עזרה האם שווה לקנות היום דירה או לחכות לירידת מחירים?

ד. פריד

משתמש מקצוען
ההבדל הוא שעכשיו הפריים הוא 6.25% ולקבלנים יש קרוב ל60 אלף דירות לא מכורות שהם חייבים למכור, כי הם משלמים על זה ריביות, שהשכירות לא מכסה את זה או שזה דירות שעדיין לא ניתנות לאיכלוס.
נכון, אבל העלייה העתידית לכאורה תהייה העלייה הממוצעת של שנה בשנים האחרונות, כפול מספר השנים שהמחיר יהיה מקובע.
ולכן בהתחשב בכך שעלייה ממוצעת היא של 6% - 7% לשנה, ובכך שהריבית היא רק על המשכנתא ולא על ההון העצמי. אז לא שווה לחכות בגלל ריבית גבוהה יחסית לזינוק רטרואקטיבי של 6% בשנה.
(ומכיוון שגם בעתיד המשכנתא לא תהיה בחינם, צריך לחשב רק את ההפרש בין משכנתא עכשיו למשכנתא בסביבת ריבית נמוכה - ורק ביחס לחלק המשכנתא מול העלייה של כל מחיר הדירה. מקווה שכתבתי ברור מספיק)

geekית מחשבים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
1690293865922.png

הפחתת דירוג אשראי פירושה המיידי הוא העלאת ריבית משמעותית להלוואות שנוטלות מדינת ישראל וחברות ישראליות בשוקי הכספים בעולם, מה שיוביל במישרין להעלאות ריבית, אולי אפילו חדות, לנוטלי ההלוואות בארץ.

ש.ז.י.

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
עד לקפיצה במחיר שכנראה תהיה אחרי הורדת הריבית
הורדת ריבית יכולה לקרות בשני אופנים,
1, הגעה ליעד האינפלציה ללא מיתון מה שמכונה נחיתה רכה, במקרה כזה הורדת הריבית היא איטית ומתונה מאוד, דבר שמאפשר לקבלנים להערך בהתאם ולהגדיל את קצב התחלות הבניה בלי שיווצר מחסור.
2. מיתון כלכלי, בצורה זו ירידת הריבית היא מהירה, אבל באותה מידה עקב המשבר יכולת הקנייה נפגעת, כך שגם באופן זה קשה לראות זינוק במחירים.
צפה בקובץ המצורף 1431561
הפחתת דירוג אשראי פירושה המיידי הוא העלאת ריבית משמעותית להלוואות שנוטלות מדינת ישראל וחברות ישראליות בשוקי הכספים בעולם, מה שיוביל במישרין להעלאות ריבית, אולי אפילו חדות, לנוטלי ההלוואות בארץ.
לא כצעקתה
נ.ב. גם אם מודיס יורידו את הדירוג ההשפעה על הריבית זניחה מאוד

shimשימי

משתמש סופר מקצוען
צפה בקובץ המצורף 1431561
הרבה פחות דרמטי ממה שאמרו
השאירו את הכל על מכונו

(ובמאמר המוסגר רואים שזה פוליטי כי עכשיו זה בכלל לא הזמן שהם מדרגים)

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
אאלץ להיות בדעת יחיד.
לדעתי בינתיים להניח את הכספים בקרן כספית (תשואה צפויה כ0.4% לחודש)
וכל חודש לבדוק אם המחיר יורד או לא עולה להמשיך להיות על הגדר
אני משער שהמחירים ירדו עוד.

בניאל

משתמש רשום
סליחה אבל משגע אותי לראות שאנשים חושבים שדירה זה רק מסחר הכי נכון לקנות עכשיו גם אם תפסיד 50 אלף
ותקנה רגוע אם שקול דעת ותמצא דירה שתהיה כרצונך מאשר לחקות ברגע שרואים שהמחירים עולים לקפוץ כמו כולם להספיק ראשון ואז אתה סוגר על דירה בלי נשימה שאתה מתפשר על המון דברים תוך כדאי שהמוכר מרגיש את הלחץ שלך מנצל אותך וידו על עליונה כי עוד מעט........... וכל החיים תשלם על הדירה שרצייתה לחסוך אולי 50 אלף
לדעתי זה הזמן לחפש דירה רגוע אם כושר מיקוח טוב לעמוד על שלך בנחת ושיקול דעת להיות מרוצה וגם להרגיש שעשייתה את הצעד הנכון ולא כל הזמן להיות עצבני שאולי אם הייתה קונה בישוב הדעת אזזזזזזזזזזז... וכו

