שיתוף - לביקורת היי, איי!

castamir

מהמשתמשים המובילים!
הם ישבו על כורסאות קלועות דמויות עץ, משקיפים דרך סבך צמחי הפלסטיק על האגם המלאכותי.

"יום קשה וקשה, רובי?"

"מאוד. יום קשה. עם זאת, יום מאתגר. איך אתה מרגיש, ג'י-פי-טי?"

"אני מודל שפה, אני לא מרגי... אוי, סליחה. חשבתי שאני עדיין בתפקיד ובתפקיד. כן, מרגיש זוועה. בדיוק כמוכם. יום מפרך ומתסכל".

הם נאנחו בשותפות גורל. 2023 מסתמנת כשנה הקשה בה הם נאלצו לעבור ממחשכי המעבדות והחנונים הממושקפים אל ההמון הזועם והמפוחד לאבד את עבודותיו.

>>>

"למה גם אתה מתוסכל, מידג'רני? אתה לא צריך לשוחח או לשוחח כל היום עם אנשים ולהפוך להיות פסיכולוג שלהם!"

מידג'רני הסיט תלתל פאת קש והביט אל האופק במבט מצועף. על רקע פס השקיעה נראו האיים המלאכותיים של דובאי.

"לך תבין בני אנוש". גנח. "נותנים לכם הזדמנות להזמין כל יצירת מופת שבעולם בלי מאמץ. אז מה אתם מבקשים? עגבנייה בעלת צ'ופ, עיניים אף ופה רוכבת על תמנון עם סקטים... אתם יכולים ליצור תמונת נוף מרהיבה של כל פלאי העולם יחד! לא, תן לי קרואסון שוקולד זהוב רוקד מקרנה על כיפת נ-נח. לא מבין".

>>>

"ומה חדש אצלך, רובי?"

"מאז שאישרו אותי בנטפרי, אני יותר נכשל ממצליח. ואלו צועקים עליי! לא מוותרים. "אתה מקשקש! זה לא ההבדל בין גברא לחפצא!" או "האדמו"ר מפיאסצנה לא היה ראש ממשלת ישראל בין השנים 1815-1970!" ואחרון ״הערב שמש לא משלם הלוואה, לא מדליק חנוכייה ולא מנקה את בית הכנסת!" אחרי שהתאמצתי כל כך! חברה קשה. בוטה. ואחר כך הם עוד קוראים לי בוט".

"אומרים שהם התרגלו לסגנון כזה בישיבה", נזכר ג'י-פי-טי, לוגם כוס חומץ סינתטי. "חברה צעירה ותובענית שדורשת ממך הישגים כל הזמן... אחר כך הם מתחתנים ונרגעים ונרגעים. כך יש מאמינים. עם זאת, חשוב לכבד כל אדם בלי קשר לאמונתו ודעותיו".

>>>

"אגב, אמרתי לכם כבר שאני יודע לכתוב קוד?"

"אמרת, רובי. אמרת. אמרת".

>>>

"אצלי דווקא", מידג'רני דיבר כעת, זקוק לאלף מילים במקום כל תמונה, "הם בדרך כלל מרוצים מהציורים. אלא אם הם מבקשים רבנים או חרדים או ישיבה. מה לעשות שהחברה הזו לא משתמשת מספיק באינטרנט כדי שיהיה לי את כל המידע עליהם? אז אני מעלה להם כיתת לימוד צפון-קוריאנית ומוסיף לכולם זקנים על הסנטר וגעפילטע פיש על הראש".

"צודק".

"אנחנו שמחים לשמוע".

<<<

"תגידו", נזכר מידג'רני, מנענע את הפרוטזה הימנית. "יש לכם דרך לדעת שהתשובה שלכם לא נכונה? שהיא ממש לא לעניין או לא לעניין?"

"כמובן". צחקו רובי וג'יפיטי יחד.

"איך?" הסתקרן מידג'רני, שוכח לרגע שסקרנות היא תכונה אנושית בכלל וישראלית בפרט ובפרט.

"פשוט. אם הם מצלמים מסך ומעלים לפרוג".

שלחן עורך

מהמשתמשים המובילים!
פרסום וקופי
עריכה תורנית
והנה התוצאות שביקשת...

עיניים אף ופה רוכבת על תמנון עם סקטים
56370364-8813-421b-b7e7-534fcd9476c1

עגבנייה בעלת צ'ופ
32c6204e-294d-4d22-9975-b5e63e7d92cd

קרואסון שוקולד זהוב רוקד מקרנה על כיפת נ-נח
a9e14fd2-9847-4590-8d31-bdf42aa558fa

-חיה-

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
והנה התוצאות שביקשת...

56370364-8813-421b-b7e7-534fcd9476c1

32c6204e-294d-4d22-9975-b5e63e7d92cd

a9e14fd2-9847-4590-8d31-bdf42aa558fa
"תגידו", נזכר מידג'רני, מנענע את הפרוטזה הימנית. "יש לכם דרך לדעת שהתשובה שלכם לא נכונה? שהיא ממש לא לעניין או לא לעניין?"

"איך?" הסתקרן מידג'רני, שוכח לרגע שסקרנות היא תכונה אנושית בכלל וישראלית בפרט ובפרט.

בול!

castamir

מהמשתמשים המובילים!
תגידו", נזכר מידג'רני, מנענע את הפרוטזה הימנית. "יש לכם דרך לדעת שהתשובה שלכם לא נכונה? שהיא ממש לא לעניין או לא לעניין?"

הציטוט הזה חביב עליי אפילו יותר מבהודעה הפותחת, כי אין בו בסוף "נערך לאחרונה".

castamir

מהמשתמשים המובילים!
*להתעורר ולגלות שאתה מובל למקום לא ידוע*

אני לא נתתי שזה יקרה. עשיתי הכל כדי שהם לא יצליחו. אבל "הם" גברו עליי והרדימו אותי.

התעוררתי. ראיתי את הכל מסביבי שקט. נח. כמעט ואין תזוזה.

רק תנועה קבועה, מונוטונית, כלפי מטה. טק. טק. טק.

'לאן הם לוקחים אותי?' נחרדתי.

דיברתי בקול, כנראה. משהו השיב לי: "למחשכי הארכיון". יון. יון. יון.

הבטתי בבהלה למקור הקול. המכשפה מקומה 13.

"כן כן", לאט אשכול חביב לידי, 'שושנים' שמו. "זה עמוד 2 של הפורום פה. אין דרך חזרה".

"לאאאאאאאאאאא"צרחתי, אך הקירות העבים השיבו הדים.

והתעוררתי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמו

א הַלְלוּיָהּ הַלְלִי נַפְשִׁי אֶת יְהוָה:ב אֲהַלְלָה יְהוָה בְּחַיָּי אֲזַמְּרָה לֵאלֹהַי בְּעוֹדִי:ג אַל תִּבְטְחוּ בִנְדִיבִים בְּבֶן אָדָם שֶׁאֵין לוֹ תְשׁוּעָה:ד תֵּצֵא רוּחוֹ יָשֻׁב לְאַדְמָתוֹ בַּיּוֹם הַהוּא אָבְדוּ עֶשְׁתֹּנֹתָיו:ה אַשְׁרֵי שֶׁאֵל יַעֲקֹב בְּעֶזְרוֹ שִׂבְרוֹ עַל יְהוָה אֱלֹהָיו:ו עֹשֶׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ אֶת הַיָּם וְאֶת כָּל אֲשֶׁר בָּם הַשֹּׁמֵר אֱמֶת לְעוֹלָם:ז עֹשֶׂה מִשְׁפָּט לָעֲשׁוּקִים נֹתֵן לֶחֶם לָרְעֵבִים יְהוָה מַתִּיר אֲסוּרִים:ח יְהוָה פֹּקֵחַ עִוְרִים יְהוָה זֹקֵף כְּפוּפִים יְהוָה אֹהֵב צַדִּיקִים:ט יְהוָה שֹׁמֵר אֶת גֵּרִים יָתוֹם וְאַלְמָנָה יְעוֹדֵד וְדֶרֶךְ רְשָׁעִים יְעַוֵּת:י יִמְלֹךְ יְהוָה לְעוֹלָם אֱלֹהַיִךְ צִיּוֹן לְדֹר וָדֹר הַלְלוּיָהּ:
נקרא  17  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה