דרוש מידע האם יש דרך חוקית לשכור רכב מחבר?

• פותח הנושא szn
  • פורסם בתאריך

szn

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עריכה תורנית
אני זקוק לרכב לחודש הקרוב, שכן הציע לי את רכבו בתשלום,

השאלה איך עושים שיהיה לי ביטוח על הרכב באופן חוקי?

תודה

זר פרחים

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
אני לא עו''ד או סוכן ביטוח,
אבל - נראה לי שהחוק אוסר לתת את רכבך לאחר בתשלום, או לעשות הסעות בתשלום אלא ברכב שמורשה לכך.

החשש - במקרה של תאונה הביטוח לא מכסה את הנזק. וסמוך על חוקרי הביטוח שהם יעלו עליך מהסיבה הפשוטה, כשנהג הרכב שהיה מעורב בתאונה הוא אינו בעל הרכב או בן משפחתו - מיד עולה החשש להשכרה לא חוקית.

אבל - היות ואתם שכנים ואתה מכיר אותו היטב, יהיה לך הרבה יותר קל להסביר לחוקרי הביטוח שאכן קיבלת את הרכב בהשאלה משכנך.

לענ"ד - מומלץ לכם מראש לתאם סיפור למה הוא צירף אותך לביטוח של הרכב, נגיד שהילדים שלכם לומדים באותו אזור ולפעמים כשהוא ממהר אתה מקפיץ אותם למוסדות לימוד, או כל הסבר כזה שישמע הגיוני, ובעיקר שחלילה במקרה של תאונה תהיו מתואמים מראש, ולא תמציאו תוך כדי תנועה, שאז מתגלים כל הפערים השקרים והפגמים שבגריסתכם.

כמובן שהוא צריך להוסיף אותך בביטוח של הרכב.

s.c

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
צריך לבדוק האם מותר לשכור את הרכב בתשלום.
נראה לי שהחוק אוסר לתת את רכבך לאחר בתשלום
אבל - היות ואתם שכנים ואתה מכיר אותו היטב, יהיה לך הרבה יותר קל להסביר לחוקרי הביטוח שאכן קיבלת את הרכב בהשאלה משכנך.

זר פרחים

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
אבל אם זה אסור אז זה גזל מחברת הביטוח...
לא יעזור לתאם גרסאות...

הוא יכול לקחת את הרכב בהשאלה, ובתמורה לתדלק, לעשות טסט, ושאר עבודות שירות שכאלה.
הרי ברור שאם חבר השאיל לי את הרכב - מותר לי כהכרת הטוב להחזיר לו טנק מלא.

כמובן - א"א לעשות צחוק מהתורה.

זר פרחים

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
תעשו לעצמכם טובה ותעזבו את כל האנשים שמנצלים אנשים אחרים שלא רוצים או לא יכולים לשכור רכב בצורה מסודרת.
אחרי שקורה משהו הניסיון קשה.
אני נפלתי באלפי שקלים בגלל השכרה בשחור.
נשמח שתפרט, למען ילמדו וייראו -

אני שוכר רק בלבן.
או לוקח בהשאלה מאח\ גיס\ וכדו'.

אדם לעמל יולד

משתמש מקצוען
אני כבר מזמן לא לקחתי בשחור אז לא ביררתי את כל הקומבינות, לא לגעת ברכב בשחור לפני ששואלים רב.
תחסכו לעצמכם עוגמת נפש.

אדם לעמל יולד

משתמש מקצוען
נשמח שתפרט, למען ילמדו וייראו -

אני שוכר רק בלבן.
או לוקח בהשאלה מאח\ גיס\ וכדו'.
אין הרבה מה לפרט, מספיק שדפקת מישהו בקטנה בטמבון והוא עושה הכל במוסך מורשה וחלקים מקוריים... לך תבדוק כמה עולה טמבון חדש של אוקטביה 2018...

גדול מרבן שמו

משתמש מקצוען
המשתמש נחסם
אין הרבה מה לפרט, מספיק שדפקת מישהו בקטנה בטמבון והוא עושה הכל במוסך מורשה וחלקים מקוריים... לך תבדוק כמה עולה טמבון חדש של אוקטביה 2018...
רח"ל אם נפלת עם בקרת שיוט אדפטיבית, בקלי קלות 50,000 ש"ח.

זר פרחים

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
אני כבר מזמן לא לקחתי בשחור אז לא ביררתי את כל הקומבינות, לא לגעת ברכב בשחור לפני ששואלים רב.
תחסכו לעצמכם עוגמת נפש.
גם אחרי ששואלים רב.
חוקרי חברות הביטוח אינם טיפשים ,
והם עולים יפה מאוד על כל הקומבינטורים.
הם באים אליך הביתה ומבררים בעדינות אצל הילדה בת 3 אם תמיד האוטו אצל אבא, או רק לפעמים.
בקיצור - ג"א מצטרף להנ"ל, להתרחק מהשכרות שחורות כמו מאש.

s.c

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
תעשו לעצמכם טובה ותעזבו את כל האנשים שמנצלים אנשים אחרים שלא רוצים או לא יכולים לשכור רכב בצורה מסודרת.
אחרי שקורה משהו הניסיון קשה.
אני נפלתי באלפי שקלים בגלל השכרה בשחור.
אתה צודק במאה אחוז.
אבל לך תסביר את זה לבחורי ישיבות או נהגים צעירים שעדיין לא יכולים להוציא רכב מחברה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קז

א הֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב יֹאמְרוּ גְּאוּלֵי יי אֲשֶׁר גְּאָלָם מִיַּד צָר:ג וּמֵאֲרָצוֹת קִבְּצָם מִמִּזְרָח וּמִמַּעֲרָב מִצָּפוֹן וּמִיָּם:ד תָּעוּ בַמִּדְבָּר בִּישִׁימוֹן דָּרֶךְ עִיר מוֹשָׁב לֹא מָצָאוּ:ה רְעֵבִים גַּם צְמֵאִים נַפְשָׁם בָּהֶם תִּתְעַטָּף:ו וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצוּקוֹתֵיהֶם יַצִּילֵם:ז וַיַּדְרִיכֵם בְּדֶרֶךְ יְשָׁרָה לָלֶכֶת אֶל עִיר מוֹשָׁב:ח יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:ט כִּי הִשְׂבִּיעַ נֶפֶשׁ שֹׁקֵקָה וְנֶפֶשׁ רְעֵבָה מִלֵּא טוֹב:י יֹשְׁבֵי חֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת אֲסִירֵי עֳנִי וּבַרְזֶל:יא כִּי הִמְרוּ אִמְרֵי אֵל וַעֲצַת עֶלְיוֹן נָאָצוּ:יב וַיַּכְנַע בֶּעָמָל לִבָּם כָּשְׁלוּ וְאֵין עֹזֵר:יג וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:יד יוֹצִיאֵם מֵחֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת וּמוֹסְרוֹתֵיהֶם יְנַתֵּק:טו יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:טז כִּי שִׁבַּר דַּלְתוֹת נְחֹשֶׁת וּבְרִיחֵי בַרְזֶל גִּדֵּעַ:יז אֱוִלִים מִדֶּרֶךְ פִּשְׁעָם וּמֵעֲוֹנֹתֵיהֶם יִתְעַנּוּ:יח כָּל אֹכֶל תְּתַעֵב נַפְשָׁם וַיַּגִּיעוּ עַד שַׁעֲרֵי מָוֶת:יט וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:כ יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיִרְפָּאֵם וִימַלֵּט מִשְּׁחִיתוֹתָם:כא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:כב וְיִזְבְּחוּ זִבְחֵי תוֹדָה וִיסַפְּרוּ מַעֲשָׂיו בְּרִנָּה:כג יוֹרְדֵי הַיָּם בָּאֳנִיּוֹת עֹשֵׂי מְלָאכָה בְּמַיִם רַבִּים:כד הֵמָּה רָאוּ מַעֲשֵׂי יי וְנִפְלְאוֹתָיו בִּמְצוּלָה:כה וַיֹּאמֶר וַיַּעֲמֵד רוּחַ סְעָרָה וַתְּרוֹמֵם גַּלָּיו:כו יַעֲלוּ שָׁמַיִם יֵרְדוּ תְהוֹמוֹת נַפְשָׁם בְּרָעָה תִתְמוֹגָג:כז יָחוֹגּוּ וְיָנוּעוּ כַּשִּׁכּוֹר וְכָל חָכְמָתָם תִּתְבַּלָּע:כח וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם וּמִמְּצוּקֹתֵיהֶם יוֹצִיאֵם:כט יָקֵם סְעָרָה לִדְמָמָה וַיֶּחֱשׁוּ גַּלֵּיהֶם:ל וַיִּשְׂמְחוּ כִי יִשְׁתֹּקוּ וַיַּנְחֵם אֶל מְחוֹז חֶפְצָם:לא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:לב וִירֹמְמוּהוּ בִּקְהַל עָם וּבְמוֹשַׁב זְקֵנִים יְהַלְלוּהוּ:לג יָשֵׂם נְהָרוֹת לְמִדְבָּר וּמֹצָאֵי מַיִם לְצִמָּאוֹן:לד אֶרֶץ פְּרִי לִמְלֵחָה מֵרָעַת יֹשְׁבֵי בָהּ:לה יָשֵׂם מִדְבָּר לַאֲגַם מַיִם וְאֶרֶץ צִיָּה לְמֹצָאֵי מָיִם:לו וַיּוֹשֶׁב שָׁם רְעֵבִים וַיְכוֹנְנוּ עִיר מוֹשָׁב:לז וַיִּזְרְעוּ שָׂדוֹת וַיִּטְּעוּ כְרָמִים וַיַּעֲשׂוּ פְּרִי תְבוּאָה:לח וַיְבָרֲכֵם וַיִּרְבּוּ מְאֹד וּבְהֶמְתָּם לֹא יַמְעִיט:לט וַיִּמְעֲטוּ וַיָּשֹׁחוּ מֵעֹצֶר רָעָה וְיָגוֹן:מ שֹׁפֵךְ בּוּז עַל נְדִיבִים וַיַּתְעֵם בְּתֹהוּ לֹא דָרֶךְ:מא וַיְשַׂגֵּב אֶבְיוֹן מֵעוֹנִי וַיָּשֶׂם כַּצֹּאן מִשְׁפָּחוֹת:מב יִרְאוּ יְשָׁרִים וְיִשְׂמָחוּ וְכָל עַוְלָה קָפְצָה פִּיהָ:מג מִי חָכָם וְיִשְׁמָר אֵלֶּה וְיִתְבּוֹנְנוּ חַסְדֵי יי:
נקרא  3  פעמים

אתגר AI

חשבון הנפש • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה