עזרה הכסף שוכב... כי אין מי שמטפל בו

simc

משתמש פעיל
תודה. חשוב לדעת.

שאלה נוספת אם לא אכפת לך: יש דרך לוודא שהוא אכן נטו לטובת הלקוח ולא מקבל אחוזים? יש מקום שניתן לבדוק מי מוסמך לכך? או שאין צורך בהסמכה מיוחדת?
מדובר בהסמכה בינלאומית, מתאר לעצמי שיש איזה קוד אתי שדורש נאמנות מלאה ללקוח, אם כי אין לי איך להוכיח את זה
משפחות עשירות מאוד בעולם משתמשות ביועץ כזה על מנת שישמור וישבח את העושר שלה תמורת אחוזים, מה שגורם לו כמובן לחשוב נטו את טובת לקוחו (וכיסו...)

אוריגמי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
יש מישהו (אקטואר, לא סוכן ביטוח) שמייעץ כגמ"ח
היה רשום במדריך החרדי, ירושלים.

אבל ברור שעדיף לשלם עמלות לסוכן ולא להשאיר בעו"ש.

פלטפורמה

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
זה מצריך סוכן ביטוח או יועץ השקעות?

רבקהנ

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
הבעיה העיקרית בכל הסוכנים למיניהם זה שאפשר גם לשלם להם וגם לצאת מהם בסוף בלי רווח.
ואני כבר לא מדברת על סוכני הביטוח הבלתי נלאים... שכל העצות החשובות אכן טובות ונכונות אבל במציאות לא עובדות עליהם.

ט.ט.ט.

סוכנת ביטוח
מנוי פרימיום
הבעיה העיקרית בכל הסוכנים למיניהם זה שאפשר גם לשלם להם וגם לצאת מהם בסוף בלי רווח.
ואני כבר לא מדברת על סוכני הביטוח הבלתי נלאים... שכל העצות החשובות שכתבו פה אכן טובות ונכונות אבל במציאות לא עובדות עליהם.
תמצאי סוכן ביטוח טוב, מקצועי ואמין
דברי עם חברות שאת סומכת עליהן על מישהו מומלץ מניסיון.
לא צריכה להיות כזו חשדנות.
סוכן ביטוח לא אמין זה לא משהו שמשתלם גם לסוכן להיות, לרוב הסוכנים האינטרס שלהם הוא גם האינטרס של הלקוח.
(לדוגמה סוכן שממליץ על חברה מסוימת על פני חברה אחרת שנותנת את אותם תנאים בגלל שבחברה המומלצת הוא מקבל שרות יותר טוב, אז זו גם טובת הלקוח שהוא יקבל שם את השרות המיטבי).

אוריגמי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
ואני כבר לא מדברת על סוכני הביטוח הבלתי נלאים... שכל העצות החשובות אכן טובות ונכונות אבל במציאות לא עובדות עליהם.
לא דווקא.
אולי הבעיה העיקרית היא ההכללה שכל הסוכנים גרועים...
אין לי קשרים או מניות אצל אף סוכן- לא מנסה לשווק
אבל כלקוחות, אם היה לנו סוכן פחות טוב פשוט עברנו לסוכן אחר.
וכיום אנחנו ב"ה מרוצים מאד.

עריכה:
כן למדנו את הנושא בעצמנו ג"כ והגענו אליהם עם ידע. כנראה שזה משנה.

רבקהנ

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
תמצאי סוכן ביטוח טוב, מקצועי ואמין
דברי עם חברות שאת סומכת עליהן על מישהו מומלץ מניסיון.
לא צריכה להיות כזו חשדנות.
סוכן ביטוח לא אמין זה לא משהו שמשתלם גם לסוכן להיות, לרוב הסוכנים האינטרס שלהם הוא גם האינטרס של הלקוח.
(לדוגמה סוכן שממליץ על חברה מסוימת על פני חברה אחרת שנותנת את אותם תנאים בגלל שבחברה המומלצת הוא מקבל שרות יותר טוב, אז זו גם טובת הלקוח שהוא יקבל שם את השרות המיטבי).
מבינה מה שאת אומרת אבל זאת לא חשדנות שלי, ולצערי זה אצלם ככה מניסיון מוכח עם המון סוכני ביטוח.

סוכן ביטוח אמור להמליץ על מה שיותר משתלם ללקוח ולא על מקום עם שירות יותר טוב, אלא אם כן הוא מציין ללקוח שהוא ממליץ עליהם רק בגלל השירות שהם נותנים לו ולא בגלל הרווחיות.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
לצערי את בהחלט צודקת!!

וכתבתי בפורום לא פעם שיש שני אפשרויות טובות, או ללמוד היטב את הנושאים הנצרכים ואז לדעת מה מתאים לכם, או לפנות לעזרה של מישהו מקצועי בלתי תלוי.
וגם אני מצטרפת לכך שלא מומלץ להתייעץ עם שום סוכן פנסיוני או סוכן ביטוח שגם אם אתם חושבים שהוא מקצועי, [והרבה מהם לא למרות שיש להם רישיון לייעץ...] האינטרסים שלו הם ממש לא רק לטובתכם.
והרחבתי על כך כאן -

רבקהנ

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
לא.
הבעיה העיקרית היא ההכללה שכל הסוכנים גרועים...
אין לי קשרים או מניות אצל אף סוכן- לא מנסה לשווק
אבל כלקוחות, אם היה לנו סוכן פחות טוב פשוט עברנו לסוכן אחר.
וכיום אנחנו ב"ה מרוצים מאד.
ואם עברו כבר המון סוכנים וכולם לא התנהלו 100%?
גם אלו שהיו מרוצים מהם לתקופה, כשפתאום החליטו משהו בשיקול דעת עצמאי או חלילה "העיזו" לעשות משהו עם הכסף, ששייך להם!
הם כעסו/"נעלבו"!
וכל פעם שעוברים סוכן, הקודם מבלבל את המוח שזה לא אתי ולא הוגן וכו' וכו' ומנסה בדרכים שונות ומשונות לחזור להיות הסוכן (כולל לשלוח מישהו "אחר" שבפועל רושם אותו בחזרה כסוכן הביטוח).
בקיצור יש לי בלי סוף סיפורים כאלו, לא מסוכן אחד ולא משניים.

אוריגמי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
ואם עברו כבר המון סוכנים וכולם לא התנהלו 100%?
גם אלו שהיו מרוצים מהם לתקופה, כשפתאום החליטו משהו בשיקול דעת עצמאי או חלילה "העיזו" לעשות משהו עם הכסף, ששייך להם!
הם כעסו/"נעלבו"!
וכל פעם שעוברים סוכן, הקודם מבלבל את המוח שזה לא אתי ולא הוגן וכו' וכו' ומנסה בדרכים שונות ומשונות לחזור להיות הסוכן (כולל לשלוח מישהו "אחר" שבפועל רושם אותו בחזרה כסוכן הביטוח).
בקיצור יש לי בלי סוף סיפורים כאלו, לא מסוכן אחד ולא משניים.
הוספתי עריכה בהודעה המקורית. ראו שם.
ובאמת חלק מהתיאורים כאן ממש גובלים בחוסר מקצועיות וחוסר בגרות.

רבקהנ

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
וכתבתי בפורום לא פעם שיש שני אפשרויות טובות, או ללמוד היטב את הנושאים הנצרכים ואז לדעת מה מתאים לכם, או לפנות לעזרה של מישהו מקצועי בלתי תלוי.
אכן כך.
השאלה איך אפשר למצוא ולוודא שמישהו אכן מקצועי ובלתי תלוי?

ט.ט.ט.

סוכנת ביטוח
מנוי פרימיום
מבינה מה שאת אומרת אבל זאת לא חשדנות שלי, ולצערי זה אצלם ככה מניסיון מוכח עם המון סוכני ביטוח.
חבל מאד שזה הניסיון שלך עם סוכני הביטוח שהתייעצת אתם
כמה הייתי רוצה להבטיח לך שתפני לסוכן אחר ותקבלי שרות טוב בלי אינטרסים
אבל בשביל שבאמת תקבלי את מה שאת מחפשת את צריכה לגשת לסוכן עם המלצות מאנשים שאת מכירה.
ככה תוכלי להיות הכי רגועה.
סוכן ביטוח אמור להמליץ על מה שיותר משתלם ללקוח ולא על מקום עם שירות יותר טוב, אלא אם כן הוא מציין ללקוח שהוא ממליץ עליהם רק בגלל השירות שהם נותנים לו ולא בגלל הרווחיות.
מבחינה מקצועית חברה מומלצת היא שקלול נתונים ולא רק מי נותן את הדמי ניהול הכי נמוכים. וכן, בהחלט יש הרבה מקום לשרות, במיוחד בקרן פנסיה.
וכתבתי בפורום לא פעם שיש שני אפשרויות טובות, או ללמוד היטב את הנושאים הנצרכים ואז לדעת מה מתאים לכם
בשביל לייעץ בן אדם לעצמו צריך כל הזמן ללמוד
לא מספיק פעם אחת.
וצריך להבין שלכל אחד יש את המקצוע שלו. וכן גם לסוכני ביטוח ויועצים פנסיוניים יש מקצוע שהם מתמחים בו וחשוב מאד לדרוש אצל בעלי ניסיון בתחום.
וגם אני מצטרפת לכך שלא מומלץ להתייעץ עם שום סוכן פנסיוני או סוכן ביטוח שגם אם אתם חושבים שהוא מקצועי, [והרבה מהם לא למרות שיש להם רישיון לייעץ...] האינטרסים שלו הם ממש לא רק לטובתכם.
צריך בהחלט למצוא בשביל זה סוכן מקצועי שמתמצא בתחומו, ולא כל סוכן מתאים לעניין.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
אכן כך.
השאלה איך אפשר למצוא ולוודא שמישהו אכן מקצועי ובלתי תלוי?
אכן קשה לדעת למי שאינו מתמצא בתחום.
אם תרצי תפני אליי בפרטי או למייל שבחתימה שלי ואוכל להפנות אותך לאחד כזה.

ט.ט.ט.

סוכנת ביטוח
מנוי פרימיום

רבקהנ

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
אכן קשה לדעת למי שאינו מתמצא בתחום.
אם תרצי תפני אליי בפרטי או למייל שבחתימה שלי ואוכל להפנות אותך לאחד כזה.
המלצות מאנשים שאת מכירה ונותנת בהם אמון.
אין מנוס.
תודה לכולם על העצות!
אני חושבת שהגעתי למסקנה עד כאן -
לברר אצל מכרים על יועץ טוב ובלתי תלוי.
מקווה שאמצא

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה