דרוש מידע האם זה בסדר לפרנס פושעים נגד האנושות?

השם אוהב אותי

משתמש פעיל
יוצא לי לתהות מידי פעם לגבי קניה באליאקספרס. את מי בעצם אנחנו מפרנסים?
הבעלים של החברה נעלם ללא עקבות ע"י שלטונות סין לפני בערך שנה וזאת בעקבות שדיבר משהו נגדם. השתלטו לו על החברה שבנה מאפס בעשר אצבעותיו ורוששו את משפחתו "הבוגדת" .גם ראש המשפחה נעלם וגם הפרנסה וכו'..
אף פעם לא חגגתי יותר מידי על האתר הזה, אך בכל זאת משום מה יש לי סוג של מצפון, לאן בעצם הולך הכסף ואת מי אנו מפרנסים ומעצימים בעצם הקניה בזול שם?!?!

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
הבעלים של החברה נעלם ללא עקבות ע"י שלטונות סין לפני בערך שנה וזאת בעקבות שדיבר משהו נגדם. השתלטו לו על החברה שבנה מאפס בעשר אצבעותיו ורוששו את משפחתו "הבוגדת" .גם ראש המשפחה נעלם וגם הפרנסה וכו'..
אף פעם לא חגגתי יותר מידי על האתר הזה, אך בכל זאת משום מה יש לי סוג של מצפון, לאן בעצם הולך הכסף ואת מי אנו מפרנסים ומעצימים בעצם הקניה בזול שם?!?!
לא רואה הבדל בין קניה שם לבין קניית כל מוצר שמיוצר בסין.
ואם תתנזר מהנאה זו... אפילו על אוטובוס אתה לא יכול לעלות, בטח שלא לכבס במכונת כביסה, אין כמעט חברה שלא מייצרת לפחות חלק מהחלקים שם.

יהלום-יצירות מלוטשות

הוצאה לאור שמבינה אותך
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
יש גם צד שני, אנו מפרנסים את עצמנו = קונים בזול יותר....

~נעמי~

עיצוב גרפי
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
D I G I T A L
או שתסתכלי הפוך- מפרנסים בית של תורה ע"י שקונים בזול. הזכויות של אותם סינים יעמדו להם לצאת מכל הבעיות...
כן, כן, רק אם קונים מה שצריך... לא אמרתי כלום..
אישית קונה בשיין המון וזה חסכון מטורף.

שמעון963852741

משתמש פעיל
המורד במלכות חייב מיתה, אני לא רואה בעניין הזה פשע נגד האנושות, בלי להכנס לדיון מעמיק מידי, נראה לי שמהתורה דווקא נשמע שזו צורת שלטון עדיפה.
פשע נגד האנושות (לא לפי הגדרות האו"ם) לדעתי, זה הוצאה להורג והתנהלות כללית ללא משפט.

מטרות

משתמש פעיל
הם מחפירים!
איו על זה ויכוח
זה פשוט לא אכפת לנו עד כדי כך, אולי זה רחוק מאיתנו
אולי נח לנו יותר
בכל מקרה גם כשאני קונה בארץ הכסף שלי נשלח לסינים בצורה עקיפה
מעדיפה ללא התיווכים.

ציפור כחולה

משתמש מקצוען
אני מאד מבינה את המצפון
מה לעשות עדיין לא הגעתי לרמה הזאת
ובכל מצב לפעמים עולה מצפון
וכל פעם מחדש יש לי תרוץ למה זה בסדר - התרוץהזמני הוא שיעבדו קשה ויקבלו גרושים

ש.ז.י.

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
נעלם לכמה חודשים ואז חזר. אליאקספרס עדיין בבעלותו.

דיאלוג

משתמש סופר מקצוען
מעדכן אותך שאתה ואני בעקיפין מפרנסים משפחות פשע פרוטקשן-דמי חסות
ברור לי
אבל יש לפרנס ישירות, וזה אחרת. גם הלכתית
האם אנו חייים לימנע? לא בטוח
אבל לומר בפשטות "קונה איפה שזול" צורם מאוד מאוד
(הרמב"ם כותב שמי שאומר שמצד עצמו היה גונב אבל מה אעשה שהקב"ה אסר - הרי זה רשע)

mirih

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
בלת"ק
למה לקרוא לזה פשע נגד האנושות?
האם ידוע לך שרב חנויות הבגדים, הנעליים, המשחקים, מוצרי החשמל ועו"ד...מיובאים משם.
עלה בדעתך לחקור אחרי כל סכסוך שיתכן וקורה שם??

הכתבה ההיא בעיתון זמן מעודכנת ל2021.
מאז הוא חזר, התפייס עם השלטון, וחי לו באושר ובעושר.
חיפשתי את המקור, לא מצאתי בינתיים. נראה לי שקראתי את זה בכלכליסט-טק.
בכללי לא כדאי לסמוך על עיתון זמן, ולבדוק היטב את העובדות המובאות שם. מידיעה.

ארי62

משתמש פעיל
מהמכלול
מַא יוּן (נולד ב-10 בספטמבר 1964) או בכינויו המערבי ג'ק מַאאנגלית: Jack Ma, בסינית: 馬雲 / 马云, פין-יין: Mǎ Yún), הוא יזם טכנולוגי, איש עסקים ומיליארדר[1] סיני. מא נולד בהאנגג'ואו, ג'ג'יאנג שבסין. הוא הקים את קבוצת עליבאבא, קבוצה מצליחה של פתרונות מבוססי אינטרנט, ושימש כיו"ר הדירקטוריון שלה עד לפרישתו בספטמבר 2019. בשלהי שנת 2020 פורסם כי מא נעלם, לאחר שמתח ביקורת על הממשל הקומוניסטי בסין, אך ב-20 בינואר 2021, מא נראה לראשונה זה מספר חודשים.[2]

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קנ

א הַלְלוּיָהּ הַלְלוּ אֵל בְּקָדְשׁוֹ הַלְלוּהוּ בִּרְקִיעַ עֻזּוֹ:ב הַלְלוּהוּ בִגְבוּרֹתָיו הַלְלוּהוּ כְּרֹב גֻּדְלוֹ:ג הַלְלוּהוּ בְּתֵקַע שׁוֹפָר הַלְלוּהוּ בְּנֵבֶל וְכִנּוֹר:ד הַלְלוּהוּ בְתֹף וּמָחוֹל הַלְלוּהוּ בְּמִנִּים וְעוּגָב:ה הַלְלוּהוּ בְצִלְצְלֵי שָׁמַע הַלְלוּהוּ בְּצִלְצְלֵי תְרוּעָה:ו כֹּל הַנְּשָׁמָה תְּהַלֵּל יָהּ הַלְלוּיָהּ:
נקרא  5  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה