הנושא היומי !

• פותח הנושא bris
  • פורסם בתאריך

bris

משתמש סופר מקצוען
ההנהלה החדשה מתכוונת לקחת את הדברים לידיים ברצינות.

בל"נ אם יתאפשר מבחינת הזמן, אשתדל כל יום להעלות פוסט בנושא כל שהוא שהציבור יהיה מעוניין בו. לא מדובר במשהוא ארוך, אלא כמה שורות מתומצתות.

דוגמאות לנושאים שהייתם מעוניים:

1. מה מפרט אידאלי למחשב ביתי עד 1500 ש"ח ?
2. למה כשאני עושה בדיקת רישום (WHOIS) לכתובת ה IP שלי יוצא לי ספק בהולנד ?
3. למה טוב מעבד מרובה ליבות ? ומה זה דומין ולמה אני לא צריך את זה ?
4. אופ, מה יהיה בסוף עם הויסטה הזאת ?! (סתם, אני לא נביא...)

הבנתם את הרעיון. אני אשתדל לכתוב.

ירושלמי

משתמש צעיר
אני בעד. תודה רבה. חן חן.

אבל מזכיר לי את המלמד (להבדיל), שהתחיל מהגמרא כי היה בטוח שכולם כבר יודעים, בזמן שאפלו א ב בסיסי הם עוד לא ידעו...

אולי זה רק אני, אבל אני הייתי מתחיל אחרת. אתה פשוט הולך כמה צעדים לפנינו.

1. מה מפרט אידאלי למחשב ביתי עד 1500 ש"ח ? בסדר.
2. למה כשאני עושה בדיקת רישום (WHOIS) לכתובת ה IP שלי יוצא לי ספק בהולנד ? מה זה בדיקת רישום? מה זה כתובת ip? (במקרה אני יודע, אבל ממש בסיסי, נראה לי שאפשר כתבה שלימה על הנושא).
3. למה טוב מעבד מרובה ליבות ? ומה זה דומין ולמה אני לא צריך את זה ? מה זה מעבד? (אני יודע אבל כנ"ל). מה זה ליבות??? מה זה דומין???
4. אופ, מה יהיה בסוף עם הויסטה הזאת ?! (סתם, אני לא נביא...) מה זה ויסטה? (אני יודע אבל כנ"ל).

חבר'ה, תגיבו, אני צודק או לא? בכל אופן תודה, וסליחה על ההתקפה :)

bris

משתמש סופר מקצוען
אז אולי כל אחד יכתוב כאן את דעתו, על איזה נושא היה רוצה לדעת יותר !!!

ירושלמי

משתמש צעיר
יש כמה נושאים שאני חייב לדעת אותם לצרכי העבודה, אבל קודם יש דברים שאני לא חייב לדעת אבל הם פשוט מסקרנים אותי. נתחיל במסקרנים...:)

אפשר???

איך עובד האינטרנט בכללותו? זה הרי וירטואלי הכל, אז איפה נמצא בעצם כל החומר?, מי מחליט שהקידומת של כל האתרים זה www? פתאום קם בן אדם וראה את האותיות האלו והחליט???, מה הסיומות, co, com, un, אני לא שואל מה זה אומר, אלא למה זה ככה ומי מחליט? אם אני רוצה לעשות אתר שלי מה אני צריך לעשות? (לא מהבחינה העיצובית). מה זה כתובת ip? ולפי מה זה הולך? עוד יותר, אם אני רוצה להיות ספק אינטרנט (אל תדאגו, זה רק תאורטי בשביל להבין..) איך אני נהיה כזה? מה צריך להיות בשביל זה?, איך הכל התחיל? פתאום היה אתר אחד ולאחריו הצטרפו?

יש לי עוד שאלות בקטע הזה שאני תמיד שובר ת'ראש להבין, אבל אני לא זוכר אותם כרגע.

סליחה על האריכות, ותודה על העתיד. :)

bris

משתמש סופר מקצוען
אוקיי קיבלתי. בלי נדר היום בלילה.
יש לך למה לצפות.

ירושלמי

משתמש צעיר
בתקווה שעדיין לא התחלת להכין - - -

מי מממן את כל הפעלת האתרים האלו? (אני מחכה לתשובה גם מהנהלת האתר האדיר הזה...) גם אם העלות היא לא רבה, בכל אופן מי מכסה את כל העלויות?
ושלא לדבר על ענקית האינטרנט google איך היא מכסה את עצמה באתרי האנטרנט שלה?
כל האתרים שנותנים לך מיילים חינם?
האתרים רח"ל...?
אתרי העברת קבצים כבדים?
אני מבין שהתשובה היא פרסומות, אבל בכל אופן, כמה פרסומות כבר יש בהם? וכמה זה כבר עולה? גם אם תגידו לי 1000$ לשעה! אני עדיין לא יבין איך זה מכסה את זה. האתר, הציוד, התיפעול, האנשים שמביאים חומר, וכו'.

התוכנות החינמיות שיש, דוגמא אחת מיני מיליון!... 'הפוך על הפוך', מה האינטרס שלו לחלק את זה חינם? בלי תזכורות, בלי בקשות, חינם לגמרי.

אולי בכלל נקבל כתבה נפרדת על google?...;)

ושוב, תודה רבה.

prog

מנהל ראשי
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
עריכה והפקת סרטים
D I G I T A L
אוטומציה עסקית
עיצוב ואדריכלות פנים
איזה ירושלמי..
חכה, לאט לאט. אתה מצפה ממנו להפיק אנצקלופדיה שלמה על נושאי האינטרנט ביום אחד...?!?

ירושלמי

משתמש צעיר
נכתב ע"י bris;65329:
אוקיי קיבלתי. בלי נדר היום בלילה.יש לך למה לצפות.

<!-- / post 65357 popup menu --><!-- / close content container --><!-- / post #65357 --><!-- post #65589 --><!-- open content container -->
<TABLE class=tborder id=post65589 cellSpacing=0 cellPadding=6 width="100%" align=center border=0><TBODY><TR><TD class=thead id=currentPost style="BORDER-TOP: 1px solid; FONT-WEIGHT: normal; BORDER-LEFT: 1px solid; BORDER-BOTTOM: 1px solid; BORDER-RIGHT-WIDTH: 0px"><!-- status icon and date -->
post_new.gif
היום, 03:09 <!-- / status icon and date --></TD><TD class=thead style="BORDER-RIGHT: 1px solid; BORDER-TOP: 1px solid; FONT-WEIGHT: normal; BORDER-LEFT-WIDTH: 0px; BORDER-BOTTOM: 1px solid" align=left> #8 </TD></TR><TR vAlign=top><TD class=alt2 style="BORDER-TOP-WIDTH: 0px; BORDER-RIGHT: 1px solid; BORDER-BOTTOM-WIDTH: 0px; BORDER-LEFT: 1px solid" width=175>
</TD><TD class=alt1 id=td_post_65589 style="BORDER-RIGHT: 1px solid"><!-- / icon and title --><!-- message --><FORM></FORM>
</TD></TR></TBODY></TABLE>

התעייפתי מלחכות...:eek:

חבל - - -

RCpro

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
אתה לחוץ מידי.
אז תחכה למחר, מה קרה?

ariels

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
BRIS קודם כל תודה על הנכונות!

יש לי שאלה שמאוד רלוונטית לי כרגע:

איך משפרים את ביצועי המחשב?
כמה % שטח פנוי בהרד-דיסק צריך כדי שיעבוד כמו שצריך?
חוץ מאיחוי דיסק ומחיקת קבצים זמניים אני לא מכירה שום שיטות.
תודה ושבת שלום.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קנ

א הַלְלוּיָהּ הַלְלוּ אֵל בְּקָדְשׁוֹ הַלְלוּהוּ בִּרְקִיעַ עֻזּוֹ:ב הַלְלוּהוּ בִגְבוּרֹתָיו הַלְלוּהוּ כְּרֹב גֻּדְלוֹ:ג הַלְלוּהוּ בְּתֵקַע שׁוֹפָר הַלְלוּהוּ בְּנֵבֶל וְכִנּוֹר:ד הַלְלוּהוּ בְתֹף וּמָחוֹל הַלְלוּהוּ בְּמִנִּים וְעוּגָב:ה הַלְלוּהוּ בְצִלְצְלֵי שָׁמַע הַלְלוּהוּ בְּצִלְצְלֵי תְרוּעָה:ו כֹּל הַנְּשָׁמָה תְּהַלֵּל יָהּ הַלְלוּיָהּ:
נקרא  1  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה