דרוש מידע האם יש הגבלה על סכום לחברה למימוש זכויות?

מצב
הנושא נעול.

mali-a

משתמש צעיר
אין לי שום נגיעות לאף חברה אלא גם אני סברתי כמו שכולם סוברים כאן באשכול,
אבל בפועל, חברה קרובה לקחה חברה מסוימת לא המדובר באשכול ואחותה לקחה באותה תקופה את החברה המדוברת באשכול כאן, שתיהם נשים ולשתיהם אישרו את אותו סכום לצמיתות ההבדל הענק היה בסכום שהיו צריכים לשלם
הבדל של כמעט 20,000 ש"ח לטובת החברה המדוברת כאן, לטובתי אני מבקשת לדעת אם אפשר גם בפרטי ליידע אותי
איפה מחכה לה המוקש.

ברוך ר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
מאמר נכון ומדיוק בנושא

חושבים שאתם זקוקים לשירותי חברה למימוש זכויות?
תחשבו שוב!​

בשנים האחרונות הפכנו עדים למתקפת פרסום של ממש מצד חברות המכנות את עצמן "חברות למימוש זכויות רפואיות" (וזכויות אחרות). חברות אלו מתיימרות לייצג את התובעים (לקוחותיהם) בתביעות בעניינים שונים המוגשות נגד חברות הביטוח הפרטיות ונגד רשויות ומוסדות ממשלתיים כמו המוסד לביטוח לאומי, משרד הביטחון, מס הכנסה וכן הלאה. בעוד שהצורך בייצוג מסוג זה ברור לגמרי, הדרך להצלחה בתביעה כזו, בשום פנים ואופן אינו עובר דרך אחת מהחברות הללו, אלא אך ורק דרך משרד עורכי דין. ליתר דיוק – משרד עורכי דין המתמחה בתחום בו הוגשה התביעה ובגופים נגדם מוגשות התביעות. כך, למשל, לא כל עורך דין המתמחה בנזקי גוף יוכל לייצג אתכם בהצלחה בתביעה מול המוסד לביטוח לאומי, אלא רק עורך דין (או משרד עורכי דין) המתמחה בכך!
אבל בואו נתחיל מההתחלה –
מדוע קיים צורך בייצוג מול המוסד לביטוח הלאומי?
למרות שהביטוח הלאומי הוקם מתוך מטרה טובה (לסייע לאדם בעת שהוא שרוי במצב שהוא אינו מסוגל לכלכל את עצמו ואת משפחתו, באופן זמני או קבוע), באופן טבעי לגמרי, יחד עם הצורך לטפל בכל יום באלפי פניות, מתמוססת מטרה זו מול המציאות. בירוקרטיה, דחיות ב"לך ושוב", כמויות טפסים עצומה, ועדות מומחים חסרות אמון – מערכת מסועפת ומפותלת שגורסת בגלגלים המניעים אותה את האדם, שכרגע, ממילא אינו נמצא בתקופה טובה בחייו, הן מהאספקט הפיזי והן מהאספקט הנפשי. ליווי וייצוג מצד איש מקצוע המתמחה בנבכי המערכת, מכיר את אופן פעולתו ויודע מהי הדרך הנכונה לפעול – הם הדרך הנכונה למיצוי מלוא הזכויות המגיעות לכם!
מדוע איש המקצוע הזה הוא עורך דין למימוש זכויות רפואיות ולא חברה למימוש זכויות?
חברות למימוש זכויות (רפואיות ובכלל) מנצלות את חוסר המודעות בציבור לסייגים שמטיל החוק על ייצוג משפטי, עריכת מסמכים שונים, מתן חוות דעת משפטית וכל פעולה אחרת שהיא בעלת אופי משפטי.
אז מה, בעצם, אומר החוק?
סעיף 20 לחוק לשכת עורכי הדין תשכ"א – 1981 קובע:
"הפעולות המנויות להלן, לא יעשה אותן דרך עיסוק, או בתמורה אף שלא דרך עיסוק, אלא עורך-דין;
ואלה הפעולות:
(1) ייצוג אדם אחר וכל טיעון ופעולה אחרת בשמו לפני בתי-משפט, בתי-דין, בוררים וגופים ואנשים בעלי סמכות שיפוטית או מעין-שיפוטית – הוועדות הרפואיות מתקיימות במסגרת הביטוח הלאומי וגופים דומים (המוגדרים בחוק כגופים בעלי סמכות שיפוטית או מעיין שיפוטית), לפיכך, מי שאינו עורך דין אינו מורשה לייצג במסגרתן את התובעים את זכויותיהם.
החוק ממשיך ומפרט –
"(3) עריכת מסמכים בעלי אופי משפטי בשביל אדם אחר, לרבות ייצוג אדם אחר במשא-ומתן משפטי לקראת עריכת מסמך כזה;" – תביעות כנגד הגופים אותם הזכרנו מבוססות על מסמכים וטפסים רבים ושונים, אשר, כאמור, רק עורך דין מורשה לטפל בהם.
"(4) ייעוץ וחיווי-דעת משפטיים." – אסור, למי שאינו עורך דין, למשל, לייעץ לנפגעים התובעים את זכויותיהם בנוגע לסיכויי הצלחת התביעה, מאחר ומדובר בחוו"ד משפטית לכל דבר.
כך, שבשורה התחתונה, גם אם נתעלם מפערי הרמה המקצועית הענקיים הקיימים בין עורך דין המתמחה בתחום לבין חברה למימוש זכויות, מבחינה חוקית, חברה כזו אינה מוסמכת לייצג אתכם בתביעה מול הביטוח הלאומי או מול כל גוף שיפוטי או מעין שיפוטי, כפי שהוא מוגדר בחוק!

אוצרי

משתמש צעיר
אבל בפועל, חברה קרובה לקחה חברה מסוימת לא המדובר באשכול ואחותה לקחה באותה תקופה את החברה המדוברת באשכול כאן, שתיהם נשים ולשתיהם אישרו את אותו סכום לצמיתות ההבדל הענק היה בסכום שהיו צריכים לשלם
הבדל של כמעט 20,000 ש"ח לטובת החברה המדוברת כאן, לטובתי אני מבקשת לדעת אם אפשר גם בפרטי ליידע אותי
איפה מחכה לה המוקש.
כלו' למי שילמו יותר?
בכל מקרה הכל מסתת רבסעיפים הקטנים (רטרו, חמש שנה קדימה, גובה הקצבה, תוספות אפשריות ועוד ועוד)
למה שלא תנסו להגיש לבד?
רוצה להפנות אתכם לטיפ הרביעי שכתבתי בנושא קצבת ילד נכה אבל רלוונטי גם לקצבאות אחרות:

א-ירושלמית

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
UX UI
D I G I T A L
זה גומר אותי.
למה יתד נותנים יד לסיוט הזה?
אני לא מסוגלת להרים את העיתון ביום שלישי
כשהוא מרוח בדברי ההבל האלה מהחל ועד כלה,
כולל מכתבים למערכת באמצע.

וכל הטובים שלא פותחים אינטרנט
וניזונים רק מהעיתון
אוכלים את זה בלי סוכר.
כי מי שלא עושה את דבריהם - הם עשויים לאיים בכל מיני דרכים: אפליה, קיפוח, הוצאת שם רע או נתינת יד להוצאת שם רע.
בקיצור, בריון שאי אפשר לעצור אותו בצורה הגיונית, ורק הקב"ה יכול לבוא ולעשות איתו סדר.

ריבה אדומה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איפה מחכה לה המוקש.
מוזר מאוד, האחוזים שלוקחים החברות 12.5% לחמש שנים , זה קבוע בחוק, ככה שאין חברה שיכולה לקחת יותר מזה.

Studio Bit

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
מוזר מאוד, האחוזים שלוקחים החברות 12.5% לחמש שנים , זה קבוע בחוק, ככה שאין חברה שיכולה לקחת יותר מזה.
ועוד יותר מזה- אם נחתם חוזה שמפר את הכללים החוזה בטל ואינו שווה כלום!!!

אוצרי

משתמש צעיר
ועוד יותר מזה- אם נחתם חוזה שמפר את הכללים החוזה בטל ואינו שווה כלום!!!
הם כן עומדים בחוק אבל....

תחשבו קצבת ילד נכה לדוג' שאושר לו 100% (לפעמים זה יותר) ויש לו אח ילד נכה, מתקבל תוספת של50% לכל אח, סה"כ 200% ע"י המייצג (שייצג רק אחד מהם), בחברות מערבים עו"ד (למה לא..), אושר קצבה ל5 שנים (וגם אם לא, גם בתביעה הבאה הם שם עד חמש שנים) + רטרו שנה שזה יכולים גם לגבות. החשבון יוצאכדלהלן: סכום הקצבה היום הוא 3,479 ל100%, זה כפול 2 (200% כזכור) יוצא 6958, כפול 72 (60 חודשים קדימה + רטרו שנה) יוצא 500976, כפול 15% (שאותו מותר להם לגבות עם עו"ד) יוצא 75146 +מע"מ התוצאה 87,921 ש"ח!!!! (על מה...)
זה יכול לצאת גם יותר אם מקבלים אחוז גבוה יותר. כמובן זה יכול להיות גם פחות אבל זה תמיד (כמעט) עשרות אלפי שקלים!!

Studio Bit

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה

חני .ג

משתמש צעיר
לידע את הציבור מי הם ושהציבור יחליט
אמא שלי באה אליהם בוכה ומותשת
הייתה צריכה לטפל לבד בסבתי הסיעודית ולא היה לה אפילו רגע לחשוב בצורה צלולה
הם ניגבו לה את הדמעות והסבירו לה שבשביל לעזור לה שתחתום כמה חתימות
אחרי שסבתי נפטרה אמא שלי הייתה צריכה להתגלגל איתם בבתי דין
כי ביקשו את כל הסכום 5 שנים קדימה
סכום שסבתי אפילו לא קיבלה!!!
והכל מגובה בחתימת ידה....
אצלינו בבית קוראים לו שמאי חזירי
איש החסד....
הרב הגאון
כמובן

אוריגמי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
לידע את הציבור מי הם ושהציבור יחליט
היתה מישהי שניסתה לעשות את זה בפרוג, לפני כמה שנים
הם תבעו אותה לד"ת
והיה נשמע שהיא יצאה מזה בנס והיתה צריכה רק להתנצל האופן פומבי כאן באתר.

אוריגמי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
את ממליצה לי למחוק מה שכתבתי?
אני הייתי מנסה להימנע מלכתוב דברים ברורים כלפי אנשים מסויימים,

נראה לי שגם המנהלים מוחקים בעצמם דברים שעלולים להיות בעייתיים.

גיטיgiti

משתמש מקצוען
הפקות ואירועים
אנחנו כרגע בתהליך מול הביטוח לאומי וזה לא הגיוני שמי שלא הצליח לבד מולם (וזה מה שקורה בד"כ) צריך לשלם עשרות אלפי שקלים לחברות של מימוש זכויות, ובד"כ זו האוכלוסייה הכי מוחלשת שיש, האם זה חוקי?
יש חוק בנושא
מותר להם לקחת עד 12.5% מהקצבה שאושרה כפול 5 שנים
צורת התשלום משתנה מחברה לחברה
יותר מזה זה כבר עבירה על החוק

שומע בקול ד'

משתמש צעיר
את ממליצה לי למחוק מה שכתבתי?
לא צריך למחוק, מספיק לכתוב ברמזים עבים בלי שם מפורש
במקום לכתוב רמאי ***רי
ניתן לכתוב, 'חברה שמפרסמת את עצמה בעיתונות החרדית בלי סוף
ומנהל החברה מציג את עצמו כאיש חסד ומצטלם עם רבנים'
על כזה נוסח אף אחד לא יכול לתבוע תביעת דיבה כי אין שם ואין משהו מוגדר לגמרי
ותוכלו לטעון שהתכוונתם למישהו אחר
ומצוה לפרסם כדי להציל את העשוקים הבאים.
נ.ב. יש לי מסמכים נוספים בנושא, בל''נ אם אמצאם אעלה כן.

שומע בקול ד'

משתמש צעיר
מצורף מסמך על תיקי הוצאה לפועל שחברה מסוימת פתחה נגד לקוחותיה.
מדובר בחברה שכל לקוחותיה פונים אליה רק כדי לקבל עזרה לקבלת קצבת נכות וכדו'
ועל דעת זה שאינם נדרשים לשלם מאומה מכיסם, וכל התשלום יהיה רק ע''י אחוזים מהקצבה
נכון ל31/07/20,
214 איש כבר 'זכו' לפתיחת תיק הוצל''פ נגדם, על ידי חברה אליה פנו בתמימות כדי לממש זכויות
השערה הגיונית טוענת כי מלבדם רבים נכנעו ושילמו עוד לפני שנפתח תיק נגדם.

קבצים מצורפים

• הוצאה לפועל מימוש.pdf
    5 MB · צפיות: 4
מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  4  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה