האם המשפט הבא נכון?

צילה

משתמש רשום
האם המשפט : תרגום הרעיונות שלך לכסף? נכון מבחינה לשונית? דקדוקית?:confused:

ATUK

משתמש רשום
בדר"כ מתרגמים משפה לשפה. נשמע מוזר, ונראה שזהו תרגום מילולי משפה אחרת. האם הכוונה שרעיונות יביאו פירות? או מדובר ביישום רעיון בעניינים כספיים?

צילה

משתמש רשום
נכתב ע"י ATUK;659382:
בדר"כ מתרגמים משפה לשפה. נשמע מוזר, ונראה שזהו תרגום מילולי משפה אחרת. האם הכוונה שרעיונות יביאו פירות? או מדובר ביישום רעיון בעניינים כספיים?

הכוונה היא הבאת רעיונות עסקיים לביצוע מעשי

ATUK

משתמש רשום
לדעתי, אי שאפשר "לתרגם רעיונות", על אף שניתן להבין בערך למה הכוונה. ושוב, אולי מתאפשרת התבטאות כזאת בסלנג. הצעתי: הפיכת רעיונותיך לכסף.

eden7115

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
שמעתי מס' רב של פעמים משפט בסגנון של "בוא לתרגם את הידע שלך לכסף" או משהו דומה, אם זה נכון תחבירית או לא אני לא יודעת אבל ללא ספק משתמשים בזה.

ATUK

משתמש רשום
חששתי שזהו סלנג של הרחוב הישראלי. לעניות דעתי, מבחינה תחבירית אין כאן טעות.

צילה

משתמש רשום
את הבעיה פתרתי באמצעות האקדמיה ללשון העברית שאלתי שם והקריאו לי מהמילון את ההגדרה של המילה תרגום וכן דוגמא למשפט בסגנון הנ"ל אישרו לי שהמשפט נכון הן מבחינה
דקדוקית והן מבחינה לשונית

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיב

א הַלְלוּיָהּ אַשְׁרֵי אִישׁ יָרֵא אֶת יי בְּמִצְוֹתָיו חָפֵץ מְאֹד:ב גִּבּוֹר בָּאָרֶץ יִהְיֶה זַרְעוֹ דּוֹר יְשָׁרִים יְבֹרָךְ:ג הוֹן וָעֹשֶׁר בְּבֵיתוֹ וְצִדְקָתוֹ עֹמֶדֶת לָעַד:ד זָרַח בַּחֹשֶׁךְ אוֹר לַיְשָׁרִים חַנּוּן וְרַחוּם וְצַדִּיק:ה טוֹב אִישׁ חוֹנֵן וּמַלְוֶה יְכַלְכֵּל דְּבָרָיו בְּמִשְׁפָּט:ו כִּי לְעוֹלָם לֹא יִמּוֹט לְזֵכֶר עוֹלָם יִהְיֶה צַדִּיק:ז מִשְּׁמוּעָה רָעָה לֹא יִירָא נָכוֹן לִבּוֹ בָּטֻחַ בַּיהוָה:ח סָמוּךְ לִבּוֹ לֹא יִירָא עַד אֲשֶׁר יִרְאֶה בְצָרָיו:ט פִּזַּר נָתַן לָאֶבְיוֹנִים צִדְקָתוֹ עֹמֶדֶת לָעַד קַרְנוֹ תָּרוּם בְּכָבוֹד:י רָשָׁע יִרְאֶה וְכָעָס שִׁנָּיו יַחֲרֹק וְנָמָס תַּאֲוַת רְשָׁעִים תֹּאבֵד:
נקרא  12  פעמים

אתגר AI

דף חדש • אתגר 121

לוח מודעות

למעלה