דרוש מידע הגיע הזמן לסכם: וניש או אוקסיג'ן?

אימהית

משתמש רשום
לא יודעת, אבל מציאות הייתי משפשפת שעות וכתמים היו נשארים ומאז שהחלפתי לוניש אני אפילו בקושי משפשפת ויורד ה-כ-ל! וזה גם באמת לא שורף בידיים.

אפכא מסתברא

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
אנחנו מתיזים במתז וניש לכביסה לבנה על הכתמים שעל חולצות לבנות, מכניסים אבקת וניש לתא ההשריה וביומט לתא הכביסה - הכביסה יוצאת צחה בלי לשפשף. בעבר הרחוק השתמשנו באוקסיג'ן ולא נהנינו.
אולי הסתירה בין ההודעות השונות של הגולשים נובעת מהבדלים במכונות הכביסה, בתכניות הכביסה או באבקת הכביסה הנוספת.

leaha

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
אני הייתי משתמשת עם אוקסיג'ן ג'ל. עד שזה עשה לי כתמים על בדים מסוימים. עברתי לוניש גולד אבקה מוסיפה למכונה. וחוץ מזה מזה מרססת על כתמים לפני הכביסה.
זה לגבי כביסה צבעונית

mshimon

משתמש חדש
מניסיון,
אוקסיג'ן הוריד לי את כל הכתמים ועכשיו פעם ראשונה קניתי וניש וממש לא מוריד.

במילים_אחרות

תרגום אנגלית-עברית עברית-אנגלית
מנוי פרימיום
אוקסיג'ן
ניסיתי את וניש, לא היה יעיל בהורדת כתמים מחולצות לבנות

הדסההה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
משתמשת בוניש מוריד מעולה את הכתמים

י ס

משתמש פעיל
פרסום וקופי
וואו!!!
מדהים לראות את הקיצוניות.
איך אתם מסבירים את זה???
מסכימים שזה תלוי במכונה או בחומר הנוסף, או שמא יש פה משהו אחר?
זה ממש חשוב לי, כי התחבטתי המון בין הסוגים, ומאוד אכפת לי על הכביסה הלבנה.
אולי תשתפו מה החומר הנוסף שאתם משתמשים איתו?

אמא מאושרת!

משתמש פעיל
אצלי לא עוזר שום תרסיס בכתמים קשים בבגדים בהירים של הילדים

יש לכן משהו אחר להממליץ?

ראש צוות

משתמש סופר מקצוען
בכביסה לבנה, אני שמה וניל לבן וקצת אוקסיגן ג'ל.
לצבעוני, לאחרונה קניתי תרסיס וניש לכביסה צבעונית, ולדעתי מוריד יותר טוב מתרסיס אוקסיגן.

זהבית87

משתמש מקצוען
בכביסה צבעונית אני מרססת על הבגד וניש לכביסה צבעונית. מוריד כמעט הכל
(בעבר אוקסיגן הוריד לי צבע מבגד ומאז אני לא משתמשת בו)

בכביסה לבנה אני מרססת אקנומיקה (פלא של אקנומיקה-אסטוניש)

משתמשת באבקת כביסה אריאל, מרכך מקסימה
והילדים שלי תמיד נקיים ומריחים

מ. ש

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
אבקת אוקסיג'ן לכביסה לבנה עזר יותר מספרי של וניש
ומה שכן אבקה לבנה של אריאל גם עשתה את זה (השתמשתי תקופה בצבעוני, בטעות, וכשהחלפתי הגופיות והחולצות חזרו להיות לבנות יותר)

יוני שלום

משתמש מקצוען
1. תרסיסים לדעתי פחות טובים
2. כביסה לבנה - צווארונים של חולצות גבריות - תרסיס אוקסיג'ן + אבקה וניש קליה - מעולה!
3. כביסה צבעונית וכל בגד עדין - קליה ג'ל פשוט מדהים! (לשים מעט ג'ל בצורה נקודתית ולשפשף קלות) בשונה מהאוקסיג'ן שאצלי גרם לצבע המקורי של הבגד לדהות, הוא שומר על בגדים כמו חדשים!
באופן כללי, אני מכבסת כמעט הכל ב30 מעלות כולל בגדי תינוקות וילדים וזה הודות לוניש קליה שגם מורידה את הכתמים, גם שומרת על הצבע וגם מחטאת, מה שחוסך לי את הצורך במעלות גבוהות. ממש מוזר לי מי שלא הוריד לה, כי אני סוג שתמיד הבגדים שלי ושל הילדים נראים חדשים, והמון פעמים שואלים אותי איך את מכבסת??? והתשובה היא כנ"ל, וכולם חוזרים להודות לי! אולי מי שכתב שלא הוריד לו התכוון לתרסיס?
כי לדעתי הג'ל הוא מאד חזק עד כדי שצריך להיזהר ממנו. יש בגדים שהוא מוריד להם את הצבע.
לגבי מי ששורף לה, אצלי אין מנוס מכפפות גם באוקסיג'ן וגם בקליה, אם זה נוגע ביד, זה פשוט משתק. לרוץ לשטוף עם המון מים ולשפשף את זה 'שירד' מהעור.

יוני שלום

משתמש מקצוען
אצלי לא עוזר שום תרסיס בכתמים קשים בבגדים בהירים של הילדים

יש לכן משהו אחר להמליץ?
דבר ראשון לא לכבס במעלות גבוהות מידי זה מטמיע את הכתם, ואז לא עוזר כלום.
דבר שני, אצלי וניש קליה ג'ל ב30 מעלות (פורסת את הבגד, שופכת מעט ג'ל בצורה נקודתית ומשפשפת קלות עם הפקק)
מוריד הכל חוץ מכתמים של פירות (ולעיתים רחוקות כתמים של שמן) - שאומנם מתבהרים אבל לא לגמרי. מה שעוזר: לפרוס בשמש (לא להרבה זמן. מס' שעות) ובעז"ה אין כלום!
תנסי על בגדים חדשים. להוריד מהישנים זה יותר מורכב.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  6  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה