האם יש חשש בעריכת תאום מס?

קווי מתאר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
עימוד ספרים
שלום וברכה,
אני עובדת כשכירה במקום מסוים, וכעת התחלתי לעבוד יום נוסף מהבית בעבודה אחרת.
אני צריכה לערוך תאום מס, אבל שמעתי דעה האומרת שעדיף לעבוד בלבן בשתי העבודות בלי לערוך תאום מס, משום שלאחר מכן מס ההכנסה מתנכל יותר לאלו שתאמו מס.
במקרה ההוא היו כעין חובות ישנים שהצטברו לסך של 8,000 ש"ח, ואף יותר.

האם זה נכון? יש מקום לחשש? במיוחד שהבנתי שאם לא אערוך תאום מס, תרד לי חצי משכורת כל חודש.

אשמח לכל תשובה, כל הנושא חדש לי.

תודה מראש.

קופיריטרית

משתמש מקצוען
כפי שאני יודעת, עד תקרה של סכום מסוים אין צורך לערוך תאום מס,
השאלה כמה את מרויחה...?
(יום אחד מהבית- משנה משמעותי?)

קווי מתאר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
עימוד ספרים
שתי העבודות יחד - 4,000-5,000, פחות או יותר. לאחר כל הניכויים.

obyektiv

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
D I G I T A L
בודאי לערוך תיאום מס.
אף אחד לא מתנכל על סכומים כאלה.

אברהמי גרינשטיין

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
נכתב ע"י קופיריטרית;849838:
כפי שאני יודעת, עד תקרה של סכום מסוים אין צורך לערוך תאום מס,
השאלה כמה את מרויחה...?
(יום אחד מהבית- משנה משמעותי?)

טעות! תמיד צריך לעשות תאום מס רק שעד תקרה מסוימת גבוהה יותר מ4-5 אלף למרות שזה 2 עבודות לא משלמים על כך מס הכנסה!
מומלץ ביותר לערוך תאום מס זהו הליך פשוט מאד, מנסיון הפקידים בתחום הזה לפחות אדיבים קשובים ומתחשבים, ולהפך מס הכנסה מחמיר מאד כשהוא תופס העלמות ולענין זה לדעתי חוסר תאום עלול להחשב העלמה.
בהצלחה!

ישראל פרדס

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
חוסר תאום מס לא נחשב להעלמת מס אבל מפסידים מזה כסף אם לא עושים את זה.

קופיריטרית

משתמש מקצוען
נכתב ע"י אברהמי גרינשטיין;849883:
טעות! תמיד צריך לעשות תאום מס רק שעד תקרה מסוימת גבוהה יותר מ4-5 אלף למרות שזה 2 עבודות לא משלמים על כך מס הכנסה!
מומלץ ביותר לערוך תאום מס זהו הליך פשוט מאד, מנסיון הפקידים בתחום הזה לפחות אדיבים קשובים ומתחשבים, ולהפך מס הכנסה מחמיר מאד כשהוא תופס העלמות ולענין זה לדעתי חוסר תאום עלול להחשב העלמה.
בהצלחה!

לאחר התיעצות עם יועצת מס ומנהלת חשבונות בכירה, בעבר, כשעבדתי ב2 מקומות עבודה, ובמקום אחד הרוחתי את הסכום העיקרי ובאחר סכום לא גבוה, קבלתי המלצה שלא לעשות תאום ושאני לא אפסיד מכך...
מה שכן, את בטוח לאומי כן מומלץ לעדכן ולערוך תאום כי אז לא יורד כפול...
זה מה שידוע לי...

קווי מתאר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
עימוד ספרים
אז הנה דעה שונה...
בכל אופן החלטתי לערוך תאום מס.
אבל סתם מעניין - לי אמרו שבלי תאום תרד לי חצי משכורת כל חודש.
אז איך הסתדרת?

רות מיכל

משתמש פעיל
ברור שעדיף לעשות תאום מס. ובסכומים כאלו לא אמור לרדת מס אלא אולי רק להכנס ממס הכנסה שלילי ורק תרוויחי על זה.
לגבי מי שלא דיווח ולא ירד לו- זה פשוט כי הוא לא עדכן את מקומות העבודה שהוא עובד במקום נוסף.

קופיריטרית

משתמש מקצוען
נכתב ע"י רות מיכל;850291:
ברור שעדיף לעשות תאום מס. ובסכומים כאלו לא אמור לרדת מס אלא אולי רק להכנס ממס הכנסה שלילי ורק תרוויחי על זה.
לגבי מי שלא דיווח ולא ירד לו- זה פשוט כי הוא לא עדכן את מקומות העבודה שהוא עובד במקום נוסף.
צודקת!
הזכרת לי את הפרט החשוב והעיקרי שמשום מה נשמט מזכרוני...
בכל מקום עבודה לא דיוחתי על מקום נוסף...
וזו בעצם היתה ההמלצה...
היא לוותה בהסבר שבסכום קטן אין צורך לדוח על כך למס הכנסה והוא גם לא עוקב אחרי זה...
זה מה שהיה..
וסליחה על שברי המידע הלא מדויק מקודם... (מה לעשות? אחרי לידה...;))

יהודה מילר

מנהל פורום חשבונאות ומס
מנהל
מנוי פרימיום גולד
נראה לי שלא כדאי לכתוב מע"ג הפורום תשובה שניתנה ע"י יועצת מס.

כי כל מקרה צריכים לדון לגופו, אין דין מס הכנסה כדין ביטוח לאומי. ולפעמים זה יכול להטעות.

לפי החוק כל מי שעובד בשני עבודות מחויב לבצע תיאום מס. יש גם אפשרות שהמעביד יבצע את התיאום מס בעצמו, רק שבד"כ מעבידים לא אוהבים להכנס לזה.

ניתן גם לבצע בקלות תיאום מס דרך אתר רשות המיסים

ביג

משתמש רשום
נכתב ע"י mina;850258:
אז הנה דעה שונה...
בכל אופן החלטתי לערוך תאום מס.
אבל סתם מעניין - לי אמרו שבלי תאום תרד לי חצי משכורת כל חודש.
אז איך הסתדרת?

מי שלא הצהיר על הכנסה נוספת - לא מבקשים ממנו לערוך תיאום מס.

בכל אופן תמיד צריך לעשות תיאום מס - יש ביקורות מדי פעם ויכולים לעלות עליך...

שמעתי סיפור על אחת שעלו עליה, אפשר עד שבע שנים אחורה ועבדה קשה להשיג את כל התלושים אחורנית ולהשקיט את הענינים.

אפכא מסתברא

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
אכן, אם עובדים בשני מקומות עבודה ואין מצהירים בשניהם על עבודה נוספת נכנסים לסיכון ממשי שמס הכנסה יעלה על זה, וגם אם לכתחילה לא היו חייבים במס כי סכום המשכורות בשני מקומות העבודה לא הגיע לסף המס - עלולים להיאשם בהעלמת מס על כל המשתמע. לא כדאי להסתבך, בפרט לא במשכורות בסדר גודל כזה.

פינת המבקר

משתמש רשום
נכתב ע"י קופיריטרית;849971:
לאחר התיעצות עם יועצת מס ומנהלת חשבונות בכירה, בעבר, כשעבדתי ב2 מקומות עבודה, ובמקום אחד הרוחתי את הסכום העיקרי ובאחר סכום לא גבוה, קבלתי המלצה שלא לעשות תאום ושאני לא אפסיד מכך...
מה שכן, את בטוח לאומי כן מומלץ לעדכן ולערוך תאום כי אז לא יורד כפול...
זה מה שידוע לי...

כשהתייעצתי עם רואה חשבון לגבי עניין הביטוח לאומי,
הבנתי ממנו שכשעובדים בשני מקומות משלמים ביטוח לאומי בנפרד על כל עבודה.
האם אני טועה?

semel1

משתמש צעיר
ישנה אפשרות עד תקרת הכנסה לשלם ביטוח לאומי מופחת)נראלי 3% במקום 10+ - שווה ברור !!!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קו

א הַלְלוּיָהּ הוֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב מִי יְמַלֵּל גְּבוּרוֹת יי יַשְׁמִיעַ כָּל תְּהִלָּתוֹ:ג אַשְׁרֵי שֹׁמְרֵי מִשְׁפָּט עֹשֵׂה צְדָקָה בְכָל עֵת:ד זָכְרֵנִי יי בִּרְצוֹן עַמֶּךָ פָּקְדֵנִי בִּישׁוּעָתֶךָ:ה לִרְאוֹת בְּטוֹבַת בְּחִירֶיךָ לִשְׂמֹחַ בְּשִׂמְחַת גּוֹיֶךָ לְהִתְהַלֵּל עִם נַחֲלָתֶךָ:ו חָטָאנוּ עִם אֲבוֹתֵינוּ הֶעֱוִינוּ הִרְשָׁעְנוּ:ז אֲבוֹתֵינוּ בְמִצְרַיִם לֹא הִשְׂכִּילוּ נִפְלְאוֹתֶיךָ לֹא זָכְרוּ אֶת רֹב חֲסָדֶיךָ וַיַּמְרוּ עַל יָם בְּיַם סוּף:ח וַיּוֹשִׁיעֵם לְמַעַן שְׁמוֹ לְהוֹדִיעַ אֶת גְּבוּרָתוֹ:ט וַיִּגְעַר בְּיַם סוּף וַיֶּחֱרָב וַיּוֹלִיכֵם בַּתְּהֹמוֹת כַּמִּדְבָּר:י וַיּוֹשִׁיעֵם מִיַּד שׂוֹנֵא וַיִּגְאָלֵם מִיַּד אוֹיֵב:יא וַיְכַסּוּ מַיִם צָרֵיהֶם אֶחָד מֵהֶם לֹא נוֹתָר:יב וַיַּאֲמִינוּ בִדְבָרָיו יָשִׁירוּ תְּהִלָּתוֹ:יג מִהֲרוּ שָׁכְחוּ מַעֲשָׂיו לֹא חִכּוּ לַעֲצָתוֹ:יד וַיִּתְאַוּוּ תַאֲוָה בַּמִּדְבָּר וַיְנַסּוּ אֵל בִּישִׁימוֹן:טו וַיִּתֵּן לָהֶם שֶׁאֱלָתָם וַיְשַׁלַּח רָזוֹן בְּנַפְשָׁם:טז וַיְקַנְאוּ לְמֹשֶׁה בַּמַּחֲנֶה לְאַהֲרֹן קְדוֹשׁ יי:יז תִּפְתַּח אֶרֶץ וַתִּבְלַע דָּתָן וַתְּכַס עַל עֲדַת אֲבִירָם:יח וַתִּבְעַר אֵשׁ בַּעֲדָתָם לֶהָבָה תְּלַהֵט רְשָׁעִים:יט יַעֲשׂוּ עֵגֶל בְּחֹרֵב וַיִּשְׁתַּחֲווּ לְמַסֵּכָה:כ וַיָּמִירוּ אֶת כְּבוֹדָם בְּתַבְנִית שׁוֹר אֹכֵל עֵשֶׂב:כא שָׁכְחוּ אֵל מוֹשִׁיעָם עֹשֶׂה גְדֹלוֹת בְּמִצְרָיִם:כב נִפְלָאוֹת בְּאֶרֶץ חָם נוֹרָאוֹת עַל יַם סוּף:כג וַיֹּאמֶר לְהַשְׁמִידָם לוּלֵי מֹשֶׁה בְחִירוֹ עָמַד בַּפֶּרֶץ לְפָנָיו לְהָשִׁיב חֲמָתוֹ מֵהַשְׁחִית:כד וַיִּמְאֲסוּ בְּאֶרֶץ חֶמְדָּה לֹא הֶאֱמִינוּ לִדְבָרוֹ:כה וַיֵּרָגְנוּ בְאָהֳלֵיהֶם לֹא שָׁמְעוּ בְּקוֹל יי:כו וַיִּשָּׂא יָדוֹ לָהֶם לְהַפִּיל אוֹתָם בַּמִּדְבָּר:כז וּלְהַפִּיל זַרְעָם בַּגּוֹיִם וּלְזָרוֹתָם בָּאֲרָצוֹת:כח וַיִּצָּמְדוּ לְבַעַל פְּעוֹר וַיֹּאכְלוּ זִבְחֵי מֵתִים:כט וַיַּכְעִיסוּ בְּמַעַלְלֵיהֶם וַתִּפְרָץ בָּם מַגֵּפָה:ל וַיַּעֲמֹד פִּינְחָס וַיְפַלֵּל וַתֵּעָצַר הַמַּגֵּפָה:לא וַתֵּחָשֶׁב לוֹ לִצְדָקָה לְדֹר וָדֹר עַד עוֹלָם:לב וַיַּקְצִיפוּ עַל מֵי מְרִיבָה וַיֵּרַע לְמֹשֶׁה בַּעֲבוּרָם:לג כִּי הִמְרוּ אֶת רוּחוֹ וַיְבַטֵּא בִּשְׂפָתָיו:לד לֹא הִשְׁמִידוּ אֶת הָעַמִּים אֲשֶׁר אָמַר יי לָהֶם:לה וַיִּתְעָרְבוּ בַגּוֹיִם וַיִּלְמְדוּ מַעֲשֵׂיהֶם:לו וַיַּעַבְדוּ אֶת עֲצַבֵּיהֶם וַיִּהְיוּ לָהֶם לְמוֹקֵשׁ:לז וַיִּזְבְּחוּ אֶת בְּנֵיהֶם וְאֶת בְּנוֹתֵיהֶם לַשֵּׁדִים:לח וַיִּשְׁפְּכוּ דָם נָקִי דַּם בְּנֵיהֶם וּבְנוֹתֵיהֶם אֲשֶׁר זִבְּחוּ לַעֲצַבֵּי כְנָעַן וַתֶּחֱנַף הָאָרֶץ בַּדָּמִים:לט וַיִּטְמְאוּ בְמַעֲשֵׂיהֶם וַיִּזְנוּ בְּמַעַלְלֵיהֶם:מ וַיִּחַר אַף יי בְּעַמּוֹ וַיְתָעֵב אֶת נַחֲלָתוֹ:מא וַיִּתְּנֵם בְּיַד גּוֹיִם וַיִּמְשְׁלוּ בָהֶם שֹׂנְאֵיהֶם:מב וַיִּלְחָצוּם אוֹיְבֵיהֶם וַיִּכָּנְעוּ תַּחַת יָדָם:מג פְּעָמִים רַבּוֹת יַצִּילֵם וְהֵמָּה יַמְרוּ בַעֲצָתָם וַיָּמֹכּוּ בַּעֲוֹנָם:מד וַיַּרְא בַּצַּר לָהֶם בְּשָׁמְעוֹ אֶת רִנָּתָם:מה וַיִּזְכֹּר לָהֶם בְּרִיתוֹ וַיִּנָּחֵם כְּרֹב (חסדו) חֲסָדָיו:מו וַיִּתֵּן אוֹתָם לְרַחֲמִים לִפְנֵי כָּל שׁוֹבֵיהֶם:מז הוֹשִׁיעֵנוּ יי אֱלֹהֵינוּ וְקַבְּצֵנוּ מִן הַגּוֹיִם לְהֹדוֹת לְשֵׁם קָדְשֶׁךָ לְהִשְׁתַּבֵּחַ בִּתְהִלָּתֶךָ:מח בָּרוּךְ יי אֱלֹהֵי יִשְׂרָאֵל מִן הָעוֹלָם וְעַד הָעוֹלָם וְאָמַר כָּל הָעָם אָמֵן הַלְלוּיָהּ:
נקרא  8  פעמים

אתגר AI

חשבון הנפש • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה