התייעצות הגורמים למצוקת הדיור החרדית

POKER

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
עימוד ספרים
ואתה כזה בטוח שתושבי באר שבע ירצו לקבל את החרדים בשמחה...
א. אני די בטוח, גרים שם חרדים, ומקבלים מהעירייה כל מה שהם צריכים-יותר ממה שמקבלים בערים חרדיות!!! באר שבע היא עיר חופשית ומקבלת.
ב. הפירפריה הדרומית לא מתחילה ולא נגמרת בבאר שבע.....

חכמה יתירה

משתמש חדש
רוב המשפחות שאני מכיר שמתעקשים לגור דווקא במרכז יש להם ילד מיוחד
אין מענה לחינוך מיוחד בפריפריה!
העירייה משבצת לפי איזורים והילד שלי יכול ללמוד גם יחד עם ערבים
פלא שיש לי אופציה לגור רק בכמה ערים- ירושלים בני ברק בית שמש וכדומה?
נכון שהלכתית אין בעיה שהילד שלי ילמד תכנים חילוניים
אבל למה לא לתת לו את החינוך שהוא רגיל לקבל? ולמה שיכניס לי הביתה תכנים זרים? ולמה שאריב עם הצוות שאני לא מוכן להכניס סמארטפון כי כך הם עובדים עם הילדים?
ואגב, גם לילד רגיל יש צורך במוסדות מתאימים. אני לא אלך לגור בריכוז ליטאי כי הילדים שלי דוברי אידיש וצריכים מוסדות מתאימים. ובכל מקום שיש מוסדות מתאימים המחירים קופצים מיידית...

מולטיגרפיה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
מהיכרות עם הציבור הליטאי, אם יפתחו כולל יוקרתי שמשלם כ1000$ באחת מערי הפריפריה הלא רחוקות מדי (אופקים/נתיבות/חריש/עפולה וכו'), ובתוספת לכך, כמה מראשי הישיבות הגדולות ישלחו לשם את בניהם/חתניהם, יש למהלך כזה סיכוי גבוה להצליח.
כי בתכל'ס, אחרי כ3 שנים של מחירי דיור אסטרונומיים, רוב הציבור מתחיל להפנים שזה קשה עד בלתי אפשרי להמשיך את המצב הקיים, ומה שחסר כרגע בעיקר זה האומץ, מכיון שהפריפריה עדיין נתפסת כמקום שפחות מתאים לאברכים מהשורה הראשונה ממש.
לכן, מהלך כזה של הקמת כולל יוקרתי, בצירוף כמה משפחות חשובות שיעברו למקום, יכול בהחלט לתת תמריץ גדול מאד לאברכים רבים לעשות צעד דומה, ולהתחיל פשוט לחיות חיים נורמליים ושלווים, במקום לגלגל חובות עתק בגיל כה צעיר.
בוא אני אספר לך שאחי עכשיו בנתיבות קוצץ משמעותי מהמלגה

גזעי

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
אמרו פה אופקים ונתיבות, חשבתי לעבור לשם וכששמעתי על מחירי הדירות הבנתי שזה בכלל לא פריפריה, זה המחירים של המרכז לפני 3 שנים.
דרך אגב מתכננים קבוצת רכישה באופקים, שכונה חרדית בנתיבות, לא חסרה בנייה בדרום, ועדיין המחירים עולים באחוזים מהר יותר מהמרכז.

...Naomi

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
בלת"ק

צורך בסוכות
אין דיור לגובה משמעותי
צורך במרכזי קהילה

אופקים 1

משתמש מקצוען
אמרו פה אופקים ונתיבות, חשבתי לעבור לשם וכששמעתי על מחירי הדירות הבנתי שזה בכלל לא פריפריה, זה המחירים של המרכז לפני 3 שנים.
דרך אגב מתכננים קבוצת רכישה באופקים, שכונה חרדית בנתיבות, לא חסרה בנייה בדרום, ועדיין המחירים עולים באחוזים מהר יותר מהמרכז.
המחירים מתייקרים בגלל מצוקת דירות, אבל לא פחות בגלל מתווכים שמנצלים את המצוקה באמצעות החתמה של בעלים דירות על בלעדיות וכך דואגים שאף אחד לא יוכל להוריד את המחיר.

אינסופית

משתמש צעיר
המחירים מתייקרים בגלל מצוקת דירות, אבל לא פחות בגלל מתווכים שמנצלים את המצוקה באמצעות החתמה של בעלים דירות על בלעדיות וכך דואגים שאף אחד לא יוכל להוריד את המחיר.
אני מכירה את השוק מעולה.
זה לא הגורם לעליית מחירים.
כמעט לא רואה במרכז דירות בבלעדיות. אנשים לא פריריים.

קלטו ממזמן את השיטה והיום אין כמעט דירות עם בלעדיות.

מכירה מתווך אחד שרוב הדירות שלו הם בבליעדיות, אבל הוא באמת לא מצליח ואני רואה הרבה מהדירות שלו מתפרסמות שוב לאחר תקופה קצרה שעכשיו הם ללא בלעדיות.

אינסופית

משתמש צעיר
בלת"ק

צורך בסוכות
אין דיור לגובה משמעותי
צורך במרכזי קהילה
הדיור לגובה לא קיים בגלל המעלית וגם בגלל שזה לא מתאפשר בניה לגובה+ סוכות לכולם זה הסיבה.
תחשבו שעל כל בנין שמשווקות בו דירות היו משווקות פי 2 וחצי או 3 מכמות הדירות.. היה היצע מטורף היה מחירים יותר נמוכים גם בגלל קומות גבוהות שהמחיר שם נמוך יותר וגם בגלל שכבר אין מחסור בדירות.

QA Automation

משתמש מקצוען
שימו לב שחלק מהבעיה היא שאין מספיק מקומות עבודה בפריפריה (אני מדבר על עבודות דוגמת היי טק ודומיו)
וגם במקומות עבודה שכן יש שם המשכורות הם לא כמו במרכז.
כמובן כמו שכתבתי זה רק חלק מהבעיה.
אבל זה נושא שעוד לא עלה כאן.
ואני חושב תיאורטית שאם המדינה הייתה משקיעה בתמריצים לחברות שיפתחו המון מקומות עבודה בפריפריה
רק לגבי זה מסכימה מאד עם הקושי במציאת עבודה בפריפריה, לדעתי התועלת לא תבוא מהמדינה אלא מיוזמות פרטיות. אני הבנתי שהפארק הייטק שיש היום ביקנעם והרים שם את כל האזור הוא יוזמה של ראש העיר עצמו שהחליט לקדם את הענין.
כנ"ל גם מטריקס במודיעין עילית על חסרונותיו הידועים עשה תועלת עצומה לעובדות ההיטק החרדיות בתחילת הדרך בפרט במודיעין עילית.

אופקים 1

משתמש מקצוען
אני מכירה את השוק מעולה.
זה לא הגורם לעליית מחירים.
כמעט לא רואה במרכז דירות בבלעדיות. אנשים לא פריריים.

קלטו ממזמן את השיטה והיום אין כמעט דירות עם בלעדיות.

מכירה מתווך אחד שרוב הדירות שלו הם בבליעדיות, אבל הוא באמת לא מצליח ואני רואה הרבה מהדירות שלו מתפרסמות שוב לאחר תקופה קצרה שעכשיו הם ללא בלעדיות.
דיברתי על אופקים ולא על מרכז הארץ.
חלק משמעותי מהמוכרים הם משקיעים ולכן הם זקוקים למישהו שיראה את הנכס.

אינסופית

משתמש צעיר
דיברתי על אופקים ולא על מרכז הארץ.
חלק משמעותי מהמוכרים הם משקיעים ולכן הם זקוקים למישהו שיראה את הנכס.
בפריפריה זה באמת תופעה נפוצה יותר. גם בצפון זה ככה.
אבל המחירים ההזויים שמדברים עליהם זה במרכז. בפריפריה הכל יותר שפוי. התנהלות אחרת לחלוטין.

עדי(נה) ל.

משתמש צעיר
אם יבנו "רמה ד'" בפריפריה כולם ילכו לשם.
הבעיה שלא בונים דבר כזה.
לא חושב שמישהו שלא רוצה לגור בעיר מעורבת בבניין ישן ומתקלף מלפני 70 שנה עם כלב נובח בדלת ממול הוא מפונק.
נראה לך כל הדת"ל גרים בקראוונים בשומרון וכל גור גרים בערד?
נראה לי רוב הדת"ל גרים במרכז כמו גבעת שמואל פתח תקווה ועוד.
בין גבעת שמואל לקרוואנים בשומרון יש הרבה...
הציבור הדת"ל מתפזר בהרבה מושבים התנחלויות וערים מעורבות, ובהחלט יש פחות פינוק,
(מדובר על הזרם הקלאסי שכן חשוב לו מוסדות וקהילה ולא על הלייט שמתערבבים בערים חילוניות בלי בעיה),
אפשר לבוא בטענות למדינה ולהרבה גורמים, אבל זה הרי לא ישנה כלום, השינוי יבוא רק עם פתיחת הראש ויציאה לפריפריה, (ויתכן שגם זה כבר קצת מאוחר).

גזעי

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
בפריפריה הכל יותר שפוי. התנהלות אחרת לחלוטין.
היום כבר לא (יותר נכון שמה שקראו לו פריפריה לפני כמה שנים כבר לא נחשב פריפריה, עוד 10 שנים זוגות צעירים ייאלצו לגור בפריפריה בשטחים הכבושים בלבנון וסוריה, בעוד שהרבה יעדיפו לגור במרכז ליד השווער בצפת במחירי שכירות מופקעים)

גימפעל

משתמש מקצוען
עיקר הקושי בפריפריה היא תחבורה,
ואין להשוות לדת"ל שגם הבעל וגם האשה (וגם הילדים המתבגרים) יש להם רכבים.

שפרה ר.

משתמש רשום
אולי זה הפתרון ? לקנות רכבים (עלויות הרכב החשמלי די נמוך)
יש עלויות של קניה, ושל ביטוחים. אם בכל מקרה מוציאים 2000 ש"ח בחודש, מעדיפה שזה יהיה על דירה במרכז מאשר על רכב בדימונה...

פלאי הבריאה

משתמש צעיר
אני קורא פה את השרשור וכמו מאליה מתנגנת לי בפה הפטרת נחמו:
"עוד תצרי מיושב, עוד יאמרו לך בני שכוליך גשה לי ואשבה"
אוי! אבא תודה!
אנו זוכים לראות בעינינו את בני ישראל עולים ומגיעים לארץ הקדושה,
אתם חושבים על הזכות הנפלאה שיהודים כספו אליה בכל השנים?
"ונהר ופחד לבבך... מי ילד לי את אלה..."
ונזכה כולנו במהרה לראות בגאולה השלמה, אמן!

אדיר נוף הגליל

משתמש פעיל
הציבור החרדי מאוד רוצה לגור בערים חרדיות בפריפריה,
אבל אף אחד בממשלה לא מוכן לאפשר להם,
החרדים מחכים כבר שנים ארוכות לכסיף, 18000 דירות בהר יונה, אחיסמך שנתקעה עד שהצליחו לשווק את קרקעות המינהל לחילונים, עטרות, וכל מקום בארץ שיועיל בטובו משרד השיכון לא לתקוע מקלות בגלגלים,

הציבור החרדי קנה בפועל בהמוניו בשכונות ישנות ומתפוררות, דירות קטנות במחירים נמוכים,
עד שמשרד השיכון נזכר שבעצם יש לו כסף כדי לסבסד בניה בתנאי שזה יהיה מגדלים,
ועוד פיתרון נעלם...
אתמול עברתי בשטח של כסיף. אין כלום . לא התחילו תשתית.
למי מחכים?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה