הם ימשיכו לשים עלינו פס, לא לדאוג!

קדיתא

משתמש פעיל
נכתב ע"י סבתא של נעה;n5039865:
תודה רבה
חשוב ומחכים
אם ברצוני לתבוע גם כן
איך עושים זאת
וכמה זה עולה?
(כתבו כאן פעם 50 ש"ח אבל כאן השופט פסק 750 ש"ח הוצאות)

פתיחת תיק בתביעות קטנות עולה בסביבות 350 ש"ח, במקרה שאתם תובעים את הסכום המקסימלי שאפשר לתבוע בת"ק [מחיר האגרה: אחוז מסכום התביעה].
הוצאות משפט בתביעות קטנות יכולות להגיע גם לכמה מאות ש"ח.
וכדאי באמת לזכור, שלמרות הפס"ד החמוד שעלה כאן, לא תמיד תביעות הן עסק משתלם.

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
נכתב ע"י יהודי קטן;n5039838:
איזה לשון זה "הגיע הזמן שאנשים יקלטו שיש מחיר לזה שהם מביאים לעולם הרבה ילדים."
תפסיקו להיות נחיתיים מותר להשתמש באוטובוס עם משפחה "ברוכת ילדים" ואין צורך להתנצל בפני אף אחד

אין כל קשר לנחיתות. רק קשר מינימלי להבנת המציאות.

נסיעה ארוכה באוטובוס בינעירוני עם ילדים קטנים, יש לה סיכוי גבוה להפוך לסיוט משפחתי.
אי לכך, אנשים עם הבנת מציאות בריאה, יעדיפו לוותר עליה ככל האפשר.
גם במחיר ויתור על שמחות משפחתיות, מפגשים, פארקים מחוץ לעיר.

הבנת מציאות אינה נחיתות. היא מעלה, לא חסרון. היא שכל ישר, ולא דימוי עצמי נמוך.

Tweenset

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
צילום מקצועי
D I G I T A L
תקשיבו, אנשים,
עשיתם לי חשק רציני לתבוע את "אפיקים" על האוטובוסים שלא עוצרים בתחנות
שלא לדבר על בכלל להגיע אליהן
אי"ה עוד היום אני פונה לעו"ד בנושא
מי שמכיר את התהליך - פניה למשרד התחבורה לפני התביעה זה מספיק, או שצריך פניה לפניות הציבור של החברה דווקא?
אם כי לאור ריבוי המקרים לא חושבת שיש צורך בפניה לחברה, מה גם שיש כמה שכתבו שפנו ולא עזר כלום

סבתא של נעה

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י קדיתא;n5039869:
פתיחת תיק בתביעות קטנות עולה בסביבות 350 ש"ח.
הוצאות משפט בסיסיות בתביעות קטנות הם בסביבות 700 ש"ח, למעט אם היו עוד הוצאות חריגות.

אז אם למשל אוטובוס פשוט לא הגיע
ולכן אחרתי/ לא הגעתי לחתונה (שניהם קרו לי)
ונגרמה לי עוגמת נפש גדולה
או שלא העברתי חבילה נצרכת בזמן
וכמעט הסתכסכתי עם בן משפחה
מי יכול להעריך אם זו עילה כדאית לתביעה?

Tweenset

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
צילום מקצועי
D I G I T A L
ואגב, הסיבה שנפסק 750 ש"ח היא מכיון שעלות התביעה היא 10% מהסכום שנפסק. מגישים תחילה בקשה ב50 ש"ח, אך אם נפסק לטובתך 4000 ש"ח עלות המשפט תהיה 400 ש"ח וכן הלאה

יוסי לוי

משתמש צעיר
נכתב ע"י קדיתא;n5039869:
פתיחת תיק בתביעות קטנות עולה בסביבות 350 ש"ח.
הוצאות משפט בסיסיות בתביעות קטנות הם בסביבות 700 ש"ח, למעט אם היו עוד הוצאות חריגות.

לפתוח תיק עולה 50 ש"ח או אחוז אחד מסכום התביעה, הגבוה מביניהם.

הוצאות המשפט הוא סעיף נוסף שאפשר לתבוע מלבד הנזק לכשעצמו.

צריך לתבוע רק במקרים בהם העובדות ברורות עם עדויות תומכות.

נתין

משתמש פעיל
נכתב ע"י רותי קפלר;n5039879:
נסיעה ארוכה באוטובוס בינעירוני עם ילדים קטנים, יש לה סיכוי גבוה להפוך לסיוט משפחתי.
אי לכך, אנשים עם הבנת מציאות בריאה, יעדיפו לוותר עליה ככל האפשר.