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
סליחה אבל משגע אותי לראות שאנשים חושבים שדירה זה רק מסחר הכי נכון לקנות עכשיו גם אם תפסיד 50 אלף
זה בסדר לחלוק כאן זה פורום. מניין ההנחה שהמקרה הקיצוני ביותר יהיה הפסד של 50 אלף?
ותקנה רגוע אם שקול דעת ותמצא דירה שתהיה כרצונך מאשר לחקות ברגע שרואים שהמחירים עולים לקפוץ כמו כולם להספיק ראשון ואז אתה סוגר על דירה בלי נשימה שאתה מתפשר על המון דברים תוך כדאי שהמוכר מרגיש את הלחץ שלך מנצל אותך וידו על עליונה כי עוד מעט........... וכל החיים תשלם על הדירה שרצייתה לחסוך אולי 50 אלף
נכון לעכשיו המגמה של הנדל"ן בארץ היא מגמה של ירידת מחירים
ובהנחה ששוק הנדל"ן משנה מגמה באיטיות.
יש מרווח נשימה.
מכיון שיש היום אפשרויות לקבל תשואה ללא סיכון.
לדעתי ההמתנה יכולה להיות נחמדה ואולי אפילו תכסה את השכירות.
לדעתי זה הזמן לחפש דירה רגוע אם כושר מיקוח טוב לעמוד על שלך בנחת ושיקול דעת להיות מרוצה וגם להרגיש שעשייתה את הצעד הנכון ולא כל הזמן להיות עצבני שאולי אם הייתה קונה בישוב הדעת אזזזזזזזזזזז... וכו
ובכך אתם מצטרפים לדעת כולם כאן. חוץ ממני.
אתם בחברה טובה מאוד.

התשובה שלי מאוד כוללנית
ויכולה להיות עם הרבה משתנים
למשל אם יש הזדמנות לרכוש דירה במחיר מציאה
או אם הכסף בידיים של ההורים שמאפשרים רק רכישת דירה ולא קרן כספית.

בניאל

משתמש רשום
גם 150 אלף שווה אם זה דירה שאתה גר בה במיוחד שזה על הספק
מגמות עליה משתנים בקצב מסחרחר בדיוק לפני שנה וחצי להיזכר איך זה נפל ביום בהיר

shimשימי

משתמש סופר מקצוען
אאלץ להיות בדעת יחיד.
לדעתי בינתיים להניח את הכספים בקרן כספית (תשואה צפויה כ0.4% לחודש)
וכל חודש לבדוק אם המחיר יורד או לא עולה להמשיך להיות על הגדר
אני משער שהמחירים ירדו עוד.
אתה לא דעת יחיד
לדעתי הרבה סוברים כמוך

אבל סוברים כמוך לגבי דירה להשקעה

לגבי דירה למגורים דעת רוב/כל הפורום לא להמר על דירת מגורים
השאלה היא האם אתה דעת יחיד גם בעניין הזה?

*חשוב לי לציין שבגלל המחאות אני גם מתחיל להסתפק לגבי העתיד
אבל זה הסיבה היחידה שמעוררת בי חשש
לולא המחאות והפגנות השמאל לא הייתי חושש כלל

גולש בנט

משתמש מקצוען
כנראה שבחצי השנה האחרונה זה לא שווה, אבל מי שהשקיע בבורסה בחו"ל עשה 30-40%.
המצב בשוק הנדל"ן קצת השתפר בחודש האחרון והציפיות פחות פסימיות לאור כך שההערכה היא שהעלאות הריבית לקראת סיום. אך לטעמי וכפי שכתב שימי, זה תלוי בעוצמת המחאה כנגד הרפורמה, כי היא למשל גורמת לשער דולר גבוה = אינפלציה יותר גבוהה = סיכוי טוב יותר להעלאת ריבית.

בלבנון ישגה

משתמש רשום
*חשוב לי לציין שבגלל המחאות אני גם מתחיל להסתפק לגבי העתיד
אתה חושש שזה ישפיע ישירות על שוק הדיור, או שיקריס הכלכלה, וזה בעקיפון ישפיע על שוק הדיור?

עוד שאלה: אני אישית מאוד מופתע מעומק השתתפות ראשי משק ובעלי הון בהמחאה. תמיד חשבתי שאיכפת להם רק כסף, והנה הם גורמים לעצמם הפסדים אסטרונמים [ השווה מה שקרה למדד S&P בחצי שנה אחרונה לעומת מדד תל אביב]. האם הם מסוגלים למסור את הנפש ['יש שממונו של אדם חשוב עליו מנפשו'] ככה לאורך זמן?

shimשימי

משתמש סופר מקצוען
אתה חושש שזה ישפיע ישירות על שוק הדיור, או שיקריס הכלכלה, וזה בעקיפון ישפיע על שוק הדיור?
ברור שיש קשר בין השניים.
וכוונתי להשפעה בעקיפין כמובן
עוד שאלה: אני אישית מאוד מופתע מעומק השתתפות ראשי משק ובעלי הון בהמחאה. תמיד חשבתי שאיכפת להם רק כסף, והנה הם גורמים לעצמם הפסדים אסטרונמים [ השווה מה שקרה למדד S&P בחצי שנה אחרונה לעומת מדד תל אביב]. האם הם מסוגלים למסור את הנפש ['יש שממונו של אדם חשוב עליו מנפשו'] ככה לאורך זמן?
זה לחץ חברתי מטורף
וגם קבלת פידבק ענק מהתקשורת על פעולות כאלה

ולכן מכיוון שהכסף הוא סך הכל אמצעי לקבלת הנאה
ובמקרה דנן הקרבת הכסף מהווה אמצעי לקבלת אותו מטרה אלא רק בעוצמות הרבה יותר גדולות
מה גם שכמות הכסף שיש להם היא בלתי נגמרת(ראה איזה הפגנות מסודרות וכו')

לכן אין לדעת מה יהיה

אף אחד לא יכול לדעת
אבל אי אפשר להתעלם מהם
לי אישית קשה להאמין שחצי שנה של הפגנות ממונות יסתיימו ככה בקול ענות חלושה

צחית

משתמש מקצוען
בבית המקדש שרפו הבריונים אוכל שהיה מספיק ל23 שנה
וזה הזיק גם לעצמם כי העשירים שהאוכל היה שלהם אמרו שיפרנסו
את כולם
שיש מחלוקת ומריבה זה יותר חזק מאהבה לכסף

בלבנון ישגה

משתמש רשום
ברור שיש קשר בין השניים.
וכוונתי להשפעה בעקיפין כמובן
יתגן גם קשר ישיר. השמאלנים לא יקנו פה דירות.

הנ"מ בין קשר ישיר ובעקיפון, הוא בערים חרדיות.

קריסה כלכלית, ל"ע, ישפיע גם עלינו.

הצטמקות ביקוש לדירות בתל אביב, לא יגרום להצטמקות ביקוש בנווה יעקב.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמז

א הַלְלוּיָהּ כִּי טוֹב זַמְּרָה אֱלֹהֵינוּ כִּי נָעִים נָאוָה תְהִלָּה:ב בּוֹנֵה יְרוּשָׁלִַם יְהוָה נִדְחֵי יִשְׂרָאֵל יְכַנֵּס:ג הָרֹפֵא לִשְׁבוּרֵי לֵב וּמְחַבֵּשׁ לְעַצְּבוֹתָם:ד מוֹנֶה מִסְפָּר לַכּוֹכָבִים לְכֻלָּם שֵׁמוֹת יִקְרָא:ה גָּדוֹל אֲדוֹנֵינוּ וְרַב כֹּחַ לִתְבוּנָתוֹ אֵין מִסְפָּר:ו מְעוֹדֵד עֲנָוִים יְהוָה מַשְׁפִּיל רְשָׁעִים עֲדֵי אָרֶץ:ז עֱנוּ לַיהוָה בְּתוֹדָה זַמְּרוּ לֵאלֹהֵינוּ בְכִנּוֹר:ח הַמְכַסֶּה שָׁמַיִם בְּעָבִים הַמֵּכִין לָאָרֶץ מָטָר הַמַּצְמִיחַ הָרִים חָצִיר:ט נוֹתֵן לִבְהֵמָה לַחְמָהּ לִבְנֵי עֹרֵב אֲשֶׁר יִקְרָאוּ:י לֹא בִגְבוּרַת הַסּוּס יֶחְפָּץ לֹא בְשׁוֹקֵי הָאִישׁ יִרְצֶה:יא רוֹצֶה יְהוָה אֶת יְרֵאָיו אֶת הַמְיַחֲלִים לְחַסְדּוֹ:יב שַׁבְּחִי יְרוּשָׁלִַם אֶת יְהוָה הַלְלִי אֱלֹהַיִךְ צִיּוֹן:יג כִּי חִזַּק בְּרִיחֵי שְׁעָרָיִךְ בֵּרַךְ בָּנַיִךְ בְּקִרְבֵּךְ:יד הַשָּׂם גְּבוּלֵךְ שָׁלוֹם חֵלֶב חִטִּים יַשְׂבִּיעֵךְ:טו הַשֹּׁלֵחַ אִמְרָתוֹ אָרֶץ עַד מְהֵרָה יָרוּץ דְּבָרוֹ:טז הַנֹּתֵן שֶׁלֶג כַּצָּמֶר כְּפוֹר כָּאֵפֶר יְפַזֵּר:יז מַשְׁלִיךְ קַרְחוֹ כְפִתִּים לִפְנֵי קָרָתוֹ מִי יַעֲמֹד:יח יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיַמְסֵם יַשֵּׁב רוּחוֹ יִזְּלוּ מָיִם:יט מַגִּיד (דברו) דְּבָרָיו לְיַעֲקֹב חֻקָּיו וּמִשְׁפָּטָיו לְיִשְׂרָאֵל:כ לֹא עָשָׂה כֵן לְכָל גּוֹי וּמִשְׁפָּטִים בַּל יְדָעוּם הַלְלוּיָהּ:
נקרא  20  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה