עזרה המינוס בבנק התייקר!! הגיע הזמן להפסיק איתו

כתיב וכתב

משתמש פעיל
לענ’’ד הבנק מנתח את הדירוג אשראי והוא עשוי גם לאשר לאדם משכנתא עם ריביות טובות גם במידה והוא רואה שאין מסגרות או מסגררות קטנות וכו’ במידה והסיפור נראה לו טוב
יתקנו אותי היועצים המוערכים שמחוברים כאן

וגם אני קיבלתי משכנתא גדולה וטובה לא מהבנקים שצוינו ולא מהבנק של העו’’ש

כתיב וכתב

משתמש פעיל
כמובן שזה לא מוריד מהחשיבות של השקעה בדירוג אשראי טוב וזה בהחלט נתון חשוב לפתוח מסגרות ולא לנצל אותם .

מירי11111

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
לא! לא! לא!

תשאירו מסגרת לא מנוצלת! אבל אבוי לכם אם חזרו צ'קים בשל ביטול המסגרת.
פשוט תחיו כאילו אין מינוס, אבל תשאירו אופציה כזו כי צ'קים שחוזרים זה הרבה יותר בעייתי.

נעמה CPA

משתמש מקצוען
אם אני לא צריכה מסגרת (כאילו יש לי רק 1000 שקל שאני לא משתמשת)
כדאי לי לבקש עוד מסגרת רק כדי לעלות את הדירוג או שאין עניין?

מרובע

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
D I G I T A L
הבעיה בדיירקט זה שמגיעים לחנות עם קניה גדולה ותור ענק מאחוריך, והקופאי מדווח ביובש שהכרטיס לא עבר.
ואז מתברר שהיה כמה הוצאות פה ושם (למשל קופ"ח, מים, חשמל או לא יודע מה) וגמרו לך את כל הכסף.
ואז מחזירים את כל המוצרים כמו איזה עניים מרודים והולכים הביתה בידים ריקות. עם בזבוז של שעתיים שלוש לריק.

----

אם העלו את הריבית, האם זה אומר שעכשיו שווה להלוות לבנק? איך עושים את זה נכון?
בתודה מראש

הון ובית

נדל"ן. משכנתאות. כלכלת המשפחה
מנהל
מנוי פרימיום
הבעיה בדיירקט זה שמגיעים לחנות עם קניה גדולה ותור ענק מאחוריך, והקופאי מדווח ביובש שהכרטיס לא עבר.
ואז מתברר שהיה כמה הוצאות פה ושם (למשל קופ"ח, מים, חשמל או לא יודע מה) וגמרו לך את כל הכסף.
ואז מחזירים את כל המוצרים כמו איזה עניים מרודים והולכים הביתה בידים ריקות. עם בזבוז של שעתיים שלוש לריק.
הבעיה ממש לא בדיירקט!!
אלא בחוסר תכנון וניהול של מי שזה קרה לו..
כאילו חשמל, קןפ"ח, מים וכאלה - זה הפתעה לא צפויה, בלת"מ??
לא ידעת שזה יגיע וירד מהחשבון בתאריך זה?!.. כנראה שלא.

כשעסק מנוהל ומוכר - יודעים בדיוק כמה יורד, וכמה יישאר, וכמה ניתן לרכוש בדיירקט, ובעיקר כמה לא.. ואז לא חוזרים כעניים ודלים להחזיר את המוצרים.

אם העלו את הריבית, האם זה אומר שעכשיו שווה להלוות לבנק? איך עושים את זה נכון?
בתודה מראש
הבנקים התחילו לתת ריבית על הפיקדונות. משהו כמו 3%-3.2%. זה לא הרבה, ובהשקעות טובות (לא מסוכנות) ניתן לקבל הרבה יותר. כך שהתשובה לשאלה היא - לא. אלא א"כ, צריכים את הכסף בזמן קרוב מאד, שאז אולי אין ברירה.

מרובע

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
D I G I T A L
אלא בחוסר תכנון וניהול של מי שזה קרה לו..
כאילו חשמל, קןפ"ח, מים וכאלה - זה הפתעה לא צפויה, בלת"מ??
לא ידעת שזה יגיע וירד מהחשבון בתאריך זה?!.. כנראה שלא.
במשפחה עם הרבה ילדים לא יודעים מראש כמה יהיה גובה החשבון מים והטלפון.
אלא אם כן מציבים מונה ליד כל מכשיר חשמל וברז מים שעוצר את החשמל והמים אוטומטית.
חוץ מזה יש עוד המון הוצאות לא צפויות כל הזמן. (משהו נשבר, מישהו חולה, לילדה אחת נקרע הילקוט, ולשניה כתם שלא יורד בכביסה, משקפיים נשברו, שלוש חתונות משפחתיות בתוך חודשיים, וכך כל הזמן הכמות של ההוצאות הלא צפויות הוא הרבה יותר מהצפויות).

הון ובית

מנהל
מנוי פרימיום
במשפחה עם הרבה ילדים לא יודעים מראש כמה יהיה גובה החשבון מים והטלפון.
אלא אם כן מציבים מונה ליד כל מכשיר חשמל וברז מים שעוצר את החשמל והמים אוטומטית.
חוץ מזה יש עוד המון הוצאות לא צפויות כל הזמן. (משהו נשבר, מישהו חולה, לילדה אחת נקרע הילקוט, ולשניה כתם שלא יורד בכביסה, משקפיים נשברו, שלוש חתונות משפחתיות בתוך חודשיים, וכך כל הזמן הכמות של ההוצאות הלא צפויות הוא הרבה יותר מהצפויות).
השתכנעתי..
אתה צריך דחוף ללמוד לנהל כלכלת משפחה!!
נראה לך באמת הגיוני לחיות בכזה בלאגן וחוסר ברירות??..
שהאורח חיים הסטנדרטי שמכתיב את ההתנהלות היא מרדף אחרי דברים של הבלתי נודע..?
עד כדי שאתה מגיע לסופר, וזה לגיטימי בעניך - שדיירקט לא עובר, והבעיה בכרטיס..
אגב, גם כרטיס עם מסגרת יכול להיחסם/להתמלא, ומה תאמר אז?
ומזומן להיגמר מהארנק וכו וכו..

אתה פשוט מעדיף לתרץ למה לא לנהל את ההוצאות - ולהשאיר להם לנהל אותך..
אל תעשה כך!
אתה יכול לחיות בצורה הרבה יותר מסודרת ושקולה - גם עם שלל ההוצאות שהזכרת, בלי לשים מונה שיעצור מקלחת באמצע..
זה רק עניין של גישה נכונה לניהול שליטה ורצון להצליח.
אני מכיר - וגם ליויתי בעצמי עשרות רבות של משפחות עם מעל 10 ילדים בבית, שמתנהלים היטב, יודעים כמה יוצא ועל מה - מראש, ומנהלים כמו שצריך.
גם להם נשבר משקפיים, ומים, וכו'.
גם אתה יכול!
בהצלחה.

מרובע

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
D I G I T A L
איפה לומדים את זה?

(אני מתכוין רק למקום מוסמך, או לכה"פ בחינם, מכיון שאם זה עוד קורס אינטרנטי או דומה לו, אני מוצף כל יום בעשרות הצעות כאלו של קורסים לכל דבר שזז, ובפרט על שלושת החוסרים הגדולים של האנשים: כסף, זוגיות, וחינוך. ואיני צריך עוד כאלו שמנסים להתעשר מללמד אותי איך להתעשר, אם היה להם נוסחה איך להתעשר הם לא היו צריכים לרדוף אחרי הכסף שלי, כי היה להם מספיק משלהם, כנראה אני הוא זה שצריך ללמד אותם איך להביא כסף)...

אני מתאר לעצמי שמה שלומדים שם זה לנהל ולעקוב אחרי כל ההוצאות וההכנסות,
בסופו של דבר במשפחה גדולה זה מצריך הנהלת חשבונות צמודה, ובזה מבזבזים יותר זמן מאשר הכסף שחוסכים. (וגם אם לא, בהרבה מקרים אין את הזמן הזה לשבת ולרשום הוצאה הוצאה גם לו זה היה חוסך כסף).
חוץ מהאנרגיות והמתחים שנוצרים כאשר בני המשפחה מתחילים להרגיש שכל הסביבה שלהם חיה בכיף ורק להם אסור לקנות בגדים ואוכל וכלים וכו'.

מירי11111

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
בסופו של דבר במשפחה גדולה זה מצריך הנהלת חשבונות צמודה, ובזה מבזבזים יותר זמן מאשר הכסף שחוסכים. (וגם אם לא, בהרבה מקרים אין את הזמן הזה לשבת ולרשום הוצאה הוצאה גם לו זה היה חוסך כסף).
בתמצות:
שלב ראשון לעבור על כל כל כל תדפיסי החשבונות ולעשות איתם הכרות.
יש מלא דברים שיורדים אוטומטי. האם אני באמת רוצה לשלם על זה? אם אין לי כפל בטוחים, אם אני לא משלם על איזה הוראת קבע שמזמן תכננתי לבטל
שלב שני להקטין עמלות. על כרטיסי אשראי, על חשבונות בנק וכד'
שלב שלישי לעבור על קרנות פנסיה, השתלמות, חסכונות ודומיהם ולבדוק שהם אכן משתלמים לנו. אם אין זה בדיוק הזמן לייצר אחד.

זה ממש בגדול כבר יכול לחסוך הרבה כסף! הרבה מאוד כסף!

רק אח"כ אפשר לעבור לניהול תקציב.

משפט מוצלח ששמעתי פעם זה שאי אפשר לכמת אין
כשאדם הולך לחנות כשאין לו, אז כמה אין לו?
אי אפשר לכמת את זה! אז הוא יכול לקנות בכמה שיוצא
אבל אם הוא הולך לחנות עם תקציב מוגדר (גם אם אין לו!) אבל ההוצאה תהייה נמוכה יותר כי הוא מגיע ממקום מתוכנן ומקום של שליטה.

חוץ מהאנרגיות והמתחים שנוצרים כאשר בני המשפחה מתחילים להרגיש שכל הסביבה שלהם חיה בכיף ורק להם אסור לקנות בגדים ואוכל וכלים וכו'.

הרגשה זה עניין סובייקטיבי.
וכשלא מחשבנים יותר מדיי אז עלולים לזרוק כסף לפח מחוסר שימת לב.
הנקודה היא ליצור שליטה בכסף ולא ממקום של חנק, אלא ממקום של בחירה.

הון ובית

מנהל
מנוי פרימיום
איפה לומדים את זה?
באופן כללי - אתה צריך מנטור/מאמן, שילמד וידריך וגם יאמן אותך לחיות נכון, ויעשה לך סדר בראש.
לווי כזה עולה בין 1,500 - 6,500 תלוי במקצועיות המלווה (או אם יש סבסוד). נמשך על פני 3-4 חודשי תהליך, ובסופו כל מה שכתבת יהיה בעיניך לא רלוונטי.
קורסים -
יש שני מקומות מקצועיים מאד - שאני יכול להמליץ עליהם. ארגון מסילה, וגוטפלוס (של הרב ישראל גוטמן).
וזה קורס מקצועי שמיועד בעיקרו למלווי משפחות - אבל רבים מגיעים לשם בכדי ללמוד להיות מקצועיים עבור עצמם וביתם.
ואל דאגה!
זה לא אינטרנטי, ולא חינמי. זה עולה אלפים - ובנוי מעשרות מפגשים ושיעורים, נמשך על פני חודשים, ולומדים שם המון על ניהול כלכלי, כלכלה נבונה, כלכלה התנהגותית, איך להניע את עצמינו ואחרים בסביבתינו, ועוד תכנים רבים וטובים (משכנתאות, פנסיות, השקעות, חסכונות, ניהול אשראי, ועוד).
חלק קטנטן, זה לא ליבת העניין, זה חלק טכני חשוב, אבל לא מה שמלמד לחיות נכון. ממש לא!
בסופו של דבר במשפחה גדולה זה מצריך הנהלת חשבונות צמודה, ובזה מבזבזים יותר זמן מאשר הכסף שחוסכים.
אין ספק שכל משפחה שיש לה הכנסות והוצאות, צריכה לנהל את החשבונות שלה. מסכים!!
אבל מה התכוונת שמבזבזים זמן יותר מהכסף שחוסכים..??
יש לך מושג כמה זמן צריך להשקיע בזה? וכמה כסף כן חוסכים??
ובכן, משפחה שיודעת לנהל - יכולה לבזבז על זה סביבות 40 דק' בחודש, ולחסוך כמה אלפים. בדוק!! סטטיסטיקה שנעשתה על אלפי משפחות שעברו במסילה.
(וגם אם לא, בהרבה מקרים אין את הזמן הזה לשבת ולרשום הוצאה הוצאה גם לו זה היה חוסך כסף).
לא צריך! טעות נוספת..
חוץ מהאנרגיות והמתחים שנוצרים כאשר בני המשפחה מתחילים להרגיש שכל הסביבה שלהם חיה בכיף ורק להם אסור לקנות בגדים ואוכל וכלים וכו'
בדיוק!! אבל הפוך..
כשאין סדר בכסף, כשיש לחץ, כשלא יודעים אם הכרטיס יעבור בסופר, אז יש את מה שאתה מתאר. לחיות בכייף מדומה - למרות שיודעים שאין, זו אשלייה מתוקה של רגע, הקושי הנפשי גדול אח"כ פי מיליון.
עזוב!
יש לי ניסיון עם מאות משפחות שליויתי, ואני מכיר כבר את ההרגשות האלה מכל הכיוונים שלהם, וקורא אותך - יותר ממה שאתה יודע להבין את עצמך.

אגב, באופן כללי אתה טיפוס שאוהב (קצת) לדחות דברים, או רץ ומיישם מיד?
את האמת..;)
לא נורא, אתה לא חייב לענות.
אתה פשוט מוצא אלף תירוצים - לדבר שאתה יודע ומבין שצריך טיפול, אבל אתה לא רוצה לטפל בו.
וחבל!
כי זה עוד טעות! נראה לך שזה כרוך בקושי וצמצום, אבל זה ממש לא כך.לא רק שהטיפול עצמו מאתגר וכייף, גם החיים אח"כ טובים פי אלף.
במילה אחת - הכל בראש שלנו!!
תרשה לעצמך להאמין לי.

נערך לאחרונה ב:

מרובע

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
D I G I T A L
הקורסים האלו מיועדים לאנשים שיש להם זמן פנוי להכניס קורס נוסף לסדר יום שלהם.
ובנוסף יש להם ירושה גדולה שיכולים להרשות לעצמם להוציא משכורת של חודש וחצי על הקורס הזה.

• תודה
Reactions: YZD

מירי11111

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
הקורסים האלו מיועדים לאנשים שיש להם זמן פנוי להכניס קורס נוסף לסדר יום שלהם.
ובנוסף יש להם ירושה גדולה שיכולים להרשות לעצמם להוציא משכורת של חודש וחצי על הקורס הזה.
אבל למי שצריך, יש את כל המידע חינם באתר פעמונים.
אבל, שוב זה עניין של זמן וסדר עדיפויות
האם רוצים להשקיע את הזמן בניהול כלכלי, או בהשגת הלוואות

מרובע

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
D I G I T A L
אבל למי שצריך, יש את כל המידע חינם באתר פעמונים.
אבל, שוב זה עניין של זמן וסדר עדיפויות
האם רוצים להשקיע את הזמן בניהול כלכלי, או בהשגת הלוואות
מצויין תודה, אבדוק בפעמונים (https://www.paamonim.org/he/)
אני רוצה לדעת וליישם, אבל לא רוצה להתחיל עכשיו קורס ולא להוציא 6000 ש"ח על זה.
כעת לא זכור לי שלוויתי שקל מאף אחד בעשר עשרים שנה האחרונות, חוץ מלצורך קניית דירה.

תכל'ס

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
@הון ובית
אתה שוכח שלא תמיד ההוצאה תואמת את ההכנסה,
וישנם חודשים שיש יותר הוצאות מאשר הכנסות,
ומה הפתרון בכזה מקרה ?

הון ובית

מנהל
מנוי פרימיום
@הון ובית
אתה שוכח שלא תמיד ההוצאה תואמת את ההכנסה,
וישנם חודשים שיש יותר הוצאות מאשר הכנסות,
ומה הפתרון בכזה מקרה ?

היי,
אני באמת שוכח מידי פעם.. בכל אופן בנאדם..;)
אבל אין לי מושג למה התכוונת הפעם ששכחתי, פשוט "תזכיר" לי.
מה כתבתי ש"תפסת" אותי על שיכחה?

ולגוף העניין והשאלה,
נראה לך שבאמת אין פתרון לכזה מקרה? [קורה בבתים הטובים ביותר..:D - שמתפרנסים מעסק]

כחלק מבניית תקציב משפחתי/עסק - אנחנו מטפלים גם בזה. זה אפילו א-ב של ניהול תקציב.
אם מעניין אותך התשובה, אכתוב בעז"ה.

תכל'ס

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
ולגוף העניין והשאלה,
נראה לך שבאמת אין פתרון לכזה מקרה? [קורה בבתים הטובים ביותר..:D - שמתפרנסים מעסק]

כחלק מבניית תקציב משפחתי/עסק - אנחנו מטפלים גם בזה. זה אפילו א-ב של ניהול תקציב.
אם מעניין אותך התשובה, אכתוב בעז"ה.
אדרבא, מה התשובה ?
מקווה שהיא לא 'להגדיל הכנסה' , כי לא תמיד זה אפשרי ...

משה פישר

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
יש ספר בשם "תקציב המשפחה" שכתב אותו הרב אריה ליבוביץ מנהל גמח יד שמשון במודיעין עילית

הספר עולה בסביבות ה 50 ש"ח והוא נותן ידע מדהים על איך בנוי התקציב החדשי / השנתי ותכנון כל העניינים הכלכלים

ממליץ מאד

נערך לאחרונה ב:

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמט

א הַלְלוּיָהּ שִׁירוּ לַיהוָה שִׁיר חָדָשׁ תְּהִלָּתוֹ בִּקְהַל חֲסִידִים:ב יִשְׂמַח יִשְׂרָאֵל בְּעֹשָׂיו בְּנֵי צִיּוֹן יָגִילוּ בְמַלְכָּם:ג יְהַלְלוּ שְׁמוֹ בְמָחוֹל בְּתֹף וְכִנּוֹר יְזַמְּרוּ לוֹ:ד כִּי רוֹצֶה יְהוָה בְּעַמּוֹ יְפָאֵר עֲנָוִים בִּישׁוּעָה:ה יַעְלְזוּ חֲסִידִים בְּכָבוֹד יְרַנְּנוּ עַל מִשְׁכְּבוֹתָם:ו רוֹמְמוֹת אֵל בִּגְרוֹנָם וְחֶרֶב פִּיפִיּוֹת בְּיָדָם:ז לַעֲשׂוֹת נְקָמָה בַּגּוֹיִם תּוֹכֵחֹת בַּלְאֻמִּים:ח לֶאְסֹר מַלְכֵיהֶם בְּזִקִּים וְנִכְבְּדֵיהֶם בְּכַבְלֵי בַרְזֶל:ט לַעֲשׂוֹת בָּהֶם מִשְׁפָּט כָּתוּב הָדָר הוּא לְכָל חֲסִידָיו הַלְלוּיָהּ:
נקרא  6  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה