סיעור מוחות האשכול המרכזי על פתרונות הדיור לציבור החרדי

דרך חדשה

משתמש מקצוען
בוא תפריך.
איך משפחה של שמונה נפשות שצורכת שירותים עירוניים בהתאם לגודלה [חינוך. תרבות. פינוי אשפה], ומקבלת הנחה בארנונה, היא לא גרעונית ביחס למשפחה של 2-4 נפשות שלא מקבלת הנחה בארנונה.
א. העירייה לא מתקיימת רק מארנונה של תושבים, אלא גם ובעיקר ממיסים עקיפים ע"י עסקים ושטחי תעסוקה וכן תקציבים ממשרדי ממשלה שונים ומגוונים שהרבה פעמים מגיעים לפי מספר תושבים החיים בעיר. כמו"כ עיריה בעלת מעוף מייצרת תיירות מכניסה, הסכמי גג, ויצירת שכונות מגורים גם לבני העשירון העליון. (שדרך אגב מביא עמו בדרך כלל פתיחת עסקים גדולים וכדו')
א"כ פשוט שמשפחה גדולה אף שתקבל הנחה משמעותית בארנונה מקיימת את העסקים, מצדיקה מרכזי קניות גדולים, מחייבת תעסוקה באיזור הבית, ואף מייצרת בלית ברירה רעיונות יצירתיים לעסקים קטנים וגדולים. אין ספק שבמבט רחב ועתידי ולא מצומצם להתחלתה של עיר, משפחה זו מביאה ברכה שווה לעיר בעצם היותה עשרה נפשות ויותר.
ב. פשוט לי וברור שעיר שבנויה על משפחות קטנות, אף שישלמו ארנונה במלואה העסקים יהיו יותר קטנים, איזורי תעסוקה לא בהכרח באיזור העיר, פחות תקציבים פר נפש, פחות צורך להמציא את היש מהאין וכך נשארים קטנים והעיקר שמסתדרים.
ג. באם מנהלים עיר בצורה תורנית שפויה ולא קיצונית, ומכוונים לקהלים רחבים בתוך המגזר, רבים מהם אינם צריכים וגם אינם מקבלים הנחה בארנונה. כמו כן הרבה מההוצאות שישנם בערים מעורבות יורדות לגמרי מפני שאין להם ביקוש, (כגון אירועי זיכרון ועצמאות וכדורגל והופעות ענק וכדו')ובמיוחד שאם נבדוק את מספר הממשתתפים בהם מ'המשפחות הקטנות' לעומת עלות האירוע, הם החזירו להם את הארנונה השנתית המלאה באירוע אחד.... לעומת אירוע של 'המשפחות הגדולות' שבעשירית מהעלות והתקציב הבאת בשורה למאות רבות של משתתפים.
והכי חשוב!! אותן משפחות גדולות בחרו להסתפק במועט כדרך חיים וע"כ הדרישות מהעירייה הם לא בשמיים ולא מחפשים את הפאר וההדר אלא את החיים השפויים הנוחים הנקיים והזולים.
ד. לדעתי הרבה מן בקשת ההנחות נובעת מידיעה של התושבים שהרבה כספים מתבזבזים שלא על פי הדין והישר, וברגע שעיר שמיועדת לציבור 'המשפחות הגדולות' מתנהלת ע"פ הדין והישר בפיקוח ובתמיכה של רבני המקום - מכתב אחד של רבני השכונות שאין להתחמק מתשלומי הארנונה שלא ביושר, ייעשה את העבודה היטב!

szn

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עריכה תורנית
ב. פשוט לי וברור שעיר שבנויה על משפחות קטנות, אף שישלמו ארנונה במלואה העסקים יהיו יותר קטנים, איזורי תעסוקה לא בהכרח באיזור העיר, פחות תקציבים פר נפש, פחות צורך להמציא את היש מהאין וכך נשארים קטנים והעיקר שמסתדרים.
בת"א אין משפחות גדולות והיא מכניסה הכי הרבה כסף מכל הערים מארנונה עסקית
באם מנהלים עיר בצורה תורנית שפויה ולא קיצונית, ומכוונים לקהלים רחבים בתוך המגזר, רבים מהם אינם צריכים וגם אינם מקבלים הנחה בארנונה.

אלעד וביתר הם ערים שיש בהם רוב חסידי וספרדי שרובם יוצאים לעבוד
ועדיין הם צריכות תקציבי איזון ומצד עצמם אין להם יכולות לעמוד לבד מבחינה כלכלית

הגולם מפראג

משתמש פעיל
א. העירייה לא מתקיימת רק מארנונה של תושבים, אלא גם ובעיקר ממיסים עקיפים ע"י עסקים ושטחי תעסוקה וכן תקציבים ממשרדי ממשלה שונים ומגוונים שהרבה פעמים מגיעים לפי מספר תושבים החיים בעיר. כמו"כ עיריה בעלת מעוף מייצרת תיירות מכניסה, הסכמי גג, ויצירת שכונות מגורים גם לבני העשירון העליון. (שדרך אגב מביא עמו בדרך כלל פתיחת עסקים גדולים וכדו')
א"כ פשוט שמשפחה גדולה אף שתקבל הנחה משמעותית בארנונה מקיימת את העסקים, מצדיקה מרכזי קניות גדולים, מחייבת תעסוקה באיזור הבית, ואף מייצרת בלית ברירה רעיונות יצירתיים לעסקים קטנים וגדולים. אין ספק שבמבט רחב ועתידי ולא מצומצם להתחלתה של עיר, משפחה זו מביאה ברכה שווה לעיר בעצם היותה עשרה נפשות ויותר.
ג. באם מנהלים עיר בצורה תורנית שפויה ולא קיצונית, ומכוונים לקהלים רחבים בתוך המגזר, רבים מהם אינם צריכים וגם אינם מקבלים הנחה בארנונה. כמו כן הרבה מההוצאות שישנם בערים מעורבות יורדות לגמרי מפני שאין להם ביקוש, (כגון אירועי זיכרון ועצמאות וכדורגל והופעות ענק וכדו')ובמיוחד שאם נבדוק את מספר הממשתתפים בהם מ'המשפחות הקטנות' לעומת עלות האירוע, הם החזירו להם את הארנונה השנתית המלאה באירוע אחד.... לעומת אירוע של 'המשפחות הגדולות' שבעשירית מהעלות והתקציב הבאת בשורה למאות רבות של משתתפים.
והכי חשוב!! אותן משפחות גדולות בחרו להסתפק במועט כדרך חיים וע"כ הדרישות מהעירייה הם לא בשמיים ולא מחפשים את הפאר וההדר אלא את החיים השפויים הנוחים הנקיים והזולים.
ד. לדעתי הרבה מן בקשת ההנחות נובעת מידיעה של התושבים שהרבה כספים מתבזבזים שלא על פי הדין והישר, וברגע שעיר שמיועדת לציבור 'המשפחות הגדולות' מתנהלת ע"פ הדין והישר בפיקוח ובתמיכה של רבני המקום - מכתב אחד של רבני השכונות שאין להתחמק מתשלומי הארנונה שלא ביושר, ייעשה את העבודה היטב!
תיכנס לדוחות של ביתר/קרית ספר
ותראה שרוב התקציב שלהם בסוף מגיע מתמיכה
ככה שכל הדיבורים האלה לא שווים בתכלס.

(עוד משהו שעירייות חרדיות כמו קרית ספר
ההנחות זה חלק מהשירות וד״ל)

szn

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עריכה תורנית
כמו כן הרבה מההוצאות שישנם בערים מעורבות יורדות לגמרי מפני שאין להם ביקוש
ההוצאות שיש על בניית כיתות ומוסדות ציבור בעיר חרדית הם הרבה יותר מכל ההוצאות של תרבות וכדו'

לדוגמא בי-ם חסר מאות כיתות לציבור החרדי,
ולפי כמה שנים העיריה לקחה הלוואה של מיליארד ש"ח כדי לעמוד בקצב הגידול

תחשבו ע"ז שרק בנוה יעקב נולדים כל שנה בערך 1000 ילדים, כלומר 500 ילדים במחזור של בנות ו-500 בבנים
זה אומר 10 כיתות מקבילות במחזור (לפחות) כפול 8 מחזורים מ-א' עד ח' זה אומר 80 כיתות רק בנוה יעקב ורק בנות
וגם בנים צריכים מקום
קחו את רמות ששם זה בעצם 4 שכונות מחוברות וכך תעברו בכל שכונה בי-ם וכו'

צחית

משתמש מקצוען
בוא תפריך.
איך משפחה של שמונה נפשות שצורכת שירותים עירוניים בהתאם לגודלה [חינוך. תרבות. פינוי אשפה], ומקבלת הנחה בארנונה, היא לא גרעונית ביחס למשפחה של 2-4 נפשות שלא מקבלת הנחה בארנונה.
לא לשכוח שתרבות אצל חרדים הרבה יותר זול
מחילונים אין כדורגל כדורסל ועוד
וחינוך אין תקציב מלא
ומשפחה עם 8 נפשות משלמת יותר מיסים
כי קונה יותר דברים ו17% מע"מ וכו'

די

משתמש סופר מקצוען
בכינוס במוצ"ש רוב המשתתפים מאנ"ש, רשימה חלקית: אורי זלזניק, איצה רייך (מועצת רכסים), הרב רבינסקי, שלום קולדצקי, @עו"ד נתן רוזנבלט, יעקב רייניץ, גרינפלד מיתד, אברהם וובר מדגל ועוד ועוד
זה לא המכון החרדי.
זה המכון החרדי
כמו לי כהנר וכל חוקרי החרדים המדופלמים.
כתבתי למעלה שאין התכנות להחזיק עיר חרדית ללא מענקי איזון
חבל שאתם חוזרים שוב על דעתכם בלי לנמק אותה, למרות שהסברנו לכם שהיא לא נכונה.
לא יודע אם לפתוח את זה כאן, אבל זאת באמת שאלה אם א"א להחזיק עיר חרדית מבחינה כלכלית
מה יהיה כשנהיה כאן רוב איך המדינה תחזיק מבחינה כלכלית?
כשיהיה רוב חרדי נדבר.
אפשר לשאול את הרבנים אני בטוח שהם מאוד ריאליים ואם באמת הם יחשבו שצריך לצאת לעבודה הם יגידו את זה.
היום רוב רובו של שוק העבודה נשלט ע"י אנשים המעוניינים להעבירנו על דתנו.
לא לשכוח את כל הבזבוזים שיש במגזר הכללי (משרדי ממשלה צבא) שרוב רובו חילוניים ולא חרדיים.
באמת זה לא הנושא כאן.

אפיפית

משתמש מקצוען
לא לשכוח שתרבות אצל חרדים הרבה יותר זול
מחילונים אין כדורגל כדורסל ועוד
וחינוך אין תקציב מלא
ומשפחה עם 8 נפשות משלמת יותר מיסים
כי קונה יותר דברים ו17% מע"מ וכו'
למה נראה לכם שמשפחה חילונית מוציאה פחות?
הם מרויחים פי שלוש ומוציאים פי שלוש (וממילא מיסים פי שלוש)
דווקא אצלהם יש הרבה יותר עסקים
כי אצלינו הרוב הולך על מזזון מהסופרמרקט
והם מוציאים על מסעדות הופעות טיפוח פנאי
תשמע כמה עולה להם סוף שבוע אחד...

shimשימי

משתמש סופר מקצוען
כשיהיה רוב חרדי נדבר.
אפשר לשאול את הרבנים אני בטוח שהם מאוד ריאליים ואם באמת הם יחשבו שצריך לצאת לעבודה הם יגידו את זה.
היום רוב רובו של שוק העבודה נשלט ע"י אנשים המעוניינים להעבירנו על דתנו.
לא לשכוח את כל הבזבוזים שיש במגזר הכללי (משרדי ממשלה צבא) שרוב רובו חילוניים ולא חרדיים.
באמת זה לא הנושא כאן.
נכון מאוד!!!!

א.וגם לא לשכח שהם לא נותנים אפשרות להתקדמות חרדים באקדמייה ובמכלולות השונות בטענה של שיוויון ולכן מונעים את ההפרדה המגדרית
ב.וגם לא לשכח את פערי השכר של נשים חרדיות בהייטק וככלל חרדים מופלים בשוקי העבודה

צחית

משתמש מקצוען
למה נראה לכם שמשפחה חילונית מוציאה פחות?
הם מרויחים פי שלוש ומוציאים פי שלוש (וממילא מיסים פי שלוש)
דווקא אצלהם יש הרבה יותר עסקים
כי אצלינו הרוב הולך על מזזון מהסופרמרקט
והם מוציאים על מסעדות הופעות טיפוח פנאי
תשמע כמה עולה להם סוף שבוע אחד...
ולא לשכוח שמלא מהתרבות מסובסד להם
והחרדים מביאים כמויות של כסף זר מחו"ל (תרומות)
ולמי שיודע זה תורם המון לכלכלה

szn

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עריכה תורנית
זה לא המכון החרדי.
זה המכון החרדי
כמו לי כהנר וכל חוקרי החרדים המדופלמים.
ממש אני לא אמרתי שהם מהמכון החרדי
אני רק אומר שהמכון החרדי הוא גוף שהוקם ע"י חרדים ויש בו עובדים חרדים וגם אנשי מקצוע לא חרדים
ואין מה להשוות אותו ללי כהנר וכדו'

ולכל העסקנים שהזכרתי לעיל אין בעיה לשתף איתו פעולה ולכן הם באו לכינוס
ולכן איצה רייך מדגל הגיע מרכסים במיוחד לכינוס במוצ"ש
וכן אברהם וובר וחלק מחברי ועד הדיור,
וגם מנהלי הסמינרים הגדולים משתמשים בנתונים שהם אספו על תעסוקה לבנות סמינרים
(ואגב, למי שלא יודע יצחק פינדרוס היה מנכל המכון החרדי עד שהפך לח"כ)

אני אכתוב שוב, מי שהציל את קרית גת מערב זה המכון החרדי שהביא לכך שהתכנון יתואם לחרדים
כל ההתנגדויות שהוגשו הוכנו ע"י המכון החרדי ואנשי המקצוע שלו
זה שגפני או יעקב אשר חתמו בסוף על ההתנגדות זה רק חותמת גומי אבל מי שכתב להם הכל זה המכון החרדי

ואם עוד חודשיים יצא מכרז של 2000 דירות בקרית גת מערב לחרדים אל תשכחו למי צריך להודות....

נערך לאחרונה ב:

szn

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עריכה תורנית
מצורף ההתנגדות שהגיש ח"כ גפני שהוכנה ע"י המכון החרדי

קבצים מצורפים

• גפני.pdf
    13.2 MB · צפיות: 104

די

משתמש סופר מקצוען
אני רק אומר שהמכון החרדי הוא גוף שהוקם ע"י חרדים ויש בו עובדים חרדים וגם אנשי מקצוע לא חרדים
ואין מה להשוות אותו ללי כהנר וכדו'
לי כהנר חברה במכון החרדי. חוזר שוב, לא אמרתי שכולם שם בעייתיים, אבל זה ש"המכון החרדי" אומר כך וכך, לא מוכיח בכלל שזה מתאים להשקפה החרדית.

הנדלניסט

משתמש פעיל
אני מתפלא מאד על ועדת הדיור שעסוקים לחפש בכל מיני פתרונות בעוד שיש 2 ערים מרכזיים בישראל בצפון ובדרום עם תשתיות לחרדים עפולה ונתיבות שתוך 5 שנים יש יכולת לבנות שם כ40,000 דירות למגזר החרדי

szn

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עריכה תורנית
אני מתפלא מאד על ועדת הדיור שעסוקים לחפש בכל מיני פתרונות בעוד שיש 2 ערים מרכזיים בישראל בצפון ובדרום עם תשתיות לחרדים עפולה ונתיבות שתוך 5 שנים יש יכולת לבנות שם כ40,000 דירות למגזר החרדי
צריך שגם ראש יסכים לחרדים

גם בנתיבות וגם בעפולה בונים הרוב לגובה (וזה די בכוונה כדי להרחיק חרדים)

אם לא תשאל איך תדע

משתמש סופר מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
בת"א אין משפחות גדולות והיא מכניסה הכי הרבה כסף מכל הערים מארנונה עסקית
כי יש שם מתחמי עסקים ומגדלי ענק
ת"א גם לא יכולה להתקיים מארנונה של הדיור

אלעד וביתר הם ערים שיש בהם רוב חסידי וספרדי שרובם יוצאים לעבוד
פנימייה זה לא כלכלי, פנימייה זה מקום שישנים בו

ועדיין הם צריכות תקציבי איזון ומצד עצמם אין להם יכולות לעמוד לבד מבחינה כלכלית
שאר הערים בארץ אין להם מענקי איזון?
כן, אלו שגרים שם הורים ילד וכלב

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט מ'

צז מָה אָהַבְתִּי תוֹרָתֶךָ כָּל הַיּוֹם הִיא שִׂיחָתִי:צח מֵאֹיְבַי תְּחַכְּמֵנִי מִצְוֹתֶךָ כִּי לְעוֹלָם הִיא לִי:צט מִכָּל מְלַמְּדַי הִשְׂכַּלְתִּי כִּי עֵדְוֹתֶיךָ שִׂיחָה לִֿי:ק מִזְּקֵנִים אֶתְבּוֹנָן כִּי פִקּוּדֶיךָ נָצָרְתִּי:קא מִכָּל אֹרַח רָע כָּלִאתִי רַגְלָי לְמַעַן אֶשְׁמֹר דְּבָרֶךָ:קב מִמִּשְׁפָּטֶיךָ לֹא סָרְתִּי כִּי אַתָּה הוֹרֵתָנִי:קג מַה נִּמְלְצוּ לְחִכִּי אִמְרָתֶךָ מִדְּבַשׁ לְפִי:קד מִפִּקּוּדֶיךָ אֶתְבּוֹנָן עַל כֵּן שָׂנֵאתִי כָּל אֹרַח שָׁקֶר:
נקרא  6  פעמים

אתגר AI

משיב הרוח • אתגר 129

לוח מודעות

למעלה