דרוש מידע האם המצב בתכנות כזה קשה?

מצב
הנושא נעול.

איכות חיים

משתמש חדש
לא עבדתי בזה 😉

אישית לא הלכתי לראיית חשבון כי פחדתי משעמום, אני אדם שצריך גם "אקשן" ולא רק מאמץ מוחי, ותכנות שילב לי את שניהם. (וגם את התחביב להיות גננת - פעמיים נעמדתי פיזית בין 2 עובדים שכמעט הלכו מכות 🤣 למזלי הם מכבדים שאני שומרת נגיעה אז לא היה להם דרך להרביץ אחד לשני, אמיתי!)

ראיית חשבון להבנתי האישית זה שילוב של מתמטיקה (אהבת חיי) וחוקים (שנאת חיי).
אבל עדיף שמקצועיות מהתחום שקוראת פה ידייקו אותי.
אני התחלתי לימודי תכנות ועברתי לראיית חשבון. מהקטע של המתמטיקה נהניתי מאד אבל כל העניין של הקוד - לא סבלתי. למעשה אחרי שעברתי ללימודי ראיית חשבון הבנתי מה זה אומר ללמוד משהו שמתאים לך.
לצערי בראיית חשבון אין כמעט מתמטיקה (בקורס היחיד שכן יש -חדווא לכלכלה נהניתי מכל רגע:)) והאופי של המקצוע הוא שונה מאד. ראיית חשבון זה התבססות על תקנים שיוצרים לך סיטואציות מאד מורכבות שאכן ממש מאתגר לפתור. לגבי שיעמום - הכל תלוי במי שאת, אני לא משתעממת כלל בפיצוח שאלה בחשבונאות פיננסית.

עם ישראל חי!!!

משתמש צעיר
אני התחלתי לימודי תכנות ועברתי לראיית חשבון. מהקטע של המתמטיקה נהניתי מאד אבל כל העניין של הקוד - לא סבלתי. למעשה אחרי שעברתי ללימודי ראיית חשבון הבנתי מה זה אומר ללמוד משהו שמתאים לך.
לצערי בראיית חשבון אין כמעט מתמטיקה (בקורס היחיד שכן יש -חדווא לכלכלה נהניתי מכל רגע:)) והאופי של המקצוע הוא שונה מאד. ראיית חשבון זה התבססות על תקנים שיוצרים לך סיטואציות מאד מורכבות שאכן ממש מאתגר לפתור. לגבי שיעמום - הכל תלוי במי שאת, אני לא משתעממת כלל בפיצוח שאלה בחשבונאות פיננסית.
לא נראה לי שזה ישעמם אותי, כי לשבת עם עצמי ותרגילים, ולפתור ולהגיע לתוצאות, בעיקר שזה מורכב. זה מעניין בעיני.
אבל שוב, זה לא דבר שאלך אליו בלי תשלום, ככה שגם אם לא סובלים- א"א לאמר שזה הנאה או התחביב.

ווילי וונקה

משתמש מקצוען
ניסינו פעם בצוות שלנו להכניס מישהו כזה
בלי תיאוריה עם "ניסיון" ממקום הלימודים של שנה.

סורי.
צריך את התיאוריה הזו בשביל להיות מתכנת טוב ולא סתם כותב קוד.
כשמעסיקים מחפשים מישהו עם ניסיון - הם מחפשים מישהו טוב שיראו עליו את הניסיון ולא יצטרכו ללמד אותו אלף בית של גימל דלת
ובלי תיאוריה עם "ניסיון מדומה" זה פשוט היה לא זה.
אני לא מתחום התכנות
אבל חיכיתי שיבוא מישהו ויגיד את הברור מאליו בעיני...
זה כמו לסגור ארון שרואים שהולך ליפול משהו מלמעלה ופשוט לטרוק עליו את הדלת. ברגע שיפתחו את הארון זה יפול... זה לא באמת יציב

קצרה

משתמש מקצוען
אני לא מתחום התכנות
אבל חיכיתי שיבוא מישהו ויגיד את הברור מאליו בעיני...
זה כמו לסגור ארון שרואים שהולך ליפול משהו מלמעלה ופשוט לטרוק עליו את הדלת. ברגע שיפתחו את הארון זה יפול... זה לא באמת יציב

זה נכון לכל תחום
אפשר לדמות את זה ללימודי אחיות בלי ללמוד ביולוגיה
פשוט ללמוד את החלק המעשי
למה ללמוד את התיאוריה?
הניסיון הכי שווה....

לא נראה לי שמישהו ירצה שיטפל בו רופא או אחות שלא למדו את התיאוריה
למרות שהיא לא מעשית .
ולמרות שיש להם ניסיון.

יש אגב מוצלחים בתחום התכנות שלא למדו את התיאוריה
ואין להם שום סוג של תואר
אבל לא מדובר באנשים שלא יודעים את התיאוריה הזו
המוצלחים - זה לרוב אנשים אוטודידקטים שיש להם את הידע הזה ממקורות כלשהם באופן עצמאי / מוקדם.
מה שמרבית אם לא כל בנות הסמינר חסרות אותו.

נערך לאחרונה ב:

EfratHL

משתמש פעיל
נשנה את האשכול לעצות מעשיות.
כיצד רוכשים ניסיון ?
כיצד מוצאים עבודה ?
כל עצה פרקטית תתקבל בברכה!
הנה שאלה נכונה ששווה את הדפדוף הארוך....

קודם כל צריך להבין שחיפוש עבודה זה עבודה לכל דבר וחייבים להשקיע בו לפחות כמה שעות בכל יום.

דבר שני, קורות חיים באנגלית!!! ותשלחו לכמה שיותר אנשים בתעשייה שיעברו על זה ויעירו הערות (אישית, אני לא מאד בעד לקחת מישהו בתשלום, לדעתי אין תחליף לקורות חיים שעבדתם וליטשתם בעצמכם, אבל!!! חייבים לקבל פידבק)

דבר שלישי, יש הרבה פרויקטים של קוד פתוח שאפשר בנתיים לתרום להם, לקבל code review ולהוסיף עוד כמה שורות משמעותיות לקורות החיים.

למי שזה מתאים- לינקדאין (בבקשה לא להיכנס כאן לדיון, כל אחת שתלך ותשאל רב, יש אפשרות לחסום את הפיד ושרק הפרופיל יהיה פתוח והאפשרות להתכתב עם מגייסות, היום חלק גדול מהגיוס מתבצע דרך שם)

תרגול שאלות leetcode כהכנה לראיונות עבודה, מאוד מאוד מומלץ ומשפשף.

לדבר עם כל מי שאתם פוגשים ולספר לו שאתם מחפשים עבודה, אולי לאותו אחד יש בדיוק חבר/שכן/מכר שמחפשים אצלו והוא יוכל להגיש אתכם. תיזכרו בכל מי שאתם מכירים מהתעשייה ותכתבו לו (כמובן בצורה יפה ונעימה). הדרך הכי קלה פנימה היא דרך המלצה של עובד מבפנים.

חשוב לזכור שזו תקופה שבעזרת השם תחלוף, תשתדלו לשמור על אמןנה ואופטימיות ובעזרת השם גם זה יגיע.

הרבה הצלחה!

חדוה טוקר

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
הנה שאלה נכונה ששווה את הדפדוף הארוך....

קודם כל צריך להבין שחיפוש עבודה זה עבודה לכל דבר וחייבים להשקיע בו לפחות כמה שעות בכל יום.

דבר שני, קורות חיים באנגלית!!! ותשלחו לכמה שיותר אנשים בתעשייה שיעברו על זה ויעירו הערות (אישית, אני לא מאד בעד לקחת מישהו בתשלום, לדעתי אין תחליף לקורות חיים שעבדתם וליטשתם בעצמכם, אבל!!! חייבים לקבל פידבק)

דבר שלישי, יש הרבה פרויקטים של קוד פתוח שאפשר בנתיים לתרום להם, לקבל code review ולהוסיף עוד כמה שורות משמעותיות לקורות החיים.

למי שזה מתאים- לינקדאין (בבקשה לא להיכנס כאן לדיון, כל אחת שתלך ותשאל רב, יש אפשרות לחסום את הפיד ושרק הפרופיל יהיה פתוח והאפשרות להתכתב עם מגייסות, היום חלק גדול מהגיוס מתבצע דרך שם)

תרגול שאלות leetcode כהכנה לראיונות עבודה, מאוד מאוד מומלץ ומשפשף.

לדבר עם כל מי שאתם פוגשים ולספר לו שאתם מחפשים עבודה, אולי לאותו אחד יש בדיוק חבר/שכן/מכר שמחפשים אצלו והוא יוכל להגיש אתכם. תיזכרו בכל מי שאתם מכירים מהתעשייה ותכתבו לו (כמובן בצורה יפה ונעימה). הדרך הכי קלה פנימה היא דרך המלצה של עובד מבפנים.

חשוב לזכור שזו תקופה שבעזרת השם תחלוף, תשתדלו לשמור על אמןנה ואופטימיות ובעזרת השם גם זה יגיע.

הרבה הצלחה!
ועוד קצת:
לבקש מנשים שכבר בתוך התעשייה לעשות לכן connect בלינקדאין, לבקש=בפה לא במייל/בלינקדאין כדי שלא יהיה נעים לסרב....

קו"ח - אכן חשוב מאוד באנגלית, אך חשוב גם בעברית! יש ארגונים (שמרניים: ממשלתיים, בנקים, ביטוחים, בזק וכו) שבהם יש סיכוי לקו"ח באנגלית להיזרק לאשפה.

תשלום על קו"ח - תיקון סופי של קו"ח חייב (!!!) להיות על ידי משהו מהתעשייה. ראיתי קו"ח יפים וערוכים וכו בתשלום שהיה צריך רק להוסיף קצת שינויים קטנים כדי להצליח איתו.... מי שלא יודעת לכתוב שאכן תפנה למשהיא בתשלום, אך הסופי שלה זה מבחינתכן רק טיוטה סופית.

והכי חשוב: לצד השתדלות מסיבית (חובה!) תתפללו, תנו צדקה (אין לך? גם 1 ₪ זו צדקה) וכו.

חדוה טוקר

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
נשנה את האשכול לעצות מעשיות.
כיצד רוכשים ניסיון ?
כיצד מוצאים עבודה ?
כל עצה פרקטית תתקבל בברכה!
יש גם "קבוצות" סגורות בגוגל לחיפוש עבודה חרדית
רק שככל הידוע לי הן לנשים חרדיות.
יש מעסיקים שרוצים דווקא חרדיות/ים (בשביל יציבות, לא בגלל שכר נמוך ח"ו).

(אולי, אם מותר בפורום תכנות לפרסם על משרות כאלה, אז שיפתחו שם איזה אשכול קבוע בנושא)

nhfk

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
עיצוב ואדריכלות פנים
רק הערה קטנה לגבי כל הנושא של המשכורות
היו פה הרבה משפטים של "בתחום X אם תתאמצי את גם יכולה להגיע לסכום Y"
מה שקובע בסוף כדאיות זו תקרת הזכוכית
כלומר זה נחמד שאפשר להגיע בתור יועצת ארגונית ל20K אבל כדי להגיע ליותר נדרש נס משמיים (לא מכירה את התחום - זו רק דוגמה)
אני למשל עבדתי בהוראת תכנות לפני שמצאתי עבודה כמפתחת והרווחתי יותר ממה שהרווחתי כשהתחלתי כמפתחת
הצלחתי להגיע לסכומים רציניים של יותר מ20K בחודש
אבל זה היה כבר קרוב לתקרת הזכוכית - אני לא מאמינה שאם הייתי ממשיכה עוד כמה שנים הייתי מצליחה להגדיל את המשכורת בצורה משמעותית
ולכן פיתוח השתלם יותר (נעזוב רגע את ההעדפה האישית בצד)
כי בפיתוח עם השנים המשכורות עולות וכשמתאמצים ומוכשרים יש לאן להתקדם

האש והמים

משתמש רשום
לכל מי שכתבה שלתכנות צריך כישרון ענק,
לא כל מי שלומדת תכנות חייבת לעבוד בפיתוח אלגוריתמים..
יש גם הרבה משרות שמתאימות לבנות שהן לא פצצת כישרון.
כמו דאטה אנאליסט, יישום ואפיון פרויקטים וכו..
כל העבודות האלה הם גם בתחום ההייטק והמשכורות שם יפות מאד.
יש כל כך הרבה נישות בתחום שיכולות להתאים לכל מיני נטיות כישרון,
מציאות שההייטק הוא העתיד וכדאי להכנס לתחום, זו דעתי..

real time embedded

משתמש חדש
השאלה היא עדיין בעינה
אני כל הזמן שומעת גם מהייטיקסטיות, שמדקדקין איתם כחוט השערה על כל שעה שמחסירות (הפסקה שעות הנקה וכו' הייתי בהלם לגלות שבנות הופכות עולם בשביל לדעת את נבכי החוק בענין..)
וזה לא נראה לי נורמלי שאמא אפילו לילד אחד עובדת 9 שעות ביום גם היא מרויחה 50 אלף ש"ח ק"ו אם היא לא עובדת מהבית שאז יש עוד נסיעות... (שמעתי משהי שלוקח לה 50 דק' כל צד ועוד 9 שעות עבודה!!! מטורף!)
וזה לא משנה מה התקרת זכוכית במקצוע הזה או לא, כסף זה לא הכל בחיים.
השאלה שלי אם כדאי ללמוד היום תכנות? כי הבנתי שגם המשכורות ממש לא כאלה גבוהות כמו פעם וקשה מאוד היום להגיע למשכורת גבוהה. כמו גם חברה שכשמבקשים ההעלאה היא מפטרת מיד(!), תשלומי פנסיה וכו' (אני לא מדברת על אלה שכבר בתוך התעשייה... )
חח זה סתם כי בחורים לא מודעים מה זה ובטוחים שאם האשה שלהם מתכנתת הם עשירים...

כי איזה עבודה יש שכר גבוה מיד? אם יש לך כזאת- אני אשמח שתעדכני אותי.
ושאת מסתכלת על שכר מתחילים לפי עבודות את הולכת ביחסי, עבודה שגם ההתחלה שלה יותר גבוהה וגם בעתיד שלה יותר גבוה, אז זה "נראה יותר משתלם לעין".
נכון לגמרי
ואני מכירה כאלה שדווקא לא רוצים מתכנתות, כי איזה אמא תהיי אם לא תהיי בבית 9 שעות ותחזרי שפוכה לילדים בלי כוחות וג"כ אישה לבעלך, שתחזרי הביתה ותצטרכי לפתוח עפעפייך בתנומה קלה שרק תפנה לי את הדרך לישון...

קצרה

משתמש מקצוען
השאלה היא עדיין בעינה
אני כל הזמן שומעת גם מהייטיקסטיות, שמדקדקין איתם כחוט השערה על כל שעה שמחסירות (הפסקה שעות הנקה וכו' הייתי בהלם לגלות שבנות הופכות עולם בשביל לדעת את נבכי החוק בענין..)
וזה לא נראה לי נורמלי שאמא אפילו לילד אחד עובדת 9 שעות ביום גם היא מרויחה 50 אלף ש"ח ק"ו אם היא לא עובדת מהבית שאז יש עוד נסיעות... (שמעתי משהי שלוקח לה 50 דק' כל צד ועוד 9 שעות עבודה!!! מטורף!)
וזה לא משנה מה התקרת זכוכית במקצוע הזה או לא, כסף זה לא הכל בחיים.
השאלה שלי אם כדאי ללמוד היום תכנות? כי הבנתי שגם המשכורות ממש לא כאלה גבוהות כמו פעם וקשה מאוד היום להגיע למשכורת גבוהה. כמו גם חברה שכשמבקשים ההעלאה היא מפטרת מיד(!), תשלומי פנסיה וכו' (אני לא מדברת על אלה שכבר בתוך התעשייה... )

נכון לגמרי
ואני מכירה כאלה שדווקא לא רוצים מתכנתות, כי איזה אמא תהיי אם לא תהיי בבית 9 שעות ותחזרי שפוכה לילדים בלי כוחות וג"כ אישה לבעלך, שתחזרי הביתה ותצטרכי לפתוח עפעפייך בתנומה קלה שרק תפנה לי את הדרך לישון...
אם עברנו לכמה אמא מתכנתת היא אמא גרועה
אז הרבה אשכולות וקולמוסים כבר נשברו על זה.

יש עוד כמה מקצועות (ואולי אפילו רובם) שעובדים בהם 8 ו-9 שעות ביום - ובניגוד לרוב המקומות בתיכנות שממש ממש לא מקובל שם לדקדק כחוט השערה - במקצועות אחרים כן.

בכל מקרה הבנו את השאלה אחרת
חשבנו שהשאלה היא האם במצב הקשה של השוק זה נכון ללמוד את המקצוע או לא - מבחינה כלכלית.
עכשיו אני מבינה שהכוונה לעוד אשכול השתפכות שמקורו פחות או יותר
באיזו התנחמות על ענין משכורות התיכנות - באיזה אמהות גרועות הן מתכנתות ...

אז הנה התשובה שלי : אין לנו מושג מה קורה בבתים של אחרים האם האישה שלהם שפוכה ועייפה ופנויה לילדים או לא . אין לנו עדיין ידע מספק מה קורה לילדים של מתכנתות כשהם גדלים אם הם צריכים יותר פסיכולוגים או לא - אין מדגם מספיק גדול נכון לעת עתה.
מה שכן יש לנו מושג זה שמקצוע התיכנות אינו מעייף יותר פיזית מהנהלת חשבונות/ראית חשבון/מזכירות/טלמרקטינג/ביטוח/מטפלת ועוד
מי שזה מנחם אותו על המשכורת שאיננה - מרשים לו להאמין שכל המתכנתות הן אומללות שמגדלים ילדים אומללים. בכיף.

חדוה טוקר

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
נראה לך קשור?? אם כן אני רצה לעבוד בתעשייה האווירית, בטח אני אהיה נחוצה שם 🤩
מקבלים שם (באלתא..) בלי תואר?
לא מכירה מקום שמחסור בתאור יחסום משהו עם ניסיון.
ממשלתי - מחייבים אותם להתייחס למה"ט (הנדסאי) או ל400 שעות כמו תואר במכרזים.
חברות ענק  ישראליות הלכו גם הן בעקבות אותו כלל.

תעשייה אווירית, אלתא, בזק, חברת חשמל וכו בוודאות מקבלים גם ללא תואר (אבל עם מה"ט) במיוחד אם אתם חרדים (שאז זו  לא הוכחה שאתם פחות חכמים, אצל חילונים לפעמים זה הוכחה).

real time embedded

משתמש חדש
אם עברנו לכמה אמא מתכנתת היא אמא גרועה
אז הרבה אשכולות וקולמוסים כבר נשברו על זה.
לא ממש לא
אני פשוט רוצה לדעת אם תכנות זה מקצוע אידאלי ללמוד ולעבוד (לא רק מבחינת המשכורת-אפילו אם בעתיד יעלו ונצטרך לחכות שנה, זה שווה את ההתאמצות)
הענין הוא שאני שומעת שאין עבודות!
ושהבוסים התחילו לעשות שרירים על משכורות
פיטורין וכו
ולא, אני לא מתכוונת להשחיר את המקצוע, רק לדעת אם יש סיכוי למצוא עבודה נורמלית ולא להיות מובטלת ולחפש עבודה שנה וחצי...

java

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
חברה שלי עושה 30,000 בחודש, במשטרה.
היא מה18 שסיימו שנה שעברה?
אם כן - אין סיכוי, זה מצוץ מהאצבע.
משטרה זה חוזה חשכל,
השכר שכתבת זה בערך לרמה ג-ד.
מישהי שסיימה סמינר לא נכנסת לרמה הזו.
טכנית זה לא אפשרי.

עריכה: ראיתי שכתבת שהיא מלפני 3 שנים.
עדיין גם זה נשמע לי מופרך כי זה לא השכר בממשלתי בשלב הזה.

חדוה טוקר

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
היא מה18 שסיימו שנה שעברה?
אם כן - אין סיכוי, זה מצוץ מהאצבע.
משטרה זה חוזה חשכל,
השכר שכתבת זה בערך לרמה ג-ד.
מישהי שסיימה סמינר לא נכנסת לרמה הזו.
טכנית זה לא אפשרי.

עריכה: ראיתי שכתבת שהיא מלפני 3 שנים.
עדיין גם זה נשמע לי מופרך כי זה לא השכר בממשלתי בשלב הזה.
לא מופרך
שעות נוספות, תלוי דרגה, וכמובן - תלוי אשכול.
[נכון לכל מכרזי חשכל]

אכן לא סטנדרט בכלל בשביל שנה 3 בחוץ, ממש ממש לא סטנדרט, אבל יתכן.

java

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
בנות שעובדות ב-8-200 לדוגמא, שזה מקום שהרבה חולמות להתקבל אליו, עושות משכורת של קצת יותר ממורה.
ואני למדתי שנתיים שלמות בי״ג י״ד בלי משכורת בכלל. איזה פרייארית אני.
מה שאני מתכוונת לומר זה שמצחיק להסתכל על השכר שלה כיום במקום על הניסיון איתו תצא.
הוא הקריטי פה.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה