דרוש מידע הארכת חופשת לידה האם אפשר לקבל גם את פסח?

סטודיו מיתר

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
ברצוני להאריך את חל"ד איך אני עושה את זה
האם אני צריכה להביא אישור מחלה בלבד?
כמו"כ האם ניתן מייד לאחר הימי המחלה להשתמש בימי חופשה שלי עד לספח ואז לקבל תוספת של פסח?

A052

משתמש סופר מקצוען
לא צריך אפילו אישור מחלה בשביל הארכת חל"ד, רק אם רוצים על זה תשלום צריך אישור מחלה (חשש גזל אם זה לא נכון).
ולגבי חופשת פסח זה תלוי מה תחום העיסוק שלכם.
ע"פ חוק חופשת חג מקבלים רק אם עבדו (בפועל) יום לפני ויום אחרי.
אבל יש תחומי עבודה שחל עליהם הסכמים קיבוציים מקלים יותר.

progitm

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה

כמעט בכל מקום עבודה , יש הרבה שלא חוזרים יום אחרי ולוקחים יום חופשה,
אף פעם לא שמעתי שאם לא באים יום אחר כך ורק יומיים אחר כך לא משלמים על חופשת החג.

את בטוחה?, אולי לא הבנתי טוב...

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
ברצוני להאריך את חל"ד איך אני עושה את זה
האם אני צריכה להביא אישור מחלה בלבד?
כמו"כ האם ניתן מייד לאחר הימי המחלה להשתמש בימי חופשה שלי עד לספח ואז לקבל תוספת של פסח?
תביאי בחשבון שניצול ימי מחלה כדי להאריך חופשת לידה זה לא על חשבון הביטוח לאומי, אלא ישירות מהכיס של המעסיק שלך.
לא נכנסת לשאלת גזל - לא גזל, ואם יולדת נחשבת לחולה או לא יודעת מה.
בשביל זה יש רבנים מורי הוראה.
רק תדעי את המצב: את לוקחת כסף שלא בדיוק מגיע לך על פי חוק, ולא מ'המדינה' גוף גדול ואלמוני, אלא ישירות מהמעסיק.
להאריך חופשת לידה ללא תשלום, לעומת זאת, מותר לך בשקט. על פי חוק, עד חצי שנה (כמדומני, לא בדקתי אורך מדויק).

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
ולגבי חופשת פסח זה תלוי מה תחום העיסוק שלכם.
חוץ מהסכמים קיבוציים, יש גם נורמות. בהרבה מקומות עבודה משלמים חופשת חג גם אם לא עבדו ממש ממש בערב חג, ועל זה גם נוסף מה שכתב/ה @אוריגמי:
צריך לעבוד יום לפני ויום אחרי במידה ומקום העבודה פעיל בימים האלו
אפשר להעדר בהסכמת המעסיק

מרשימה

משתמש סופר מקצוען
תביאי בחשבון שניצול ימי מחלה כדי להאריך חופשת לידה זה לא על חשבון הביטוח לאומי, אלא ישירות מהכיס של המעסיק שלך.
לא נכנסת לשאלת גזל - לא גזל, ואם יולדת נחשבת לחולה או לא יודעת מה.
בשביל זה יש רבנים מורי הוראה.
רק תדעי את המצב: את לוקחת כסף שלא בדיוק מגיע לך על פי חוק, ולא מ'המדינה' גוף גדול ואלמוני, אלא ישירות מהמעסיק.
להאריך חופשת לידה ללא תשלום, לעומת זאת, מותר לך בשקט. על פי חוק, עד חצי שנה (כמדומני, לא בדקתי אורך מדויק).
עד שנה.
26 שבועות זה נחשב לחל"ד לעניין תנאים סוציאליים מסויימים (לא הפרשות לפנסיה - זה רק על התקופה של 15 שבועות)
ואח"כ עד שנה אפשר להאריך כחל"ת.

הפקות כתיבה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
מוזיקה ונגינה
הי
הבנתי שזה תלוי במעסיק
אני שאלתי את המעסיק שלי (רשת חינוך) ואמרו לי שאקבל את חופשת פסח למרות שאני צריכה לחזור אחרי פורים ואאריך בע"ה עד אחרי פסח.
תבררי את זה מול המעסיק
חופשה נעימה!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמו

א הַלְלוּיָהּ הַלְלִי נַפְשִׁי אֶת יְהוָה:ב אֲהַלְלָה יְהוָה בְּחַיָּי אֲזַמְּרָה לֵאלֹהַי בְּעוֹדִי:ג אַל תִּבְטְחוּ בִנְדִיבִים בְּבֶן אָדָם שֶׁאֵין לוֹ תְשׁוּעָה:ד תֵּצֵא רוּחוֹ יָשֻׁב לְאַדְמָתוֹ בַּיּוֹם הַהוּא אָבְדוּ עֶשְׁתֹּנֹתָיו:ה אַשְׁרֵי שֶׁאֵל יַעֲקֹב בְּעֶזְרוֹ שִׂבְרוֹ עַל יְהוָה אֱלֹהָיו:ו עֹשֶׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ אֶת הַיָּם וְאֶת כָּל אֲשֶׁר בָּם הַשֹּׁמֵר אֱמֶת לְעוֹלָם:ז עֹשֶׂה מִשְׁפָּט לָעֲשׁוּקִים נֹתֵן לֶחֶם לָרְעֵבִים יְהוָה מַתִּיר אֲסוּרִים:ח יְהוָה פֹּקֵחַ עִוְרִים יְהוָה זֹקֵף כְּפוּפִים יְהוָה אֹהֵב צַדִּיקִים:ט יְהוָה שֹׁמֵר אֶת גֵּרִים יָתוֹם וְאַלְמָנָה יְעוֹדֵד וְדֶרֶךְ רְשָׁעִים יְעַוֵּת:י יִמְלֹךְ יְהוָה לְעוֹלָם אֱלֹהַיִךְ צִיּוֹן לְדֹר וָדֹר הַלְלוּיָהּ:
נקרא  18  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה