דרוש מידע האם ה'מכלול' מתעדכן כשמתבצעת עריכה בערך המקורי ב'ויקיפדיה'??

קנגה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
ערכים שמיובאים אוטומטית מויקיפדיה מתעדכנים

1 העם

משתמש צעיר
הערכים מתעדכנים מפעם לפעם ולפי הצורך, משתמשים רשומים יכולים לבקש עדכון.

תמי אחת

משתמש סופר מקצוען
לא, אלא אם פונים ומבקשים.
כשרציתי בזמנו מידע על ונצואלה, בכלל לא הופיע שם ניסיון ההפיכה

1 העם

משתמש צעיר
לא, אלא אם פונים ומבקשים.
כשרציתי בזמנו מידע על ונצואלה, בכלל לא הופיע שם ניסיון ההפיכה
ערכים מתעדכנים *גם* לפי פנייה, אבל ממשבלא *רק* לפי פניייה אלא מפעם לפעם ולפי הצורך.
בכל אופן, אם נתקלתם הערך לא מעודכן, נשמח שתבקשו עדכון - זהעניין של שתי שניות בדיוק.
(דרך אגב, נסיון ההפיכה לא מופיע גם בוויקיפדיה, פשוט כי אין מקום לרזולוציות כאלה בערך על מדינה כך שלא תמיד הסיבה לחוסר מידע זה בגלל חוסר עדכון).

נערך לאחרונה ב:

תמי אחת

משתמש סופר מקצוען
ערכים מתעדכנים *גם* לפי פנייה, אבל ממשבלא *רק* לפי פניייה אלא מפעם לפעם ולפי הצורך.
בכל אופן, אם נתקלתם הערך לא מעודכן, נשמח שתבקשו עדכון - זהעניין של שתי שניות בדיוק.
(דרך אגב, נסיון ההפיכה לא מופיע גם בוויקיפדיה, פשוט כי אין מקום לרזולוציות כאלה בערך על מדינה כך שלא תמיד הסיבה לחוסר מידע זה בגלל חוסר עדכון).
היה גם היה בויקפדיה.
זו היתה תקופה שנטפרי היו אנושיים ולא רובוטיים. פניתי ויצר איתי קשר באופן אישי אחד מההנהלה, ואף קיבלתי אישור מיוחד בשל מקצועי ונפתח לי ויקיפדיה (נהניתי ונתרמתי מכך עד לחודשים האחרונים, אז הוחלט לאטום את צרכי עבודתי).
בויקיפדיה היה הרחבה על ניסיון ההפיכה

1 העם

משתמש צעיר
היה גם היה בויקפדיה.
זו היתה תקופה שנטפרי היו אנושיים ולא רובוטיים. פניתי ויצר איתי קשר באופן אישי אחד מההנהלה, ואף קיבלתי אישור מיוחד בשל מקצועי ונפתח לי ויקיפדיה (נהניתי ונתרמתי מכך עד לחודשים האחרונים, אז הוחלט לאטום את צרכי עבודתי).
בויקיפדיה היה הרחבה על ניסיון ההפיכה
אצלי לא מופיע.
בכל אופן, אוכל לחזור שוב: אפשר לבקש עדכון. לא עניין מסובך.
דרך אגב, מאז 2019 המכלול התקדם קילומטרים רבים, ולא נכון להביא דוגמה מאז.
באופן כללי, חסימת ויקיפדיה והפנייה למכלול (אגב, לאחרונה גם באתרוג ולא רק בנטפרי) זה אחד המהלכים ההגיוניים ביותר שחברת סינון יכולה לעשות.

קנגה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אני ראיתי כמה פעמים שמתי שקרה משהו שלא פורסם באתרי החדשות שפועלים בנטפרי
היה אפשר לקרוא על זה במכלול עד שזה צונזר לכן קיבלתי את הרושם שזה מתעדכן אוטומטית
כי מדובר בדברים שהמכלול לא היה כותב לכתחילה

נערך לאחרונה ב:

תמי אחת

משתמש סופר מקצוען
אצלי לא מופיע.
בכל אופן, אוכל לחזור שוב: אפשר לבקש עדכון. לא עניין מסובך.
דרך אגב, מאז 2019 המכלול התקדם קילומטרים רבים, ולא נכון להביא דוגמה מאז.
באופן כללי, חסימת ויקיפדיה והפנייה למכלול (אגב, לאחרונה גם באתרוג ולא רק בנטפרי) זה אחד המהלכים ההגיוניים ביותר שחברת סינון יכולה לעשות.
מסכימה עקרונית.
יחד עם זאת, כל מקרה לגופו. ככתבת ועיתונאית אני חייבת מידע יותר רחב מהמכלול.
בעבר נטפרי היתה חסימה אידיאלית למקצוע שלי. לאחרונה הרבה פחות. אני זקוקה למידע, ולא לשם בילוי או העשרת ידע, גרידא. קשה מאד מאד להגיע כך למידע ולתוכן נצרך

1 העם

משתמש צעיר
ככתבת ועיתונאית אני חייבת מידע יותר רחב מהמכלול.
אני מתאר לעצמי שבתפקיד זה צריך גם מידע רחב יותר מוויקיפדיה, ובכלל ממה שנטפרי יכול לספק (למשל, החסימה של ארכיון העיתונות ההיסטורית).
בכל אופן, אם יש קשיים במכלול מעבר לעניין העדכון (שהתייחסתי אליו קודם), נשמח לשמוע.

נערך לאחרונה ב:

תמי אחת

משתמש סופר מקצוען
אני מתאר לעצמי שבתפקיד זה צריך גם מידע רחב יותר מוויקיפדיה, ובכלל ממה שנטפרי יכול לספק (למשל, החסימה של ארכיון העיתונות ההיסטורית).
בכל אופן, אם יש קשיים במכלול מעבר לעניין העדכון (שהתייחסתי אליו קודם), נשמח לשמוע.
נכון, אבל במקורות של ויקיפדיה יש הפניות. בכל מקרה זה מידע ראשוני שיכול לספר לי מה עלי לחפש ולחפור. בעבר הייתי יכולה לבקש פתיחה מסוימת לדפים מסוימים שהיו נצרכים לי מאד. היה ממי לבקש, והיה מי ששמח לסייע. היום זה לא כך, לצערי הגדול מאד. רק אנשים שעובדים בעיתונאות יכולים להבין עד כמה לפעמים זה בלתי אפשרי לעבוד כך.
מדובר אגב, גם בתכנים שאני צריכה לצורך כתיבת סיפור. מידע ספציפי וקריטי לצורך רקע/ אפיון וכד'.

1 העם

משתמש צעיר
נכון, אבל במקורות של ויקיפדיה יש הפניות. בכל מקרה זה מידע ראשוני שיכול לספר לי מה עלי לחפש ולחפור. בעבר הייתי יכולה לבקש פתיחה מסוימת לדפים מסוימים שהיו נצרכים לי מאד. היה ממי לבקש, והיה מי ששמח לסייע. היום זה לא כך, לצערי הגדול מאד. רק אנשים שעובדים בעיתונאות יכולים להבין עד כמה לפעמים זה בלתי אפשרי לעבוד כך.
מדובר אגב, גם בתכנים שאני צריכה לצורך כתיבת סיפור. מידע ספציפי וקריטי לצורך רקע/ אפיון וכד'.
השאלה היא האם ויקיפדיה יש הרחבה בוויקיפדיה מעבר למכלול. מהנסיון שלי ב-95% מהמקרים התשובה שלילית. ואשמח לשמוע את נסיונם של אחרים.

תמי אחת

משתמש סופר מקצוען
השאלה היא האם ויקיפדיה יש הרחבה בוויקיפדיה מעבר למכלול. מהנסיון שלי ב-95% מהמקרים התשובה שלילית. ואשמח לשמוע את נסיונם של אחרים.
יש ויש.
היו מקרים שהערכים של המכלול היו מצומקים ודלילים ביחס לויקיפדיה.
לא זוכרת כעת ערכים ספציפיים

1 העם

משתמש צעיר
יש ויש.
היו מקרים שהערכים של המכלול היו מצומקים ודלילים ביחס לויקיפדיה.
לא זוכרת כעת ערכים ספציפיים
ייתכן. באופן כללי, אין ספק שעל הכשרות משלמים גם מחיר מסויים. מאידך, חשוב חזכור שישהגם הרהה מאד ערכים שחוילי המכלול היו נחסמים כליל ע"י הסינון האוטמטי, ואילו במכלול אנו יודעים לתקן או להסיר נקודתית ולשמר את התכנים. כך שבשורה התחתונה המכלול מספק לא רק אתר כשר יותר אלא גם מוצר שמאים ושימושי יותר לקהל היעד.

נקודה נוספת: כפי שציינתי המכלול מתפתח כל העת מכל הבחינות. אם נקח את הנושא הספציפי של העדכון, הרצנו בשנה פרוייקט לעדכון כל הערכים שנמצא בהם (ע"י סקריפט אוטמטי) הפרש בתים משמעותי לטובת ויקיפדיה, ובמסגרתו עודכנו אלפי ערכים.

תמי אחת

משתמש סופר מקצוען
נקודה נוספת: כפי שציינתי המכלול מתפתח כל העת מכל הבחינות. אם נקח את הנושא הספציפי של העדכון, הרצנו בשנה פרוייקט לעדכון כל הערכים שנמצא בהם (ע"י סקריפט אוטמטי) הפרש בתים משמעותי לטובת ויקיפדיה, ובמסגרתו עודכנו אלפי ערכים.
חשוב מאד מאד.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמז

א הַלְלוּיָהּ כִּי טוֹב זַמְּרָה אֱלֹהֵינוּ כִּי נָעִים נָאוָה תְהִלָּה:ב בּוֹנֵה יְרוּשָׁלִַם יְהוָה נִדְחֵי יִשְׂרָאֵל יְכַנֵּס:ג הָרֹפֵא לִשְׁבוּרֵי לֵב וּמְחַבֵּשׁ לְעַצְּבוֹתָם:ד מוֹנֶה מִסְפָּר לַכּוֹכָבִים לְכֻלָּם שֵׁמוֹת יִקְרָא:ה גָּדוֹל אֲדוֹנֵינוּ וְרַב כֹּחַ לִתְבוּנָתוֹ אֵין מִסְפָּר:ו מְעוֹדֵד עֲנָוִים יְהוָה מַשְׁפִּיל רְשָׁעִים עֲדֵי אָרֶץ:ז עֱנוּ לַיהוָה בְּתוֹדָה זַמְּרוּ לֵאלֹהֵינוּ בְכִנּוֹר:ח הַמְכַסֶּה שָׁמַיִם בְּעָבִים הַמֵּכִין לָאָרֶץ מָטָר הַמַּצְמִיחַ הָרִים חָצִיר:ט נוֹתֵן לִבְהֵמָה לַחְמָהּ לִבְנֵי עֹרֵב אֲשֶׁר יִקְרָאוּ:י לֹא בִגְבוּרַת הַסּוּס יֶחְפָּץ לֹא בְשׁוֹקֵי הָאִישׁ יִרְצֶה:יא רוֹצֶה יְהוָה אֶת יְרֵאָיו אֶת הַמְיַחֲלִים לְחַסְדּוֹ:יב שַׁבְּחִי יְרוּשָׁלִַם אֶת יְהוָה הַלְלִי אֱלֹהַיִךְ צִיּוֹן:יג כִּי חִזַּק בְּרִיחֵי שְׁעָרָיִךְ בֵּרַךְ בָּנַיִךְ בְּקִרְבֵּךְ:יד הַשָּׂם גְּבוּלֵךְ שָׁלוֹם חֵלֶב חִטִּים יַשְׂבִּיעֵךְ:טו הַשֹּׁלֵחַ אִמְרָתוֹ אָרֶץ עַד מְהֵרָה יָרוּץ דְּבָרוֹ:טז הַנֹּתֵן שֶׁלֶג כַּצָּמֶר כְּפוֹר כָּאֵפֶר יְפַזֵּר:יז מַשְׁלִיךְ קַרְחוֹ כְפִתִּים לִפְנֵי קָרָתוֹ מִי יַעֲמֹד:יח יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיַמְסֵם יַשֵּׁב רוּחוֹ יִזְּלוּ מָיִם:יט מַגִּיד (דברו) דְּבָרָיו לְיַעֲקֹב חֻקָּיו וּמִשְׁפָּטָיו לְיִשְׂרָאֵל:כ לֹא עָשָׂה כֵן לְכָל גּוֹי וּמִשְׁפָּטִים בַּל יְדָעוּם הַלְלוּיָהּ:
נקרא  4  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה