התייעצות האם תביעת מכר/שכן לבית דין אמורה בהכרח לגרום לחוסר נעימות

נוכחות

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
D I G I T A L
יוצרי ai
יש לי מכר שנראה שרוצה לעשות דבר שמזיק לי ע"פ דין תורה, באופן שאם אתבע אותו לא יהיה לו כ"כ מה לעשות לכאורה, מצד שני הוא סגנון מאוד מחליק ושקוע במריבות עד למעלה בראשו שלא יהיה לו שום ענין לנהוג עמי כדין, ומה שהוא עשה יסתפק בהוראה על חצי פרטי מקרה או משהו כזה, השאלה האם יש למישהו רעיון לזה, האם יש דרך לבצע תביעה ולהמשיך לשמור על יחסים טובים.
יש סיפורים על אנשי רוח שעמדו אחד מול השני בב"ד והמשיכו להעריך אחד את השני, אני שואל בשבילי ולאנשים כערכי מה הפתרון בזה.

תאורת חרום

משתמש סופר מקצוען
יש לי מכר שנראה שרוצה לעשות דבר שמזיק לי ע"פ דין תורה, באופן שאם אתבע אותו לא יהיה לו כ"כ מה לעשות לכאורה, מצד שני הוא סגנון מאוד מחליק ושקוע במריבות עד למעלה בראשו שלא יהיה לו שום ענין לנהוג עמי כדין, ומה שהוא עשה יסתפק בהוראה על חצי פרטי מקרה או משהו כזה, השאלה האם יש למישהו רעיון לזה, האם יש דרך לבצע תביעה ולהמשיך לשמור על יחסים טובים.
יש סיפורים על אנשי רוח שעמדו אחד מול השני בב"ד והמשיכו להעריך אחד את השני, אני שואל בשבילי ולאנשים כערכי מה הפתרון בזה.
א. יש אנשים שמאוד מפחדים מלהיות בבית דין. זה עניין רוחני שיש עניין לא לא לעמוד מול בעל דין.
ויש נותני מלגות, שמתנים בתנאי מפורש, שמקבל המלגה אף פעם לא היה בתביעה בבית דין.

ב. ייתכן וכדאי לכם לפנות איליו "בוא נלך לרב ונפתור את זה ביננו, או סתם אדם חכם"

ג. אני שמעתי על כאלה ששלחו טוען רבני או חבר שייפו את כוחו, כדי לנסות לשמור על קשרים טובים ולא להגיע לאומוציות וכעסים ולהישאר ענייניים.

עטלף

משתמש פעיל
זה מסוג הדברים שאדם יודע איך הוא נכנס אליהם ולא יודע איך הוא יוצא מהם...
ואגב, לפעמים במצבים שכאלו, מגלים תכונות חדשות באנשים שלא הכרנו...
האמת? דילמה!

נוכחות

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
D I G I T A L
יוצרי ai
כמדומני שהמחירים של טוען רבני לניהול תיק הם אלפים, לא? לא בטוח שבמקרה שלי זה יצדיק להשקיע על זה אלפים.
במקרה כזה האפשרות השניה שלי אולי מחוסר ברירה לא לריב על שלי וזהו.

T5

משתמש פעיל
מסיפור של מכר קרוב
של תביעה בבית דין חשוב ביותר ומוכר בכל המגזר
אין להם שיניים לחייב את הפסק
חבל על הזמן- המאמצים הכוח והכסף שלך
במקרה הנ"ל נסחב שנים והפסק לא קויים
וגם את הכסף של עלות הדיון והכסף החלוט לא קיבל כך שאכל לקה ושילם
לתושמת ליבך אם מדובר באדם שלא שומע לך
גם לבית הדין לא ישמע ויש לצערנו רבים כאלה
וובדאי שהנ"ל יסחוב אותך לבית הדין שנוח לו קח גם את זה בחשבון

אולי מעניין אותך גם...