יהודי נוסף

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
כשיש לי שאלה בנושא מסויים אני מחפש כאן בפורום וברוב המקרים אני מוצא תשובות מועילות.
אגב תנסו גם אתם, חבל לפתוח סתם אשכולות כפולים ומכופלים, בחיפוש קטן לרוב אפשר להסתדר.

תכלס הפעם לא מצאתי תשובה...

יש ברשותי מחשב נייד איטי מאד. אפשר להשתגע.
לפתוח קובץ וידאו לוקח 20 שניות, פתיחת תיקייה שעות עד שזה עולה, התוכנות נתקעות ובכללי הכל איטי ומרגיז.
ניסיתי לעשות איפוס, ניקוי, את האשכול הזה, אני עושה ריקון קבצים מידי פעם אבל כל זה עוזר לתקופה קצרה וזהו.

בקיצור השאלה שלי היא אם אפשר לשפר את זה איכשהו או שצריך פשוט מחשב חדש עם מעבד מהיר יותר וכו'

avi chazak

משתמש מקצוען
ש ברשותי מחשב נייד איטי מאד. אפשר להשתגע.
לפתוח קובץ וידאו לוקח 20 שניות, פתיחת תיקייה שעות עד שזה עולה, התוכנות נתקעות ובכללי הכל איטי ומרגיז.
ניסיתי לעשות איפוס, ניקוי, את האשכול הזה, אני עושה ריקון קבצים מידי פעם אבל כל זה עוזר לתקופה קצרה וזהו.

בקיצור השאלה שלי היא אם אפשר לשפר את זה איכשהו או שצריך פשוט מחשב חדש עם מעבד מהיר יותר וכו'
קליק ימני על מחשב שלי מאפיינים ותעלה צילום מסך.

יהודי נוסף

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
תוכנה כמו CrystalDiskInfo יש לו את היכולת להציג את הדוח הזה
התקנתי , סימנתי הרץ את התוכנה אבל לא עולה שום חלונית (צריך בכלל לעלות?)
קליק ימני על מחשב שלי מאפיינים ותעלה צילום מסך.
bandicam 2020-06-09 21-33-39-676.jpg

a Computer

טכנאי מחשבים
D I G I T A L
יש לך אנטי וירוס טוב ומעודכן?
נסה לבצע אתחול סלקטיבי ע"פ המאמר הזה:
אם אין שיפור בשלב הראשון, אין טעם להמשיך בניסוי.

avi chazak

משתמש מקצוען
יש לך אנטי וירוס טוב ומעודכן?
נסה לבצע אתחול סלקטיבי ע"פ המאמר הזה:
מה הקשר לבין מה שהוא שאל למה שהבאת??

avi chazak

משתמש מקצוען
התקנתי , סימנתי הרץ את התוכנה אבל לא עולה שום חלונית (צריך בכלל לעלות?)

צפה בקובץ המצורף 666833
המפרט של המחשב מספיק טוב בשביל להריץ מערכת הפעלה באופן תקין ללא אטיות
אך שני דברים שתוכל להפוך את המחשב להרבה יותר טוב
א. שדרוג הכונן מHDD לSSD (מומלץ מאוד)
ב. הגדלת הזיכרון הRAM מ4GB ללפחות 8GB (פעם GB4 היה מספיק כיום התוכנות בכללית השתדרגו יותר ובהתאם לוקחות מהזיכרון הRAM יותר בפרט שיש לך שם מערכת הפעלה של ווינ' 10)
ושוב זוהי המלצה במידה ושווה לך לשדרג את המחשב, איני יודע מה מצבו מבחינת חומרה ותוכנה תעשה את השיקול שלך.

a Computer

טכנאי מחשבים
D I G I T A L
מה הקשר לבין מה שהוא שאל למה שהבאת??
הפתרון הוצג שם כדי לפתור בעיה שונה. במקום להסביר מחדש איך עושים את הפעולות, שלחתי קישור.
פתרון זה בהחלט יכול להועיל לבעיות של מחשב איטי. תלוי כמובן מה הסיבה לאיטיות. לכן הסתייגתי:

יהודי נוסף

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
הפתרון הוצג שם כדי לפתור בעיה שונה. במקום להסביר מחדש איך עושים את הפעולות, שלחתי קישור.
פתרון זה בהחלט יכול להועיל לבעיות של מחשב איטי. תלוי כמובן מה הסיבה לאיטיות. לכן הסתייגתי:
אנסה. תודה.
המפרט של המחשב מספיק טוב בשביל להריץ מערכת הפעלה באופן תקין ללא אטיות
אך שני דברים שתוכל להפוך את המחשב להרבה יותר טוב
א. שדרוג הכונן מHDD לSSD (מומלץ מאוד)
ב. הגדלת הזיכרון הRAM מ4GB ללפחות 8GB (פעם GB4 היה מספיק כיום התוכנות בכללית השתדרגו יותר ובהתאם לוקחות מהזיכרון הRAM יותר בפרט שיש לך שם מערכת הפעלה של ווינ' 10)
ושוב זוהי המלצה במידה ושווה לך לשדרג את המחשב, איני יודע מה מצבו מבחינת חומרה ותוכנה תעשה את השיקול שלך.
תודה רבה. אם כבר שדרוג אני מעדיף לקנות חדש, בפרט אם זה בתכנון...
ואולי בעדינות ככה, יש לך (או למישהו אחר) הצעות למחשב נייד בשבילי?
זה מיועד לתוכנות כבדות כמו פרמייר, אפטר, פוטושופ וכאלה, גלישה באינטנרט, קבצי וידאו והשאר...

יהודי נוסף

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
רק אל תאמר לי שלזה המחשב שציינת שימש כי אם כך הכל מובן.
לא ממש. כרגע אני עובד בעיקר על פרמייר ופוטושופ ועוד כמה תוכנות (פחות כבדות, לא של אדובי)

a Computer

טכנאי מחשבים
D I G I T A L
הממ... כן. יש משהו שאני אמור לדעת?
שזה בהחלט לא מספיק.
האם כשהתוכנות האלה לא פועלות, אתה גם חווה את אותה איטיות?
בכל מקרה, בשביל להריץ ווינדוס 10 בצורה תקינה פלוס פרמייר לדוגמא, זה יותר חובה מאשר המלצה להוסיף מינימום עוד 4GB זיכרון בתור התחלה...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט א'

א אַשְׁרֵי תְמִימֵי דָרֶךְ הַהֹלְכִים בְּתוֹרַת יְהוָה:ב אַשְׁרֵי נֹצְרֵי עֵדֹתָיו בְּכָל לֵב יִדְרְשׁוּהוּ:ג אַף לֹא פָעֲלוּ עַוְלָה בִּדְרָכָיו הָלָכוּ:ד אַתָּה צִוִּיתָה פִקֻּדֶיךָ לִשְׁמֹר מְאֹד:ה אַחֲלַי יִכֹּנוּ דְרָכָי לִשְׁמֹר חֻקֶּיךָ:ו אָז לֹא אֵבוֹשׁ בְּהַבִּיטִי אֶל כָּל מִצְוֹתֶיךָ:ז אוֹדְךָ בְּיֹשֶׁר לֵבָב בְּלָמְדִי מִשְׁפְּטֵי צִדְקֶךָ:ח אֶת חֻקֶּיךָ אֶשְׁמֹר אַל תַּעַזְבֵנִי עַד מְאֹד:
נקרא  26  פעמים

לוח מודעות

למעלה