התייעצות הבאתם מתנה לגננות בסוף שנה?

מצב
הנושא נעול.

לארג'

משתמש סופר מקצוען
בלת״ק
למה פריאיר????
יש לך את היכולת להביא - אז למה לא ??
בטח שזה מחמם את הלב ומשמח את הגננות שעובדות קשה כ״כ - אם יש אפשרות להביע את ההוקרה והערכה אז בוודאי!!!
[מכירה הרבה שמביאים והרבה שלא, לדעתי אם אין אפשרות אז מאד יפה להביא שוקולד עם כמה מילות הערכה ותודה]
התכוונתי מה מקובל/הולך,לא בקטע רע
פשוט ללכת לקנות זה מאמץ גדול ולהביא גיפטכאר פחות מ100 זה לא נעים ולמה מה קרה?
בקיצור תמיד נתנו ועכשיו חשבתי שאין צורך בזה.

כוכב103

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
עימוד ספרים
אני משתתפת במתנות המרוכזות
לפעמים גם נותנת פרטי לפי הענין

אבל לאחרונה היתה לי מחשבה על הענין הזה -
למה לגננות ולמורות מקובל לתת מתנות (בנוסף למה שהן מקבלות מהמעסיקים שלהם)
ובכל ענפי התעסוקה לא מקובל בכלל?
איזה לקוח הביא לכם פעם מתנה?
איזה עובדת משרד קיבלה פעם מתנה עם מכתב הוקרה בסוף שנה (מתי בכלל נגמרת השנה??)
למה למדריכה בקיטנה אנשים היום שולחים מתנה אחרי 3 שבועות
ולמזכירה שעשתה את הרישום ועמלה על הקיטנה אף אחד לא מביא??
אם זה היה הוקרה נחמדה של מכתב מהלב עם שוקולד קטן- אני מבינה,
אבל המחיר רק עולה ועולה משנה שלנה, וגן נורמלי אוסף מכל ילד 40 ש"ח!! כן. ככה אספו אצלנו השנה...
כי צריך להביא לגננות ולסייעות ולמשלימות, ולמשלימה של המשלימה, ולסייעת השלישית, ולמשלימה שלה, ולממלאת מקום שלה, ולמנגנת, ולמבשלת...
והרשימה ארוכה ארוכה...

מאיפה הגיע הנוהג הזה??
וזה הפך לתחרות מי האמא הכי משקיענית שמצאה עוד תאריך בשנה להביא משלוח, היום הראשון, וראש השנה, וסוכות, וחנוכה, וט"ו בשבט, ופורים - ודאי, ופסח, ול"ג בעומר, ושבועות, וסוף השנה, והיום הראשון של הקיטנה והיום האחרון ומה עוד?? (מה פיספסתי?)
ולא שאני לא מעריכה את מי שמטפל ומחנך את הילדים שלי, אבל הנורמה לא מולידה יותר הערכה או יותר מסירות, אלא מולידה הרגל שמי שלא עומד בסטנדרט הוא לא בסדר..
בשביל מה נכנסנו לסחרחרה הזאת??
גם למוכר במכולת והמלווה של ההסעה, והמנקה של המדרגות, ולבנקאית, ולמזכירה בקופת חולים אתם מביאים מתנה 5 פעמים בשנה??

באמת תסבירו לי!

אא-אסתר

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
D I G I T A L
יש מלא עובדים/ות שעובדים קשה ורוצים שיחממו להם את הלב...
בואו נשים דברים על השולחן זה מתנות חנופה נטו!
ממש לא!
גננת שסימה עכשיו שנה גן חובה לבת שלי, השקיעה את נשמתה בגן והיתה לבת שלי שנה נהדרת ב״ה , אני לא אפגוש אותה כנראה בעתיד [כשהבת הקטנה שלי תהיה בגן חובה כנראה כבר לא נגור כאן...]
אז מה חנופה בזה ??
שמחתי מאד להביע את הערכתי הרבה והכנה אליה!!
ועדין מרגישה שאני חיבת לה המון והמתנה שקניתי [ ב 25 שקל] היא סימלית כמובן

Yael Mor

משתמש מקצוען
ההחלטיות שבה נאמרים כאן דברים היא מדהימה.
קודם כל זה הכרת הטוב מינימלית ממה שמגיע להן. דבר שני, כן, זה שוחד ואין לי בעיה להגיד את זה בפה מלא. אם ככה ידאגו לילד שלי יותר טוב אז למה לא? זה לא יהיה על חשבון אחרים, רק יגרום לגננת ליותר סבלנות כלפיו גם במצבים פחות נעימים. ולכן אני לא שולחת מתנה רק בפורים או בסוף שנה אלא כל השנה מתחזקת את הקשר ושולחת שוקולדים ודברים קטנים ובעיקר מכתבים מחממי לב.

blue eagle

משתמש מקצוען
רק תחשבו תתחושה
שהלכנו קנינו מתנה ב50 ש"ח אחרי מבצע (זה עולה באיזור המאה )
ואז באה איתי אימא שהביאה איזה שקית ענקית ומעוצב ובומבסתי
כבר הרגשתי מעבר למיותר רק מזיק (המטפלת אפי' לא הודתה.. אמרנ תודה! וזהו)
גם הרופאת ילדים קורעת את הנשמה ומשהו מביא לה???
אנחנו פעם אחת הבאנו לה והיינו היחידים....
ברור שהנוהג מגיע ממקום לא טוב!

blue eagle

משתמש מקצוען

אא-אסתר

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
D I G I T A L
באמת גיפט כארד של 100 שקל זה הרבה מאד - ויגרום אפילו גם לגננת להרגיש לא נעים, היתי מביאה 50 בלי למצמץ ...

Yael Mor

משתמש מקצוען
נו נו מפה מגיעה ההחלטיות!
אמרתי מה אני עושה, ולא החלטתי בשביל כולם מה עושים ומה נחשב הזוי או לא עם סימני קריאה למכביר. כל אחד יעשה כפי רצונו, ואיפה שאני גרה ברוך ד’ אין תחרותיות בעניין ולכן לא רואה בכל העניין סחף חברתי ועניין של מקובלות. אני עושה כי כך מרגיש לי לנכון לנהוג.

אא-אסתר

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
D I G I T A L
גילוי נאות
אני מכירה מקרוב את עולם ההוראה בתור בת לאמא מורה ועוד הרבה במשפחה, זה לא דומה לשום עבודה שהיא, העומס הנפשי והרגשי שזה תופס את הבן אדם הרבה מעבר לשעות העבודה עצמם...
צורם לי לראות את המורות/גננות היקרות שעובדות קשה ונותנות את כל הלב ומרויחות פרוטות!
ובאמת אמא שלי ממש לא מחפשת מתנות בומבסטיות [להפך זה מלחיץ אותה] כן נהנת משוקולד ומכתב מחמם!
ואם היתם רואים איך הם מגיעות לחופש קרוסות כ״כ היתם מבינות שלטובת ילדכם הם חיבות חופש להתחיל שוב שנה עם כוחות ולמלא את הלב והנפש במצברים חדשים של אהבה והשקעה....

blue eagle

משתמש מקצוען
גילוי נאות
אני מכירה מקרוב את עולם ההוראה בתור בת לאמא מורה ועוד הרבה במשפחה, זה לא דומה לשום עבודה שהיא, העומס הנפשי והרגשי שזה תופס את הבן אדם הרבה מעבר לשעות העבודה עצמם...
צורם לי לראות את המורות/גננות היקרות שעובדות קשה ונותנות את כל הלב ומרויחות פרוטות!
ובאמת אמא שלי ממש לא מחפשת מתנות בומבסטיות [להפך זה מלחיץ אותה] כן נהנת משוקולד ומכתב מחמם!
ואם היתם רואים איך הם מגיעות לחופש קרוסות כ״כ היתם מבינות שלטובת ילדכם הם חיבות חופש להתחיל שוב שנה עם כוחות ולמלא את הלב והנפש במצברים חדשים של אהבה והשקעה....
אולי כתבתי גורף מידי ואולי יש הבדל בין מורות / רבעס לגננות....
זה ברור שיש שנהנים מהאיש חינוך ומרגישים צורך לתת
ויש שפחות ...
ברגע שזה נהפך למשהו גדול ונורמה שחייבים לתת אותה
אז כל הפואנטה הלכה
השנה נתנהו למטפלת מתנות לאורך כל השנה (לפי הספר ראש השנה וכו' )
וממש לא היינו מרוצים אבל מה לעשות נתנו כי היינו חייבים
איפה ההגיון פה?

Yael Mor

משתמש מקצוען
גילוי נאות
כל מילה. ואז מגיע סוף שנה ומקבלים שובר ביימי מועד הורים עם ברכה אחידה לכל אנשי הצוות. מתוך 120 תלמידים שלי אף אחד לא חשב לפרגן מילה טובה? מבחינתי זה עצוב דווקא בגלל העבודה הכ”כ קשה ושוחקת שחובה לתדלק אותה עם מילים טובות ובד”כ מקבלים בדיוק ההפך. לא רוצה שזה יהיה המצב של מי שמטפל בילדים שלי חצי יום. רוצה אותן שמחות ומלאות אנרגיה חיובית ממחמאות ומחוות קטנות.

פ.ל.

משתמש חדש
ומקבלות גם תשלום על החופש..

בתור אחת שעובדת גם כסייעת בגן וגם בעבודות מחשב עם הרבה אחריות
ההשוואה בין עבודה פיזית ולא מתוגמלת לבין עבודות משרדיות וכו מה ההשוואה בכלל אומרת מנסיון
בעבודה עם ילדים את נותנת את הנשמה שלך את הלב אכפת לך אם ילד נפגע העליבו וכו אין השוואה העבודה עם ילדים מתישה הרבה יותר הרבה יותר משמעותית מבחינת תחושת השליחות ופחות מתוגמלת
בעבודה מול המחשב יש לך זמן לקפפה להציץ למיילים להפסקות קטנות....בגן זה לא ממש כך

כן תפדבקו תפרגנו תכירו טובה אחרי הכל הם שומרים על היקר לכם מכל
למה לא לשחד אם זה מה שיגרום לגננת להיות יותר אכפתית?!
יוצא לי הרבה לדבר עם גננות אין לכם מושג כמה זה משמעותי עבורן זה נותן כח
וזה לא קשור גודל המתנה
זה ההערכה המכתב ההתייחסות

נערך לאחרונה ע"י מנהל:

אא-אסתר

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
D I G I T A L
ומקבלות גם תשלום על החופש..
גם על זה היה חשוב לי להגיב -
למה זה על חשבונך , אתה משלם להם את החופש ?
אולי יכאב לך הלב על כל עובדי המדינה שמקבלים מטעם המדינה חופשות מפנקות במלונות באילת, וכל מני הטבות של רכב ועוד ??
המורים והגננות לא עובדים בחופש הגדול כי זה מוסכם על כולם שא״א שהשנה תהיה כ״כ ארוכה - גם התלמידים שלא מסוגלים עוד לשבת ללמוד וגם מצד המורים ... - וההפסקה הזאת נצרכת לכולם! [והשכילו לעשות לכיתות הנמוכות עוד תוספת של 3 שבועות במסגרת קיטנה שלא עולה להורים כסף]
לעבוד בהוראה זה עבודת קודש אמיתית - ומתוך הניסיון הקצר שהיה לי בהוראה [יומים שרדתי...] זה באמת לא דומה לכל עבודה משרדית אחרת.

הלוחשת לתווים

אוהבת הכל מהכל!!
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
עם כל הכבוד קצת קשה להשוות רופאת שיניים שעובדת עם 100 ילדים זרים ביום, לאישה שהייתה עם הילדה שלך שנה שלימה, התחברה אליה רגשית והשקיעה בה את הנשמה!!

אני מבינה שקשה להוציא סכומים גבוהים למתנות כל שנה כפול 3 ילדים... אז אל תביאי בושם ב700 שח.
תביאי מכתב יפה עם שוקולד... את מביאה את המתנה בשביל התודה שהגננת אומרת לך או בשביל הכרת הטוב?
לקרוא לזה מתנות חנופה נראה לי לא הוגן!!

גם לא קשור פה עובדים שרוצים שיחממו להם את הלב... אני בפירוש לא יקנה שום דבר לעובד של המכולת על הפעמיים שהוא הוריד לי פסטה מהמחסן. גם אם זה היה לי מאד נצרך והוא התאמץ, וגם אם הוא מצפה לזה מאד...
אני כן יודעת, שאחרי שמישהו עושה לי שירות כלשהו לאורך זמן, יהיה יפה אם אני יביע את הכרת הטוב שלי...

נערך לאחרונה ב:

אא-אסתר

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
D I G I T A L
אני משתתפת במתנות המרוכזות
לפעמים גם נותנת פרטי לפי הענין

אבל לאחרונה היתה לי מחשבה על הענין הזה -
למה לגננות ולמורות מקובל לתת מתנות (בנוסף למה שהן מקבלות מהמעסיקים שלהם)
ובכל ענפי התעסוקה לא מקובל בכלל?
איזה לקוח הביא לכם פעם מתנה?
איזה עובדת משרד קיבלה פעם מתנה עם מכתב הוקרה בסוף שנה (מתי בכלל נגמרת השנה??)
למה למדריכה בקיטנה אנשים היום שולחים מתנה אחרי 3 שבועות
ולמזכירה שעשתה את הרישום ועמלה על הקיטנה אף אחד לא מביא??
אם זה היה הוקרה נחמדה של מכתב מהלב עם שוקולד קטן- אני מבינה,
אבל המחיר רק עולה ועולה משנה שלנה, וגן נורמלי אוסף מכל ילד 40 ש"ח!! כן. ככה אספו אצלנו השנה...
כי צריך להביא לגננות ולסייעות ולמשלימות, ולמשלימה של המשלימה, ולסייעת השלישית, ולמשלימה שלה, ולממלאת מקום שלה, ולמנגנת, ולמבשלת...
והרשימה ארוכה ארוכה...

מאיפה הגיע הנוהג הזה??
וזה הפך לתחרות מי האמא הכי משקיענית שמצאה עוד תאריך בשנה להביא משלוח, היום הראשון, וראש השנה, וסוכות, וחנוכה, וט"ו בשבט, ופורים - ודאי, ופסח, ול"ג בעומר, ושבועות, וסוף השנה, והיום הראשון של הקיטנה והיום האחרון ומה עוד?? (מה פיספסתי?)
ולא שאני לא מעריכה את מי שמטפל ומחנך את הילדים שלי, אבל הנורמה לא מולידה יותר הערכה או יותר מסירות, אלא מולידה הרגל שמי שלא עומד בסטנדרט הוא לא בסדר..
בשביל מה נכנסנו לסחרחרה הזאת??
גם למוכר במכולת והמלווה של ההסעה, והמנקה של המדרגות, ולבנקאית, ולמזכירה בקופת חולים אתם מביאים מתנה 5 פעמים בשנה??

באמת תסבירו לי!
הלוואי שהיה לי זמן ומשאבים להביא לכולם!
בטח שנצרך להודות ולהוקיר טובה לכל אדם

אבל כאן מדובר על מישהו שהפקדתי את האוצרות הכי יקרים שלי בידים שלו למשך רוב שעות הערות שלו, אדם שמשקיע את הנשמה בהנחלת ערכים יהודים, פיתוח מיומניות, הקנית הרגלים, חינוך למידות טובות - זה הכרת הטוב ברמה אחרת לגמרי!
[ובוא נודה על האמת, חודש פלוס של חופש קשה לנו כ״כ להיות בבית עם הילדים שלנו 24.7 - והם שנמצאים איתם יום יום רוב השנה...]

מביאה את המשיח

משתמש פעיל
בנוסף אם יש בעל מקצוע שאני באמת בקשר יומיומי איתו ומרגישה השקעה וסיוע
ובנוסף אני לא המשלמת הישירה שלו
כן אשקול לתת מתנה(לדוג מלווה בהסעה/,רופא ילדים)

הבריסקער הנודד

משתמש מקצוען
בלת"ק
הכרת הטוב זה הבסיס לכל המידות הטובות (עפ"י דברי ר' אלי' לפיאן זצ"ל)
ולכן זה המצפן שצריך להיות בפנינו
כמובן לא חייב כל פעם להפציץ...
ואפשר לומר באחריות (ואם מישהו סובר אחרת - נשמח לשמוע) העיקר העיקרים: אל תתקעו או תעתיקו איזה חרוזים מפרוג או מכל מוכשרת אחרת, פשוט לפתוח את צוהר הלב ולהביע במילים "שלכם" את הערכה וההוקרה.
שווה יותר מכל מתנה מעוצבת ככל שתהיה.
כי האמת מנצחת בכל מחיר!!!!!!!!!!!!!!!

BIZZARC- עשירה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
משותף.
אם לא היו עושים משותף כנראה הייתי שולחת משהו קטן או לא שולחת כלום,
הבאתי במהלך השנה מתנה יפה ומפדבקת רצוף לאורך השנה.
גיפט כארד של חמישים - מאה ש"ח זה יפה מאוד ומכובד.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה