עזרה הגשת קבלות (סעיף 46)לשכירים (דרך המעביד) דרך אתר רשות המיסים

חברונר

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
היות ואלו הימים האחרונים (ואצל מעסיקים בודדים יש כמה שבועות) להגשת האישור מפקיד השומה לקבל החזר מס דרך המעביד
במשכורת הבאה (בדרך זו המשכרורת הבאה היא ההזדמנות האחרונה לעשות זאת)
זכורני שבשנה שעברה עשיתי זאת דרך תיאום מס מקוון
אני מניח שמידע בענין יהיה עזרה עצומה לרבים
שאלותי:

האם יש צורך בטופס 116 להדפיס ולהכניס לתאום המס באתר
או שאם ממלאים את מה שמבקשים באתר (ואין צורך להדפיס את טופס 116 באתר)
2. איזה מסמכי סף נדרשים.
3. מה הקישור המדוייק לתיאום המס לשכירים הרוצים לקבל אישור מפקיד השומה ולקבל את ההחזר דרך המעביד
4. מי שעשה זאת מתבקש להחכים את כלל הציבור
5. יודגש שוב שלא מדובר על הגשה עם טופס 135 שניתן לעשות אחרי 106 לבד או באמצעות רו"ח אחרי טופס 106
הדבר דחוף ואני מודה מאוד מראש

צ'יטה

משתמש פעיל
1. לא.
2. נדרש: קבלות וטבלת סיכום של הקבלות. עדיף להעלות גם אישור זכאות למס לעמותה הנתרמת. כמו"כ במידה ויש קלה על סכום חריג עדיף להעלות אישור העברה ובחלק מהמקרים יבקשו עו"ש של השנה האחרונה.
3. תגגלו "תיאום מס" אין הרבה אופציות... עושים את זה באזור האישי > תיאום מס> הקלות בחישוב המס > הקלה בשל תרומה.
4. במידה ויש שאלות ספציפיות אשמח לענות.

חברונר

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
תודה רבה!
1. האם סיכום זו טבלה עם שורה לכל תורמה או שורת סיכום סופית או שזה לא משנה
2. האם הקבלות צריכות להיות בPDF ממוזג או שיש אפשרות להכניס גם 50 קבלות בודדות. מה אפשרי ומה רצוי

saryk

משתמש מקצוען
האם זה קשור להגשת קבלות על שנה שעברה (2022)?
זכור לי שהיה איזה משהו שמעכב, שאם מגישים, אח"כ אי אפשר להגיש קבלות מלפני כן.

צ'יטה

משתמש פעיל
תודה רבה!
1. האם סיכום זו טבלה עם שורה לכל תורמה או שורת סיכום סופית או שזה לא משנה
2. האם הקבלות צריכות להיות בPDF ממוזג או שיש אפשרות להכניס גם 50 קבלות בודדות. מה אפשרי ומה רצוי
1.גם וגם, שורה לכל תרומה: עמודות- שם מוסד, מס' מוסד, סכום תרומה, תאריך תרומה ומספר קבלה. ושורת סיכום למטה של סך כל התרומות. (תעשה באקסל ותייצא לPDF)
2. עקרונית לא, אין בעיה להעלות כמה קבצים רק צריך לקחת בחשבון שמס' הקבצים שניתן להעלות מוגבל (20 או 40).
אישית אני חושב שזה נראה הרבה יותר טוב בקובץ ממוזג.

צ'יטה

משתמש פעיל
האם זה קשור להגשת קבלות על שנה שעברה (2022)?
זכור לי שהיה איזה משהו שמעכב, שאם מגישים, אח"כ אי אפשר להגיש קבלות מלפני כן.
לא, כל שנה עומדת לעצמה.
מה שכן- במידה וכבר הגשתם השנה (2023) הקלות מס ע"י קבלות תרומה, ניתן להגיש שוב רק קבלות על תרומות שנתרמו לאחר הגשת הבקשה הקודמת.
מקווה שהייתי מספיק ברור, אם לא- עדכנו...

saryk

משתמש מקצוען
לא, כל שנה עומדת לעצמה.
מה שכן- במידה וכבר הגשתם השנה (2023) הקלות מס ע"י קבלות תרומה, ניתן להגיש שוב רק קבלות על תרומות שנתרמו לאחר הגשת הבקשה הקודמת.
מקווה שהייתי מספיק ברור, אם לא- עדכנו...
ברור מאוד, תודה.

חיים הקוסם

משתמש מקצוען
מה עושים שהגשתי קבלות דרך המעסיק במשכורת חודש 12
ורק כעת נזכר איזה ארגון חסד לשלוח לי קבלות מחודש 8 וחודש 9
זה הלך לפח?

1 היה אברהם

משתמש מקצוען
מי עושה תיאום מס כשהוא עובד במקום עבודה אחד?
תיאום מס מיועד גם למקרה כזה ולא רק לשתי עבודות
תנסה להגיש בקשה להחזר מס במרץ, תצרף שוב את כל הקבלות אלו שהוגשו והנוספות
ולכתוב להם שהגיעו לך קבלות נוספות ואתה רוצה חישוב מחדש
כמובן רק אם אתה בטוח שאין לך חוב למס משנים קודמות וכו'
אין מה להפסיד,

לחילופין אתה יכול לנסות להכניס אותם בין הקבלות של שנת 2024
יש סיכוי שלא ישימו לב וזה יעבור

1 היה אברהם

משתמש מקצוען
ואגב, אני קיבלתי החזר על תרומות משנתיים קודמות שלא שילמתי בהם מס ולא ניצלתי אותם
שמרתי אותם וכשהגעתי לשנה בה שילמתי מס הגשתי דוח וקיבלתי החזר על הכל

חיים הקוסם

משתמש מקצוען
ואגב, אני קיבלתי החזר על תרומות משנתיים קודמות שלא שילמתי בהם מס ולא ניצלתי אותם
שמרתי אותם וכשהגעתי לשנה בה שילמתי מס הגשתי דוח וקיבלתי החזר על הכל
אני מנסה לקבל החזר על הכל כבר השנה ולא להשאיר לציונים מאומה
ובעז"ה שנה הבאה נתארגן יותר מוקדם בלי פשלות

חברונר

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
שאלה, חשוב לי מאוד כל מידע בענין.
הגשתי דרך תיאום מס בקשה לאישור על תרומות (תיאום מס/הקלת תרומות - 2023) וקיבלתי אישור (דף שנמצא באיזור האישי).
דא עקא, שדרך המעביד זה היה מאוחר ביום יומיים.
שאלתי:
1. האם ניתן להשתמש באישור הרשמי ממס הכנסה או שצריך להעלות שוב את כל הקבלות, הכל מחדש.
2. איך עושים את הפעולה לבקשת החזר מס מס (טופס 135 כמדומני) האם זה טופס מקוון? מה ידוע לכם.
אהיה אסיר תודה לסיוע בענין.

הייטקסטית

משתמש צעיר
שאלה, חשוב לי מאוד כל מידע בענין.
הגשתי דרך תיאום מס בקשה לאישור על תרומות (תיאום מס/הקלת תרומות - 2023) וקיבלתי אישור (דף שנמצא באיזור האישי).
דא עקא, שדרך המעביד זה היה מאוחר ביום יומיים.
שאלתי:
1. האם ניתן להשתמש באישור הרשמי ממס הכנסה או שצריך להעלות שוב את כל הקבלות, הכל מחדש.
2. איך עושים את הפעולה לבקשת החזר מס מס (טופס 135 כמדומני) האם זה טופס מקוון? מה ידוע לכם.
אהיה אסיר תודה לסיוע בענין.
לא תוכל להשתמש עד כמה שידוע לי בטופס אישור מס הכנסה של התיאום
באזור האישי דרכו הגשת תיאום מס ישנו אף החזר מס מאוד פשוט
רק תיקח בחשבון שזה תהליך שיכול להימשך חצי שנה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמז

א הַלְלוּיָהּ כִּי טוֹב זַמְּרָה אֱלֹהֵינוּ כִּי נָעִים נָאוָה תְהִלָּה:ב בּוֹנֵה יְרוּשָׁלִַם יְהוָה נִדְחֵי יִשְׂרָאֵל יְכַנֵּס:ג הָרֹפֵא לִשְׁבוּרֵי לֵב וּמְחַבֵּשׁ לְעַצְּבוֹתָם:ד מוֹנֶה מִסְפָּר לַכּוֹכָבִים לְכֻלָּם שֵׁמוֹת יִקְרָא:ה גָּדוֹל אֲדוֹנֵינוּ וְרַב כֹּחַ לִתְבוּנָתוֹ אֵין מִסְפָּר:ו מְעוֹדֵד עֲנָוִים יְהוָה מַשְׁפִּיל רְשָׁעִים עֲדֵי אָרֶץ:ז עֱנוּ לַיהוָה בְּתוֹדָה זַמְּרוּ לֵאלֹהֵינוּ בְכִנּוֹר:ח הַמְכַסֶּה שָׁמַיִם בְּעָבִים הַמֵּכִין לָאָרֶץ מָטָר הַמַּצְמִיחַ הָרִים חָצִיר:ט נוֹתֵן לִבְהֵמָה לַחְמָהּ לִבְנֵי עֹרֵב אֲשֶׁר יִקְרָאוּ:י לֹא בִגְבוּרַת הַסּוּס יֶחְפָּץ לֹא בְשׁוֹקֵי הָאִישׁ יִרְצֶה:יא רוֹצֶה יְהוָה אֶת יְרֵאָיו אֶת הַמְיַחֲלִים לְחַסְדּוֹ:יב שַׁבְּחִי יְרוּשָׁלִַם אֶת יְהוָה הַלְלִי אֱלֹהַיִךְ צִיּוֹן:יג כִּי חִזַּק בְּרִיחֵי שְׁעָרָיִךְ בֵּרַךְ בָּנַיִךְ בְּקִרְבֵּךְ:יד הַשָּׂם גְּבוּלֵךְ שָׁלוֹם חֵלֶב חִטִּים יַשְׂבִּיעֵךְ:טו הַשֹּׁלֵחַ אִמְרָתוֹ אָרֶץ עַד מְהֵרָה יָרוּץ דְּבָרוֹ:טז הַנֹּתֵן שֶׁלֶג כַּצָּמֶר כְּפוֹר כָּאֵפֶר יְפַזֵּר:יז מַשְׁלִיךְ קַרְחוֹ כְפִתִּים לִפְנֵי קָרָתוֹ מִי יַעֲמֹד:יח יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיַמְסֵם יַשֵּׁב רוּחוֹ יִזְּלוּ מָיִם:יט מַגִּיד (דברו) דְּבָרָיו לְיַעֲקֹב חֻקָּיו וּמִשְׁפָּטָיו לְיִשְׂרָאֵל:כ לֹא עָשָׂה כֵן לְכָל גּוֹי וּמִשְׁפָּטִים בַּל יְדָעוּם הַלְלוּיָהּ:
נקרא  3  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה