דרוש מידע האם יתכן שהאקר פרץ למחשב ? ומה ניתן לעשות ?

פוינט

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
אין שום מצלמה במחשב, גם מזה היה נראה לי שמדובר בקשקוש.
היה עוד שטויות שהיה כתוב בהודעה שלו [שמחקתי] שהיה נראה שסתם שלח מייל כללי לכולם, רק שמוזר לי איך הצליח לשלוח כביכול מהמייל שלי
גם אני קיבלתי מייל כזה עם נוסח כזה בתוספת לא הגיונית,
אין במחשב שלי מצלמה ומיקרופון, כך שמיד הבנתי שמדובר בנסיון לדוג.

מה שכן ידוע לי שניתן היום לשלוח מייל ולציין כתובת שולח כפי בחירה.

yosef1234

משתמש פעיל
להונאות רשת יש שבד"כ תסמינים שחוזרים על עצמם
1. הפעלת הסקרנות הטבעית של האדם
2. שכנוע ע"י רווח- למשל קיבלת מתנה וכו'
3. הפחדה והפעלת לחץ

נראה שפה עשו שימוש אגרסיבי מידי בהפעלת לחץ, עד כדי כך שזה איבד את המטרה....

צריך להיות מאד עירניים וגם חששנים זו לא פארנויה זו זהירות, אל תפתחו הודעות לא מוכרות ששלחו לכם (תתגברו על הסקרנות)
ואל תילחצו בטח אם בקשו מכם כסף, יש מקרים שבהם ממש המחשב ניזוק (כופרה) , גם במקרה כזה המלצות גורמים מומחים הם לא לשלם פרוטה, כי אם שלמת פעם אחת יבקשו ממך עוד 100....
בכל מקרה, לא לשכוח שהרשת היא מרחב בעייתי מאד... היו זהירים לגבי המידע שלכם והגבירו עירנות

חוץ מזה
יש רשות שנקראת "הרשות להגנת הפרטיות" ואפשר לנסות להתלונן שם, הם עלו על הרבה מאד מקריים בעייתים והם יודעים איך לטפל בזה
לדעתי הבעיה שיש כאן, זה נכון- לא בעיה לשלוח מייל בשם משהו, אך מורכב יותר לאתר רשימה של כתובות והשמות הפרטיים שלהם כדי לשלוח את המייל בשמם, חושבת שפשוט זלג מאגר כל שהוא לגורם זדוני, ולכן כדאי לנסות לפנות אל הרשות ולאתר איזה מאגר זלג ואם הוא כולל מידע פרטני או לא.

עריכה:
נכנסתי לקישורים שצרפו בנטפרי נראה כי כבר מוכר לכל הרשויות...

עריכה ת

משתמש פעיל
לי יש מחשב של לנובו עם מצלמה.
האמת שפעם ראיתי בחדשות שאיימו על אנשים בעזרתה.
יש מצב שמישהו רואה דרכה ומצלם?????
יש תוכנות שמשתלטות על המחשב, וכן אפשר לראות, אבל בדרך כלל זה משהו מכוון למישהו ספציפי ולא סתם השתלטות על אנשים בילתי מוכרים לתוקף, וכן יש לי חבר ששם דבק שחור על המצלמה :rolleyes:

Sara led

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
יש תוכנות שמשתלטות על המחשב, וכן אפשר לראות, אבל בדרך כלל זה משהו מכוון למישהו ספציפי ולא סתם השתלטות על אנשים בילתי מוכרים לתוקף, וכן יש לי חבר ששם דבק שחור על המצלמה :rolleyes:
כשאני מפעילה את המצלמה במחשב העינית מוארת.
האם כשמישהו נניח משתלט לי על המחשב, הוא יכול להפעיל את המצלמה גם בלי שהעינית מוארת?

עריכה ת

משתמש פעיל
כשאני מפעילה את המצלמה במחשב העינית מוארת.
האם כשמישהו נניח משתלט לי על המחשב, הוא יכול להפעיל את המצלמה גם בלי שהעינית מוארת?
בהחלט יכול, אבל כל עוד שאין מישהו שרוצה ברעתך - וישקיע זמן ומאמצים לצפות בכלום שהמצלמה מראה לו, זה די הזוי וזניח למדיי, לי היה מישהו כזה, ולמזלי לא הצליח עם המצלמה, אבל ניסה.

אלפי תודות

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
בהחלט יכול, אבל כל עוד שאין מישהו שרוצה ברעתך - וישקיע זמן ומאמצים לצפות בכלום שהמצלמה מראה לו, זה די הזוי וזניח למדיי, לי היה מישהו כזה, ולמזלי לא הצליח עם המצלמה, אבל ניסה.
לגיסתי שלח פעם מישהו במייל סרטון קצר שנלקח ממצלמת המחשב שלה,
בו רואים אותה ואת בעלה יושבים מול המחשב.
מישהו פשוט פרץ להם...

עצתי: לשים חתיכת בריסטול שחור / דבק חשמל על עינית המצלמה.

Sara led

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מישהו פשוט פרץ להם...

איך זה עובד בעצם? ההאקר מחליט מתי להפעיל את המסרטה והבן אדם יושב על המחשב ולא משער שהוא מוסרט כרגע?
והחסימה אם יש לא חוסמת אותו?

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
מישהו פשוט פרץ להם...

איך זה עובד בעצם? ההאקר מחליט מתי להפעיל את המסרטה והבן אדם יושב על המחשב ולא משער שהוא מוסרט כרגע?
והחסימה אם יש לא חוסמת אותו?
לא מכיר את הסיפור הנ"ל אבל יותר הגיוני שהם לחצו באחד האתרים על הרשאה לצפיה במצלמה (מתוך שלל טעויות שאנשים עושים מחוסר ידע), מאשר מישהו שתל להם וירוס שיצלם, אא"כ יש להם מערכת הפעלה ישנה וללא אנטי וירוס שאז הרבה יותר פשוט לשלוח רוגלה כזו.

Harmonyapro

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
מה שבטוח שכל עוד אין שום הוכחה מהמאיים על שליטה בחשבון אין מה להיבהל זה בד''כ שטויות.
שליחה באמצעות כתובת של מישהו אחר כל אחד יכול לעשות בלחיצת כפתור...

אש א.ש.

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
למה? מה הקשר?
אין שום תעבורת נתונים שאינה מאושרת.
(לדוגמא: אם נטפרי פתחו שימוש בסקייפ אז אפשר לשדר וידאו ללא סינון... אבל כל עוד שאין ערוץ ישיר שפתוח כל תעבורת נתונים חסומה ללא פתיחה ספציפית).

אש א.ש.

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
אני גם קבלתי איום דומה רק שממני דרשו 10,000 דולר (!)
ברגע הראשון נלחצתי (הם ידעו את הסיסמה שלי למייל)
אבל כשקראתי שהם כותבים שפרצו לי גם לפייסבוק ואינסטגרם נרגעתי כי אני בקושי יודע מה זה ובטח שאין לי חשבון שם.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמה

א תְּהִלָּה לְדָוִד אֲרוֹמִמְךָ אֱלוֹהַי הַמֶּלֶךְ וַאֲבָרֲכָה שִׁמְךָ לְעוֹלָם וָעֶד:ב בְּכָל יוֹם אֲבָרֲכֶךָּ וַאֲהַלְלָה שִׁמְךָ לְעוֹלָם וָעֶד:ג גָּדוֹל יְהוָה וּמְהֻלָּל מְאֹד וְלִגְדֻלָּתוֹ אֵין חֵקֶר:ד דּוֹר לְדוֹר יְשַׁבַּח מַעֲשֶׂיךָ וּגְבוּרֹתֶיךָ יַגִּידוּ:ה הֲדַר כְּבוֹד הוֹדֶךָ וְדִבְרֵי נִפְלְאוֹתֶיךָ אָשִׂיחָה:ו וֶעֱזוּז נוֹרְאֹתֶיךָ יֹאמֵרוּ (וגדולתיך) וּגְדוּלָּתְךָ אֲסַפְּרֶנָּה:ז זֵכֶר רַב טוּבְךָ יַבִּיעוּ וְצִדְקָתְךָ יְרַנֵּנוּ:ח חַנּוּן וְרַחוּם יְהוָה אֶרֶךְ אַפַּיִם וּגְדָל חָסֶד:ט טוֹב יְהוָה לַכֹּל וְרַחֲמָיו עַל כָּל מַעֲשָׂיו:י יוֹדוּךָ יְהוָה כָּל מַעֲשֶׂיךָ וַחֲסִידֶיךָ יְבָרֲכוּכָה:יא כְּבוֹד מַלְכוּתְךָ יֹאמֵרוּ וּגְבוּרָתְךָ יְדַבֵּרוּ:יב לְהוֹדִיעַ לִבְנֵי הָאָדָם גְּבוּרֹתָיו וּכְבוֹד הֲדַר מַלְכוּתוֹ:יג מַלְכוּתְךָ מַלְכוּת כָּל עֹלָמִים וּמֶמְשֶׁלְתְּךָ בְּכָל דּוֹר וָדוֹר:יד סוֹמֵךְ יְהוָה לְכָל הַנֹּפְלִים וְזוֹקֵף לְכָל הַכְּפוּפִים:טו עֵינֵי כֹל אֵלֶיךָ יְשַׂבֵּרוּ וְאַתָּה נוֹתֵן לָהֶם אֶת אָכְלָם בְּעִתּוֹ:טז פּוֹתֵחַ אֶת יָדֶךָ וּמַשְׂבִּיעַ לְכָל חַי רָצוֹן:יז צַדִּיק יְהוָה בְּכָל דְּרָכָיו וְחָסִיד בְּכָל מַעֲשָׂיו:יח קָרוֹב יְהוָה לְכָל קֹרְאָיו לְכֹל אֲשֶׁר יִקְרָאֻהוּ בֶאֱמֶת:יט רְצוֹן יְרֵאָיו יַעֲשֶׂה וְאֶת שַׁוְעָתָם יִשְׁמַע וְיוֹשִׁיעֵם:כ שׁוֹמֵר יְהוָה אֶת כָּל אֹהֲבָיו וְאֵת כָּל הָרְשָׁעִים יַשְׁמִיד:כא תְּהִלַּת יְהוָה יְדַבֶּר פִּי וִיבָרֵךְ כָּל בָּשָׂר שֵׁם קָדְשׁוֹ לְעוֹלָם וָעֶד:
נקרא  3  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה