עזרה החזר מס - אשמח לעזרה !!

אני רוצה לעשות החזר מס לראשונה באופן עצמאי עבור שנת 2022 ..
מישהוא יכול לעזור לי ולהסביר לי מה התהליך?
יעזור לי מאוד .

A052

משתמש סופר מקצוען
התהליך הוא פשוט מאד.

כדאי לך פעם אחת לראות מישהו שיודע לעשות זאת מה הוא עושה, וכך תדע לפעמים הבאות.

moishy

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
ראשית, צריך לבדוק אם שלמת מס שניתן לקבל בחזרה.
שנית, צריך לוודא שהגשת הדוח לא תחייב במס.

moishy

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום

רבקה נוילנדר

משרד ייעוץ מס והחזרי מס לשכירים
מנוי פרימיום
אני רוצה לעשות החזר מס לראשונה באופן עצמאי עבור שנת 2022 ..
מישהוא יכול לעזור לי ולהסביר לי מה התהליך?
יעזור לי מאוד .
חשוב לדעת - כל דוח שמגישים הוא על ההכנסות של 2 בני הזוג.
צריך להכניס נתונים מטופס 106
אם יש הכנסות נוספות צריך לדווח גם אותם בדוח - כג' הכנסות משכ"ד, ניירות ערך, קצבאות וכו'.
אם יש תרומות או עוד הטבות במס לדווח גם את הנתונים האלו
זה בגדול, כי לכל אחד בנוסף יש את הנתונים האישיים שלו...
אפשר להגיש מקוון https://www.gov.il/he/service/itc135
חובה לבדוק קודם בסימולטור של מס הכנסה שיש באמת החזר ולא יוצר חוב

בהצלחה

רבקה נוילנדר

משרד ייעוץ מס והחזרי מס לשכירים
מנוי פרימיום

איזדרכת

משתמש פעיל
ראיתי אבל שבן הזוג הרשום צריך לקבל לפחות שליש מהמשכורת הראשית- לא?

יראת גאולה

משתמש מקצוען
ראיתי אבל שבן הזוג הרשום צריך לקבל לפחות שליש מהמשכורת הראשית- לא?
אין בעיה.
יש את 'בן הזוג הרשום' - שזה ה"עיקרי" מבחינת המשכורת.
ויש את 'בן הזוג' - בן הזוג שלו.

במקרה של אישה עובדת ובעל אברך,
צריך למלא את המשכורת של האישה בטור של 'בן הזוג הרשום' ושל הבעל בטור של 'בן הזוג'.

יהודה מילר

מנהל פורום חשבונאות ומס
מנהל
מנוי פרימיום גולד
באופן כללי לא מומלץ להגיש לבד.
לטפל בדוחות שנתקעו לפעמים יותר מסובך מלהגיש ואני עושה את זה לצערי הרבה
מי שבכל זאת רוצה לבד חשוב לוודא בסימולטור שאכן מגיע החזר ולא ההיפך

עבד ה' אמיתי

משתמש חדש
קופץ על העזרה
מי יודע ? מילאתי את כל הטופס הדיגיטלי וצירפתי מסמכים, אני עושה בדיקת טופס כתוב לי כך "שומת זכות! יש עילה לעיכוב החזר. התקציר תקין המס שחושב 16,047 ש"ח, ניתן להמשיך לשידור" אני מנסה להבין הזה אומר י עילה לעיכוב אם הכל נראה תקין , או שזה משפט שתמיד כותבים אותו במקום לכתוב שהבדיקת טופס לא מהווה אישור על זיכוי.

שאלה נוספת באופציה של חישוב מופיע שורה "מס לאחר ניכויי במקור -5000" מה זה אומר ? מתי מנקים שוב לאחר הניכויי של המעסיק ? או שזה סכום היתרה לזיכוי ?

יהודה מילר

מנהל פורום חשבונאות ומס
מנהל
מנוי פרימיום גולד
תעלה צילום מסך

א(ל)ופת עולם

משתמש צעיר
אם קיבלתי ממס הכנסה דף שרשום שאולי אני זכאית להחזר לשנת 2018
כדאי לי להגיש?
או רק דרך מישהו שמבין בזה?

בתיה ויג

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
קופץ על העזרה
מי יודע ? מילאתי את כל הטופס הדיגיטלי וצירפתי מסמכים, אני עושה בדיקת טופס כתוב לי כך "שומת זכות! יש עילה לעיכוב החזר. התקציר תקין המס שחושב 16,047 ש"ח, ניתן להמשיך לשידור" אני מנסה להבין הזה אומר י עילה לעיכוב אם הכל נראה תקין , או שזה משפט שתמיד כותבים אותו במקום לכתוב שהבדיקת טופס לא מהווה אישור על זיכוי.

שאלה נוספת באופציה של חישוב מופיע שורה "מס לאחר ניכויי במקור -5000" מה זה אומר ? מתי מנקים שוב לאחר הניכויי של המעסיק ? או שזה סכום היתרה לזיכוי ?
מינוס 5000? תקבל החזר בגובה 5000 ש''ח
כלומר- אתה חייב במס בסך 16,047 והמעסיק נחכה לך 21,047- 5000 ביתר
יש עילה לעיכוב- ישנו סעיף שייבדק עי מס הכנסה לפני ההחזר
נפוץ, לדוגמה, במקרה של ילד נכה

בתיה ויג

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
אם קיבלתי ממס הכנסה דף שרשום שאולי אני זכאית להחזר לשנת 2018
כדאי לי להגיש?
או רק דרך מישהו שמבין בזה?
ודאי שכדאי להגיש, אך כמובן רק אחרי בדיקה
מישהו שמבין ימקסם לך את ההחזר

א(ל)ופת עולם

משתמש צעיר
מה המחיר שיקחו לי על מנת לעזור לי בהגשת הטפסים?
והאם יש לי אפשרות מראש לדעת מה גובה הסכום שאני יקבל?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קו

א הַלְלוּיָהּ הוֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב מִי יְמַלֵּל גְּבוּרוֹת יי יַשְׁמִיעַ כָּל תְּהִלָּתוֹ:ג אַשְׁרֵי שֹׁמְרֵי מִשְׁפָּט עֹשֵׂה צְדָקָה בְכָל עֵת:ד זָכְרֵנִי יי בִּרְצוֹן עַמֶּךָ פָּקְדֵנִי בִּישׁוּעָתֶךָ:ה לִרְאוֹת בְּטוֹבַת בְּחִירֶיךָ לִשְׂמֹחַ בְּשִׂמְחַת גּוֹיֶךָ לְהִתְהַלֵּל עִם נַחֲלָתֶךָ:ו חָטָאנוּ עִם אֲבוֹתֵינוּ הֶעֱוִינוּ הִרְשָׁעְנוּ:ז אֲבוֹתֵינוּ בְמִצְרַיִם לֹא הִשְׂכִּילוּ נִפְלְאוֹתֶיךָ לֹא זָכְרוּ אֶת רֹב חֲסָדֶיךָ וַיַּמְרוּ עַל יָם בְּיַם סוּף:ח וַיּוֹשִׁיעֵם לְמַעַן שְׁמוֹ לְהוֹדִיעַ אֶת גְּבוּרָתוֹ:ט וַיִּגְעַר בְּיַם סוּף וַיֶּחֱרָב וַיּוֹלִיכֵם בַּתְּהֹמוֹת כַּמִּדְבָּר:י וַיּוֹשִׁיעֵם מִיַּד שׂוֹנֵא וַיִּגְאָלֵם מִיַּד אוֹיֵב:יא וַיְכַסּוּ מַיִם צָרֵיהֶם אֶחָד מֵהֶם לֹא נוֹתָר:יב וַיַּאֲמִינוּ בִדְבָרָיו יָשִׁירוּ תְּהִלָּתוֹ:יג מִהֲרוּ שָׁכְחוּ מַעֲשָׂיו לֹא חִכּוּ לַעֲצָתוֹ:יד וַיִּתְאַוּוּ תַאֲוָה בַּמִּדְבָּר וַיְנַסּוּ אֵל בִּישִׁימוֹן:טו וַיִּתֵּן לָהֶם שֶׁאֱלָתָם וַיְשַׁלַּח רָזוֹן בְּנַפְשָׁם:טז וַיְקַנְאוּ לְמֹשֶׁה בַּמַּחֲנֶה לְאַהֲרֹן קְדוֹשׁ יי:יז תִּפְתַּח אֶרֶץ וַתִּבְלַע דָּתָן וַתְּכַס עַל עֲדַת אֲבִירָם:יח וַתִּבְעַר אֵשׁ בַּעֲדָתָם לֶהָבָה תְּלַהֵט רְשָׁעִים:יט יַעֲשׂוּ עֵגֶל בְּחֹרֵב וַיִּשְׁתַּחֲווּ לְמַסֵּכָה:כ וַיָּמִירוּ אֶת כְּבוֹדָם בְּתַבְנִית שׁוֹר אֹכֵל עֵשֶׂב:כא שָׁכְחוּ אֵל מוֹשִׁיעָם עֹשֶׂה גְדֹלוֹת בְּמִצְרָיִם:כב נִפְלָאוֹת בְּאֶרֶץ חָם נוֹרָאוֹת עַל יַם סוּף:כג וַיֹּאמֶר לְהַשְׁמִידָם לוּלֵי מֹשֶׁה בְחִירוֹ עָמַד בַּפֶּרֶץ לְפָנָיו לְהָשִׁיב חֲמָתוֹ מֵהַשְׁחִית:כד וַיִּמְאֲסוּ בְּאֶרֶץ חֶמְדָּה לֹא הֶאֱמִינוּ לִדְבָרוֹ:כה וַיֵּרָגְנוּ בְאָהֳלֵיהֶם לֹא שָׁמְעוּ בְּקוֹל יי:כו וַיִּשָּׂא יָדוֹ לָהֶם לְהַפִּיל אוֹתָם בַּמִּדְבָּר:כז וּלְהַפִּיל זַרְעָם בַּגּוֹיִם וּלְזָרוֹתָם בָּאֲרָצוֹת:כח וַיִּצָּמְדוּ לְבַעַל פְּעוֹר וַיֹּאכְלוּ זִבְחֵי מֵתִים:כט וַיַּכְעִיסוּ בְּמַעַלְלֵיהֶם וַתִּפְרָץ בָּם מַגֵּפָה:ל וַיַּעֲמֹד פִּינְחָס וַיְפַלֵּל וַתֵּעָצַר הַמַּגֵּפָה:לא וַתֵּחָשֶׁב לוֹ לִצְדָקָה לְדֹר וָדֹר עַד עוֹלָם:לב וַיַּקְצִיפוּ עַל מֵי מְרִיבָה וַיֵּרַע לְמֹשֶׁה בַּעֲבוּרָם:לג כִּי הִמְרוּ אֶת רוּחוֹ וַיְבַטֵּא בִּשְׂפָתָיו:לד לֹא הִשְׁמִידוּ אֶת הָעַמִּים אֲשֶׁר אָמַר יי לָהֶם:לה וַיִּתְעָרְבוּ בַגּוֹיִם וַיִּלְמְדוּ מַעֲשֵׂיהֶם:לו וַיַּעַבְדוּ אֶת עֲצַבֵּיהֶם וַיִּהְיוּ לָהֶם לְמוֹקֵשׁ:לז וַיִּזְבְּחוּ אֶת בְּנֵיהֶם וְאֶת בְּנוֹתֵיהֶם לַשֵּׁדִים:לח וַיִּשְׁפְּכוּ דָם נָקִי דַּם בְּנֵיהֶם וּבְנוֹתֵיהֶם אֲשֶׁר זִבְּחוּ לַעֲצַבֵּי כְנָעַן וַתֶּחֱנַף הָאָרֶץ בַּדָּמִים:לט וַיִּטְמְאוּ בְמַעֲשֵׂיהֶם וַיִּזְנוּ בְּמַעַלְלֵיהֶם:מ וַיִּחַר אַף יי בְּעַמּוֹ וַיְתָעֵב אֶת נַחֲלָתוֹ:מא וַיִּתְּנֵם בְּיַד גּוֹיִם וַיִּמְשְׁלוּ בָהֶם שֹׂנְאֵיהֶם:מב וַיִּלְחָצוּם אוֹיְבֵיהֶם וַיִּכָּנְעוּ תַּחַת יָדָם:מג פְּעָמִים רַבּוֹת יַצִּילֵם וְהֵמָּה יַמְרוּ בַעֲצָתָם וַיָּמֹכּוּ בַּעֲוֹנָם:מד וַיַּרְא בַּצַּר לָהֶם בְּשָׁמְעוֹ אֶת רִנָּתָם:מה וַיִּזְכֹּר לָהֶם בְּרִיתוֹ וַיִּנָּחֵם כְּרֹב (חסדו) חֲסָדָיו:מו וַיִּתֵּן אוֹתָם לְרַחֲמִים לִפְנֵי כָּל שׁוֹבֵיהֶם:מז הוֹשִׁיעֵנוּ יי אֱלֹהֵינוּ וְקַבְּצֵנוּ מִן הַגּוֹיִם לְהֹדוֹת לְשֵׁם קָדְשֶׁךָ לְהִשְׁתַּבֵּחַ בִּתְהִלָּתֶךָ:מח בָּרוּךְ יי אֱלֹהֵי יִשְׂרָאֵל מִן הָעוֹלָם וְעַד הָעוֹלָם וְאָמַר כָּל הָעָם אָמֵן הַלְלוּיָהּ:
נקרא  8  פעמים

אתגר AI

חשבון הנפש • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה