האתגר הדו-שבועי ***השראה ומונולוג***

ס

סופרת בדרך

אורח
כנראה שאני האחרונה...
(חישוקים, יש כאן 150 מילים, ועוד 2 פעמים כוכביות שהן לא נספרות...)

אמא לא רצתה שהוא יצטרף. ראיתי עליה.
אבל אבא אמר לה שאני גדול, ויעזור לו להשגיח. ואמא תוכל לנוח.
בהתחלה הים היה בסדר. אבא נכנס איתנו והשפרצנו מים. אבל פתאום התחילו גלים. גבוהים ושחורים. המציל צעק: "לצאת מהמים! מיד!" כאילו שתכננו להישאר שם.
החזקתי חזק ביד של אבא, ואבא צעק, מתגבר על הרעש: תחזיק במנחם!!!
אבל אפילו שמתחתי חזק, ונגעתי לו ביד, כל רגע בא גל גדול, ופירק לנו את הידיים.
בכיתי לאבא שאי אפשר. בלי דמעות, כי היה מספיק מים. ואבא ניסה גם.
אבל היה מאוחר מדי. ומנחם התרחק.
כשדוד נחום בקר בביה"ח. הוא אמר לי, בשקט, שהייתי צריך יותר להתאמץ להציל את אח שלי.
אחרי שהוא אמר לי, הבנתי שזה מה שהמבטים של אחותי אמרו, ושל השכן.
הרופאים אומרים שזה עניין של זמן עד שהוא יתעורר, והוא יבריא בסופו של דבר.
אולי אחרי שהוא יבריא, האנשים יפסיקו להאנח כשאני עובר, כאילו שמשהו באשמתי.

ואז גם אני אבריא.

חישוקים

מעטפת פרסום לעסקים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
D I G I T A L
הקולות האחרונים נספרים בקלפיות, והתוצאות אוטוטו עולות...
תנו לי רק כמה מילים לפני:
כשהעליתי את היצירות של לאה, קסומות, גדושות השראה, על כל הרוח והניחוח המנשבים בהן-
לא שיערתי כמה רחוק יקח אותי האתגר הזה.
את העובדה שיוצרים מוכשרים מסתובבים כאן- ידעתי. והמגוון המשובח הזה, כל יצירה בסגנונה שלה ובמסריה החזקים, מוכיח את זה יותר מתמיד.
אבל היצירתיות ששברה כאן שיאים חדשים- הדהימה אותי, לגמרי.
שלושים ושש יצירות התקבלו, וכל אחת נישאה על כנפי ההשראה לכיוון אחר, מפולין עד מרוקו, מהאצל עד שוק מחניודה. חלק מהיוצרים צללו אל מי האגם, חלק סערו עם הים, וחלק בכלל בנו סיפור שלם מסביב. שלושה ציורים, ופסיפס אנושי מרהיב שהרכבתם סביבם.
הקריאה היתה חוייה מפתיעה, מרגשת, כואבת או מצחיקה לחלוטין.
ומהפן הזה, מבחינתי- כל היצירות זוכות. במדד היצירתיות, ההשראה והטון הייחודי של היצירה, הגעתם כולכם גבוה, וזו נקודת הפתיחה הטובה ביותר לדרך הספרותית שלפניכם.

אז אני מעניקה את הצל"ש לכולם, ומאחלת לסופרים שבדרך, אלו שכבר הגיעו אל היעד וגם מי שלא התיימר להיות סופר, אבל כן היה בסוף- דרך צלחה וברוכה בעולם הספרות הקסום, שצריך אתכם, מאד.
ובבקשה, אל תפסיקו לכתוב...

ומכיוון ששיפוט בכל אופן חייב להיות, וגם הפרס השווה במיוחד כבר ממתין על שולחן הכבוד שמואר כעת בזרקורי לייזר בוהקים, אני מתכבדת להזמין לבמה את הזוכים המאושרים :eek:

בתהליך השיפוט נעזרתי בבחירות שלכם (וסליחה מכל מי שלא התייחסתי לדירוג שלו, היות והוא אינו ממשתתפי האתגר), שהצביעו ברוב משמעותי על יצירה אחת כזוכה. כאמור, כדי שהבחירה תהיה אובייקטיבית ומקצועית, התייעצתי גם עם סופרת ידועת שם. הטקסטים נשלחו אליה ממוספרים, בעילום שם, וגם היא, כמה מעניין, הניחה את האצבע על אותה יצירה בדיוק...
למקום השני והשלישי הגיעו ארבע יצירות (ותאמינו לי שגם לסנן לארבע היה קשה :( ) וכמעט בסוף דחפתי עוד שתי יצירות לשולחן הכבוד, אחת כי היא קיבלה מקום מכובד בבחירות הפנימיות, והשנייה כי אהבתי אותה יותר מדי...
אז הנה, קבלו אותן:

במקום השלישי:
היצירה של קקטוס http://www.prog.co.il/showpost.php?p=1736595&postcount=5
מונולוג מלא אווירה, כמו תמיד, עם נימה סרקסטית אופיינית. אותי אישית- הקים מהכיסא, ‏לעשות משהו מועיל באמת בחיים, כדי לא להיפגש עם עצמי בעוד כמה עשורים בפוזה הזו... ‏מלנכולי ועגמומי משהו, עם מימד ריאלי עד כאב. חזק.
וזה מה שאמרו משתתפי האתגר:
"הבעת תחושות חזקה וברורה!"
והיצירה של נוי http://www.prog.co.il/showpost.php?p=1737701&postcount=11
התמגנטתי. איזה מונולוג אנושי, מחייך וזועף בו זמנית, ו'בנדיטי' לחלוטין. כתיבה יפהפייה, ‏ייחודית ונועזת, אפילו. עוררת בי רצון לראות את הבנדיט הזה אחרי שהמשחק נגמר והצחוק כבר ‏יצא לחופשי...‏
הלו, לאה? את כאן?‏

במקום השני:
היצירה של גודיתי http://www.prog.co.il/showpost.php?p=1740616&postcount=18
שבבחירות הפנימיות טיפסה גבוה מאד...
גודיתי, איזה כיוון חדש ובלתי צפוי... מאותגר ופורץ ריבוע לחלוטין. אהבתי את הפירוש למילה ‏אתגר, את האפיון המושלם הזה שמנשים את הדמות לקורא, את האווירה והתום והאמונה.
"הוא הביא את מה שכולנו הרגשנו, שמדובר בסבא פליט ש'עבר משהו בחיים', למקום ‏אחר לגמרי.‏
הוא נתן לי להרגיש את מה שהוא עבר, הוא נתן לי לחוות יחד איתו את האתגרים שהוא עבר.‏
הוא נתן מוחשיות למבט המצועף הזה של הזקן, מוחשיות משהו, לאחר שכתב את האתגר, הבטתי ‏שוב בעיניו של הזקן, ופשוט ראיתי אותו מלגלג על הדור של היום, ראיתי בעיניו בוז למפונקות של ‏הצעירים, בוז לדור האינטסנט, ראיתי בעיניו עמל של שנים.‏
אז זה, והכתיבה הזורמת והקלילה, שסחפה את כל כולי אל תוך הקטע הקצר הזה, נתן לי ‏להחליט, שהקטע הזה, זה מה שזה..."‏
"אני אוהבת את ההסתכלות הכנה והטובה למי שבעינים שלנו הוא בדרך כלל 'סתם מישהו'. היו עוד ‏כאלו, אבל שלה, לדעתי , הכי אמיתית ונוגעת."‏
"המסר שלה היה מיוחד בעיני, ויש הרבה עומק בדבריה."
"אמונה חזקה בכל תחומי החיים."
והיצירה של שרהלע http://www.prog.co.il/showpost.php?p=1737335&postcount=8
איזו יצירה חיה ונושמת, כמה אהבת חיים שמחה ותמה. פשוט מושלם. החריזה והקצב ‏‏'לבושים' על האווירה, ובאופן כללי נפחת חיים ונשמה באיש הזה, שרוב היוצרים באתגר דחקו ‏לנקודת אל-חזור סופנית... ליגה של מונולוג.

ובמקום הראשון---
רגע, אני פורשת שטיח אדום

:D
האמת היא שחששתי לעורי אם אבחר כזוכה יוצרת ששייכת לפורום הכותבות. ובמחשבה שנייה, אולי הייתי צריכה להגביל מראש את ההשתתפות רק ליוצרים שבדרך הארוכה, המתלבטת והמטפסת אלי תואר הסופר, ולא לסופרים בפועל, שמכירים מקרוב את הפסגה...
אבל היות ולא עשיתי זאת, הרשיתי לעצמי להעניק את הכתר ליצירה שנגעה לכולם באומנות עמוק בלב-
היצירה של-
רותי קפלר! http://www.prog.co.il/showpost.php?p=1737950&postcount=12
אני חושבת, רותי, שאם הצלחת לגרום ללאה לשלוף מכחולים ו'לתרגם' את המונולוג שלך ‏לצבע- עשית את זה.‏
וזהו.‏
הרעיון עוצמתי, מטלטל, מלקה, אפילו. ולא בסתירה- כל כך נוגע ומבקש חמלה. הכתיבה המופלאה ‏שלך נותנת לו את המפתח ישר ללב, וצורת ההגשה (המשלב, הפיסוק החסר) מכניסה אותו פנימה.‏
בנימה אישית- מאז שקראתי אותו אני מחפשת סביבי את ההיפופיטמים
שלא נושמים
לא נושמים
ואף אחד לא רוצה לתלות בסלון
ופתאום, מוצאת אותם.
זה מה שכתבה לי הסופרת:
"רעיון יפה, טקסט בנוי שכולל את כל האלמנטים הדרושים (התחלה, אמצע וסוף), וכתיבה מעולה."
ואחרי הסרת החיסיון :) :
"מצחיק, קראתי את הקטע ויכולתי ממש לראות שם את רותי."
"הרבה מסרים נסתרים ברבדים העמוקים, בנוסח "מים שקטים חודרים עמוק" "‏
"בעייני היצירה של רותי קפלר היא היצירה המיוחדת מכולן.‏
אהבתי את המקוריות, את היכולת לראות מעבר, את הכתיבה הזורמת, העממית, את הפשטות ‏הנוגעת ללב, את האכפתיות לשונה ולפחות.‏"
"משל מעולה לעולמם של ה"דחויים"!‏
עושה חשק ללטף איזה היפופוטם:eek:
נוגע ללב וישיר.‏
אומנותי.‏
‏(גרם לי לחזור לתמונה של לאה ולבדוק אם אין שם איזה קצה חוטם של היפופוטם במקרה :D"
"ממש כאבתי את הדחוי המסכן הזה שיש לנו ממנו לא מעט בחברתנו. אי, כואב! מוסר ‏השכל חזק!‏"

אז, רותי, הגביע הוא שלך :)
(נעמוד בקשר באישי לגבי הפרטים הטכניים של קבלת הפרס)
ואולי ההיפופוטם של לאה עוד יתלה אצלך בסלון? ;)
מי יודע...

ושני הזוכים הנוספים שהבטחתי:
היצירה של עדיאל http://www.prog.co.il/showpost.php?p=1737293&postcount=7
דור מקופל ביצירה הזו. אולי זו ההלקאה העצמית הכנה והמכמירה הזו, שיוצרת את החיבור ‏הרגשי וההזדהות? אני, בכל אופן, התחברתי. אהבתי מאוד את החריזה המשולשת (קצת פחות את ‏חוסר הסימטריה בטעם (מלעיל-מלרע)).
"אהבתי את השירה הזורמת המשולבת בסיפור נפלא, של אנשים רבים מהדור ההוא."‏
"התנפצות הציונות ומידה כנגד מידה. ערכים חשובים, וכתיבה מיוחדת בהמחשתה וחריזתה.‏"
"סגנון הכתיבה היה נראה לי קצת פיוטי, מתאים לזמן שבו אנו נמצאים.‏
הסיפור נגע כ"כ בלב ומבהיר את חוסר האונים של העולים לארץ ואת הגסות של אנשי הציונות. הוא ‏הצליח לבטא בדיוק את המצב אז ואת הרגשות של הנפשות הפועלות.‏"

והיצירה של http://www.prog.co.il/showpost.php?p=1738583&postcount=14 nechamizak
הצחקתותי ‏:D‏ לחלוטין. אהבתי הכל- את המקוריות והשפה וההומור הטוב, ובעיקר- את ‏הכתובת המדוייקת למשלוח הפרס. צל"ש על הרעיון הפלפלי (טוב, נו, זה מה יש בבסטה...)

המשך יבוא, אז קחו נשימה ארוכה:)

חישוקים

מעטפת פרסום לעסקים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
D I G I T A L
וזה המקום שלי לומר כמה מילים על כל יצירה, שמספרות על מה ש"תפס" אותי בה. לו יכולתי הייתי מקדישה תגובה נפרדת לכל אחת, אבל מכיוון שלא, אני נאלצת להסתפק בזה:

רוצה טוב- מונולוג היסטורי בניחוח חסידי... (ואפילו עם ביאורים בנספח מלווה ‏:)‏). אפשר ממש ‏לנשום את החיבור של הכותב לתוכן ולרוח המילים. הפתיחה גורעת ומיותרת, לדעתי.
"היצירה הראשונה שהועלתה לאתגר.‏
היא היחידה שנכתבה ללא השראה של יצירות אחרות אלא רק על סמך התמונות.‏
וגם נהניתי מאד מהניחוח ההיסטורי שהיה ביצירה."‏
‏"היצירה של הניק רוצה טוב - מאד קסם לי השילוב של ההיסטוריה עם המסר שזה מעביר, וגם ‏נהניתי מסגנון הכתיבה."‏
inspiration- כתיבה יפה, עם ריכוז (קצת גבוה מדי) של אמוציות ותיאורי רגשות. אחרי הקריאה ‏חזרתי לציור והתעמקתי ממושכות בעיניים הצופיות... מביע.
נאסד- מסתורין מנשב במונולוג שלך. בעיניי הוא חרך צר לסיפור שנותר לנו רק לדמיין, מן חד שיח ‏שפרץ פתאום מתוך הרצף המתמשך של מאבק-ניצחון-כישלון. (רק אני נזכרתי באוטוביוגרפיה של ‏קקטוס?) לא מתווכחת עם ההשראה, אבל הקשר לציורים קלוש מדי.
עובד אלוקים- תיאור נוגע ואותנטי של המסע האחרון (נס שאני יודעת אידיש ‏:)‏). רעיון יפה ומקום ‏ייחודי לקחת אליו את ההשראה מציור ענוג כמו של לאה...
"ממחיש מה עבר על ילדים בשואה, מרגש, מ ח ז ק !‏"
שירי א- שיר שעבר והווה (וגם קצת עתיד) משמשים בו בערבוביה. אהבתי מאד את ההתפכחות ‏האמיתית, הכנה, של מי שהגיע להשלמה עם המציאות ועצמו גם יחד. קצר לי מדי ולא מספיק מונולוגי. ‏‏‏
שתיקה בתרי- יש לך סגנון. כתיבה דרמטית, תיאטרלית קצת, עם ביטויים יפים ושוברי שגרה, זרימה ‏ועניין. אהבתי שהמשכת את הסיפור והוצאת את הברווז השלישי מהמים...
קליגרף בי- יפה, מסר חזק, עוצמתי ופשוט יחד. מונולוג שצבט לי בלב, ומאמינה שגם לקוראים.
שמואל גרינשטיין- קודם כל, זרי דפנה ותהילה על ההתאמה למספר המילים שנדרש.‏
יצירה אותנטית, מקורית לגמרי, עם ארומה מרוקאית ניחוחית. השאירה אותי קצת בקוצר נשימה, ‏כאילו ניתנו כאן ראשי פרקים לסיפור שעוד טרם הספקנו לנשום. אבל טוב, ברור שאני אשמה...
"נהניתי מהרעיון החזק שעומד מאחורי הכתיבה שלו, ‏מאה וחמישים המילים, והנוסח המרוקאי.‏"
חמדה- מונולוג נוגע, מתמודד ונאבק, וכל כך מקווה. הסערה מוחשית עד מישוש. מותיר המון מקום ‏למחשבה, לתחושה, ולהזדהות. נכנס לי ללב ולא יצא בשום אופן (טוב, זה רק כי אנחנו מכירות ; ) ) ‏‏
קוצקער-. מותק של מונולוג, כתיבה קומית וקולעת. נראה שהם חיים כמו זוג יונים... הלוואי כולם ככה. ‏ואחרי הדיון בנספח נותר לי רק לסכם: שילוב מנצח של קוצק ואצ"ל.
"נהניתי מהייחודיות של היצירה שלו, שנכתבה ברוח אחרת מכל שאר היצירות באתגר."‏
אדיר28- שיקוף שנון ואירוני של מציאות אמיתית עד כאב. איך אפיינת יפה את הדמות... חזק! וגם ‏השי"ן חסרת השן- משהו.
S.S.L- אומנותי ופיוטי. הושראת כמו שצריך... יצירה סוערת ומיטלטלת. אהבתי מאד. התמצות ‏הפריע לי להרגיש כאן מונולוג. (16)‏
שריתאליז- אווירה נוגה ומשתפכת, אני הרגשתי כאן מעין צוואה. חריזה מקסימה, גם החלוקה הלא ‏מדוייקת נהדרת במקרה הזה. מעביר היטב את המסר.
מה טובו- מונולוג מצויין. כתוב טוב, מוביל את הקורא היישר לסיפורה של הדמות, על האווירה ‏והתפאורה שלו. תיאור כואב של חלומות שלא מתגשמים, רך, ענוג וברבורי כזה...
הדס3- התמכרתי לתיאור היפהפה הזה. הפכת אותו למרגיש ואנושי, את הים. משתתף או מתבונן יחד ‏בכאב, זועף או רגוע. מיוחד. וגם הכתיבה שלך כובשת.
אסתיג- שאפו על החריזה המשובחת והכותרת המוצלחת (על אף שמבחינה פונולוגית המילים האלה ‏לא ממש זהות). סיפור חיים דינמי, כתוב היטב וחד מסר, והמקצב שלו רק מוסיף זרימה וקצב.
אופק רחב- רעיון קריאטיבי לחלוטין... שימוש מצויין בגורם ההפתעה, שיוצר, יחד עם השפה ‏הפשטנית והקולחת, קוקטייל מרתק של מונולוג לא מרגש...
"בכל שאר היצירות היה לטעמי מהו מתיש וטרחני , ביקשו השראה מהציורים ובעלי כשרון כתיבה עפו ‏עם הכשרון שלהם , ולא היה נראה שיש קשר בין המלל העמוס לבין היצירות של לאה, במילים אחרות ‏חיפשו ומצאו תירוץ ללהטט בכתיבתם, בעייני זה לא מה שהאתגר דרש, ‏
ביצירה של אופק רחב מצאתי קשר אדוק לציור של הזקן, במבט והפוזה חסרי השפיפות המתבקשת ‏מאדם מבוגר שיושב לבדו, ‏
היה לו לטעמי בעניים הבעה של ....של....."‏
אפרתוש- אי אפשר שלא להתחבר. מלא אווירה ורגש, מהורהר ומתחבט ופשוט מדבר לנשמה. הצלחת ‏לקחת אותי לשם, ומבחינתי- זה בדיוק מה שמונולוג אמור לעשות.
בין השורות- יצירה סיפורית במיוחד, עם כל המאפיינים של סיפור מתח אמיתי. הפתיחה שלך ‏מסתורית כזו ומעוררת דריכות, ציפיתי להמשך הרפתקני ומסעיר (אימוץ, משהו ‏;) ). כתיבה יפה.
איטה מרמורשטיין- הייתי מגדירה את הקטע הזה כאלגורי. אני חושבת שהוא עמוס בסימבולים (וגם ‏בפורום אצלנו עוד לא פוענחו כולם...)- מה שנותן לו עומק ועוצמה שלא נראו כאן בהרבה יצירות. ‏אהבתי את חוסר המציאותיות הייחודית, וההאנשה המושלמת.
א-ירושלמית- כל הכבוד על החריש ההיסטורי שקדם לכתיבה, הוא מורגש ותורם המון אמינות וחיבור ‏לסיפור הנוגע והמסעיר הזה. הילדותיות הטהורה והתמה הזו ברקע אכזר של מלחמה, המפגש של ‏הברבורים הלבנים של לאה, עם סכנה קיומית- יוצר שילוב אדיר!
שירי12- גרמת לי ממש לעצור את הכל, להרים לרגע עיניים (שרואות, ברוך ה', את כל גווני הים) ‏ולהודות. וגם לחמול, מאד. וזו ההוכחה הטובה ביותר שהעברת את מקסימום התחושה והאווירה ‏בקטע הזה. והיצירתיות היא נושא נפרד...
אפכא מסתברא- קודם כל, היצירה שלך באה בימים, אז אני מסירה את הכובע בפניה ובפנייך (לא ‏אגלה לך בת כמה הייתי כשהיא נכתבה...). שיר מיוחד, משתוקק וכמה ומאמין. חריזה מעולה, קצב ‏מושלם.
ללי 1- לא סגרת עדיין על יצירה מבין השתיים שהעלית. מתייחסת לשנייה: רעיון יפה, כתיבה מביעה ‏ומעניינת. כמה אופטימי מצידך לפתור את הרתיעה האיומה הזו עם תמונת ברבורים אחת :)‏. מונולוג ‏מקורי ומיוחד.
אורי ש- אחד המונולוגים היחידים שהשתמשו בדגם של תיאור מחשבות, על כל האסוציאציות וחוסר ‏הסדר, בצורה מושלמת ומקצועית. כמה שאלות ותשובות, חד-שיח שמתפתל עם הנפש הסוערת. עצוב ‏ומקווה בכפיפה אחת.
‏3012- טוב, אז בפן הויזואלי- לקחת. כמה הציורים של לאה מדברים, כשהשיר המקסים שלך מופיע ‏עליהם! המון דימויים, חריזה יפה, אווירה מיוחדת. אבל הייתי קוראת לזה דו-שיח, לא מונולוג...
סטודיו פלאש- אם הייתי צריכה להפעיל כור אטומי, הייתי שוקלת כאופציה לקחת אותך. יש בך אינסוף ‏אנרגיות ולהט ומרגישים על המונולוג שלך כמה את מחוברת לנושא. אהבתי את המשל, הוא כתוב ‏מקסים וחי ומביע, אבל הנמשל אדיר עוד יותר.
"אהבתי מאד את היצירה של סטודיו פלאש.‏
הרעיון חזק מאד ומעודד!‏
גם הכתיבה יפה (ואפילו יש הגד).‏"
נחמדת- אוי, איזה שכול ועצב בשיר אחד קצר. אבל טוב שהשארת לנו את התקווה והאמונה ביום ‏ההוא, בו ייתקע בשופר גדול... ‏התרגשתי והתחברתי מאוד, והחריזה מדוייקת ויפה במיוחד.
סופרת בדרך- נתת לנו להזדהות כל כך עם האשמה והכאב, נגעת לי עמוק בלב. יכולתי לראות בעיני רוחי את הגיבור שלך, זה שאף אחד מסביב לא רואה, ולכאוב איתו כל כך. מיוחד!
"פשוט הבנתי את הילד ‏שהיא כתבה עליו, הזדהיתי עם התחושות שלו, עם התסכול, הכאב, החוסר אונים והבלבול.‏
גם הכתיבה קולחת ומעניינת, ולדעתי זו היצירה הטובה ביותר.‏"
"סופרת שבדרך - המחישה בעוצמה מה חש הילד שאנו לא מרגישים! זהירות! הוא צריך עזרה.‏"

רוצה טוב

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
חן חן לך חישוקים על כל העבודה הקשה.
תודה רבה על האתגר היה מרתק.

רוצה טוב

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
רותי את מוזמנת לפתוח אתגר חדש.
אולי עם ריח של היפופוטם :)

*לאה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
נכתב ע"י חישוקים;1767623:
הלו, לאה? את כאן?‏
איך לא? :)
כולי נרעשת ונרגשת...
מההשקעה העצומה והדרך בה ניהלת את האתגר הזה,
ששבר שיאים בהיסטוריית האתגרים בפרוג,
חישוקים ישר כוח גדול!!!
וזה הזמן להודות לכל משתתפי האתגר, ריגשתם אותי מאוד עם יצירות נהדרות,
כל יצירה עם הפרשנות, הסגנון והייחודיות שלה, תודה על ההשקעה וההתייחסות לציורים,
שכל אחד מכם לקח אותם לכיוון שונה ולעולם אחר, אהבתי, אהבתי הכל, היה שווה!
חישוקים כבר אמרה הכל עם הניתוח הספרותי והניסוח המושקע שלה,
ולא נותר לי אלא לצרף את ברכותי לזוכים במקומות הראשונים ולרותי קפלר בראשם.
מאחלת לכולם כתיבה וחתימה טובה לשנה טובה ומתוקה!

ס

סופרת בדרך

אורח
חישוקים!!!!!!!!!!!!
את לא נורמלית.

איזו השקעה:eek:
איזה תגובות מפורטות לכל יצירה, השקעה, וניהול יוצא מן הכלל!

(סגרת דיל עם לאה שעל כל שעת עבודה את מקבלת ציור של היפופוטם בתנוחה שונה?)

שתדעי לך שאנחנו מעריכים את זה מאוד מאוד מאוד.

תודה!!!

אבל במחילה, שכחת לכתוב תגובה לאחת מן היצירות, דבר שלהשערתי, פגע אנושות ביוצר/ת, אני אכתוב במקומך:

חישוקים, דרך המציאות היומיומית, שתיארת אותה בירידה לפרטים הקטנים המוכרים לכולנו מחיי היומיום, הובלת אותנו למקום המחבר הזה של אני והוא.
שתינו ביחד. עם קורנפלקס ופירורים, ובלי.
נתת לנו הזדמנות לפסוע יחד איתך בריק וחוסר האונים של השגרה השוחקת, ולאחר מכן לנשום לרווחה כשמצאת את הפתרון לקושי. תודה על החוויה :)

יואל ארלנגר - קקטוס

אוהב קצת מהכל
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
חישוקים כל הכבוד.
פשוט נהנתי מהאווירה שיצרת בכתיבה שלך, מין אווירה ספק תחרותית, ספק אקדמית.
משהו טוב לשתות איתו את הקפה.
אני הייתי מבקר יותר (זה התפקיד שלי..) אבל לא חושב שהיה לי כל כך הרבה כח לשבת ולנתח יצירות כה רבות.

נחמדת

משתמש מקצוען
חישוקים, המון תודות! לא האמנתי על עצמי כמה סחף אותי האתגר הזה! כל יום עקבתי (כמה פעמים ביום בד"כ...) אם יש חדש! יישר כח על ההשקעה, על הבחירה, ובמיוחד על תשומת הלב האישית לכל יצירה ויצירה!

ריפקא

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
ועוד אמרו שלמשפחה שלי אין מזל..
גברת חישוקים, איזו מסירות! כל הכבוד.

nechamizak

משתמש סופר מקצוען
לכבוד גברת חישוקים,

נורא התרגשתי לראות שהמכתב שלי שימח אותך, והזכרת אותי ליד כל הסופרים הגדולים שלכם. אני חייב לשלוח למורה לעברית מכתה ח', שאמר שלא יצא ממני כלום, עותק מהפרגונים שלך. אני לא מצליח להפסיק לצחוק כשאני מדמיין את הפס הצר שיש לו מתחת לשפם הג'ינג'י נהיה בגודל של תפוז סיני.

בזכותך קראתי הרבה שירים וסיפורים יפים על אבא שלי זכר צדיק לברכה. אולי אני אדפיס אותם לכבוד יום השנה שלו. לא הכל הבנתי כי לא הקשבתי טוב בשיעורים של המורה לעברית. הוא היה קפדן כזה. זה למה.

אם את עדיין לא הבנת לאיפה להביא את התמונה אני מוכן לבוא לקחת אותה, תגידי מה הכתובת. על הדרך, אני אביא לך תערובת של בהרט שרק אני בשוק יודע להכין. הקציצות שלך יהיו הכי טעימות בשכונה!

שיהיה לך יום טוב!
על החתום: רוברט בן לולו

אופס... הדמות יצאה מכלל שליטה...

שמואל גרינשטיין

יותר מעצב מגרפיקאי
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
צילום מקצועי
D I G I T A L
נכתב ע"י גודיתי;1767977:
ועוד אמרו שלמשפחה שלי אין מזל..
גברת חישוקים, איזו מסירות! כל הכבוד.

חצי מהפרס מגיע לי.

ת'אמת, מאיפה קיבלת את ההשראה? מהתמונות, או מהמונולוג שלי?!

:)

בסתר המדרגה

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י *לאה;1767805:
איך לא? :)
כולי נרעשת ונרגשת...
מההשקעה העצומה והדרך בה ניהלת את האתגר הזה,
ששבר שיאים בהיסטוריית האתגרים בפרוג,
חישוקים ישר כוח גדול!!!
וזה הזמן להודות לכל משתתפי האתגר, ריגשתם אותי מאוד עם יצירות נהדרות,
כל יצירה עם הפרשנות, הסגנון והייחודיות שלה, תודה על ההשקעה וההתייחסות לציורים,
שכל אחד מכם לקח אותם לכיוון שונה ולעולם אחר, אהבתי, אהבתי הכל, היה שווה!
חישוקים כבר אמרה הכל עם הניתוח הספרותי והניסוח המושקע שלה,
ולא נותר לי אלא לצרף את ברכותי לזוכים במקומות הראשונים ולרותי קפלר בראשם.
מאחלת לכולם כתיבה וחתימה טובה לשנה טובה ומתוקה!

בכ"ז, מיהי הדמות ומה הסיפור שמאחוריה?

עדיאל

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
בוקר טוב.
ועוד איזה בוקר טוב...
וואוו, חישוקים, איזו הפתעה נעימה.

באמת שלא פיללתי.

המון תודה על כל ההשקעה.

האתגר הזה היה אחרת לגמרי, פשוט אחרת. משהו שסחף את כל המשתתפים עמוק עמוק אל תוכו.
באמת תודה.

ורות קפלר, לאתגר הבא. פליז.

סטודיו פלאש

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה והפקת סרטים
חישוקים,
אין דברים כאלה!
תודה רבה לך על כל הניהול המוצלח ובמיוחד על היחס האישי לכל יצירה
אני בהלם מהרגישות שלך ומהההשקעה הלא נורמלית
פשששששששששששששששששששששששש

שירי12

משתמש סופר מקצוען
חישוקים,
יישר כוח על האתגר המאתגר וההתיחסות לכל יצירה!

שרה'לה

משתמש מקצוען
חישוקים, איזו הפתעה!!!
לא תיארתי לעצמי לרגע שאשתחל אפילו לעשירייה הראשונה, אחרי שראיתי את היצירות המשובחות.
הפתעת ושימחת אותי. נכנסתי כדי לוודא סופית שרותי קפלר אכן זכתה (פתחתי בפורום סופרות אשכול תחת הכותרת: רותי, כבר הכנת מקום לתמונה בסלון?" לפני שבוע נראה לי) אני מרפרפת על שמות הזוכים וקופצת בתדהמה...
אז נשאר לי לאחל לכם שתתברכו בשנה טובה שמחה ומתוקה ושתדעו להסתכל על החיים מהזווית המחויכת. תמיד!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמז

א הַלְלוּיָהּ כִּי טוֹב זַמְּרָה אֱלֹהֵינוּ כִּי נָעִים נָאוָה תְהִלָּה:ב בּוֹנֵה יְרוּשָׁלִַם יְהוָה נִדְחֵי יִשְׂרָאֵל יְכַנֵּס:ג הָרֹפֵא לִשְׁבוּרֵי לֵב וּמְחַבֵּשׁ לְעַצְּבוֹתָם:ד מוֹנֶה מִסְפָּר לַכּוֹכָבִים לְכֻלָּם שֵׁמוֹת יִקְרָא:ה גָּדוֹל אֲדוֹנֵינוּ וְרַב כֹּחַ לִתְבוּנָתוֹ אֵין מִסְפָּר:ו מְעוֹדֵד עֲנָוִים יְהוָה מַשְׁפִּיל רְשָׁעִים עֲדֵי אָרֶץ:ז עֱנוּ לַיהוָה בְּתוֹדָה זַמְּרוּ לֵאלֹהֵינוּ בְכִנּוֹר:ח הַמְכַסֶּה שָׁמַיִם בְּעָבִים הַמֵּכִין לָאָרֶץ מָטָר הַמַּצְמִיחַ הָרִים חָצִיר:ט נוֹתֵן לִבְהֵמָה לַחְמָהּ לִבְנֵי עֹרֵב אֲשֶׁר יִקְרָאוּ:י לֹא בִגְבוּרַת הַסּוּס יֶחְפָּץ לֹא בְשׁוֹקֵי הָאִישׁ יִרְצֶה:יא רוֹצֶה יְהוָה אֶת יְרֵאָיו אֶת הַמְיַחֲלִים לְחַסְדּוֹ:יב שַׁבְּחִי יְרוּשָׁלִַם אֶת יְהוָה הַלְלִי אֱלֹהַיִךְ צִיּוֹן:יג כִּי חִזַּק בְּרִיחֵי שְׁעָרָיִךְ בֵּרַךְ בָּנַיִךְ בְּקִרְבֵּךְ:יד הַשָּׂם גְּבוּלֵךְ שָׁלוֹם חֵלֶב חִטִּים יַשְׂבִּיעֵךְ:טו הַשֹּׁלֵחַ אִמְרָתוֹ אָרֶץ עַד מְהֵרָה יָרוּץ דְּבָרוֹ:טז הַנֹּתֵן שֶׁלֶג כַּצָּמֶר כְּפוֹר כָּאֵפֶר יְפַזֵּר:יז מַשְׁלִיךְ קַרְחוֹ כְפִתִּים לִפְנֵי קָרָתוֹ מִי יַעֲמֹד:יח יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיַמְסֵם יַשֵּׁב רוּחוֹ יִזְּלוּ מָיִם:יט מַגִּיד (דברו) דְּבָרָיו לְיַעֲקֹב חֻקָּיו וּמִשְׁפָּטָיו לְיִשְׂרָאֵל:כ לֹא עָשָׂה כֵן לְכָל גּוֹי וּמִשְׁפָּטִים בַּל יְדָעוּם הַלְלוּיָהּ:
נקרא  17  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה