כללי הנושא השחוק- חוצפה של לקוחות...

דבורה לרר

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
מה דעתכם?
עבדתי במשך חודשיים עבור רשת גנים לילדים דתיים בהנהלה חרדית, הגעתי אליהם דרך חברה שהיא רכזת שם וריכזה את הקיטנת קיץ שלהם.
הם ביקשו לוגו+ תוכניה+ שירון+ צריבת דיסקים (מה שלא קשור לעבודה שלי...)+ תוכניה למחזור ב'.
היו להם דרישות רבות וטרטורים בלי סוף....
במשך החודשיים הללו ביקש ממני המנהל לעשות לו לוגו עבור העמותה שלו, (בנפרד) שלחתי לו סקיצה ו--- אין תגובה, שלחתי מיילים שוב ושוב, וזאת היתה תגובתם: "בנתיים לא אושר לי השם של העמותה בנתיים להקפיא את העניין" > ציטוט.
התלבטתי האם לדרוש את כספי המגיע לי ביושר אך החלטתי לוותר כי הם הודיעו שהם מעונינים לעבור איתי קבוע.... אז שתקתי.
לפני שבועיים סיימתי את כל הפרויקטים וחיכיתי לשכר, שקט דממה...
אני שולחת מייל ואין תגובה, אחרי שבוע> "לגבי התשלום- X תשלם לך." (X זאתהחברה הגננת המרכזת את הקיטנה...) הייתי המומה אבל שוב שתקתי....
דיברתי עם חברתי והבנתי שכל ההתנהלות שלהם היא חפרית, המשכורות שם על הפנים וכו'...
היום אני מתקשרת לחברתי ושואלת אותה, נו מה עם הכסף? הבנתי שאת אמורה להעביר לי אותו... הסתיימה הקייטנה...
והתשובה שלה הממה אותי לכמה דקות,
"כן, המנהל הוריד מהמשכורת שלי 350 ש"ח כדי שאני יביא לך כי אני הבאתי אותך"
מתברר שעל כל העבודה של ריכוז הקייטנה, עבודה מטורפת וקשה, הם נתנו לה משהו כמו 1,700 ש"ח ולי 350 ש"ח במקום הסכום שהגיע לי שהוא בסביבות ה 800 ש"ח (תמחרתי זול כי בסך הכל אני מתחילה....)

מה דעתכם האם להתעקש?
מה שברור הוא שאני לא מתכוונת לעבוד איתם יותר!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

mig

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
צילום מקצועי
זה שהם חוצפנים, זה סוגיא אחת,
הבעיה היא לא שלהם אלא שלך,
לא מתחילים לעבוד לפני סיכום הסדר תשלום והסכם מסודר.

שילמת 'רבע געלט',
ואם אמרת שאת מתחילה - טוב שמוקדם ממאוחר.

הרבה הצלחה בהמשך.

יואל 10

משתמש רשום
שחיתות נוראה לדעתי חייבים לפרסם את שמם באיזשהו צורה שכולם יזהרו לא לעבוד איתם!!!
זה חוצפה וניצול תת אנושי ואסור לך לוותר להם!!!
והעיקר כמו שמיג כתב ללמוד את זה לפעם הבא...
בהצלחה והמקום ימלא חסרונך

דבורה לרר

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
אני מעונינת לשאול רב האם לפרסם פה את שמם לתועלת גרפיקאים ממודיעין עילית

mig

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
צילום מקצועי
נכתב ע"י ד ה;827598:

לא משנה שמם,
יש הרבה מושחתים/ נצלנים בעולם מלבדם.

הרעיון זו השיטה,
את צריכה להרגיל את עצמך בשיטות עבודה נכונות שימנעו ממך (ומאחרים)
ליפול בפח הזה שוב אצל מושחתים אחרים.

דבורה לרר

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
ומה השיטות?

hal17

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
נכתב ע"י ד ה;827601:
ומה השיטות?

לחתום חוזה מסודר ובו כתוב שחור על גבי לבן:
1. מה הסכום.:eek:
2. מה תנאי העברת התשלום (תאריך+אמצעי תשלום [מזומן/תשלומים וכו']):cool:
3. מספר הסקיצות בתווך המחיר הנ"ל וכן מה התשלום הנוסף במידה ויעברו את מספר הסקיצות שנקבע.:rolleyes:
4. ימשיכו המקצוענים ויוסיפו כל אחד מנסיון חייו...;)

בהצלחה רבה!!!:)

דבורה לרר

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
כן, בבקשה, תמשיכו....

דבורה לרר

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י hal17;827606:
לחתום חוזה מסודר ובו כתוב שחור על גבי לבן:
1. מה הסכום.:eek:
2. מה תנאי העברת התשלום (תאריך+אמצעי תשלום [מזומן/תשלומים וכו']):cool:
3. מספר הסקיצות בתווך המחיר הנ"ל וכן מה התשלום הנוסף במידה ויעברו את מספר הסקיצות שנקבע.:rolleyes:
4. ימשיכו המקצוענים ויוסיפו כל אחד מנסיון חייו...;)

בהצלחה רבה!!!:)

מה מקובל?

דבורה לרר

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
ואם תוכלו להעלות דוגמאות לחוזים בבקשה אני ישמח,
תזכו למצוות!!!

ישראל פרדס

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
יש דוגמאות לחוזים בפורום תעשו חיפוש, ישנם אפילו כאלו עם היתר להשתמש בחוזים שלהם.

כוכב103

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
עימוד ספרים
לדעתי תכתבי מכתב מסודר למנהל (ותודאי שהוא הגיע לידיו). בו תפרטי לו מה כללה עבודתך, וכמה זה עולה (כולל הלוגו הנוסף)
תכתבי לו בצורה מכובדת שאת לא עובדת בחינם וחכי לתגובה. לפעמים חוסר תקשורת ישירה יכולה ליצור אי הבנות. (אולי החברה שלך לא חשבה שזה יהיה כ"כ יקר? אולי העבודה לא הזומנה על דעת ההנהלה? ואולי כיוון שאת מתחילה הוא חושב שרמת העבודה שלך לא שווה יותר?) ואת כועסת על אדם שאין לו מושג שפגע בך.

אם זו צורת ההתנהלות שלו והוא מגיב לא יפה או לא מגיב, תכתבי מכתב נוסף שאת מעוניינת לדון איתו אצל איזה רב שהוא רוצה.
במודיעין עילית כפי הידוע לי לא יראו בעין יפה התנהלות מעין זו של מנהל.

אריה123

משתמש מקצוען
D I G I T A L
אין אדם עומד על דברי תורה אלא אם כן נכשל בהם.

זה היה קורה לך בודאי במשך העבודה, תשמחי שזה קרה בתחילה וכבר התחלת ללמוד איך להתעסק עם בני אדם...

obyektiv

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
D I G I T A L
מה שמעצבן זה שהוא עלול להגיד לחברתך שאין לו בעיה גם לשלם לך 1000 ש"ח אבל על חשבונה----

תור הזהב

משתמש מקצוען
בחוזה מול אירגונים גדולים כדאי להוסיף גם סעיף לגבי איש הקשר והמאשר, שלו יש אחריות במידה ויש אי הבנות בין המנהל/הסגן/היו"ר/המזכ"ל/ רכזת ארועים/אחראי הפקות חוץ וכו'

ת'כלס

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הפקות ואירועים
היתה לי מורה לעריכת וידיאו ששלחה את הסקיצות (של סרט תדמית) עם כיתוב שקוף: לצפיה עד לתשלום המלא. זה היה ביום הארוע התשלום רץ אליה על ארבע...

obyektiv

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
D I G I T A L
כן פעמים רבות הפטנט הזה בא לידי שימוש.
לפעמים אני בשיטת הגזר. על תשלום מזומן עד יום האירוע תנתן הנחה של 5 אחוז. לאחר מכן לא ינתנו הנחות כלל.

prog

מנהל ראשי
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
עריכה והפקת סרטים
D I G I T A L
אוטומציה עסקית
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י ד ה;827598:

את צריכה גם לשאול את הנהלת האתר..:)

בכל מקרה, שני הצדדים שווים את הכסף..

באותו כלא שצריך להכניס אותם צריך להכניס את מי שמתחיל פרוייקט שכזה בלי הסכם מסודר וברור!
יש כאן אי הבנה לכל הצדדים, מי שמתחיל לעבוד ללא הסכם ברור ומסודר הכולל הצעת מחיר/מקדמה/לו"ז מזמין על עצמו כזה סיפור אבל במדויק.

לפחות יצאת עם לקח.

כל מיני

משתמש רשום
כל האשכולות הללו, מזכירים לי את העובדה הפשוטה, במגמות השונות לגרפיקה מלמדים את העבודה אבל לא מלמדים לעבוד! כמו שהבינו היום לתת סדנה ש ל הכנה לדפוס ועוד דברים שפעם לא לימדו. הרצוי הוא שמרכזות המסלולים השונות תבאנה סדנת כניסה לשוק העבודה. יש המון מה ללמד בתחום וחבל שיוצאים לשוק בלי זה. אולי איזה פרוגיסטית ותיקה תרים את הכפפה ותכין סדנא כזו, להציע לסמינרים: ללמד על חוזה, על מוסר עבודה גרפי, על המקובל בתחום, על זכויות יוצרים של היוצר ושל חומרים שהוא משתמש בהם. ועוד..

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קו

א הַלְלוּיָהּ הוֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב מִי יְמַלֵּל גְּבוּרוֹת יי יַשְׁמִיעַ כָּל תְּהִלָּתוֹ:ג אַשְׁרֵי שֹׁמְרֵי מִשְׁפָּט עֹשֵׂה צְדָקָה בְכָל עֵת:ד זָכְרֵנִי יי בִּרְצוֹן עַמֶּךָ פָּקְדֵנִי בִּישׁוּעָתֶךָ:ה לִרְאוֹת בְּטוֹבַת בְּחִירֶיךָ לִשְׂמֹחַ בְּשִׂמְחַת גּוֹיֶךָ לְהִתְהַלֵּל עִם נַחֲלָתֶךָ:ו חָטָאנוּ עִם אֲבוֹתֵינוּ הֶעֱוִינוּ הִרְשָׁעְנוּ:ז אֲבוֹתֵינוּ בְמִצְרַיִם לֹא הִשְׂכִּילוּ נִפְלְאוֹתֶיךָ לֹא זָכְרוּ אֶת רֹב חֲסָדֶיךָ וַיַּמְרוּ עַל יָם בְּיַם סוּף:ח וַיּוֹשִׁיעֵם לְמַעַן שְׁמוֹ לְהוֹדִיעַ אֶת גְּבוּרָתוֹ:ט וַיִּגְעַר בְּיַם סוּף וַיֶּחֱרָב וַיּוֹלִיכֵם בַּתְּהֹמוֹת כַּמִּדְבָּר:י וַיּוֹשִׁיעֵם מִיַּד שׂוֹנֵא וַיִּגְאָלֵם מִיַּד אוֹיֵב:יא וַיְכַסּוּ מַיִם צָרֵיהֶם אֶחָד מֵהֶם לֹא נוֹתָר:יב וַיַּאֲמִינוּ בִדְבָרָיו יָשִׁירוּ תְּהִלָּתוֹ:יג מִהֲרוּ שָׁכְחוּ מַעֲשָׂיו לֹא חִכּוּ לַעֲצָתוֹ:יד וַיִּתְאַוּוּ תַאֲוָה בַּמִּדְבָּר וַיְנַסּוּ אֵל בִּישִׁימוֹן:טו וַיִּתֵּן לָהֶם שֶׁאֱלָתָם וַיְשַׁלַּח רָזוֹן בְּנַפְשָׁם:טז וַיְקַנְאוּ לְמֹשֶׁה בַּמַּחֲנֶה לְאַהֲרֹן קְדוֹשׁ יי:יז תִּפְתַּח אֶרֶץ וַתִּבְלַע דָּתָן וַתְּכַס עַל עֲדַת אֲבִירָם:יח וַתִּבְעַר אֵשׁ בַּעֲדָתָם לֶהָבָה תְּלַהֵט רְשָׁעִים:יט יַעֲשׂוּ עֵגֶל בְּחֹרֵב וַיִּשְׁתַּחֲווּ לְמַסֵּכָה:כ וַיָּמִירוּ אֶת כְּבוֹדָם בְּתַבְנִית שׁוֹר אֹכֵל עֵשֶׂב:כא שָׁכְחוּ אֵל מוֹשִׁיעָם עֹשֶׂה גְדֹלוֹת בְּמִצְרָיִם:כב נִפְלָאוֹת בְּאֶרֶץ חָם נוֹרָאוֹת עַל יַם סוּף:כג וַיֹּאמֶר לְהַשְׁמִידָם לוּלֵי מֹשֶׁה בְחִירוֹ עָמַד בַּפֶּרֶץ לְפָנָיו לְהָשִׁיב חֲמָתוֹ מֵהַשְׁחִית:כד וַיִּמְאֲסוּ בְּאֶרֶץ חֶמְדָּה לֹא הֶאֱמִינוּ לִדְבָרוֹ:כה וַיֵּרָגְנוּ בְאָהֳלֵיהֶם לֹא שָׁמְעוּ בְּקוֹל יי:כו וַיִּשָּׂא יָדוֹ לָהֶם לְהַפִּיל אוֹתָם בַּמִּדְבָּר:כז וּלְהַפִּיל זַרְעָם בַּגּוֹיִם וּלְזָרוֹתָם בָּאֲרָצוֹת:כח וַיִּצָּמְדוּ לְבַעַל פְּעוֹר וַיֹּאכְלוּ זִבְחֵי מֵתִים:כט וַיַּכְעִיסוּ בְּמַעַלְלֵיהֶם וַתִּפְרָץ בָּם מַגֵּפָה:ל וַיַּעֲמֹד פִּינְחָס וַיְפַלֵּל וַתֵּעָצַר הַמַּגֵּפָה:לא וַתֵּחָשֶׁב לוֹ לִצְדָקָה לְדֹר וָדֹר עַד עוֹלָם:לב וַיַּקְצִיפוּ עַל מֵי מְרִיבָה וַיֵּרַע לְמֹשֶׁה בַּעֲבוּרָם:לג כִּי הִמְרוּ אֶת רוּחוֹ וַיְבַטֵּא בִּשְׂפָתָיו:לד לֹא הִשְׁמִידוּ אֶת הָעַמִּים אֲשֶׁר אָמַר יי לָהֶם:לה וַיִּתְעָרְבוּ בַגּוֹיִם וַיִּלְמְדוּ מַעֲשֵׂיהֶם:לו וַיַּעַבְדוּ אֶת עֲצַבֵּיהֶם וַיִּהְיוּ לָהֶם לְמוֹקֵשׁ:לז וַיִּזְבְּחוּ אֶת בְּנֵיהֶם וְאֶת בְּנוֹתֵיהֶם לַשֵּׁדִים:לח וַיִּשְׁפְּכוּ דָם נָקִי דַּם בְּנֵיהֶם וּבְנוֹתֵיהֶם אֲשֶׁר זִבְּחוּ לַעֲצַבֵּי כְנָעַן וַתֶּחֱנַף הָאָרֶץ בַּדָּמִים:לט וַיִּטְמְאוּ בְמַעֲשֵׂיהֶם וַיִּזְנוּ בְּמַעַלְלֵיהֶם:מ וַיִּחַר אַף יי בְּעַמּוֹ וַיְתָעֵב אֶת נַחֲלָתוֹ:מא וַיִּתְּנֵם בְּיַד גּוֹיִם וַיִּמְשְׁלוּ בָהֶם שֹׂנְאֵיהֶם:מב וַיִּלְחָצוּם אוֹיְבֵיהֶם וַיִּכָּנְעוּ תַּחַת יָדָם:מג פְּעָמִים רַבּוֹת יַצִּילֵם וְהֵמָּה יַמְרוּ בַעֲצָתָם וַיָּמֹכּוּ בַּעֲוֹנָם:מד וַיַּרְא בַּצַּר לָהֶם בְּשָׁמְעוֹ אֶת רִנָּתָם:מה וַיִּזְכֹּר לָהֶם בְּרִיתוֹ וַיִּנָּחֵם כְּרֹב (חסדו) חֲסָדָיו:מו וַיִּתֵּן אוֹתָם לְרַחֲמִים לִפְנֵי כָּל שׁוֹבֵיהֶם:מז הוֹשִׁיעֵנוּ יי אֱלֹהֵינוּ וְקַבְּצֵנוּ מִן הַגּוֹיִם לְהֹדוֹת לְשֵׁם קָדְשֶׁךָ לְהִשְׁתַּבֵּחַ בִּתְהִלָּתֶךָ:מח בָּרוּךְ יי אֱלֹהֵי יִשְׂרָאֵל מִן הָעוֹלָם וְעַד הָעוֹלָם וְאָמַר כָּל הָעָם אָמֵן הַלְלוּיָהּ:
נקרא  6  פעמים

אתגר AI

חשבון הנפש • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה