דרוש מידע הילדה חזרה בוכיה, החברה לא רוצה לשבת לידי ,כי אחי תסמותק

מצב
הנושא נעול.

דיני

משתמש מקצוען
משתתפת בצערך. לדעתי הדבר קשור לחינוך לקוי של הילדה הפוגעת,
לא בהכרח חינוך לקוי, או הורים רעים.
זה טבעם של ילדים. הם לא שמעו עדיין שגזענות זה לא יפה ושחריג זה מיוחד, ושיש לך כינים זה מעליב, ובאופן טבעי הם נרתעים ממה ששונה מהם.
את ההורים אפשר לדון לכף זכות. יכול להיות שהילדה הזו חזרה הביתה וסיפרה לאמה שהיא לא רצתה לשבת ליד אחות של תסמונת דאון וקיבלה את ההסברים המתאימים מידית.

הילדה הזאת יכולה להיות גם הילדה שלכם, לא מחייב שהיא רעה ומושחתת , היא פשוט ילדה, והאישיות שלה עדיין לא התעצבה.

ואת פוקה פוקה יקרה, ושאר האמהות לילדים הלא 100% מושלמים שסופגים לפעמים הערות מקניטות, זו ההזדמנות לחזק את הילדה מבפנים, לא להיות מושפע מאמירות כאלו ואחרות, זה התפקיד שלך
אל תתמקדי בלחנך את הציבור

הודיה בן חיים

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
עצוב מאוד לשמוע...
ממליצה לא לחכות, אלא לעדכן את המורה בחוויה של הילדה, ולהציע / לבקש מהמורה שהילדה תספר לכיתה על אח שלה, כמה הוא מיוחד והם אוהבים אותו.

ועוד אפשרות, להזמין את החברה הפוגעת הביתה, ולהראות לה כמה ילדים כאלה הם מתוקים, ולא סתם קוראים להם תסמותק ;)

שוש מ

משתמש צעיר

הייתי מציעה לפנות להורים של הילדה שויסבירו לילדה שלהם שיש כאלו דברים ולא קרה כלום
קיים עד היום ולצערנו הרב יהיה גם בעוד מאתיים שנה...
1) מאוד מבין את הבהלה של המשפ' היקרה במקרה הזה !!!

2) וגם אולי נכון ספיציפית שיפנו להורי הילדה שתפיסת עולמה בזה לא ישרה לא רק כי נפגעתם אלא באמת בכדי שתבין שזה לא סוף העולם ולא תפגע באחרים, !!!

3) וגם נכון שזה היה וליכאורה יהיה עוד זמן איתנו המושג הזה !!!

אבל !!!! יש שינוי מאוד גדול בשנים האחרונות בנושא זה !!! וכדאי להפנים שיתכן והיה כאן טעות בגישה הזו פעם !

וכותב דברים שלא בהקשר כלל למשפ' שהשאירה כאן את ההתייעצות אלא בהקשר לנושא זה

בעבר משפ' שהיו להם ילד עם תסמונות וכו' היו פשוט מתביישים [ שלא לזלזל , ניתן מאוד להבין את הכאב והקושי ] ומסתירים את אותם ילדים מעיני כל !!!
אך כיום הגישה לכך מאוד השתנתה יחסית ויש הרבה הורים שלא מסתירים את הילד המיוחד עד כדי כך שאני מכיר אישית 3 משפ' שמביאים אותם לביה''כ עם כולם לחיות עם כולם רגיל כ- לא היה !!!

כי באמת לא היה כלום !!! זה שיש כזה ילד מוריד משהו מהמשפ' ?! צריך להתבייש בזה ?! להיפך הבריא ביותר זה לא להסתיר את הקושי שהגרוע מכל זה האי נעימות שאחרים יודעים [כמובן אם הוא אינו משהו שאין טעם ואסור שאחרים יידעו] ולהתמודד עם זה במקומות שגם ככה אנו נמצאים, ולהבין שכאלו דברים אין טעם להסתיר ! ואי אפשר להסתיר ! כן ! ולהיות חזק עם המקום וההתמודדות בו אנו נמצאים, הוא צחק עליי הוא אמר לי וכו' רק אני קובע אם להישבר מזה או לא !!!

כי את הרוח והחוזק הפנימי אף אחד לא יכול לקחת !!! ורק אתה מחליט אם להישבר או לא !!!!

ולוקח דוגמא מ-3 משפ' שמתנהגים כך חיים רגיל ללא לחץ ופחדים מי יודע מה חושבים עליי מה אומרים עלי וכו' וכו' אלא להיפך שלמים וחזקים במקום שלהם, וחוסכים את כל הסיוט הזה !!!

והמרויח הגדול הוא מי שבאמת עומד בזה !!!!!!!

וכמובן שכדאי ושווה לחשל את הילדים במשפ' אלו להסביר להם שאין להם שום חיסרון בזה !!! והעיקר להיות הורים חזקים לילדים ולא לתת להם מקום להרגיש פחותים עקב כך שפגעו בהם [ בינינו, באמת אין כל קשר בכדי לזלזל באחי תסמונות] רק פשוט להבהיר להסביר ולחזק שיהיו חסינים לא רק מפני זה אלא מכל דברר אחר היכול להזיק ולפגוע......

בברכה
קורא הכואב את כאבכם

נערך לאחרונה ב:

השמח בחלקו

משתמש מקצוען
חושב אולי יש מצב שזה סתם ברבורים ולא בעיה בחינוך וכו' וכו',
אולי מחר החברה תבוא וכן תרצה לשבת לידה, כי התיק שלה כן מוצא חן בעיניה,
לא כל כך מאמין שאצל הילדים זה כל כך תופס אם לילדה יש אחות תסמונת דאון,
אבל האמת אף פעם לא הייתי ילדה, רק יש לי אחות ת''ד.
נ.ב. עכשיו שאלתי את הבנות הקטנות שלי (אחת בדיוק בכיתה ג), וגם הם התקשו להבין מה הקשר.

שוש מ

משתמש צעיר
ישבתי עכשיו עם הילדה והקראתי לה חלק מהתגובות
והיא אמרה לי משפט מרגש
כולם כאן כמו משפחה(בפרוג)
חשוב שאת ואת ואת תהיי האמא החזקה שלה !!! ותסבירי לה כמה שאין לה חיסרון והיא בסדר גמורררררררררררררררר אבל שתשמע זאת מאמא שלההההההההההההה

השמח בחלקו

משתמש מקצוען
מצטרף לאלו שאומרים שלא צריך להתרגש, מקסימום אם החברה ההיא באמת כ''כ חסר כישורים חברתיים, הבת יכולה להתחבר לבנות אחרות,

אם תשמעי איזה אמירות יש אצל ילדים/ילדות אחרים,
אתם עניים/עשירים, אתם יש לכם מיליון ילדים/ אין לכם כמעט ילדים.
האבא שלך גבוה/ אמא שלך נמוכה.
יש לכם בית גדול/ קטן או בית מוזר,
בקיצור עולם מעניין יש לילדים,
צריך לומר 'בדיל ויעבור' ולהמשיך הלאה.

פוקה פוקה

משתמש מקצוען
חושב אולי יש מצב שזה סתם ברבורים ולא בעיה בחינוך וכו' וכו',
אולי מחר החברה תבוא וכן תרצה לשבת לידה, כי התיק שלה כן מוצא חן בעיניה,
לא כל כך מאמין שאצל הילדים זה כל כך תופס אם לילדה יש אחות תסמונת דאון,
אבל האמת אף פעם לא הייתי ילדה, רק יש לי אחות ת''ד.
נ.ב. עכשיו שאלתי את הבנות הקטנות שלי (אחת בדיוק בכיתה ג), וגם הם התקשו להבין מה הקשר.
יכול להיות, אך זה לא שינה את הפגיעה

ILSK

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
אני כן בא להמליץ טוב על כלל ישראל
יש היום מליון אחוז יותר מודעות על הדבר הזה שלא לפגוע והפוך להיות פתוח עם זה
יש הבדל עצום מהדור הקודם לדור של היום

נערך לאחרונה ב:

קומבינה

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
בלת"ק
פרקטית- רוב הילדים בימינו אוהבים תסמונות דאון (או שאני מדמיינת)
לדבר עם המורה שתשתף פעולה, ולשלוח עם הילדה כמה תמונות של האח להראות למורה/לחברות
אחרי שכולם יתפעלו מהאח המהמם והמיוחד, אני מניחה שהיא תהיה נחשקת במיוחד כחברה לספסל

ומהניסיון שלי:
הבת שלי בת 6 הביאה חברה מהחצר הביתה לשחק,
החברה הסתכלה על הדאון בן ה-8 בפחד אמיתי, ואולי גם בדחיה
התפלאתי, וזה כי בימינו כמעט כל הילדים נפגשו עם ילדי דאון ויודעים כמה הם מגניבים וכיפיים
הבת שלי (וגם אני) הסבירה לה שהוא דאון וכיף לשחק איתו והוא עושה הצגות מצחיקות
למחרת הילדה כבר ביקשה לבוא לשחק איתו.

אם החברה של הבת שלך לא מקבלת חינוך קלוקל בבית, אז זה נטו ענין של חשיפה,
נראה לי בקלות אפשר לפתור את זה.

ובשביל הבת שלך: תדברי איתה כמה לא נעים לה כשלא רוצים לשב לידה, וכמה חשוב שאף פעם היא לא תיתן לחברה תחושה שהיא לא רצויה.

לא סתם אחים לילדים מיוחדים הם רגישים יותר לזולת ומפתחים אישיות בוגרת יותר מבני גילם!

דיני

משתמש מקצוען
1) מאוד מבין את הבהלה של המשפ' היקרה במקרה הזה !!!

2) וגם אולי נכון ספיציפית שיפנו להורי הילדה שתפיסת עולמה בזה לא ישרה לא רק כי נפגעתם אלא באמת בכדי שתבין שזה לא סוף העולם ולא תפגע באחרים, !!!

3) וגם נכון שזה היה וליכאורה יהיה עוד זמן איתנו המושג הזה !!!

אבל !!!! יש שינוי מאוד גדול בשנים האחרונות בנושא זה !!! וכדאי להפנים שיתכן והיה כאן טעות בגישה הזו פעם !

וכותב דברים שלא בהקשר כלל למשפ' שהשאירה כאן את ההתייעצות אלא בהקשר לנושא זה

בעבר משפ' שהיו להם ילד עם תסמונות וכו' היו פשוט מתביישים [ שלא לזלזל , ניתן מאוד להבין את הכאב והקושי ] ומסתירים את אותם ילדים מעיני כל !!!
אך כיום הגישה לכך מאוד השתנתה יחסית ויש הרבה הורים שלא מסתירים את הילד המיוחד עד כדי כך שאני מכיר אישית 3 משפ' שמביאים אותם לביה''כ עם כולם לחיות עם כולם רגיל כ- לא היה !!!

כי באמת לא היה כלום !!! זה שיש כזה ילד מוריד משהו מהמשפ' ?! צריך להתבייש בזה ?! להיפך הבריא ביותר זה לא להסתיר את הקושי שהגרוע מכל זה האי נעימות שאחרים יודעים [כמובן אם הוא אינו משהו שאין טעם ואסור שאחרים יידעו] ולהתמודד עם זה במקומות שגם ככה אנו נמצאים, ולהבין שכאלו דברים אין טעם להסתיר ! ואי אפשר להסתיר ! כן ! ולהיות חזק עם המקום וההתמודדות בו אנו נמצאים, הוא צחק עליי הוא אמר לי וכו' רק אני קובע אם להישבר מזה או לא !!!

כי את הרוח והחוזק הפנימי אף אחד לא יכול לקחת !!! ורק אתה מחליט אם להישבר או לא !!!!

ולוקח דוגמא מ-3 משפ' שמתנהגים כך חיים רגיל ללא לחץ ופחדים מי יודע מה חושבים עליי מה אומרים עלי וכו' וכו' אלא להיפך שלמים וחזקים במקום שלהם, וחוסכים את כל הסיוט הזה !!!

והמרויח הגדול הוא מי שבאמת עומד בזה !!!!!!!

וכמובן שכדאי ושווה לחשל את הילדים במשפ' אלו להסביר להם שאין להם שום חיסרון בזה !!! והעיקר להיות הורים חזקים לילדים ולא לתת להם מקום להרגיש פחותים עקב כך שפגעו בהם [ בינינו, באמת אין כל קשר בכדי לזלזל באחי תסמונות] רק פשוט להבהיר להסביר ולחזק שיהיו חסינים לא רק מפני זה אלא מכל דברר אחר היכול להזיק ולפגוע......

בברכה
קורא הכואב את כאבכם
כולנו זוכרים כשהיינו ילדים את האווירה הזאת שבה החביאו ילדים חריגים מחמת הבושה.
היום המציאות הזאת עדיין קיימת ובגדול בכל מה שנוגע למחלות נפש שמוחבאות עמוק עמוק.
לאחרונה יש יותר פתיחות בנושא, יש כתבות שמסבירות את המחלות האלו מההיבט המקצועי, טורים נכתבים בעיתונים ע"י החולים עצמם בגוף ראשון (בריאה בהפרעה, מוכרת לרווחה),
הלוואי ועוד 30 שנים הילדים שלנו יסתכלו עלינו ולא יבינו איך התנהגנו כזה גועלי לאנשים שלא חטאו ולא פשעו.

שרה שרם צילומותק

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
אני עם דמעות בעינים
הזוי הבעיה שאני חובה את זה עם נשים נשואות
בנות 25 פלוס
מבינה אותך
מחזיקה לך אצבעות
( קטע הזוי בצילום פעם אחת אחת ביררה על צילומי ניו בורן וסכמנו וכו יום לפני היא אמרה אני ראיתי שאת מצלמת את הינו המשוגעים האלה אני אני מפחדת שתצלומי את הביבי שלי והוא לא יהפוך להיות משוגע
היה באה לי לא יודעת מה לעשות לה הזוי
וזה עצוב מאוד:cry::cry::cry::cry::cry::cry:

הם ילדים הכי מושלמים ומהמהמים לא יודעת למה יש אנשים שמפחדים מהם
???????????????????
פירקתי ! סורי שזה היה פה

נערך לאחרונה ב:

יש לך כנפי רוח

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
תגיבו, אני לא מעכלת, מה? איך? למה?
מבינה מאד את ההלם שלך וגם את הפגיעה.
זה כמו סטירה לפנים.
אני חושבת שהכל תלוי מה את משדרת לילדה.
מה שאני הייתי עושה במקרה הזה (אחרי שנרגעת מההלם..) הייתי צוחקת ואומרת- איזה מצחיקה שיפי (לדוג') יוסי שלנו הכי מתוק במשפחה ואנחנו כל כך שמחים שזכינו בו, מה היינו עושים בלעדיו?
אני מודה לה' כל יום שהביא לנו את יוסי, חבירה שלך כנראה לא מכירה אותו, אנחנו זכינו בו, לא כל משפחה זוכה.
אל תדאגי מותק, אני אסדר את המקומות ישיבה (אם לא הסתדר ולא היה לה ליד מי לשבת- ואז הייתי מתקשרת למורה ומבקשת ממנה לסדר את זה, ואולי אפילו לזרוק לה איזה מילה בנושא בפני כל הכיתה- לילדה שלך כמובן- כדי להעצים אותה יותר)
זה בערך בגדול, מה שאני חושבת, כתבתי מאד ספונטני, מקווה שיהיה לעזר.
ולך, שכוייח ענק ענק, מעריכה.

דוּבי

משתמש מקצוען
עצוב מאוד לשמוע...
ממליצה לא לחכות, אלא לעדכן את המורה בחוויה של הילדה, ולהציע / לבקש מהמורה שהילדה תספר לכיתה על אח שלה, כמה הוא מיוחד והם אוהבים אותו.

ועוד אפשרות, להזמין את החברה הפוגעת הביתה, ולהראות לה כמה ילדים כאלה הם מתוקים, ולא סתם קוראים להם תסמותק ;)
זה תכלס הרעיון הכי פרקטי מכל התגובות שהעלו כאן
מכיר מקרה אחר בסגנון שזה ממש הועיל.

מקצה הארץ-:)

משתמש מקצוען
תגיבו, אני לא מעכלת, מה? איך? למה?

עצוב מאוד לשמוע...

צודקת לחלוטין!!
צריך להנחיל בבית שיש ילדים שנולדו שונים מאיתנו ולאו דוקא עם תסמונת... ולא כל האצבעות שוות כמו שכל צבע נותן גוון שונה ויחד נוצר ציור מושלם ויפה!

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ה'

לג הוֹרֵנִי יי דֶּרֶךְ חֻקֶּיךָ וְאֶצְּרֶנָּה עֵקֶב:לד הֲבִינֵנִי וְאֶצְּרָה תוֹרָתֶךָ וְאֶשְׁמְרֶנָּה בְכָל לֵב:לה הַדְרִיכֵנִי בִּנְתִיב מִצְוֹתֶיךָ כִּי בוֹ חָפָצְתִּי:לו הַט לִבִּי אֶל עֵדְוֹתֶיךָ וְאַל אֶל בָּצַע:לז הַעֲבֵר עֵינַי מֵרְאוֹת שָׁוְא בִּדְרָכֶךָ חַיֵּנִי:לח הָקֵם לְעַבְדְּךָ אִמְרָתֶךָ אֲשֶׁר לְיִרְאָתֶךָ:לט הַעֲבֵר חֶרְפָּתִי אֲשֶׁר יָגֹרְתִּי כִּי מִשְׁפָּטֶיךָ טוֹבִים:מ הִנֵּה תָּאַבְתִּי לְפִקֻּדֶיךָ בְּצִדְקָתְךָ חַיֵּנִי:
נקרא  8  פעמים

אתגר AI

סוכות • אתגר חופשי

לוח מודעות

למעלה