אקסל האשכול המרכזי לשאלות באקסל/גוגל שיטס

איילת אבישג

משתמש צעיר
אשמח לעזרה
יש לי טבלה 1 עם 10 עמודות
וטבלה 2 עם 7 עמודות.
העמודות עם שמות שונים אבל משמעות הנתונים זהה.
למשל עמודה "תאריך רישום" בטבלה 1 ועמודה "תאריך" בטבלה 2 מבחינת המשמעות זהה

אני רוצה ליצור טבלה שלישית עם הנתונים של שתי הטבלאות.
יש דרך פונקציונלית לעשות את זה או רק העתק והדבק?

אפר

סתם מתעניין...
מנוי פרימיום
אשמח לעזרה
יש לי טבלה 1 עם 10 עמודות
וטבלה 2 עם 7 עמודות.
העמודות עם שמות שונים אבל משמעות הנתונים זהה.
למשל עמודה "תאריך רישום" בטבלה 1 ועמודה "תאריך" בטבלה 2 מבחינת המשמעות זהה

אני רוצה ליצור טבלה שלישית עם הנתונים של שתי הטבלאות.
יש דרך פונקציונלית לעשות את זה או רק העתק והדבק?
לא משנה איך קוראים לעמודות משנה מה הכוונה היא לחבר שורות או למזג לשורה אחת לפי נתונים מסוימם?
בקיצור דוגמא מפורטת יותר אולי תאפשר לעזור

chh

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
יש אפשרות לעשות באקסל טבלה שמקושרת לגוגל שיטס ומתעדכנת משם?
?
יש אפשרות כזו?
יש לי טבלה בגוגל שיטס ורוצה שהנתונים משם יתעדכנו באופן קבוע לאקסל, בעיקר בשביל מיזוגי דואר

איילת אבישג

משתמש צעיר
טבלה 1:
שםכתובתטלפון
xxxהזית 1111222
YYYהתמר 21111111

טבלה 2:
שם תורםסכוםכתובת בביתטלפון בבית
ZZZ40ויצמן 2123456

טבלה שלישית-זה מה שאני רוצה:
שםכתובתטלפוןסכום
xxxהזית 1111222
YYYהתמר 21111111
ZZZויצמן 212345640
תודה

אפר

סתם מתעניין...
מנוי פרימיום
טבלה 1:
שםכתובתטלפון
xxxהזית 1111222
YYYהתמר 21111111

טבלה 2:
שם תורםסכוםכתובת בביתטלפון בבית
ZZZ40ויצמן 2123456

טבלה שלישית-זה מה שאני רוצה:
שםכתובתטלפוןסכום
xxxהזית 1111222
YYYהתמר 21111111
ZZZויצמן 212345640
תודה
FormatFactory Screen Record20210812_123850.gif

xl3391

משתמש מקצוען
[/QUOTE]
יש אפשרות לעשות באקסל טבלה שמקושרת לגוגל שיטס ומתעדכנת משם?

יש דרך אבל אני נתקלתי בה בבעיה עם העברית.
אסביר ואולי תמצא איך להסתדר עם העברית.
בגוגל שיטס ליצור קישור לשיתוף ולהעתיק אותו.
באקסל>נתונים>מהאינטרנט>להדביק את הקישור ולשנות בסוף הקישור כך:
את edit ל export
את usp ל format
את sharing ל csv (אפשר לנסות גם xlsx אבל אצלי עבד רק הcsv).

אח"כ ללחוץ על אישור
במסך שמתקבל טען.
(מי שמכיר POWER QUERY יכול גם לעבור דרך המרת נתונים ולערוך).
בכל כניסה לאקסל תצטרך בכרטיסיה נתונים ללחוץ על רענון בכדי שיתעדכנו הנתונים מגוגל שיטס. (או בקליק ימני על הטבלה>רענון).

לגבי העברית בחלון שנפתח (לאחר שינוי סיומת לcsv ואישור) בשדה 'מקור הקובץ' לבחור 'ללא' ויתקבלו הנתונים בעברית.

chh

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי

לגבי העברית בחלון שנפתח (לאחר שינוי סיומת לcsv ואישור) בשדה 'מקור הקובץ' לבחור 'ללא' ויתקבלו הנתונים בעברית.
[/QUOTE]
אחרי הלחיצה על "מהאינטרנט" נפתח לי חלון "שאילתת אינטרנט חדשה" עם מסך הכניסה לגוגל, ואופציות של ללחוץ על הטבלה המבוקשת ו"ייבא"
בשורת הכתובת הדבקתי את הקישור וזה מבקש להכנס לחשבון המייל
ובנסיון להכנס כותב שבדפדפן לא נתמך

xl3391

משתמש מקצוען
אחרי הלחיצה על "מהאינטרנט" נפתח לי חלון "שאילתת אינטרנט חדשה" עם מסך הכניסה לגוגל, ואופציות של ללחוץ על הטבלה המבוקשת ו"ייבא"
בשורת הכתובת הדבקתי את הקישור וזה מבקש להכנס לחשבון המייל
ובנסיון להכנס כותב שבדפדפן לא נתמך
בדקתי עכשיו וראיתי שעובד חלק כאשר השיתוף לכל מי שיש את הקישור.
כאשר השיתוף למשתמשים מסוימים לא עבד לי למרות שהמייל מחובר. המערכת לא זיהתה את הטבלה.

פינחס רוזנצוויג

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
יש לי טבלה עם המון היפר קישורים
וכעת החלפתי מחשב ובשמירה כל ההיפר קישורים השתני למשהו אחר לגמרי.
איך אני יכול להחליף את כולם בבת אחת?
בCTRL H הוא לא מוצא טקסט מההיפר קישור.

מרובע

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
D I G I T A L
יש לי טבלה עם המון היפר קישורים
וכעת החלפתי מחשב ובשמירה כל ההיפר קישורים השתני למשהו אחר לגמרי.
איך אני יכול להחליף את כולם בבת אחת?
בCTRL H הוא לא מוצא טקסט מההיפר קישור.
מצאתי לך פיתרון כאן

שמור בשם>>> תבנית XML Spreadsheet 2003.xml
אחר כך אתה פותח את הקובץ השמור בפנקס רשימות ומופיע לך הקישורים בנפרד מהטקסט החלף הכל וסיימנו.

פינחס רוזנצוויג

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
מצאתי לך פיתרון כאן

שמור בשם>>> תבנית XML Spreadsheet 2003.xml
אחר כך אתה פותח את הקובץ השמור בפנקס רשימות ומופיע לך הקישורים בנפרד מהטקסט החלף הכל וסיימנו.
עבד מעולה תודה רבה!
חסך לי כמה שעות עבודה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קד

א בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי יי אֱלֹהַי גָּדַלְתָּ מְּאֹד הוֹד וְהָדָר לָבָשְׁתָּ:ב עֹטֶה אוֹר כַּשַּׂלְמָה נוֹטֶה שָׁמַיִם כַּיְרִיעָה:ג הַמְקָרֶה בַמַּיִם עֲלִיּוֹתָיו הַשָּׂם עָבִים רְכוּבוֹ הַמְהַלֵּךְ עַל כַּנְפֵי רוּחַ:ד עֹשֶׂה מַלְאָכָיו רוּחוֹת מְשָׁרְתָיו אֵשׁ לֹהֵט:ה יָסַד אֶרֶץ עַל מְכוֹנֶיהָ בַּל תִּמּוֹט עוֹלָם וָעֶד:ו תְּהוֹם כַּלְּבוּשׁ כִּסִּיתוֹ עַל הָרִים יַעַמְדוּ מָיִם:ז מִן גַּעֲרָתְךָ יְנוּסוּן מִן קוֹל רַעַמְךָ יֵחָפֵזוּן:ח יַעֲלוּ הָרִים יֵרְדוּ בְקָעוֹת אֶל מְקוֹם זֶה יָסַדְתָּ לָהֶם:ט גְּבוּל שַׂמְתָּ בַּל יַעֲבֹרוּן בַּל יְשׁוּבוּן לְכַסּוֹת הָאָרֶץ:י הַמְשַׁלֵּחַ מַעְיָנִים בַּנְּחָלִים בֵּין הָרִים יְהַלֵּכוּן:יא יַשְׁקוּ כָּל חַיְתוֹ שָׂדָי יִשְׁבְּרוּ פְרָאִים צְמָאָם:יב עֲלֵיהֶם עוֹף הַשָּׁמַיִם יִשְׁכּוֹן מִבֵּין עֳפָאיִם יִתְּנוּ קוֹל:יג מַשְׁקֶה הָרִים מֵעֲלִיּוֹתָיו מִפְּרִי מַעֲשֶׂיךָ תִּשְׂבַּע הָאָרֶץ:יד מַצְמִיחַ חָצִיר לַבְּהֵמָה וְעֵשֶׂב לַעֲבֹדַת הָאָדָם לְהוֹצִיא לֶחֶם מִן הָאָרֶץ:טו וְיַיִן יְשַׂמַּח לְבַב אֱנוֹשׁ לְהַצְהִיל פָּנִים מִשָּׁמֶן וְלֶחֶם לְבַב אֱנוֹשׁ יִסְעָד:טז יִשְׂבְּעוּ עֲצֵי יי אַרְזֵי לְבָנוֹן אֲשֶׁר נָטָע:יז אֲשֶׁר שָׁם צִפֳּרִים יְקַנֵּנוּ חֲסִידָה בְּרוֹשִׁים בֵּיתָהּ:יח הָרִים הַגְּבֹהִים לַיְּעֵלִים סְלָעִים מַחְסֶה לַשְׁפַנִּים:יט עָשָׂה יָרֵחַ לְמוֹעֲדִים שֶׁמֶשׁ יָדַע מְבוֹאוֹ:כ תָּשֶׁת חֹשֶׁךְ וִיהִי לָיְלָה בּוֹ תִרְמֹשׂ כָּל חַיְתוֹ יָעַר:כא הַכְּפִירִים שֹׁאֲגִים לַטָּרֶף וּלְבַקֵּשׁ מֵאֵל אָכְלָם:כב תִּזְרַח הַשֶּׁמֶשׁ יֵאָסֵפוּן וְאֶל מְעוֹנֹתָם יִרְבָּצוּן:כג יֵצֵא אָדָם לְפָעֳלוֹ וְלַעֲבֹדָתוֹ עֲדֵי עָרֶב:כד מָה רַבּוּ מַעֲשֶׂיךָ יי כֻּלָּם בְּחָכְמָה עָשִׂיתָ מָלְאָה הָאָרֶץ קִנְיָנֶךָ:כה זֶה הַיָּם גָּדוֹל וּרְחַב יָדָיִם שָׁם רֶמֶשׂ וְאֵין מִסְפָּר חַיּוֹת קְטַנּוֹת עִם גְּדֹלוֹת:כו שָׁם אֳנִיּוֹת יְהַלֵּכוּן לִוְיָתָן זֶה יָצַרְתָּ לְשַׂחֶק בּוֹ:כז כֻּלָּם אֵלֶיךָ יְשַׂבֵּרוּן לָתֵת אָכְלָם בְּעִתּוֹ:כח תִּתֵּן לָהֶם יִלְקֹטוּן תִּפְתַּח יָדְךָ יִשְׂבְּעוּן טוֹב:כט תַּסְתִּיר פָּנֶיךָ יִבָּהֵלוּן תֹּסֵף רוּחָם יִגְוָעוּן וְאֶל עֲפָרָם יְשׁוּבוּן:ל תְּשַׁלַּח רוּחֲךָ יִבָּרֵאוּן וּתְחַדֵּשׁ פְּנֵי אֲדָמָה:לא יְהִי כְבוֹד יי לְעוֹלָם יִשְׂמַח יי בְּמַעֲשָׂיו:לב הַמַּבִּיט לָאָרֶץ וַתִּרְעָד יִגַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:לג אָשִׁירָה לַיי בְּחַיָּי אֲזַמְּרָה לֵאלֹהַי בְּעוֹדִי:לד יֶעֱרַב עָלָיו שִׂיחִי אָנֹכִי אֶשְׂמַח בַּיהוָה:לה יִתַּמּוּ חַטָּאִים מִן הָאָרֶץ וּרְשָׁעִים עוֹד אֵינָם בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי הַלְלוּיָהּ:
נקרא  4  פעמים

אתגר AI

רגעים מכריעים בחיים • אתגר 116

לוח מודעות

למעלה