זה אכן מטופש לחשוב שחברות האוטובוסים מסוגלות לשנע את כ-----ל הציבור החרדי ביום אחד למירון או בפורים והכל יחליק ללא בעיות.
תפנימו:
זה לא אפשרי!!!!

ישראל העם

משתמש פעיל
שטויות והבלים איזה תגובות אווליות איזו הלקאה עצמית.
רבותי! ילדים זו שמחה ואנחנו גאים בדור העתיד שלנו. לא מתנצלים על קיומם וגם אם החילוני עם הכלב שמחכה לו בבית מעקם עלינו את האף בחוסר נוחות ( מה לעשות הקנאה עולה על גדותיה כאשר הם רואים אותך לוקח את הילדים לגני יהושע וזה מספק אותם והם מלאי אושר ושמחה איזה יופי אשרי עין ראתה מסכנים ילדיו של אותו חילוני שמה שמספק אותם זה רק גלאקסי 8 או טיסה לחלל) אמנם נכון שצריך ללמד ילדים איך להתנהג במקומות ציבוריים שלא כמו פרשת איקאה ( דרך אגב הגיע הזמן שמפיצי הסרטונים החרדים יבינו שהם יורים לחברה החרדית ברגליים) אבל עדיין הילד ה-13 הוא גם אזרח שווה זכויות כמו אותו חילוני.
האחריות היא על נציגינו בלבד שאחריותם ותפקידם הוא לדאוג לשולחיהם רוחנית וגשמית.

מ גולד

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
נכתב ע"י מ גולד;n5039817:
מעניין אותי אם יש לנו סיכוי לקבל משהו...
סיפור טרי משבוע שעבר, חיכינו כמה משפחות עם המון ילדים קטנים בתחנה מרכזית בכרמיאל לקו 361 של נתיב אקספרס לכוון צפת,
המתנו במשך יותר משעה וחצי!!!!!, לאוטובוס שהיה אמור להגיע תוך 10 דקות, כל כמה דקות השתנה זמן ההגעה הצפוי ולדעתי האוטובוסים עקפו על התחנה, התדירות של הקו היא כל חצי שעה, למעשה הגיע אוטובוס מפוצצצץ, אנחנו עלינו אחרונים עד שהצלחנו להדחף עם כל הילדים, הנהג כמעט סגר באמצע שעלינו, נדחפנו כמו...ואז הנהג הודיע שהוא לא יכול לנסוע, ערביה נחמדה שהיתה באוטובוס אמרה שהיא יורדת, פילסנו לה דרך, שתרד, למה לא? תכלס גילינו שהיא פשוט מארגנת יחד עם הנהג בלאגן, הם הזמינו משטרה, הגיע שוטר אחרי 20 דקות ואמר שכל מי שלא שילם -שירד מהאוטובוס, שזה עבירה פלילית, אמרנו לו שהנהג לא הסכים לקחת תשלום,-אז התשובה היתה שאסור יותר מעשר בעמידה וזה חוק(זה היה התכסיס שלו-כדי שנהיה חיבים לרדת), לא עזרו כל תחנונינו , היינו מותשים פיזית ונפשית, ירדנו על כל ילדינו ומיטלטלינו בבושת פנים, מיד אמנם הגיע אוטובוס ואסף אותנו, אבל זה היה פשוט הזוי, דרך של חצי שעה הפכה לסיוט של 3 וחצי שעות!!!
מה עושים עם זה?

מישהו מתמצא? יש כאן עילה לתביעה? למעשה הנהג עשה את המוטל עליו , זה לא היה אנושי בעליל אבל לא בטוח שיש כאן בעיה, תכלס הוא רצה להוריד אותנו ושנשאר שם...(האמת שניסינו למצוא הסעה פרטית, ללא הצלחה...) אז אולי כן יש כאן משהו?
השאלה אם נגד החברה אפשר לתבוע שלא הגיעו אוטובוסים?

קדיתא

משתמש פעיל
נכתב ע"י יוסי לוי;n5039893:
לפתוח תיק עולה 50 ש"ח או אחוז אחד מסכום התביעה, הגבוה מביניהם.

הוצאות המשפט הוא סעיף נוסף שאפשר לתבוע מלבד הנזק לכשעצמו.

צריך לתבוע רק במקרים בהם העובדות ברורות עם עדויות תומכות.

צודק. נקבתי מן הזכרון בסכום של 350 ש"ח וזה אכן רק כשתובעים את הסכום המקסימלי בת"ק.

קדיתא

משתמש פעיל
נכתב ע"י cha123;n5039892:
ואגב, הסיבה שנפסק 750 ש"ח היא מכיון שעלות התביעה היא 10% מהסכום שנפסק. מגישים תחילה בקשה ב50 ש"ח, אך אם נפסק לטובתך 4000 ש"ח עלות המשפט תהיה 400 ש"ח וכן הלאה

לא. אגרת התביעה איננה תלויה בסכום הסופי שנפסק. אגרת התביעה היא אחוז מהסכום אותו אתה תובע.

שרית ו

משתמש מקצוען

בתביעות קטנות אין עו"ד, אתה צריך לעשות הכל לבד,
גם הצד השני לא יכול להביא איתו עו"ד.

בד"כ הם שולחים נציג בכיר מטעמם שמקבל לפני הדרכה בחברה.

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
נכתב ע"י ישראל העם;n5039911:
שטויות והבלים איזה תגובות אווליות איזו הלקאה עצמית.
רבותי! ילדים זו שמחה ואנחנו גאים בדור העתיד שלנו. לא מתנצלים על קיומם

ילדים זו שמחה, ואנחנו גאים בדור העתיד שלנו.
אישית, (כמו כל אמא יהודיה), ברור לי שדור העתיד שלי מוצלח במיוחד, נושא גנים משובחים, ונמצא בעשירון העליון מכל בחינה.

ועדיין, אין כל סתירה בין גאווה בדור העתיד - ובין הימנעות מלנסוע איתו באוטובוסים בינעירוניים עמוסים, מה שעלול להוות צער בעלי חיים לכל הצדדים.

סבתא של נעה

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י שרית ו;n5039957:

אני אשמח אם את מכירה מישהו
לברר אצלו את הפרטים הללו
וגם את האפשרות לתביעה ייצוגית ואיך עושים את זה

Tweenset

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
צילום מקצועי
D I G I T A L
נכתב ע"י שרית ו;n5039957:

לא נכון.
ניתן לפנות לעו"ד שיכתוב את כתב התביעה ויבדוק הכל בטרם הגשת התביעה.
בדיון עצמו אין עו"ד שנוכח.
אבל מקובל מאד שעו"ד יכין את כתב התביעה

טירונית

משתמש מקצוען
נכתב ע"י רותי קפלר;n5039976:
ילדים זו שמחה, ואנחנו גאים בדור העתיד שלנו.
אישית, (כמו כל אמא יהודיה), ברור לי שדור העתיד שלי מוצלח במיוחד, נושא גנים משובחים, ונמצא בעשירון העליון מכל בחינה.

ועדיין, אין כל סתירה בין גאווה בדור העתיד - ובין הימנעות מלנסוע איתו באוטובוסים בינעירוניים עמוסים, מה שעלול להוות צער בעלי חיים לכל הצדדים.

מה לעשות הילדים שלנו גם זכאים אנחנו עושים את המירב, ואין סיבה שנפסיק לחיות (כן ישנם אנטישמים ישראלים שעצם קיומינו גורם להם צער בעלי חיים ) בגלל כמה צרי עין , כמובן שבגבול הטעם הטוב להשתדל ככל האפשר לעשות זאת בנעימות ובמחשבה תחילה כגון שעות ריקות יותר אבל לא נפסיק לחיות ולא נחביא את ילדינו ומי שנהנה שיהנה "בלעה"ר " ומי שיוצא לו העיינים שיצא לו

רובייט

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
המשתמש נחסם
נכתב ע"י קדיתא;n5039085:
מדובר בשוהים חוקיים, למה שלא יעלו לאוטובוסים?! הם לא שלמו על הנסיעה?! איזה 'תקנות' יש לתקן בנושא?!

שוהים חוקיים שמועדים לפורענות.
אם הם רוצים להעלות אותם שיביאו מאבטח שיבדוק כל אחד בכניסה, שאין לו נשק וכד'

גילת ורנן

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י יהודי קטן;n5039838:
איזה לשון זה "הגיע הזמן שאנשים יקלטו שיש מחיר לזה שהם מביאים לעולם הרבה ילדים."
תפסיקו להיות נחיתיים מותר להשתמש באוטובוס עם משפחה "ברוכת ילדים" ואין צורך להתנצל בפני אף אחד לא גנבנו כלום וזה גם אפשרי מנסיון כמובן שאוטובוס ציבורי זה לא טיול כיתתי ולא צועקים ולא מרעישים ולא אוכלים בו (למעט ממתקים בצורה הסטטית ) ומתנהגים בדרך ארץ ואם זה כורח המציאות אז עושים מצווה ומצטופפים ונותנים לעוד אנשים לשבת כמובן שתמיד עדיף אם אפשר להגיע לתחנה הראשונה כן מה קרה למה אתם חושבים שאנחנו לא זכאים לתחבורה ציבורית אנחנו ככל אחד זכאים גם זכאים
ולתגובת "מקופלת" ציטוט:
צריך להתחשב בשאר הנוסעים התמימים שבסה"כ שילמו על הנסיעה ומגיע להן נסיעה שקטה ורגועה!
גם אנחנו נוסעים תמימים שבסה"כ שילמנו על הנסיעה ומגיע לנו נסיעה שקטה ורגועה! די לנחיתות !!!
ציטוט:
והם יספרו שנשארו בבית ועשו יום אפיה עם אמא " כי יש לנו הרבה ילדים ב"ה"
אני חושב שזה לא חינוכי לומר לילדים על כל דבר שהם מפסידים " כי יש לנו הרבה ילדים ב"ה" וד"ל
אם כזו רמה של נחיתות וכאלה תובנות לא פלא ש(אנחנו חושבים שה)חילונים מסתכלים עלינו בעין עקומה

מזדהה עם כל מילה!!!
תודה על התגובה!

שירי12

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י רותי קפלר;n5039651:
כל מילה פנינה. תודה.

לגבי החבילה - ונופל ממנה לבן ומתנפץ על רצפת האוטובוס. (אמיתי).

הגיע הזמן שאנשים יקלטו שיש מחיר לזה שהם מביאים לעולם הרבה ילדים.
והמחיר הזה הוא, בהחלט, לוותר על אי אלו בילויים. גם אם זה רק 'טיול בשביל הילדים' ו'מפגש כדי שהם יהנו'.

ולפני שיבואו כאן הנודניקים הקבועים לקונן על 'ארס הזלזול בעידוד הילודה שחדר אלינו משולי המחנה', אבהיר שלהפך.
דווקא משום שברור לי כמה גדולים היוקר והחשיבות של כל נשמה בישראל, אני מבינה שלמען הילדות שהבאתי לעולם, עליי לוותר לפעמים.
לוותר על שמחות, על מפגשים, על טיולים ונסיעות. זה מחיר זול כל כך, מול שוויה של פעוטה יפהפיה אחת שנוספה למשפחה. לא?

מסכימה עם כל מילה.
לקח הרבה זמן עד שלמדתי לותר על רצונות וטיולים ויציאות, כי ב''ה עם ילדים קטנים נסיעות הן לא נחמדות ולא קלות. (גם לא ברכב.)
הטלטולים והעומס והצפיפות לא מהווים הנאה בשבילם על פי רוב, וגם לא הפעילות/שמחה/טיול .
צריך ללמוד לסנן ולהתאים את היציאות למצב הילדים בבית.
וזו חכמת חיים שחבל לא ללמוד מלכתחילה.

נתין

משתמש פעיל
זה לא שיש לי משהו נגד משפחות ברוכות ילדים, אבל אני צועק כבר שנים שחייבים להתחשב במצב ובנסיבות
לא שאני מאשים אבל רק השבוע חולצה בניסים משפחה שעשו מסלול עם כל התינוקים בנחל עמוד. זה גם מגיע מעידוד ילודה?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ו'

מא וִיבֹאֻנִי חֲסָדֶךָ יי תְּשׁוּעָתְךָ כְּאִמְרָתֶךָ:מב וְאֶעֱנֶה חֹרְפִי דָבָר כִּי בָטַחְתִּי בִּדְבָרֶךָ:מג וְאַל תַּצֵּל מִפִּי דְבַר אֱמֶת עַד מְאֹד כִּי לְמִשְׁפָּטֶךָ יִחָלְתִּי:מד וְאֶשְׁמְרָה תוֹרָתְךָ תָמִיד לְעוֹלָם וָעֶד:מה וְאֶתְהַלְּכָה בָרְחָבָה כִּי פִקֻּדֶיךָ דָרָשְׁתִּי:מו וַאֲדַבְּרָה בְעֵדֹתֶיךָ נֶגֶד מְלָכִים וְלֹא אֵבוֹשׁ:מז וְאֶשְׁתַּעֲשַׁע בְּמִצְוֹתֶיךָ אֲשֶׁר אָהָבְתִּי:מח וְאֶשָּׂא כַפַּי אֶל מִצְוֹתֶיךָ אֲשֶׁר אָהָבְתִּי וְאָשִׂיחָה בְחֻקֶּיךָ:
נקרא  3  פעמים

אתגר AI

סוכות • אתגר חופשי

לוח מודעות

למעלה