דרוש מידע הלנת שכר! מה הייתם עושים במקומי?

סר

משתמש חדש
שאלה לי...
אשתי מורה בתיכון ,חלק מהשעות שלה בתקן
וחלק מוגדרות "כשעות אפקטיביות "כלומר שבחופשים
היא לא מקבלת עליהם ,למרות שאלו שעות קבועות שלה
מכירים את הנושא? האם זה חוקי ? האם משרד החינוך מכיר בזה ?

שרה רבקה

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
שאלה לי...
אשתי מורה בתיכון ,חלק מהשעות שלה בתקן
וחלק מוגדרות "כשעות אפקטיביות "כלומר שבחופשים
היא לא מקבלת עליהם ,למרות שאלו שעות קבועות שלה
מכירים את הנושא? האם זה חוקי ? האם משרד החינוך מכיר בזה ?
שעות אפקטיביות - הן בהחלט חוקיות. בד"כ התשלום עליהן גבוה יותר - כי זה ללא חופשים. (התעריף הגבוה מכסה את ענין החופשים)
השעות האלו לא מוכרות לוותק, ללא קביעות ואין עליהן מחוייבות וכו'. (אבל זה בהחלט חוקי, אם כך סיכמו איתה מראש).

שולי איטח

משתמש מקצוען
זה לא משנה אם מכוון או לא.
תסכימי איתי שבמקומות עבודה מסודרים לא אמורות להיות טעויות בתלוש. ואם היו אז זה לעובדת אחת מתוך 100 ומפיקים לקחים. כשזה אחרת קשה לי קצת להאמין שזה לא מכוון:(
וכן, אני עובדת במקום עבודה מסודר, אין אין דבר כזה טעויות. גם "לא מכוונות" וטעויות בגלל העובדת (הם פשוט בודקים כמו שצריך את הטפסים כמו שצריך עוד בתהליך הקליטה).
אני מסכימה איתך שטעויות רציניות ולאורך זמן הן מכוונות
אבל כנראה את לא יודעת מה זה חישוב שכר של מורות
ועוד שחולות/יולדות/בשמירה כל הזמן(ח"ו לא בזלזול אלא מציאות)
ומשנות אחוזי משרה , מ"מ , משרות אם, פיצול, שעות הכנה לבגרות שמתחלקות בין 10 מורות מתחלפות שמלמדות אותו שאלון ועוד וכמובן מלמדות בעוד 3-4 מקומות בנוסף
ואל תשכחי שגם החשבות הם בני אדם וגם הם יולדות לפעמים ויש ממלאות מקום וכו
(אני לא לוקחת מ"מ אלא עושה חשבות שבוע אחרי לידה כי למדתי לקחים מהעבר שאין מצב שמ"מ לא תטעה בהרבה אבל זה לא חובת המעסיק)
עכשיו רק תסבירי לי איך אפשר לבדוק טפסים כמו שצריך בתהליך הקליטה אם העובדת לא מלאה ילדים ב 101, החשבת נביאה?
או שהביאו תאומי מס שגויים, ומגדילות לעשות העובדות שאומרות לי את מכירה אותי יודעת שיש לי הרבה ילדים אז איך לא אמרת שהתיאום שלי שגוי ויורד לי מיד הרבה מ"ה
אז לא אני לא יודעת כמה את מרויחה במקום אחר ואולי את מליונרית בכלל

שוב לא מדברת על זלזול מכוון
וכמו שיש פה מישהיא אחת!! שלמדה מה זה משרת אם
שימו לב משרת אם זה בכל שנת לימודים מחדש
(אי אישית שולחת הודעות אוטומטיות ממערכת התלושים על כל דבר, חלק נכבד בכלל לא נקרא:)
כדאי ורצוי שכולן תלמדנה הכל
זה לא בשמים
וניתן ללמוד ממורות ותיקות ומנוסות בתחום
בהצלחה רבה

המוכשר !!!

משתמש מקצוען
ומשנות אחוזי משרה , מ"מ , משרות אם, פיצול, שעות הכנה לבגרות שמתחלקות בין 10 מורות מתחלפות שמלמדות אותו שאלון ועוד וכמובן מלמדות בעוד 3-4 מקומות בנוסף
(אני לא לוקחת מ"מ אלא עושה חשבות שבוע אחרי לידה כי למדתי לקחים מהעבר שאין מצב שמ"מ לא תטעה בהרבה אבל זה לא חובת המעסיק)
עכשיו רק תסבירי לי איך אפשר לבדוק טפסים כמו שצריך בתהליך הקליטה אם העובדת לא מלאה ילדים ב 101, החשבת נביאה?
או שהביאו תאומי מס שגויים, ומגדילות לעשות העובדות שאומרות לי את מכירה אותי יודעת שיש לי הרבה ילדים אז איך לא אמרת שהתיאום שלי שגוי ויורד לי מיד הרבה מ"ה

(אי אישית שולחת הודעות אוטומטיות ממערכת התלושים על כל דבר, חלק נכבד בכלל לא נקרא:)
זה לא בשמים
בהצלחה רבה
ואני יוסיף דוגמה מאתמול שהיה לי
מורה פנתה אלי שהיא לא מקבלת משרת אם, תוספת מעונות והיא הרי עדכנה ב101 שיש לה ילדים וכו
בדקתי ב101 וראיתי שהיא רשמה את שמות הילדים עם תאריך עברי חלקי ללא השנה...
נו ומה ברצונה שאני יעשה ינחש באיזה שנה הוא נולד ואח"כ להמיר את זה לתאריך לועזי ומה אח"כ?

ודרך אגב הזלזול לפעמים במילוי ה101 במלואו גורם להרבה נזקים ישירים ועקיפים ללא ידיעת העובדים

בהצלחה

חוחית

משתמש סופר מקצוען
שעות אפקטיביות - הן בהחלט חוקיות. בד"כ התשלום עליהן גבוה יותר - כי זה ללא חופשים. (התעריף הגבוה מכסה את ענין החופשים)
השעות האלו לא מוכרות לוותק, ללא קביעות ואין עליהן מחוייבות וכו'. (אבל זה בהחלט חוקי, אם כך סיכמו איתה מראש).
ממש לא חוקי.
ארגון המורים נאבק בכך.
שתפנה לארגון

שרה רבקה

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
ממש לא חוקי.
ארגון המורים נאבק בכך.
שתפנה לארגון
העסקה בשעות אפקטיביות היא חוקית לגמרי. שוב, אם סיכמו מראש ולפי תנאים מסויימים.
כן, אני עובדת במקום מסודר מאוד, חוקי ביותר. וכך זה עובד.
כולנו אגב תחת אירגון המורים.
(יש לזה שיקולים שונים, בפרט לעובדים חדשים)
מצרפת צילום מסך מזכויותך (אומנם של הסתדרות המורים, אבל גם תקף לגבי התיכונים)
1669316335467.png

חוחית

משתמש סופר מקצוען
העסקה בשעות אפקטיביות היא חוקית לגמרי. שוב, אם סיכמו מראש ולפי תנאים מסויימים.
כן, אני עובדת במקום מסודר מאוד, חוקי ביותר. וכך זה עובד.
כולנו אגב תחת אירגון המורים.
ראי עמדתו של רן ארז:

א' חשוון, תש"ף
‏30 אוקטובר, 2019

לכבוד

ציבור המורים העל יסודיים

עמיתים יקרים שלום רב,

איגרת עדכון מס' 4

1. מבחני המיצ"ב החדשים - במסיבת עיתונאים לפני יומיים פירט משרד החינוך את דבר הרפורמה בבחינות המיצ"ב. הואיל ולא שותפנו בתכנון מבחני המיצ"ב החדשים, איננו יכולים להתייחס בשלב זה לתוכנם כל עוד איננו יודעים במה מדובר.
אין ברצוננו בשלב זה לא להסכים ולא להתנגד לשינויים. לאחר שנלמד את הנושא נגיב על כך. עיקרון ברור אצלנו, כאיגוד מקצועי, הוא שלא לאפשר הטלת משימות חדשות ועבודה חדשה על מורים ללא תגמול. עם זאת, לא חכמה לצעוק "לא רוצים" כל עוד איננו יודעים את מלוא הפרטים.

2. ליווי תלמידים בטיולים, במסעות ובפעילויות אחרות מעבר לשעות הלימודים - עמדתנו הקטגורית היא שאין כל חובה הסכמית על כך שמורים חייבים ללוות תלמידים בטיולים. זו עבודה נוספת ויש לתגמל את המבצעים אותה תגמול נוסף.
מורים רבים רואים בליווי תלמידים לפעילויות אחרי הטיולים (מסעות, תיאטראות, סמינריונים וכד') ערך חינוכי ומבצעים עבודה זו למרות שאינם חייבים לעשותה. אין זה אומר שהם צריכים להיות שומרים בלילה, אין זה אומר שהם חייבים לעבוד בשבת, אין זה אומר שצריך לאפשר למעסיקים לנצל את מסירותנו לעבודתנו החינוכית ולהטיל עלינו גם שמירה וגם עבודה בשבת וזאת ללא תמורה. לא לשם כך הכשרנו את עצמנו באוניברסיטאות וקיבלנו תארים אקדמיים מתקדמים. לכן, כל מורה אשר יסרב ללוות תלמידים לטיולים, למסעות וכד' לא יפר בכך שום הסכם וארגון המורים ייתן לו גיבוי מלא.
קשה לבוא בקובלנות אל ארגון המורים על כך שכאשר המנהלים מחייבים את המורים לשמור בלילה או לעבוד בשבת וללא תגמול ולהמשיך לעשות עבודה זאת למרות שלא צריכים לעשות אותה.

3. עבודה בשעות אפקטיביות – תופעה זו הולכת ומתרחבת - וזה מסיבות ברורות. מורה שעובד עפ"י שעות אפקטיביות, עבודתו זולה יותר למעסיק. השכר לא כולל את כל תוספות השכר שניתנות עפ"י הסכמים קיבוציים וישנה גם פגיעה חמורה ביותר בזכויות - ימי מחלה, חופשות, פנסיה וכד'.

אנו פונים לכל אחד ואחת מכם ומבקשים להודיע למזכיר/ת הסניף אם אתם מועסקים בשעות אפקטיביות כדי לבטל את הפגיעה בכם. משרד החינוך מתקצב את בית הספר על שעות תקן ואין שום סיבה שבתי הספר "יעשו קופה" ע"י העסקת מורים בשעות אפקטיביות ויהפכו את עבודתם לעבודה זולה.

טילון

מהמשתמשים המובילים!
עריכה והפקת סרטים

זה לא בשמים
בהצלחה רבה
מסכימה עם כל מילה.
חוץ מהטעויות שנגרמות מחוסר דיווח של המורות, השכר של המורים באמת מסובך (יש מלא חוזרי מנכ"ל רק בנושאי שכר למיניהם) עד שזה בכלל לא נדיר שנעשות טעויות גם במשרד החינוך עצמו, (מנסיון אישי שלי ושל חברותי לעבודה) ושם אי אפשר לטעון שזו שיטת מצליח...

שרה רבקה

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
3. עבודה בשעות אפקטיביות – תופעה זו הולכת ומתרחבת - וזה מסיבות ברורות. מורה שעובד עפ"י שעות אפקטיביות, עבודתו זולה יותר למעסיק. השכר לא כולל את כל תוספות השכר שניתנות עפ"י הסכמים קיבוציים וישנה גם פגיעה חמורה ביותר בזכויות - ימי מחלה, חופשות, פנסיה וכד'.

אנו פונים לכל אחד ואחת מכם ומבקשים להודיע למזכיר/ת הסניף אם אתם מועסקים בשעות אפקטיביות כדי לבטל את הפגיעה בכם. משרד החינוך מתקצב את בית הספר על שעות תקן ואין שום סיבה שבתי הספר "יעשו קופה" ע"י העסקת מורים בשעות אפקטיביות ויהפכו את עבודתם לעבודה זולה.

שימי לב לנוסח שלו. הוא לא מבטל את זה לגמרי. כי זה ח-ו-ק-י- בתנאים מסויימים.
הוא מבקש לפנות למנהל הסניף - בשביל לבדוק אם יש פגיעה.
אולי יש כאלה שעושים על זה קופה. אבל מבחינה חוקית זאת לא המצאה. זה דבר קיים.
כדאי לדעת בדיוק מתי ובאילו תנאים. זה הכל.

שולי איטח

משתמש מקצוען
@שרה רבקה @שולי איטח @המוכשר !!!
יש לי שאלה לגבי משרת אם.
מי משלם את זה? המעסיק עצמו או משרד החינוך?
כי חברה שלי עובדת בתיכון שלא נותנים להגיע ל79% אחוזי משרה כדי לא לשלם משרת אם.
זה חוקי?
משרת אם זה על חשבון המעסיק
כנו הרבה דברים אחרים
בבעלות פרטית
התקצוב- זה מספר התלמידות בהכפלה של מספר ש"ש לכל תלמידה לפי הזכאות(כיתה/מגמה ועוד פרמטרים)
לפי ערך של ממוצע המורת

התשלום הוא לפי השעות שמבוצעות ע"י המורות בפועל
כלומר אם כל המורות ללא משרת אם המעביד הרוויח(אלא במקרים שמשרת אם העלה לו אחוזים בממוצע אבל זה נדיר וודאי לא לכלל המורות הצעירות)
כמו מעונות אם כל המורות צעירות מקבלות אם אין ילדים קטנים לא מקבלות
משרד החינוך לא מתקצב לפי מורה בכלל
ולכן כיתה של 20 בנות וכיתה של 40 בנות שמתוקצבת כפול, העמותה צריכה לשלם אותם מס שעות למידה

אבל זה החוק ואם זה צריך להסתדר

לגבי השאלה אם זה חוקי לא לתת להגיע למשרת אם

אין חוק שמחייב את המעביד לתת מס מסוים של שעות
אם הוא החליט שהוא נותן רק 10 לכל מורה זה לא חוקי??
(אולי לא יפה אבל אנחנו מדברים על חוק לא על רצון טוב)
רק לא הבנתי מה הבעיה או מה זה נותן להנהלה שתשלים למשרת אם ממקום אחר

שרה רבקה

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
הם לא רוצים שאצלם היא תגיע למישרת אם כדי שלא יצטרכו לשלם תוספת אם. (על מקום אחר אין להם שליטה)
לצערנו, הרבה מקומות עושים את זה.
עבדתי בעבר באחד הסמינרים ה... בירושלים שאצלם הכלל היה שלא משלמים מישרת אם למי שלא עובדת אצלם מעל מישרת אם.
כלומר, לא עזר להביא השלמה למס' השעות ממקום אחר....

מרחבים

משתמש מקצוען
משרת אם זה על חשבון המעסיק
כנו הרבה דברים אחרים
בבעלות פרטית
התקצוב- זה מספר התלמידות בהכפלה של מספר ש"ש לכל תלמידה לפי הזכאות(כיתה/מגמה ועוד פרמטרים)
לפי ערך של ממוצע המורת

התשלום הוא לפי השעות שמבוצעות ע"י המורות בפועל
כלומר אם כל המורות ללא משרת אם המעביד הרוויח(אלא במקרים שמשרת אם העלה לו אחוזים בממוצע אבל זה נדיר וודאי לא לכלל המורות הצעירות)
כמו מעונות אם כל המורות צעירות מקבלות אם אין ילדים קטנים לא מקבלות
משרד החינוך לא מתקצב לפי מורה בכלל
ולכן כיתה של 20 בנות וכיתה של 40 בנות שמתוקצבת כפול, העמותה צריכה לשלם אותם מס שעות למידה

אבל זה החוק ואם זה צריך להסתדר

לגבי השאלה אם זה חוקי לא לתת להגיע למשרת אם

אין חוק שמחייב את המעביד לתת מס מסוים של שעות
אם הוא החליט שהוא נותן רק 10 לכל מורה זה לא חוקי??
(אולי לא יפה אבל אנחנו מדברים על חוק לא על רצון טוב)

הם לא רוצים שאצלם היא תגיע למישרת אם כדי שלא יצטרכו לשלם תוספת אם. (על מקום אחר אין להם שליטה)
עבדתי בעבר באחד הסמינרים ה... בירושלים שאצלם הכלל היה שלא משלמים מישרת אם למי שלא עובדת אצלם מעל מישרת אם.
ואני לא הבנתי למה שההנהלה/מעסיק כן ירצו שיגיע למשרת אם?
אם זה על חשבון המעסיק?

שולי איטח

משתמש מקצוען
זה לא חוקי

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כה

א לְדָוִד אֵלֶיךָ יְהוָה נַפְשִׁי אֶשָּׂא:ב אֱלֹהַי בְּךָ בָטַחְתִּי אַל אֵבוֹשָׁה אַל יַעַלְצוּ אֹיְבַי לִי:ג גַּם כָּל קוֶֹיךָ לֹא יֵבֹשׁוּ יֵבֹשׁוּ הַבּוֹגְדִים רֵיקָם:ד דְּרָכֶיךָ יְהוָה הוֹדִיעֵנִי אֹרְחוֹתֶיךָ לַמְּדֵנִי:ה הַדְרִיכֵנִי בַאֲמִתֶּךָ וְלַמְּדֵנִי כִּי אַתָּה אֱלֹהֵי יִשְׁעִי אוֹתְךָ קִוִּיתִי כָּל הַיּוֹם:ו זְכֹר רַחֲמֶיךָ יְהוָה וַחֲסָדֶיךָ כִּי מֵעוֹלָם הֵמָּה:ז חַטֹּאות נְעוּרַי וּפְשָׁעַי אַל תִּזְכֹּר כְּחַסְדְּךָ זְכָר לִי אַתָּה לְמַעַן טוּבְךָ יְהוָה:ח טוֹב וְיָשָׁר יְהוָה עַל כֵּן יוֹרֶה חַטָּאִים בַּדָּרֶךְ:ט יַדְרֵךְ עֲנָוִים בַּמִּשְׁפָּט וִילַמֵּד עֲנָוִים דַּרְכּוֹ:י כָּל אָרְחוֹת יְהוָה חֶסֶד וֶאֱמֶת לְנֹצְרֵי בְרִיתוֹ וְעֵדֹתָיו:יא לְמַעַן שִׁמְךָ יְהוָה וְסָלַחְתָּ לַעֲוֹנִי כִּי רַב הוּא:יב מִי זֶה הָאִישׁ יְרֵא יְהוָה יוֹרֶנּוּ בְּדֶרֶךְ יִבְחָר:יג נַפְשׁוֹ בְּטוֹב תָּלִין וְזַרְעוֹ יִירַשׁ אָרֶץ:יד סוֹד יְהוָה לִירֵאָיו וּבְרִיתוֹ לְהוֹדִיעָם:טו עֵינַי תָּמִיד אֶל יְהוָה כִּי הוּא יוֹצִיא מֵרֶשֶׁת רַגְלָי:טז פְּנֵה אֵלַי וְחָנֵּנִי כִּי יָחִיד וְעָנִי אָנִי:יז צָרוֹת לְבָבִי הִרְחִיבוּ מִמְּצוּקוֹתַי הוֹצִיאֵנִי:יח רְאֵה עָנְיִי וַעֲמָלִי וְשָׂא לְכָל חַטֹּאותָי:יט רְאֵה אוֹיְבַי כִּי רָבּוּ וְשִׂנְאַת חָמָס שְׂנֵאוּנִי:כ שָׁמְרָה נַפְשִׁי וְהַצִּילֵנִי אַל אֵבוֹשׁ כִּי חָסִיתִי בָךְ:כא תֹּם וָיֹשֶׁר יִצְּרוּנִי כִּי קִוִּיתִיךָ:כב פְּדֵה אֱלֹהִים אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל צָרוֹתָיו:
נקרא  9  פעמים

אתגר AI

פלינדרום • אתגר 52

לוח מודעות

למעלה