קורונה הילולא דרשב"י

משה גל

משתמש מקצוען
כפי שפורסם לראשונה ב'חדשות JDN', השר לשירותי דת יצחק וקנין פרסם היום (ראשון) רשמית את המסגרת בה תתקיים השנה הילולת הרשב"י במירון, לדבריו "כמות המשתתפים תוגבל, הכניסה והגישה להר מירון תותר רק למורשים, לא יוקמו השנה אהלים במתחם ההר, וזהות המדליקים תקבע מראש בהתאם למסגרת הכללים שיקבע המרכז הארצי למקומות קדושים".

בדיון מיוחד שנערך בשעות הצהריים במשרד לשירותי דת בו השתתפו: השר לשירותי דת יצחק וקנין, מנכ"ל המשרד עו"ד עודד פלוס, מנכ"ל המקומות הקדושים הרב יוסף שווינגר, הרב שמואל רבינוביץ רב הכותל והמקומות הקדושים, מוטי בבצי'ק יועצו הבכיר של שר הבריאות יעקב ליצמן, ד"ר רועי סינגר סגן מנהל אגף לאפידמיולוגיה במשרד הבריאות, נציג משטרת ישראל רפ"ק מיכה טובל והרב ישראל דרעי מנהל מחוז צפון במרכז הארצי למקומות קדושים.

"נושא הילולת הרשב"י טופל על ידי מפרוץ המשבר לאחר שהבנתי כי אנחנו צפויים לשהות בהגבלות שונות לתקופה ממושכת ביקשתי ממנכ"ל המשרד להכין את הצעה שתאפשר את המשך מסורת ההדלקה מחד ותשמור על תקנות משרד הבריאות מאידך. חשוב לנו להמשיך את הרצף של מאות שנים בו נערכו הדלקות במתחם ציון הרשב"י במירון", אמר השר וקנין בדיון.

השר וקנין חשף את ההצעה שגובשה על ידו: "ההדלקות יבוצעו ב-4 מתחמים (באיאן, גנדי, מערת הלל, מתחם תולדות אהרון). בהדלקה ישתתפו הרב או האדמו"ר ועשרה משתתפים נוספים. כל הדלקה תארך כשעה. יעשה מאמץ להתאים את שעת ההדלקה לשעה בה נערכה בכל שנה. ההדלקות יועברו בשידור חי באופן שיוסכם מול האדמו"רים והרבנים".

השר וקנין ביקש להדגיש כי "לא תותר שהיה בציון או בסביבתו, לא תותר פעילות הכנסת אורחים, הציון לא יפתח לכניסת הקהל, לא תותר כניסת אח"מים אלא כאלו שנוכחותם נדרשת לצורך מילוי תפקידם. לא תותר עריכת טקסי חלקה".

הרב יוסף שווינגר מנכ"ל המרכז הארצי למקומות קדושים שהיה שותף להכנסת וגיבוש הנהלים אמר בתום הדיון כי "נעשה כאן מאמץ גדול לשמר את מסורת ההדלקה שעבור חלק מהאדמו"רים מדובר במסורות שעברו מדור דור. בתקופות הקשות ביותר נערכו במירון הדלקות לכבודו של רשב"י אני שמח שיש לי את הזכות והחלק להמשיך את המסורות גם בתקופה מאתגרת זו".

עוד אומר הרב שוינגר בשיחה ל'חדשות JDN' כי כלל הפעילות היא בסנכרון מלא עם כלל הגורמים במשטרה, בממשלה ובמשרד הבריאות. "אם היה צל צילו של ספק שיהיה הדבקה ח"ו התוכנית לא הייתה יוצאת לדרך", אמר. לדבריו, לאחר שישבו כלל הגורמים הוחלט כי הכל יתנהל באופן מצומצם ועל פי ההנחיות. "עד לרגע זה אין עדכון על מספר האנשים שיורשו לבא בשערי הציון, אך הדיבורים הם בין עשרה איש לתשע עשרה איש" אומר הרב יוסף שווינגר.

לשאלת 'חדשות JDN' האם היכל הציון עצמו יהיה פתוח במהלך ההילולא, השיב הרב שווינגר כי על זה כלל לא מודבר וכפי שהיה בשבועות האחרונים הציון עצמו יהיה סגור על מנעול ובריח, כל התוכנית על קיום ההדלקות יהיו רק במתחמים המיועדים לכך, לציון עצמו לא תהיה גישה.

השר לשירותי דת הטיל את המשך מלאכת הכנת תקש"ח על מנכ"ל המשרד עו"ד עודד פלוס. עו"ד פלוס אמר בסיכום הדיון: "מדובר באחריות גדולה של שימור המסורות והמשכיות. לצד שמירה על כללי משרד הבריאות והכללים אותם מנחה המשרד".

משה מנחם

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עריכה תורנית

נתל'ע

משתמש סופר מקצוען
ל"ג בעומר יחול בעוד 23 יום, לדון אם יהיה אירוע או לא יהיה אירוע זה כמו לדון אם יהיה שלג בשנה הקרובה או לא.
וזה למה ?
#כי 23 יום במונחי קורונה זה כמה שנים טובות.
#כי אנשים לא יודעים אם יש להם מקום עבודה לחזור אליו היום אז איך נדע מה יהיה אז...אל תדמיינו לא לכאן ולא לשם, אבהיר שברמה הפרקטית אין לי ספק שלא יהיה אירוע רגיל כמו כל שנה ואולי גם לא יהיה כלום.

אני בכל זאת מאמין בבורא עולם שיושב למעלה ומעדכן הגדרות מוצר בלי להתייעץ איתנו ולכן ההגדרה יכולה להיות מותאמת לקוח כמוני שמאד רוצה שיהיה הילולא לכבוד ולתפארת.

משה גל

משתמש מקצוען
צפירת הרגעה:

כל רגע
מנכ״ל המקומות הקדושים יוסי שווינגר לזיגמן ב׳קול ברמה׳ - ״יש כוונה לסגור בל״ג בעומר את כל היישוב מירון למי שאינו תושב המקום. אנחנו מעריכים שיהיו בין 17-19 הדלקות, ומי שיורשו להגיע לציון יהיו האדמו״רים שמדליקים ומספר מצומצם של מקורבים שהם יבחרו״.

נערך לאחרונה ע"י מנהל:

חציל

משתמש פעיל
צפירת הרגעה:

כל רגע
מנכ״ל המקומות הקדושים יוסי שווינגר לזיגמן ב׳קול ברמה׳ - ״יש כוונה לסגור בל״ג בעומר את כל היישוב מירון למי שאינו תושב המקום. אנחנו מעריכים שיהיו בין 17-19 הדלקות, ומי שיורשו להגיע לציון יהיו האדמו״רים שמדליקים ומספר מצומצם של מקורבים שהם יבחרו״.
אשכול זה עבר לכאן? :confused:
שנה שעברה היו 18 הדלקות
17-19 הדלקות = כמו בכל שנה...

נתל'ע

משתמש סופר מקצוען
איך אפשר לעלות להר מירון בלי איש מירון? :eek:
אמנם אבידה גדולה, יהודי שכולו למען באי הציון הוא זה שהכשיר את דרך המהדרין, המציא את ההצללות, הקים את מרפסת הכהנים בלילה אחד ועוד דברים רבים וטובים.

משה מנחם

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
נראה מופרך לגמרי
  1. 100 איש לכל ארוע - עד עכשיו דברו על 30-40.
  2. חוץ מזה, עוד 300 אח"מים ו-150 ותיקים?! למה?
  3. גם אם זה באמת 750 איש, הם צריכים 287 סדרנים?!
  4. ועוד ועוד
גילוי נאות: אני מעולם לא הייתי במירון בל"ג בעומר, ויכול כמעט לספור כמה פעמים בכלל הייתי שם....

פרידה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
ראה זה חדש שקיבלתי במייל מי שיודע האם זה נכון ואם כן זה ממש פלאי פלאים

זה מקבוצת קול מלחמה - קבוצה של טרולים במייל, יעני קנאים בשם התורה ששולחים למייל ים חומר של השמצות קללות וגידופים נגד אדמו''רים ורבנים ויסמרו השערות מהגידופים ושפת הביבים
זה לא שווה ציטוט ותגובה

דוב בער

משתמש רשום
נראה מופרך לגמרי
  1. 100 איש לכל ארוע - עד עכשיו דברו על 30-40.
  2. חוץ מזה, עוד 300 אח"מים ו-150 ותיקים?! למה?
  3. גם אם זה באמת 750 איש, הם צריכים 287 סדרנים?!
  4. ועוד ועוד
גילוי נאות: אני מעולם לא הייתי במירון בל"ג בעומר, ויכול כמעט לספור כמה פעמים בכלל הייתי שם....
שמעתי שהם הביאו עכשיו על ההר במירון כ-100 שירותים ציבוריים, למי ????

בן המלאך

משתמש פעיל
שמעתי שהם הביאו עכשיו על ההר במירון כ-100 שירותים ציבוריים, למי ????
*2800* אישורים שניתנו להגיע למירון לתאריך ל"גבעומר . למי?

130 עובדי הפקה.

45 עובדי הגברה.

16 עובדי סאונד.

34 תזמורת ונגנים.

287 סדרנים.

100 איש לכל אירוע הדלקה בסה"כ 300 .

345 עיתונאים.

568 צלמים.

6 מנקים.

134 עובדי טלויזיה.

65 עובדי רדיו.

123 מד"א.

143 זק"א.

67 משרד הבריאות.

87 עובדי מרכז הארצי למקומות הקדושים.

300 אחמ"ים.

150 אזרחים ותיקים.

ס"ה 2800 אישוריםמלבד האישורים:

*2000* *שוטרים*עם גישה עד מעלה ההר.

*1500* *שוטרים*ללא גישה למעלה ההר.

לכלל תושבי מירון יינתן אישור בשעות הלילה.

300 אישורים לשרים , חברי כנסת ועוזרי שרים וחכ"ים.

(המרכז הארצי למקומות הקדושים דורש עוד 1350 אישורים שצפויים לקבל אישור במחטף יומיים לפני ע"י משרד הדתות ומחוז צפוןבמשטרה)

נתל'ע

משתמש סופר מקצוען
נראה מופרך לגמרי
אכן מופרך, אין לזה שום מקור רשמי.
...אם ככה, אתה צריך לפסול את עצמך מלדון בענייני מירון בכלל ול"ג בעומר במירון בפרט ;)

אלכס ברג

משתמש חדש
זה מקבוצת קול מלחמה - קבוצה של טרולים במייל, יעני קנאים בשם התורה ששולחים למייל ים חומר של השמצות קללות וגידופים נגד אדמו''רים ורבנים ויסמרו השערות מהגידופים ושפת הביבים
זה לא שווה ציטוט ותגובה
זאת דעתך האישית על קול מלחמה לא כל אחד שאומר את האמת צריך להשמיץ אותו

משה מנחם

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
ההילולה המסורתית במירון תתקיים השנה באופן מצומצם. מנכ"ל מד"א: "מדי שנה, ההילולה במירון היא אחד האירועים הציבוריים הגדולים שמד"א נדרש להיערך לקראתו. השנה, האירוע ייערך עם עשרות משתתפים בלבד"
בשל מגפת הקורונה, ההילולה המסורתית במירון תתקיים השנה באופן מצומצם, כשעשרות אנשים בלבד יגיעו להר ויוכלו להשתתף בהילולה. מגן דוד אדום, אשר מאבטח את ההילולה בכל שנה, נערך מבעוד מועד ויהיה מוכן גם השנה לתת מענה רפואי לכל תרחיש.

שישה אמבולנסים, שתי ניידות טיפול נמרץ, רכב פיקוד ורכבי חירום ייעודיים נוספים יפרשו בשטח, כשהחובשים והפראמדיקים של מד"א יהיו במוכנות גבוהה למתן מענה מהיר ומקצועי לכל קריאה שתתקבל.

מנהל מרחב ירדן במד"א, אורן אביטן: "בצל נגיף הקורונה, ההילולה תיראה אחרת לגמרי, ותהיה מצומצמת הרבה יותר. עם זאת, מגן דוד אדום יעמוד גם השנה במוכנות הנדרשת, בשיתוף פעולה עם משטרת ישראל וכלל הגורמים, כשהכוחות בשטח ידעו לתת מענה מיטבי לכל תרחיש. בכל צורך רפואי יש להזעיק את הצוותים בשטח או להתקשר למוקד החירום 101 של מד"א".

מנכ"ל מד"א, אלי בין: "מדי שנה, ההילולה במירון היא אחד האירועים הציבוריים הגדולים שמד"א נדרש להיערך לקראתו. השנה, בשל התפשטות נגיף הקורונה בישראל והצורך במניעת התקהלויות, האירוע ייערך עם עשרות משתתפים בלבד, לעומת מאות אלפים שראינו בשנים עברו. אני קורא למשתתפים לנהוג על פי הנחיות משרד הבריאות, לשמור על עצמם ועל הסובבים אותם, על מנת לסייע במאמץ הלאומי לשמירה על בריאות הציבור".

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קז

א הֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב יֹאמְרוּ גְּאוּלֵי יי אֲשֶׁר גְּאָלָם מִיַּד צָר:ג וּמֵאֲרָצוֹת קִבְּצָם מִמִּזְרָח וּמִמַּעֲרָב מִצָּפוֹן וּמִיָּם:ד תָּעוּ בַמִּדְבָּר בִּישִׁימוֹן דָּרֶךְ עִיר מוֹשָׁב לֹא מָצָאוּ:ה רְעֵבִים גַּם צְמֵאִים נַפְשָׁם בָּהֶם תִּתְעַטָּף:ו וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצוּקוֹתֵיהֶם יַצִּילֵם:ז וַיַּדְרִיכֵם בְּדֶרֶךְ יְשָׁרָה לָלֶכֶת אֶל עִיר מוֹשָׁב:ח יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:ט כִּי הִשְׂבִּיעַ נֶפֶשׁ שֹׁקֵקָה וְנֶפֶשׁ רְעֵבָה מִלֵּא טוֹב:י יֹשְׁבֵי חֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת אֲסִירֵי עֳנִי וּבַרְזֶל:יא כִּי הִמְרוּ אִמְרֵי אֵל וַעֲצַת עֶלְיוֹן נָאָצוּ:יב וַיַּכְנַע בֶּעָמָל לִבָּם כָּשְׁלוּ וְאֵין עֹזֵר:יג וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:יד יוֹצִיאֵם מֵחֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת וּמוֹסְרוֹתֵיהֶם יְנַתֵּק:טו יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:טז כִּי שִׁבַּר דַּלְתוֹת נְחֹשֶׁת וּבְרִיחֵי בַרְזֶל גִּדֵּעַ:יז אֱוִלִים מִדֶּרֶךְ פִּשְׁעָם וּמֵעֲוֹנֹתֵיהֶם יִתְעַנּוּ:יח כָּל אֹכֶל תְּתַעֵב נַפְשָׁם וַיַּגִּיעוּ עַד שַׁעֲרֵי מָוֶת:יט וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:כ יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיִרְפָּאֵם וִימַלֵּט מִשְּׁחִיתוֹתָם:כא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:כב וְיִזְבְּחוּ זִבְחֵי תוֹדָה וִיסַפְּרוּ מַעֲשָׂיו בְּרִנָּה:כג יוֹרְדֵי הַיָּם בָּאֳנִיּוֹת עֹשֵׂי מְלָאכָה בְּמַיִם רַבִּים:כד הֵמָּה רָאוּ מַעֲשֵׂי יי וְנִפְלְאוֹתָיו בִּמְצוּלָה:כה וַיֹּאמֶר וַיַּעֲמֵד רוּחַ סְעָרָה וַתְּרוֹמֵם גַּלָּיו:כו יַעֲלוּ שָׁמַיִם יֵרְדוּ תְהוֹמוֹת נַפְשָׁם בְּרָעָה תִתְמוֹגָג:כז יָחוֹגּוּ וְיָנוּעוּ כַּשִּׁכּוֹר וְכָל חָכְמָתָם תִּתְבַּלָּע:כח וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם וּמִמְּצוּקֹתֵיהֶם יוֹצִיאֵם:כט יָקֵם סְעָרָה לִדְמָמָה וַיֶּחֱשׁוּ גַּלֵּיהֶם:ל וַיִּשְׂמְחוּ כִי יִשְׁתֹּקוּ וַיַּנְחֵם אֶל מְחוֹז חֶפְצָם:לא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:לב וִירֹמְמוּהוּ בִּקְהַל עָם וּבְמוֹשַׁב זְקֵנִים יְהַלְלוּהוּ:לג יָשֵׂם נְהָרוֹת לְמִדְבָּר וּמֹצָאֵי מַיִם לְצִמָּאוֹן:לד אֶרֶץ פְּרִי לִמְלֵחָה מֵרָעַת יֹשְׁבֵי בָהּ:לה יָשֵׂם מִדְבָּר לַאֲגַם מַיִם וְאֶרֶץ צִיָּה לְמֹצָאֵי מָיִם:לו וַיּוֹשֶׁב שָׁם רְעֵבִים וַיְכוֹנְנוּ עִיר מוֹשָׁב:לז וַיִּזְרְעוּ שָׂדוֹת וַיִּטְּעוּ כְרָמִים וַיַּעֲשׂוּ פְּרִי תְבוּאָה:לח וַיְבָרֲכֵם וַיִּרְבּוּ מְאֹד וּבְהֶמְתָּם לֹא יַמְעִיט:לט וַיִּמְעֲטוּ וַיָּשֹׁחוּ מֵעֹצֶר רָעָה וְיָגוֹן:מ שֹׁפֵךְ בּוּז עַל נְדִיבִים וַיַּתְעֵם בְּתֹהוּ לֹא דָרֶךְ:מא וַיְשַׂגֵּב אֶבְיוֹן מֵעוֹנִי וַיָּשֶׂם כַּצֹּאן מִשְׁפָּחוֹת:מב יִרְאוּ יְשָׁרִים וְיִשְׂמָחוּ וְכָל עַוְלָה קָפְצָה פִּיהָ:מג מִי חָכָם וְיִשְׁמָר אֵלֶּה וְיִתְבּוֹנְנוּ חַסְדֵי יי:
נקרא  6  פעמים

אתגר AI

חשבון הנפש • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה