הימים הנוראים של עולם השיווק

אריה123

משתמש מקצוען
D I G I T A L
נכתב ע"י Bיוטי;822038:
מיכל 123, בלי קשר לנושא הדיון הנוכחי, עושה רושם שאת ממש משוכנעת שמאד מאד מאד רווחי ומשתלם להיות שכיר,הרבה יותר מעצמאי=מעסיק, ושכל רווחי המעסיקים הולכים ישירות לעובדים שלהם.(את הרושם הזה אני מקבלת בכל פעם שאת מביעה דעה בענין יחסי עובד מעביד, חוקי עבודה וכו')
מענין, אם כ"כ קשה לך ואת ממש מרגישה עשוקה למה שלא תעבדי כשכירה? אני בטוחה שהמון מעסיקים ישושו לעובדת עם נסיון של ניהול שיש לה כזו לויאליות ורגישות לכיס של הבוס! יכול להיות שהם יסכימו לשלם לך אפילו קצת יותר מ22.04 לשעה+ביטו"ל +הפרשה לפנסיה+הפרשה לפיצויים +נסיעות+דמי הבראה+ימי מחלה..
מה דעתך?:rolleyes:

רשתות מוכרות: מכירה את ראנל ? , ספייס ? פלדהיים ?
חנויות בגאולה וברבי עקיבא שכל יומיים נסגרות ובמקומם נפתח משהו חדש שגם הוא נסגר אחרי יומיים ?

כל העובדים שלהם יצאו ברווח מלא (מי שעבד בראנל במשך חמש שנים, קיבל משכורת בסיסית של 4500 ש"ח + ביטו"ל + הפרשה לפנסיה + הפרשה לפיצויים + ימי מחלה + חופשות + בונוסים + + + + +, וזה יוצא שהוא קיבל כ 60,000 ש"ח לשנה * 5שנים סך הכל 300,000 ש"ח, וכשהם פשטו את הרגל, הוא קיבל עוד פיצויים ודמי הודעה חודש מראש ו ו ו ו ו ו... בזמן שהבעלים של המקום התעופפו מהמקום מהר מאד כי החובות שלהם היו קצת יותר מ 5,000,000 ש"ח, וזה אומר שלמעשה הבעלים לא הרויחו כלום.... וכל מה שהם חיו בצורה יפה הכל היה מהלואות מהבנקים או מהשוק האפור)

בסך הכל, באתי לחזק את קודמי שלהחזיק עסק כיום זה נורא קשה, ואם בעל עסק מוכר מוצרים קצת יותר יקר ממה שהלקוח מעוניין לשלם, אז הלקוח קופץ עד לב השמים ופותח אשכול בפרוג. א. מותר לו לקחת יקר כי מותר לו להרוויח. ב. הוא צריך לקחת יקר כדי לשרוד.

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
אמממ...
אם יורשה לי להוסיף-
שהרבה פעמים יוצא לי לראות פער אדיר במחיר של אותה חברת ייצור- ככה שזה לאו דווקא קשור ל"מותג" ולהבדלי האיכות!
למשל- טיטולים [של אותה חברה] שעלו בחנות אחת באזור ה60 ש"ח, ובחנות אחרת 30- לחבילה בודדה.
אותו סוג, אותו טיב ואותה חברה!

ואם יצא לכם לראות השוואות מחירים על אותו דגם בדיוק- וההפרשים לעיתים מגיעים למאות שקלים בין חנות אחת לרעותה.

סתם נקודה למחשבה.

Bיוטי

משתמש רשום
נכתב ע"י מיכל123;822055:
רשתות מוכרות: מכירה את ראנל ? , ספייס ? פלדהיים ?
חנויות בגאולה וברבי עקיבא שכל יומיים נסגרות ובמקומם נפתח משהו חדש שגם הוא נסגר אחרי יומיים ?

כל העובדים שלהם יצאו ברווח מלא (מי שעבד בראנל במשך חמש שנים, קיבל משכורת בסיסית של 4500 ש"ח + ביטו"ל + הפרשה לפנסיה + הפרשה לפיצויים + ימי מחלה + חופשות + בונוסים + + + + +, וזה יוצא שהוא קיבל כ 60,000 ש"ח לשנה * 5שנים סך הכל 300,000 ש"ח, וכשהם פשטו את הרגל, הוא קיבל עוד פיצויים ודמי הודעה חודש מראש ו ו ו ו ו ו... בזמן שהבעלים של המקום התעופפו מהמקום מהר מאד כי החובות שלהם היו קצת יותר מ 5,000,000 ש"ח, וזה אומר שלמעשה הבעלים לא הרויחו כלום.... וכל מה שהם חיו בצורה יפה הכל היה מהלואות מהבנקים או מהשוק האפור)

בסך הכל, באתי לחזק את קודמי שלהחזיק עסק כיום זה נורא קשה, ואם בעל עסק מוכר מוצרים קצת יותר יקר ממה שהלקוח מעוניין לשלם, אז הלקוח קופץ עד לב השמים ופותח אשכול בפרוג. א. מותר לו לקחת יקר כי מותר לו להרוויח. ב. הוא צריך לקחת יקר כדי לשרוד.
אני לא יודעת למה רשתות פושטות את הרגל, סביר שהיו שם בעיות ניהול כאלו או אחרות
מן הצד השני יש לי סיפורים מסמרי שער לספר לך על מעסיקים שניצלו ועשקו את העובדים שלהם, רמסו אותם ואת זכויותיהם המינימליות, ולא חסרות דוגמאות, אבל לא זו הנקודה,
עדיין אני נשארת עם השאלה הכנה, אם באמת זה מצב השוק, וכל כך משתלם להיות שכיר הרבה יותר מעצמאי,
למה הרוב המוחלט נאבקים להגיע למצב שהם יהיו המעסיקים? וכי הם רוצים לרדת ברמת הרווחים שלהם? תמהני.

אריה123

משתמש מקצוען
D I G I T A L
הוסיפו את מרכיב היבוא, מס הכנסה, משכורות, ושכחנו את נושא המע"מ שהוא 16 % - הוי אומר, אם בגד עולה 400 ש"ח, 72 ש"ח מתוכם זה מע"מ, למוכר נשאר רק 330 ש"ח.

obyektiv

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
D I G I T A L
הכל תלוי במזל אפילו ספר תורה שבהיכל----
יש ניהול עסקי, ויש משברים בשוק שלא כולם צולחים אותם. יש מיסים מעיקים שאוכלים את כל הרווח כמעט. יש פרסומות בעליות אדירות. יש השכרת חנויות במאות אלפי ש"ח לחודש.
לפתוח היום עסק ולהשאיר אותו פתוח ורוחי זה לא פשוט בכלל.
היום הכל יותר תחרותי. יש הרבה מכירות שמתבצעות דרך המחשב, קחו למשל חנויות צילום שנסגרות זו אחר זו, וללא יצירתיותם של בעלי חנויות הצילום, לא היו כמעט חנויות כאלה בכלל.
ב-20 שנה האחרונות, יש להשקיע הרבה יותר בשביל לקבל הרבה פחות.

בענין ההודעה הקודמת: מתוך 400 ש"ח תורידו את העלות של הבגד נניח 170 ש"ח. מה230 הנותרים יש להוריד 25% מע"מ וביטוח לאומי, וזה עוד בלי מס הכנסה מה שנותן: 172 ש"ח.
מה עם שכירות? ארנונה? חשמל? פרסום? מוכרות? עלויות כאלה ועקיפות.
אם נשאר בסוף 100 ש"ח זה מצוין.

אריה123

משתמש מקצוען
D I G I T A L
נכתב ע"י Bיוטי;822064:
אני לא יודעת למה רשתות פושטות את הרגל, סביר שהיו שם בעיות ניהול כאלו או אחרות
מן הצד השני יש לי סיפורים מסמרי שער לספר לך על מעסיקים שניצלו ועשקו את העובדים שלהם, רמסו אותם ואת זכויותיהם המינימליות, ולא חסרות דוגמאות, אבל לא זו הנקודה,
עדיין אני נשארת עם השאלה הכנה, אם באמת זה מצב השוק, וכל כך משתלם להיות שכיר הרבה יותר מעצמאי,
למה הרוב המוחלט נאבקים להגיע למצב שהם יהיו המעסיקים? וכי הם רוצים לרדת ברמת הרווחים שלהם? תמהני.

אם הרוב המוחלט נאבק כדי להיות מעסיק, למה רוב מוחלט הם שכירים ?

בגלל שלהיות מעסיק, זה אומר השקעה כספית אדירה, השקעת כוחות אדירים, ואחרי כל זה בחלק גדול מהמקרים אתה נשאר עם חובות.
אוכל לצרף לכאן קישורים לאתרים כמו גלובס וכדומה, כמה עסקים נפתחים ונסגרים תוך שנתיים מתחילת הפעילות, כשהם שקועים בחובות עד למעלה מהראש.
אז נכון, אם המעסיק מרויח המון המון המון אז הוא יכול לשלם משכורות, ארנונה, מס הכנסה, מעמ, ביטוח לאומי, פנסיות לעובדים, הסעות לעובדים, חופש לעובדים, ועוד ועוד ועוד, וגם ישאר לו המון, ואפילו יותר מהעבודות שלו.
אבל אם המעסיק רק מרויח המון המון , ולא 'המון המון המון' אז כמעט שאין לו סיכוי לשרוד בלי חובות.
אני חוזרת על זה בכל מקום שרק שייך, כי הרוב שנאבק להיות מעסיק אין לו מושג מה זה להיות מעסיק, וכדאי שאנשים יתנהגו למעסיקים בצורה הוגנת ולא יחשבו שהמעסיק עושק אותם בזה שהוא לא נכנס לעוד חובות כדי לספק את השגעונות של המדינה.

כמובן, מעסיק שהתחייב לשלם שכר כמו שהחוק מחייב, חייב להכנס לחובות כדי לשלם את ההחתיבויות שלו, ואם הוא לא עושה את זה אז זה בסדר.

חנה קונקטורית ומאמנת

חנה פפנהיים | קונקטורית ומאמנת אישית
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
נכתב ע"י ort;822063:
אמממ...
אם יורשה לי להוסיף-
שהרבה פעמים יוצא לי לראות פער אדיר במחיר של אותה חברת ייצור- ככה שזה לאו דווקא קשור ל"מותג" ולהבדלי האיכות!
למשל- טיטולים [של אותה חברה] שעלו בחנות אחת באזור ה60 ש"ח, ובחנות אחרת 30- לחבילה בודדה.
אותו סוג, אותו טיב ואותה חברה!

ואם יצא לכם לראות השוואות מחירים על אותו דגם בדיוק- וההפרשים לעיתים מגיעים למאות שקלים בין חנות אחת לרעותה.

סתם נקודה למחשבה.
את מכירה את סוג האנשים שעושים קניות ב5 צרכניות?
כי בראשון הטיטולים זולים.
בשני הדייסה זולה
בשלישי השמפו במבצע.
ברביעי יש 1 פלוס 1
ובחמישי מחלקים אבטיח בחצי חינם.
בקיצור תמיד תמצאו פערים של מחירים על מוצרים זהים כי כל חנות בוחרת איפה לגרוף את הרווח שלה ואיפה להוזיל.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קו

א הַלְלוּיָהּ הוֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב מִי יְמַלֵּל גְּבוּרוֹת יי יַשְׁמִיעַ כָּל תְּהִלָּתוֹ:ג אַשְׁרֵי שֹׁמְרֵי מִשְׁפָּט עֹשֵׂה צְדָקָה בְכָל עֵת:ד זָכְרֵנִי יי בִּרְצוֹן עַמֶּךָ פָּקְדֵנִי בִּישׁוּעָתֶךָ:ה לִרְאוֹת בְּטוֹבַת בְּחִירֶיךָ לִשְׂמֹחַ בְּשִׂמְחַת גּוֹיֶךָ לְהִתְהַלֵּל עִם נַחֲלָתֶךָ:ו חָטָאנוּ עִם אֲבוֹתֵינוּ הֶעֱוִינוּ הִרְשָׁעְנוּ:ז אֲבוֹתֵינוּ בְמִצְרַיִם לֹא הִשְׂכִּילוּ נִפְלְאוֹתֶיךָ לֹא זָכְרוּ אֶת רֹב חֲסָדֶיךָ וַיַּמְרוּ עַל יָם בְּיַם סוּף:ח וַיּוֹשִׁיעֵם לְמַעַן שְׁמוֹ לְהוֹדִיעַ אֶת גְּבוּרָתוֹ:ט וַיִּגְעַר בְּיַם סוּף וַיֶּחֱרָב וַיּוֹלִיכֵם בַּתְּהֹמוֹת כַּמִּדְבָּר:י וַיּוֹשִׁיעֵם מִיַּד שׂוֹנֵא וַיִּגְאָלֵם מִיַּד אוֹיֵב:יא וַיְכַסּוּ מַיִם צָרֵיהֶם אֶחָד מֵהֶם לֹא נוֹתָר:יב וַיַּאֲמִינוּ בִדְבָרָיו יָשִׁירוּ תְּהִלָּתוֹ:יג מִהֲרוּ שָׁכְחוּ מַעֲשָׂיו לֹא חִכּוּ לַעֲצָתוֹ:יד וַיִּתְאַוּוּ תַאֲוָה בַּמִּדְבָּר וַיְנַסּוּ אֵל בִּישִׁימוֹן:טו וַיִּתֵּן לָהֶם שֶׁאֱלָתָם וַיְשַׁלַּח רָזוֹן בְּנַפְשָׁם:טז וַיְקַנְאוּ לְמֹשֶׁה בַּמַּחֲנֶה לְאַהֲרֹן קְדוֹשׁ יי:יז תִּפְתַּח אֶרֶץ וַתִּבְלַע דָּתָן וַתְּכַס עַל עֲדַת אֲבִירָם:יח וַתִּבְעַר אֵשׁ בַּעֲדָתָם לֶהָבָה תְּלַהֵט רְשָׁעִים:יט יַעֲשׂוּ עֵגֶל בְּחֹרֵב וַיִּשְׁתַּחֲווּ לְמַסֵּכָה:כ וַיָּמִירוּ אֶת כְּבוֹדָם בְּתַבְנִית שׁוֹר אֹכֵל עֵשֶׂב:כא שָׁכְחוּ אֵל מוֹשִׁיעָם עֹשֶׂה גְדֹלוֹת בְּמִצְרָיִם:כב נִפְלָאוֹת בְּאֶרֶץ חָם נוֹרָאוֹת עַל יַם סוּף:כג וַיֹּאמֶר לְהַשְׁמִידָם לוּלֵי מֹשֶׁה בְחִירוֹ עָמַד בַּפֶּרֶץ לְפָנָיו לְהָשִׁיב חֲמָתוֹ מֵהַשְׁחִית:כד וַיִּמְאֲסוּ בְּאֶרֶץ חֶמְדָּה לֹא הֶאֱמִינוּ לִדְבָרוֹ:כה וַיֵּרָגְנוּ בְאָהֳלֵיהֶם לֹא שָׁמְעוּ בְּקוֹל יי:כו וַיִּשָּׂא יָדוֹ לָהֶם לְהַפִּיל אוֹתָם בַּמִּדְבָּר:כז וּלְהַפִּיל זַרְעָם בַּגּוֹיִם וּלְזָרוֹתָם בָּאֲרָצוֹת:כח וַיִּצָּמְדוּ לְבַעַל פְּעוֹר וַיֹּאכְלוּ זִבְחֵי מֵתִים:כט וַיַּכְעִיסוּ בְּמַעַלְלֵיהֶם וַתִּפְרָץ בָּם מַגֵּפָה:ל וַיַּעֲמֹד פִּינְחָס וַיְפַלֵּל וַתֵּעָצַר הַמַּגֵּפָה:לא וַתֵּחָשֶׁב לוֹ לִצְדָקָה לְדֹר וָדֹר עַד עוֹלָם:לב וַיַּקְצִיפוּ עַל מֵי מְרִיבָה וַיֵּרַע לְמֹשֶׁה בַּעֲבוּרָם:לג כִּי הִמְרוּ אֶת רוּחוֹ וַיְבַטֵּא בִּשְׂפָתָיו:לד לֹא הִשְׁמִידוּ אֶת הָעַמִּים אֲשֶׁר אָמַר יי לָהֶם:לה וַיִּתְעָרְבוּ בַגּוֹיִם וַיִּלְמְדוּ מַעֲשֵׂיהֶם:לו וַיַּעַבְדוּ אֶת עֲצַבֵּיהֶם וַיִּהְיוּ לָהֶם לְמוֹקֵשׁ:לז וַיִּזְבְּחוּ אֶת בְּנֵיהֶם וְאֶת בְּנוֹתֵיהֶם לַשֵּׁדִים:לח וַיִּשְׁפְּכוּ דָם נָקִי דַּם בְּנֵיהֶם וּבְנוֹתֵיהֶם אֲשֶׁר זִבְּחוּ לַעֲצַבֵּי כְנָעַן וַתֶּחֱנַף הָאָרֶץ בַּדָּמִים:לט וַיִּטְמְאוּ בְמַעֲשֵׂיהֶם וַיִּזְנוּ בְּמַעַלְלֵיהֶם:מ וַיִּחַר אַף יי בְּעַמּוֹ וַיְתָעֵב אֶת נַחֲלָתוֹ:מא וַיִּתְּנֵם בְּיַד גּוֹיִם וַיִּמְשְׁלוּ בָהֶם שֹׂנְאֵיהֶם:מב וַיִּלְחָצוּם אוֹיְבֵיהֶם וַיִּכָּנְעוּ תַּחַת יָדָם:מג פְּעָמִים רַבּוֹת יַצִּילֵם וְהֵמָּה יַמְרוּ בַעֲצָתָם וַיָּמֹכּוּ בַּעֲוֹנָם:מד וַיַּרְא בַּצַּר לָהֶם בְּשָׁמְעוֹ אֶת רִנָּתָם:מה וַיִּזְכֹּר לָהֶם בְּרִיתוֹ וַיִּנָּחֵם כְּרֹב (חסדו) חֲסָדָיו:מו וַיִּתֵּן אוֹתָם לְרַחֲמִים לִפְנֵי כָּל שׁוֹבֵיהֶם:מז הוֹשִׁיעֵנוּ יי אֱלֹהֵינוּ וְקַבְּצֵנוּ מִן הַגּוֹיִם לְהֹדוֹת לְשֵׁם קָדְשֶׁךָ לְהִשְׁתַּבֵּחַ בִּתְהִלָּתֶךָ:מח בָּרוּךְ יי אֱלֹהֵי יִשְׂרָאֵל מִן הָעוֹלָם וְעַד הָעוֹלָם וְאָמַר כָּל הָעָם אָמֵן הַלְלוּיָהּ:
נקרא  6  פעמים

אתגר AI

חשבון הנפש • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה