האם גרפיקאית טובה יכולה להצליח גם באדריכלות?

• פותח הנושא b_d
  • פורסם בתאריך

b_d

משתמש חדש
אני מתייעצת עבור שכנה שרוצה לגוון את חייה וללמד משהו נוסף מעבר.

היא טובה מאד בגרפיקה. היית אצל גרפולוג והוא אמר שבאדריכלות יכולה להצליח.

מה דעתכם?

מעשה אבותי

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
לדעתי, אין בזה כללים,
יש גרפיאית שתצליח באדריכלות, ויש גרפיקאית שלא.

בד"כ עושים מבחן התאמה לפני התחלת הלימודים.
בהצלחה

naamah

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
מבלי לזלזל (נו, טוב, רק קצת...) בהמלצת הגרפולוג, יש עוד כמה פרמטרים לא פחות חשובים:

כדי לבדוק היטב עם מי שלמדה את התחום ועוסקת בו, מה מצב התעסוקה, איזה סוג של תואר/תעודה ללמוד (תואר אדריכל? הנדסאי אדירכלות? אלה שני דברים שונים. תואר באדריכלות לומדים במשך 5 שנים, הנדסאי אדריכלות רק שנתיים וחצי. מנגד הנדסאי מוגבל מבחינת סוג המבנים שרשאי לתכנן) ועוד.

באופן כללי כדאי לדעת ש:
-למקומות הנחשבים ללימודים קשה להתקבל והלימודים הם קריעת ים סוף של ממש, בפרט לאמא. מידת ההשקעה הנדרשת היא כ"כ גדולה עד שלא בטוח ש"רצון לגוון את החיים" הוא סיבה טובה מספיק.
-במקומות הפחות נחשבים ייתכן שיותר קל, אבל צריך לעשות בירור מעמיק מה ניתן לעשות עם תעודה שלהם בשוק העבודה.
-תחום האדריכלות הוא תחום הרבה יותר טכני/הנדסי מאשר עיצוב גרפי. יש הרבה חלקים של גאומטריה, מתמטיקה ופיזיקה. התחום הוא תחום "כבד", יש בו גם יצירתיות אבל גם הרבה חלקים "יבשים". זה לא מתאים לכל אחד.

[באופן אישי חלמתי להיות אדריכלית עד גיל מסויים, ובשלב מסויים, אני מאמינה שזה היה כשירדתי ל-3 יח"ל מתמטיקה, הבנתי שזה לא בשבילי :)]

eden7115

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
לפותחת האשכול, לי עצמי יש שאיפה גדולה מאוד ל"גוון" באיזשהו שלב עם עיצוב פנים שנראה לי שהוא תחום שקרוב יותר לעיצוב גרפי מאשר אדריכלות שעוסקת יותר במבנה הטכני של הבניין/הבית ומשלבת את העיצוב רק באופן כללי ולא פרטני כמו בעיצוב פנים.

אני חושבת שמי שאוהבת עיצוב יכולה להצליח בתחומי עיצוב שונים מעבר לעיצוב גרפי.

נעמה, הדברים שאת כותבת נכונים אבל ממש לא נוגעים לעצם השאלה לדעתי.
(ולפעמים הגשמה עצמית היא חשובה מספיק בשביל להשקיע בה כסף וזמן.)

naamah

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
"הגשמה עצמית" נהייתה ערך עליון בעולם המערבי.

בעיני, יש מחירים שלא שווה לשלם - כמובן כל אחד קובע לעצמו מהם המחירים האלה ומהם הקווים האדומים שלו בכל הקשור למחירים משפחתיים וכלכליים, אך כוונתי היא שתרבות המערב מלמדת אותנו לשים את כל השיקולים בצד לטובת הערך העליון וה"קדוש" של הגשמה עצמית. ובעיניי זה לא נכון.

לימודי אדריכלות בבצלאל או בטכניון פירושם 5 שנים לא לראות את המשפחה מלבד שבתות וחגים... (מכירה מישהי שעושה את המסלול הזה ושמעתי זאת ממנה)

[ישנם גם לימודים במקומות פחות לחוצים כמכללות חרדיות למיניהן, אך שם בד"כ הלימודים נמרחים על פני שנים וגם שם נדרשת הרבה מאוד השקעה. ומנגד את יוצאת תעודה פחות נחשבת.]

אישית, לא הייתי משלמת מחיר כל כך כבד, אפילו על חלום חיים מקצועי.
קל וחומר כשרק חושבים שאולי זה מתאים ובכלל לא בטוחים.

ישראל פרדס

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הדמיות בתלת מימד
אפשר ללמוד תלת מימד בפרוג ולעסוק בהדמיות ובשנה אחת יש מקצוע טוב ויותר כסף מגרפיקה.

eden7115

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
אדריכלות זה מקצוע שונה לגמרי מעיצוב פנים - ואפשר ללמוד אותו רק לתואר ראשון בכדי להיות סוגלים לתת אישורי בנייה לבתים/בניינים (אין מכללות שמלמדות אדריכלות).
מה שכן ניתן למצוא מכללות רבות של עיצוב פנים - שחלקן טובות ומקצועיות לא פחות מלימודי התואר (ומבנות שלמדו לתואר - נשמע שהתרכזו שם יותר בלימודי עיצוב כלליים (צבע, קומפוזיציה חללים וכו') ולא בלימודים פרטניים לעצם המקצוע).
לסיום - ותשמעי את זה מכל מעצבת פנים ולא משנה היכן היא למדה: אם יש לך את זה תצליחי גם בלי ללמוד בכלל...

mig

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
צילום מקצועי
האם רופא מומחה יכול להיות צייר מצוין?

מה הקשר בין גרפיקה לאדריכלות?

naamah

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י eden7115;507256:
אדריכלות זה מקצוע שונה לגמרי מעיצוב פנים - ואפשר ללמוד אותו רק לתואר ראשון בכדי להיות סוגלים לתת אישורי בנייה לבתים/בניינים (אין מכללות שמלמדות אדריכלות).
מה שכן ניתן למצוא מכללות רבות של עיצוב פנים - שחלקן טובות ומקצועיות לא פחות מלימודי התואר (ומבנות שלמדו לתואר - נשמע שהתרכזו שם יותר בלימודי עיצוב כלליים (צבע, קומפוזיציה חללים וכו') ולא בלימודים פרטניים לעצם המקצוע).
לסיום - ותשמעי את זה מכל מעצבת פנים ולא משנה היכן היא למדה: אם יש לך את זה תצליחי גם בלי ללמוד בכלל...

לא מדויק.
יש מכללות שמלמדות לתעודת הנדסאי אדריכלות.
הוא יכול לתכנן מבנים עד 3 קומות.
(דודה שלי למדה לתעודה כזו במכללה חרדית בירושלים וכיום היא עובדת כאדריכלית בעיריית בית שמש. הלימודים אגב היו לה מאוד מאוד קשים מבחינת ההתארגנות המשפחתית- בהיותה אמא לחמישה ב"ה, היא מרחה את הלימודים על פני כ-7 שנים שהיו מאוד קשות למשפחה).

ואישורי בנייה נותן רק מהנדס בניין....

יצחק למפרט

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב פונטים
עימוד ספרים
תג' ממישהו שלומד אדריכלות באוניברסיטת אריאל בשומרון:
יתכן, שני המקצועות נובעים מאותו שורש, אבל לאדריכלות היא צריכה גם לדעת לשבת ולשרטט ולחשוב גם באופן ריאלי-הנדסי
וזה לא תמיד מסתדר.
אם כבר- הייתי מציע לה לפנות לעיצוב פנים או אופנה

ונתנו10

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
D I G I T A L
ברור שאין שום קשר בין המקצועות,
אבל אם היא מרגישה שהיא אוהבת את התחום, ויש לה כסף מיותר ללימודים (כי הם עולים...),
אז למה שלא תנסה? יש הרבה ביקוש לתחום והרבה פחות מקצוענים, אז יש לה סיכוי טוב
(רק חבל על הכסף ששילמה לגרפולוג. אבל לא נורא. זה עוד כסף קטן לעומת מה שיעלה לה)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמב

א מַשְׂכִּיל לְדָוִד בִּהְיוֹתוֹ בַמְּעָרָה תְפִלָּה:ב קוֹלִי אֶל יְהוָה אֶזְעָק קוֹלִי אֶל יְהוָה אֶתְחַנָּן:ג אֶשְׁפֹּךְ לְפָנָיו שִׂיחִי צָרָתִי לְפָנָיו אַגִּיד:ד בְּהִתְעַטֵּף עָלַי רוּחִי וְאַתָּה יָדַעְתָּ נְתִיבָתִי בְּאֹרַח זוּ אֲהַלֵּךְ טָמְנוּ פַח לִי:ה הַבֵּיט יָמִין וּרְאֵה וְאֵין לִי מַכִּיר אָבַד מָנוֹס מִמֶּנִּי אֵין דּוֹרֵשׁ לְנַפְשִׁי:ו זָעַקְתִּי אֵלֶיךָ יְהוָה אָמַרְתִּי אַתָּה מַחְסִי חֶלְקִי בְּאֶרֶץ הַחַיִּים:ז הַקְשִׁיבָה אֶל רִנָּתִי כִּי דַלּוֹתִי מְאֹד הַצִּילֵנִי מֵרֹדְפַי כִּי אָמְצוּ מִמֶּנִּי:ח הוֹצִיאָה מִמַּסְגֵּר נַפְשִׁי לְהוֹדוֹת אֶת שְׁמֶךָ בִּי יַכְתִּרוּ צַדִּיקִים כִּי תִגְמֹל עָלָי:
נקרא  33  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה