דיון הגמ"ח המרכזי. האם יש לו היתכנות כלכלית?!

הדסההה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום

רינהרינה

משתמש מקצוען
מבחינתם ההפקדות הן תרומות לגמ"ח, ולא כספי חיסכון
אם הפקדת יחידה שלמה אז יש זכאות להלוואה בעוד X שנים, ואם לא, אז זו תרומה לכל דבר..
מידיעה- זה לא נכון,
מאפשרים בקלות לבטל ולקבל חזרה את ההפקדה, מקזזים איזושהי עמלה

הדסההה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום

אשר פרידמן

משתמש פעיל
בלת''ק
יש תוכנית חדשה בגמ''ח המרכזי שנקראת ''הסדר משפחות''
להלן התוכנית:
הילדים הנשואים יארגנו 25 יחידות במסלול קלאסי או פריסה מורחבת ויצרפו את את הילדים שלהם עד גיל 3, ( בשבוע הקרוב תצא תוכנית חדשה לילדים עד גיל 16) את סכום היחידות הם ישלמו במזומן או עד 24 תשלומים,
הם יכולים ללוות מגמ’’ח שכונתי או קהילתי ולהעביר לגמ’’ח המרכזי.
בתוכנית קלאסי כל יחידה זה 4800 ש’’ח, ובתוכנית פריסה מורחבת זה 9600 ש’’ח.
הילדים הנשואים כשהם יחתנו את הילדים שלהם הם יקבלו את היחידות שהם צירפו, כנגד זה ההורים יקבלו הלוואה של אותו סכום שהילדים הביאו שזה יוצא 120000 אלף ש’’ח ב100 תשלומים ללא כל עלות או צירוף יחידות.

לדעתי זה תוכנית מעולה, שמראה שהגמ''ח המרכזי ממציא את עצמו מחדש בכל מיני אופנים, ומעלה את הסיכוי הפיננסי שלו

מיכלולה

משתמש חדש
אבל האמת היא בכלל שמי שלוקח מחשבון ובודק אם יפקידו את הכסף כל חודש במקום אחר שמכניס 8%
תוך 25 שנה קיבלתם יותר ממה שהם נותנים בהלוואה
את הכסף שתפקיד במקום אחר זה יהיה חוץ מהמעשרות
כאן הכסף הוא המעשרות...

יועץ-משכנתא

משתמש פעיל
סה"כ התחרות עם אושר בכבוד
זה הרבה הרבה יותר מורכב.
בגמ"ח צריך לעמוד בכמויות של בקשות הלוואה הוא יצטרך להשיג או מהפקדות ללא קשר למנגנון או מהלוואות חיצוניות או הקשחת תנאים למתן הלוואות (ערבים וכו') או יצירת פתרונות נוספים לגרום שיהיו החזרי הלוואה יותר מוקדם ועוד.

את הכסף שתפקיד במקום אחר זה יהיה חוץ מהמעשרות
כאן הכסף הוא המעשרות...
איך זה נהיה ממעשרות
כי הם לא מחויבים לתת לך הלואה
וע"ז אני סומך
ממנפ"ש אם ודאי יתנו לי אסור
ואם לא אז למה לתרום להם יש לי דברים יותר חשובים

יוסיK

משתמש פעיל
איך זה נהיה ממעשרות
כי הם לא מחויבים לתת לך הלואה
וע"ז אני סומך
ממנפ"ש אם ודאי יתנו לי אסור
ואם לא אז למה לתרום להם יש לי דברים יותר חשובים
"הלבנת מעשרות" מוכר לך?
ככה זה עובד,
יש "חיוב" לתת מעשרות?
למה שאני ייתן סתם כסף שעבדתי עליו לאחרים בלי שאני ירוויח מזה משהו?
אז נותנים בעיקר אם יש הגרלה סינית או לכולל שנותן סופ"ש בכפר לבעלי הו"ק של 150*12 וזיכוי של 500 בוורדים טקסטיל ל 30*12
או לחילופין למי שלא מתחייב לתת לי הלוואה אבל אני מקווה שכן ובכל מקרה זה נותן תחושת רוגע למשך שנים רבות שמישהו יממן את נישואי ילדיי....
יותר חשוב לך סופ"ש בכפר, קדימה
עוד יותר חשוב לך לתת באמת מעשרות למקומות מהודרים? אדרבה!

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמו

א הַלְלוּיָהּ הַלְלִי נַפְשִׁי אֶת יְהוָה:ב אֲהַלְלָה יְהוָה בְּחַיָּי אֲזַמְּרָה לֵאלֹהַי בְּעוֹדִי:ג אַל תִּבְטְחוּ בִנְדִיבִים בְּבֶן אָדָם שֶׁאֵין לוֹ תְשׁוּעָה:ד תֵּצֵא רוּחוֹ יָשֻׁב לְאַדְמָתוֹ בַּיּוֹם הַהוּא אָבְדוּ עֶשְׁתֹּנֹתָיו:ה אַשְׁרֵי שֶׁאֵל יַעֲקֹב בְּעֶזְרוֹ שִׂבְרוֹ עַל יְהוָה אֱלֹהָיו:ו עֹשֶׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ אֶת הַיָּם וְאֶת כָּל אֲשֶׁר בָּם הַשֹּׁמֵר אֱמֶת לְעוֹלָם:ז עֹשֶׂה מִשְׁפָּט לָעֲשׁוּקִים נֹתֵן לֶחֶם לָרְעֵבִים יְהוָה מַתִּיר אֲסוּרִים:ח יְהוָה פֹּקֵחַ עִוְרִים יְהוָה זֹקֵף כְּפוּפִים יְהוָה אֹהֵב צַדִּיקִים:ט יְהוָה שֹׁמֵר אֶת גֵּרִים יָתוֹם וְאַלְמָנָה יְעוֹדֵד וְדֶרֶךְ רְשָׁעִים יְעַוֵּת:י יִמְלֹךְ יְהוָה לְעוֹלָם אֱלֹהַיִךְ צִיּוֹן לְדֹר וָדֹר הַלְלוּיָהּ:
נקרא  18  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה