טיול בחו"ל הולנד כפר דייגים

זריחות ושקיעות

משתמש פעיל
אם רוצים לטייל באמסטרדם,
ולשלב כפרי דיגים ללא לינה (בגלל שאין מניינים וכו')
כמה זמן לדעת המבינים מספיק כדי לשהות בהולנד סך הכל?
ולגבי תחבורה ציבורית- באמת מסובך שם ?
עדיף לשכור רכב?
תלוי איפה אתה רוצה לטייל, רק באמסטרדם ובכפר דייגים אחד? כמה כפרים? זהו?
אנחנו למשל היינו בהולנד שבועיים ולא היה לנו משעמם לרגע , זה פשוט תלוי במה שאתם רוצים לעשות ובקצב שבו אתם מטיילים.
בשביל אמסטרדם בלבד ושני כפרי דייגים קרובים מספיק גם יומיים, יום אחד לאמסטרדם כולל שייט ויום אחד נניח לוולנדאם וזאנסה סחאנס
אבל תמיד אפשר גם יותר, תלוי כמה מעמיקים בכל מקום, אפילו באמסטרדם עצמה - אפשר גם לשוטט ליד התעלות, גם שייט, גם לעלות למגדל תצפית , גם ללכת לסוג של סרט חמש מימדים This is Holland, גם לאיזה מוזאון , לארמון לקניות וכו' וכו' וכבר יוצא יומיים
גם למשל בזאנסה סחאנס - אתה יכול לשוטט שם חצי שעה אבל אתה גם יכול להיכנס לבקר שם בתחנת רוח אחת או שתיים, לעשות שייט באגם, להיכנס למפעל גבינות קטן, מפעל קבקבי העץ ועוד, ואז זה כבר לוקח חצי יום.

גם בכפר הדייגים וולנדם אפשר רק סתם לשוטט שעה, או אפשר למשל לקחת משם שייט לכפר מרקן של איזה חצי שעה, לטייל שם גם ולחזור שוב חצי שעה בשייט (זה מה שאנחנו עשינו) ושוב הלך כבר חצי יום.

קינרדייק באמת מומלצת, שם נמצא הטבע של הולנד בתוספת הרבה תחנות רוח. אבל רחוקה יותר.

ברכת הגשם

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
לקינדרדייק - חובה :) ממשיכים לאפטרלינג!
אפשר תרגום/הסבר לשני המקומות הללו?
ומה מרחק הנסיעה?
כעיקרון אנחנו מחפשים בעיקר נופים, שיט.
ועוד שאלה
יתכן ונאלץ לדחות את הטיסה לאיזור אוקטובר= נובמבר אחרי החגים,
נהנה אז או מומלץ לחכות לאביב?

מהיכי תיתי

משתמש פעיל
Kinderdijk - כבר חלומי עם תחנות הרוח, זווית אחרת מזאנסה סחאנס. תבדוק בגוגל לקבל השראה
Efteling - זה לונה פארק, אבל לא רק, זה אטרקציה בתוך הטבע - שווה מאוד,
זה אטרקטיבי גם לאנשים שאוהבים דברים פחות אקטיבים.
ומה מרחק הנסיעה?
אוקטובר נובמבר בהולנד זה הימור מדי גדול - קורה הרבה שיש שם כמה ימים של גשם בלי הפסקה.

זריחות ושקיעות

משתמש פעיל
ומה מרחק הנסיעה?
כעיקרון אנחנו מחפשים בעיקר נופים, שיט.
ועוד שאלה
מוסיפה קצת על מה שכתב מהיכי תיתי
קינדרדייק זה מקום די גדול מלא בתעלות בתוך הטבע של הולנד, שזה אומר תעלות של גדותיהן צמחיה דשא ופרחים (לא טוליפים) ולא בתים ואוירה עירונית יותר כמו בשאר המקומות הידועים הולנד. שם הרגיש לנו יותר הטבע של הולנד.
על שפת העלות האלו חוץ מהצמחייה יש המון תחנות רוח, ממש הרבה .
קונים כרטיס בקופות, והכרטיס נותן לך שייט הלוך חזור לתחנת רוח מסוימת + כניסה וביקור בה עם הדרכה. השייט נעים ויפה. בחזור מהשייט הולכים בשבילים לעבר 2 תחנות רוח אחרות שגם כלולות בכרטיס וגם בהן אפשר לבקר מבפנים, אך ללא הדרכה. ואפשר אחר כך סתם לשוטט בשבילים ועל שפת התעלות.
זה מקום יפה ויחסית שקט, וכאמור מרוחק. לדעתי זה יותר 'הולנד למתקדמים'.

אפטלינג זה לונהפארק סטייל שמזכיר את דיסני בפריז למשל. יש מתקנים מסעירים אבל גם הרבה תפאורה ועיצוב באיזור המתקנים, ומתקנים שאתה רק יושב באיזה מרכבה או סירה ונוסע בין מוצגים שונים.
אישית לא היינו שם. לטעמי פחות מתאים למשפחה חרדית עם ילדים בגלל האוירה שמלאה בצעירים וצעירות עליזים.

מהיכי תיתי

משתמש פעיל
לטעמי פחות מתאים למשפחה חרדית עם ילדים בגלל האוירה שמלאה בצעירים וצעירות עליזים.
לא רוצה להפוך הנושא להשקפתית,
אבל מנסיון אפטרלינג מתאימה הרבה יותר מ"רחובות אמסטרדם בקיץ, בחופש" (הכוונה לסתם רחובות).
אפרטלינג ענקית, זה לא לונה פארק שאתה מתנגש כל הזמן באנשים.

הרב דרור שווץ

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
את מתכוונת כנראה באמסטרדם?
יש ב-JUMBO במרכז העיר מחלקה שלימה, יש גם את הבית חב"ד ויש גם מאפייה כשרה וכו', באמת קל להשיג אוכל כשר בהולנד בכלל ובאמסטרדם בפרט, השאלה היא גם מהי רמת הכשרות שאתם מחפשים?
בכלל, ישנה רשימה של כלל המוצרים הכשרים בהולנד אשר כשרים גם ללא חותמת.

הרב דרור שווץ

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
קודם כל מסכים עם אלה שהציעה לך לשהות באמסטרדם ולטייל בכפרים.

כמה זמן: מומלץ 3 ימים
באמסטרדם לבד יש המון מה לעשות.
יום אחד אמסטרדם, יום שני עוד קצת אמסטרדם - כפר הדייגים - וזאנסה סכאנס חובה
יום שלישי יוצאים מוקדם בבוקר לקינדרדייק - חובה :) ממשיכים לאפטרלינג!
לא תשכח את החווייה

רכב ממש מומלץ - תוך אמסטרדם זה לא נחוץ ואפילו מיותר.
חפש: efteling, מומלץ מאוד! הם גם כל כמה שנים משנים את המקום.

הרב דרור שווץ

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
אני מתכנן חופשה זוגית קצרה בהולנד
מלכתחילה חשבנו על אמסטרדם
אבל לאחר שנחשפתי לתמונות מדהימות מכפרי הדייגים אני שוקל לעשות את החופשה שם
[אנחנו מצומצמים ל3 לילות כך שאין לנו כ"כ אפשרות להתפרס על שני אזורים]
אשמח לשמוע מבעלי ניסיון
1 מידע טכני איזה כפר מומלץ
דירות מומלצות וכו'

2. בנוגע לאוכל כשר האם יש מלון או משהו כשר באזור הזה
או שאפשר להזמין לשם משלוח
הגיבו הרבה תגובות יפות, אתרום מהידע האישי שלי...
יום וחצי באמסטרדם לענ"ד זה די והותר לתייר החרדי.
ישנן מקומות נחמדים מאוד ומוזיאונים שונים שמאוד מעניינים וישנן מקומות שצריך מאוד להיזהר שלא להיכנס וגם לא בטעות וד"ל.
בלילה כמובן יש אזורים שלא הולכים אליהם!
מומלץ כפי שציינו לישון באמסטרדם וישנן כמה מלונות שמגישים אוכל כשר באמסטרדם אבל יהיה הרבה יותר זול פשוט לרכוש בחוץ.
מלונות כשרים הם:
הולידיי אין אקספרס - דרום - SOUTH
NH זויד אמסטרדם - יש שם חדרים עם מפתח במקום חיישן
NH סיטי סנטר
פארק פלאזה ויקטוריה

עניין המניינים באמסטרדם זה לא דבר פשוט אם אתה ספונטני, עדיף שתבדוק את הקרבה לבית כנסת מראש ואת שעות המניינים ובכלל לוודא שבית הכנסת פעיל בכל השבוע.
הרבה פעמים יש בבית חב"ד מניינים.

אני אישית אוהב לטייל בכפרים שונים ולמצוא אתרים שהיו פעם בתי כנסת או בתים של יהודים, מן תחביב, תוך כדי טיול בתוך מקומות שגורמים להרגיש שאני בתוך גלויה.

אולי תשכירו רכב ותעשו נסיעה קצרה לבלגיה, תראו שם עוד אתרים, אפשרי גם נסיעה ברכבת, אפילו כדאי לשלם קצת לקרון VIP.

מקווה שסייעתי.

הרב דרור שווץ

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
לדעתי לא משתלם נסיעה לבלגיה - אולי לברו'ז וזה מרוחק מאוד מאמסטרדם.
אני אישית גר בצפון היום, לפעמים נסיעה לירושלים יכולה לקחת לי גם 3 שעות.
לדעתי האישית, נסיעה של שעתיים וחצי זה לא הרבה זמן, אני אוהב לעשות אותה עם אוטו, ככה אני עוצר מתי שבא לי, יכול לעשות עצירות בדרך במקומות נוספים וכד'
במקביל יש כל חצי שעה כמדומני רכבת, הנסיעה באמת נעימה - אני לא מתייחס לעלות ומה יותר משתלם וכד'.
לדעתי ניתן להתאמץ ולקום מוקדם, להתפלל בנץ, לצאת עם רכב/רכבת לכיוון, לקבוע מראש איפה מבקרים ולחזור בערב חזרה לאמסטרדם, ממש כמו טיול לירושלים.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צז

א יי מָלָךְ תָּגֵל הָאָרֶץ יִשְׂמְחוּ אִיִּים רַבִּים:ב עָנָן וַעֲרָפֶל סְבִיבָיו צֶדֶק וּמִשְׁפָּט מְכוֹן כִּסְאוֹ:ג אֵשׁ לְפָנָיו תֵּלֵךְ וּתְלַהֵט סָבִיב צָרָיו:ד הֵאִירוּ בְרָקָיו תֵּבֵל רָאֲתָה וַתָּחֵל הָאָרֶץ:ה הָרִים כַּדּוֹנַג נָמַסּוּ מִלִּפְנֵי יי מִלִּפְנֵי אֲדוֹן כָּל הָאָרֶץ:ו הִגִּידוּ הַשָּׁמַיִם צִדְקוֹ וְרָאוּ כָל הָעַמִּים כְּבוֹדוֹ:ז יֵבֹשׁוּ כָּל עֹבְדֵי פֶסֶל הַמִּתְהַלְלִים בָּאֱלִילִים הִשְׁתַּחֲווּ לוֹ כָּל אֱלֹהִים:ח שָׁמְעָה וַתִּשְׂמַח צִיּוֹן וַתָּגֵלְנָה בְּנוֹת יְהוּדָה לְמַעַן מִשְׁפָּטֶיךָ יי:ט כִּי אַתָּה יי עֶלְיוֹן עַל כָּל הָאָרֶץ מְאֹד נַעֲלֵיתָ עַל כָּל אֱלֹהִים:י אֹהֲבֵי יי שִׂנְאוּ רָע שֹׁמֵר נַפְשׁוֹת חֲסִידָיו מִיַּד רְשָׁעִים יַצִּילֵם:יא אוֹר זָרֻעַ לַצַּדִּיק וּלְיִשְׁרֵי לֵב שִׂמְחָה:יב שִׂמְחוּ צַדִּיקִים בַּיהוָה וְהוֹדוּ לְזֵכֶר קָדְשׁוֹ:
נקרא  1  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה