרוגמטי

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
D I G I T A L

מישהו12

מהמשתמשים המובילים!
הנדסת תוכנה
מאיפה הנתון הזה?
אני יודע שבשביל ההגדרה של טיל היפרסוני הטיל צריך להיות במהירות של 5 מאך ויש גם טילים על פ ההערכות שמגיעים עד 11 מאך.
לא מאמין שטיל בליסטי טס במהירות נמוכה כל כך שציינת.
למשל, הטיל "טופאן" שלהם, לפי ויקיפדיה הוא העתק של הטיל האיראני גאדר.
מהירות הטיל האיראני - 9 מאך.

הנורמלית האחרונה

משתמש מקצוען
מדברים כל כך הרבה על העסקה להעברת תרופות לחטופים.
השאלה היא מה המחיר שמשלמים עבור זה.
למישהו יש מושג?

(כל אחד אוהב לעשות את כל העסקאות, עד שהוא שומע את המחיר...)
בתמורה: ישראל תגדיל את הכנסת התרופות לרצועה באופן משמעותי.

אחג

משתמש מקצוען
נתניהו פנה לגלנט ואמר לו: "כמו שאני לא מכניס עוזרים שלי, אתה לא תכניס עוזרים שלך". גלנט ענה לו שהוא השר הביצועי היחיד בקבינט המלחמה, וראש המטה שלו מיישם את ההחלטות האזרחיות – ולכן הוא צריך להישאר.

טרם העזיבה של גלנט התנהל בין ראש המל"ל ושר הביטחון ויכוח. הנגבי אמר לגלנט: "אפילו אני לא משאיר את העוזרים שלי", גלנט עקץ: "שכחת שגם אתה עוזר". . עוד אמר גלנט לפני יציאתו מהחדר: "פשוט תפסיקו להפריע לי לעבוד. אתם פוגעים בזרוע ביצועית להחלטות המתקבלות בחדר הזה". השניים לא הגיעו להבנה וגלנט קם ויצא כאמור מהישיבה.

מזכיר את הסיפור עם בנגביר פני שבועיים, בא נראה אם התשקורת תגיב לזה בזלזול כמו בפעם הקודמת...

שוקי פרוגר

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
כתיבה ספרותית
נתניהו פנה לגלנט ואמר לו: "כמו שאני לא מכניס עוזרים שלי, אתה לא תכניס עוזרים שלך". גלנט ענה לו שהוא השר הביצועי היחיד בקבינט המלחמה, וראש המטה שלו מיישם את ההחלטות האזרחיות – ולכן הוא צריך להישאר.

טרם העזיבה של גלנט התנהל בין ראש המל"ל ושר הביטחון ויכוח. הנגבי אמר לגלנט: "אפילו אני לא משאיר את העוזרים שלי", גלנט עקץ: "שכחת שגם אתה עוזר". . עוד אמר גלנט לפני יציאתו מהחדר: "פשוט תפסיקו להפריע לי לעבוד. אתם פוגעים בזרוע ביצועית להחלטות המתקבלות בחדר הזה". השניים לא הגיעו להבנה וגלנט קם ויצא כאמור מהישיבה.

מזכיר את הסיפור עם בנגביר פני שבועיים, בא נראה אם התשקורת תגיב לזה בזלזול כמו בפעם הקודמת...
אז לכל מי שסומך על קבינט המלחמה... תזכרו את הרגעים האלו.
חבורת תינוקים עם אגו בשמיים...
ואין לנו על מי להשען וכו'

אלף אורות

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
D I G I T A L
אם זה לא היה יח"צ, לא היו מפרסמים שעות לפני התקיפה. עשו הרבה רעש ובסוף שום דבר.
למעשה אף אחד לא רוצה להיכנס למלחמת עולם, אז הם עושים פה ושם סיבובים אבל לא יותר מזה.
רק בסוף לא תהיה להם ברירה. זה כבר כתוב בחז"ל, לא זוכרת את הציטוט המדוייק, שבשנה בה מלך המשיח בא יש המון מלחמות מסביב לישראל, וכל זה הקב"ה עושה רק בשבילנו ואין לנו מה לדאוג.

GBSA

משתמש סופר מקצוען
באשר לשאלת הסקר,
כמו תמיד הציבור בפרוג פסימי, ובצדק.

לא היה מקום בו האמריקאים באמת הצליחו להביס ארגון/מדינת טרור ע"מ שיקום שם משטר אחד שפוי - וכל לעוד זה לא קורה זה להכנס למלחמה אינסופית, והחותי'ם יתחמשו שוב ושוב ושוב,
וה***** כידוע הם עם עקשן - לא קל להביס אותם.

סביר להניח שהאמריקאים יתייאשו עוד קודם.

בשלב הזה האמריקאים עוד מעוניינים רק במערכה ממש מוגבלת תוך שמירה על כללי המשחק - כדי שלא יתפתח למלחמה איזורית, אך מצד שני יכול להיות שעכשיו החותי'ם מכינים כמה הפתעות שעוד יקח זמן להתמודד איתם, (למשל - פיזור מוקשים ימיים ועוד) בשונה מאם האמריקאים היו נותנים מכת פתיחה אגרסיבית שהייתה גורעת הרבה מהיכולות של החו'תים.

תכל'ס צריכים לחכות ולראות
אני מניח שגם אם החותי'ם הוכו מכה כואבת והם לא רוצים להתעסק עם ארה"ב (דבר שככל הנראה לא נכון) הם ימשיכו לעקוץ פה ושם עד שהמלחמה בעזה תסתיים.
הרי הם כבר הודיעו שכל המערכה שלהם היא נגד ספינות ישראליות.
ואז הם ימשיכו להתחמש עד האמתלאה הבאה.

מישהו12

מהמשתמשים המובילים!
הנדסת תוכנה
לא היה מקום בו האמריקאים באמת הצליחו להביס ארגון/מדינת טרור ע"מ שיקום שם משטר אחד שפוי - וכל לעוד זה לא קורה זה להכנס למלחמה אינסופית, והחותי'ם יתחמשו שוב ושוב ושוב,
לא מדוייק.
אל קעידה\דעא"ש?
הארגונים האלו, גם אם עדיין קיימים רשמית כבר לא מאיימים על העולם.
האם אפגניסטן\סוריה\עיראק הפכו לתל חורבות ענק?
כן.
וואלה? לא מעניין אותי משטר "שפוי" בתימן.
אפשר להחטיף להם מספיק חזק והם כבר לא יוכלו להרים ראש.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...