דרוש מורה פרטי ללימוד תכנות

גזעי

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
יש גם את atom גם מעולה לכתיבת קוד, אבל אני בעד להתחיל דווקא עם ה-notepad++ הפשוט לצורך למידה ואחר כך לעבור לעורך קוד משוכלל יותר.

יש משהו בללמוד דבר ראשון ב-notepad שהוא יבש ולא משלים כמעט כלום, מוכרחים לדעת לכתוב הכככל לבד, בלי להסתמך על השלמות אוטומטיות, אחרי שיודעים ומכירים את הבסיס לבדדד, אפשר לעבור לעורך קוד משוכלל יותר שמשלים לנו את הדברים הידועים אוטומטית רק מתחילים לכתוב אות שתיים ונכתבות כמה שורות.
גם לnotepad++ יש השלמה אוטומטית אם אתה מגדיר לו באיזו שפה אתה כותב, וכן הוא משלים אוטומטית מילים שכבר כתבת בעבר ללא קשר לשפה.
visual studio code הוא עורך טקסט, אבל מאוד מאוד נוח, הייתי ממליץ להתחיל איתו.
visual studio הוא סביבת פיתוח, הוא לא עורך טקסט, אבל הוא גם שימושי רק לשפות שהוא תומך בהן.

ולמר @מאגר, אין שום עניין שתתחיל מHTML\JS\CSS אם אתה לא מתכנן לבנות אתר\אפליקציה.
ואני בטוח שלידע שלך בHTML\JS\CSS לא יהיה שום שימוש בפיתוח מרכזיה טלפונית, אלא אם כן אתה תכתוב בעוד שפה את המרכזיה, ותשתמש בHTML\CSS\JS בשביל לייצר אתר שמתממשק עם המרכזיה.

אם בסופו של דבר אתה מתכנן לכתוב מרכזיה, תצטרך להתחיל ללמוד שפת תכנות שאתה יודע שתשמש אותך אח"כ שכתיבה שלה, חבל להתחיל עם שפה שניה אחרי שהתרגלת לשפה הראשונה.
השפה שידוע לי שיכולה לדבר ישירות עם הדרייבר של אסטריסק זה C, אבל אני בטוח שישנן עוד שפות, שפת C נחשבת קשה.

עיטורים פלוס

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
הנדסת תוכנה
צילום מקצועי
D I G I T A L
עימוד ספרים
@מאגר לא מתכוונת להשלמה האוטומטית של מילה 2, מתכוונת להשלמה של תגיות או של מבנה תחבירי שלם, מתחילים לכתוב את האותיות ht ואנטר וכבר יש מבנה של דף html מוכן, בלי להבין, בלי ללמוד, בלי להרגיש את זה באצבעות, ואם נדבר על javaScript, מתחילים לכתוב if, יש מבנה של תנאי, מתחילים לכתוב fo, ורק נותר לבחור איזו לולאה רוצים for או foreach או forin או forof, אני בעד קיצורי דרך, אחרי שמכירים אותה, לא בתחילת הדרך...

שימיגם

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
[

נערך לאחרונה ב:

סמרקט

מהמשתמשים המובילים!
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
visual studio code הוא עורך טקסט, אבל מאוד מאוד נוח, הייתי ממליץ להתחיל איתו.
visual studio הוא סביבת פיתוח, הוא לא עורך טקסט, אבל הוא גם שימושי רק לשפות שהוא תומך בהן.

vscode הוא IDE - סביבת פיתוח, לא רק עורך טקסט.

דדד

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
אני רוצה ללמוד תכנות לבד.
נתקעתי באותו מקום של @מאגר :
אני כותבת את השורות בNOTPAD++ ולא יודעת איך להריץ אותן.
לא יודעת אם כתבתי טוב.
זה קשה לכתוב בלי שום הכוונה... ומישהו אמיתי שמתקן.

ynigun

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
אני רוצה ללמוד תכנות לבד.
נתקעתי באותו מקום של @מאגר :
אני כותבת את השורות בNOTPAD++ ולא יודעת איך להריץ אותן.
לא יודעת אם כתבתי טוב.
זה קשה לכתוב בלי שום הכוונה... ומישהו אמיתי שמתקן.
איזה שפה?

גזעי

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
vscode הוא IDE - סביבת פיתוח, לא רק עורך טקסט.
עורך קוד*
עיין https://stackoverflow.com/questions...-between-visual-studio-code-and-visual-studio
וכ"כ https://stackoverflow.com/questions/52829919/why-vscode-is-not-an-ide

לצורך העניין, גם notepad++ מסוגל לקמפל ולדבג את הקוד, עושה תיקון אוטומטי והשלמה אוטומטית, ויכול לסדר את הקוד בצורה יפה, לקפוץ להגדרות ואפילו להציג תיעוד של ספריה בעת כתיבה של קריאה לפונקציה, אבל זה עדיין עורך טקסט.
לnotepad++ יש אפילו יתרונות מובנים בכל מה שקשור לקידוד, אבל עדיין VSCODE יותר נוח, הן בממשק הפקודות שלו, והן ביכולות סיור קבצים שלו וכו' וכו'.

נערך לאחרונה ב:

סמרקט

מהמשתמשים המובילים!
הנדסת תוכנה
D I G I T A L

לא נתווכח, כבר עשו את זה, כאן למשל:
https://stackoverflow.com/questions/52829919/why-vscode-is-not-an-ide
אבל אם ההבדל בין editor ל-ide הוא ביכולות כמו קמפול ודיבוג, אז vscode יודע לעשות את זה עם extensions.

גזעי

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L

devMode

משתמש פעיל
@מאגר כמו שאמר @גזעי אל תשקיע ב HTML CSS חבל על הזמן, אתה צריך ללמוד שפה של צד שרת שתעזור לך למטרה שלך, PHP זה לא כל כך מומלץ, עדיף Python או Node.js

דדד

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
HTML CSS
נטו בגלל שזה מה שהיה לי בקורס החינמי...
אם יש המלצות לדברים שימושיים וברורים יותר (עדיף חינמי בינתיים, שאני יהיה בטוחה בכיוון) אשמח.

מאגר

משתמש צעיר
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
ולמר @מאגר, אין שום עניין שתתחיל מHTML\JS\CSS אם אתה לא מתכנן לבנות אתר\אפליקציה.
ואני בטוח שלידע שלך בHTML\JS\CSS לא יהיה שום שימוש בפיתוח מרכזיה טלפונית, אלא אם כן אתה תכתוב בעוד שפה את המרכזיה, ותשתמש בHTML\CSS\JS בשביל לייצר אתר שמתממשק עם המרכזיה.

אם בסופו של דבר אתה מתכנן לכתוב מרכזיה, תצטרך להתחיל ללמוד שפת תכנות שאתה יודע שתשמש אותך אח"כ שכתיבה שלה, חבל להתחיל עם שפה שניה אחרי שהתרגלת לשפה הראשונה.
השפה שידוע לי שיכולה לדבר ישירות עם הדרייבר של אסטריסק זה C, אבל אני בטוח שישנן עוד שפות, שפת C נחשבת קשה.
תבורך מהשמים, היכן היית בתחילת השרשור? אולי תואיל בטובך לכתוב לי את המסלול אותו עלי ללמוד כדי לפתח מרכזיה טלפונית.
אני לא מתכוון כלל לבנות אתרים או אפליקציות, רק מרכזיות טלפוניות, יש לי כבר עבודה (כעצמאי + לקוחות) לשנתיים הקרובות. אתרים או אפליקציות אינם כלל בתחום ההתעניניות שלי, רק מרכזיות + ממשק שעלי לתת ללקוחות.

אם יש לך ידע מעשי בתחום, מה בדיוק עלי ללמוד, אשמח מאוד אם תכתבו את זה כאן או בג'ימייל 4120664, אני לא נרתע משפות קשות, ואני מוכן להשקיע הרבה כסף וזמן ללמוד ברמה הכי גבוהה. אבל באמת אין לי שום עניין ללמוד שפות שלא יבואו לי כלל לשימוש.

תודה רבה.

devMode

משתמש פעיל
ממשק שעלי לתת ללקוחות
זה כבר משנה את התמונה, אם אתה רוצה גם להתעסק בממשקים כן תצטרך ללמוד שפות צד לקוח
אם כך אתה תצטרך HTML ו CSS בסיסי, וכמובן JS, ובנוסף תצטרך שפה שתשמש אותך בצד שרת
אם תלמד JS תוכל להשתמש בה גם בצד שרת וגם בצד לקוח

הנדסאית_תוכנה

משתמש צעיר
יש כאן משהוא שיודע איך מתחברים למערכת ivr של ימות המשיח?
יש לי api בסי שארפ
אני רוצה להתחבר משם ל ivr
אשמח לקבל קישורים בנושא או ל sh6197174 בגימייל דפי הסבר תודה
כמו כן פתחתי מערכת ivr- api
אבל זה לא ברור באיזה שפה כותבים שם
זה נראה אסמבלר מזעזע
אז יש אולי למשהוא דוגמא של קטע קוד או מדריך טוב ? תודה זה די דחוףףףףףףףףף

גזעי

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
תבורך מהשמים, היכן היית בתחילת השרשור? אולי תואיל בטובך לכתוב לי את המסלול אותו עלי ללמוד כדי לפתח מרכזיה טלפונית.
אני לא מתכוון כלל לבנות אתרים או אפליקציות, רק מרכזיות טלפוניות, יש לי כבר עבודה (כעצמאי + לקוחות) לשנתיים הקרובות. אתרים או אפליקציות אינם כלל בתחום ההתעניניות שלי, רק מרכזיות + ממשק שעלי לתת ללקוחות.

אם יש לך ידע מעשי בתחום, מה בדיוק עלי ללמוד, אשמח מאוד אם תכתבו את זה כאן או בג'ימייל 4120664, אני לא נרתע משפות קשות, ואני מוכן להשקיע הרבה כסף וזמן ללמוד ברמה הכי גבוהה. אבל באמת אין לי שום עניין ללמוד שפות שלא יבואו לי כלל לשימוש.

תודה רבה.
לא הייתי בתחילת השרשור משום שאני לא מכיר מורה פרטי לתחום הזה.
אני מעולם לא כתבתי מרכזיה, אני בסה"כ חילצתי מידע מתווך טלפוני באמצעות asterisk בשפת C.
אבל אם אתה מתכנן גם לבנות את הממשק בעצמך, אז יש לך המון דברים ללמוד.
אתה יכול להתחיל מספר שקראתי פעם שלדעתי מאוד יכול להועיל בנושא הזה

לא הכל שם רלוונטי לך, אבל לענ"ד ספר ממש מצוין.
תתחיל ללמוד פייטון, שפה מאוד מאוד קלה ללמידה,
אחרי זה אתה צריך ללמוד על אסטריסק https://wiki.asterisk.org/wiki/display/AST/Home
ואחרי זה אתה יכול להתחיל לכתוב קוד שמתממשק עם אסטריסק בפייטון. https://readthedocs.org/projects/asterisk-python/

תתחיל מזה ואח"כ תוכל לעבור ללמוד איך לבנות ממשק.

ynigun

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
לא הייתי בתחילת השרשור משום שאני לא מכיר מורה פרטי לתחום הזה.
אני מעולם לא כתבתי מרכזיה, אני בסה"כ חילצתי מידע מתווך טלפוני באמצעות asterisk בשפת C.
אבל אם אתה מתכנן גם לבנות את הממשק בעצמך, אז יש לך המון דברים ללמוד.
אתה יכול להתחיל מספר שקראתי פעם שלדעתי מאוד יכול להועיל בנושא הזה

לא הכל שם רלוונטי לך, אבל לענ"ד ספר ממש מצוין.
תתחיל ללמוד פייטון, שפה מאוד מאוד קלה ללמידה,
אחרי זה אתה צריך ללמוד על אסטריסק https://wiki.asterisk.org/wiki/display/AST/Home
ואחרי זה אתה יכול להתחיל לכתוב קוד שמתממשק עם אסטריסק בפייטון. https://readthedocs.org/projects/asterisk-python/

תתחיל מזה ואח"כ תוכל לעבור ללמוד איך לבנות ממשק.
בשביל ללמוד אסטריסק לא מומלץ להתחיל משכבת הפרוטוקולים, זה סתם מכביד.
כנ"ל לא הייתי לומד C בשביל אסטריסק.
הייתי הולך על PHP זו שפה קלה למתחילים עם הרבה חומר בעברית
וגם כמה ספריות לאסטריסק.

גזעי

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
בשביל ללמוד אסטריסק לא מומלץ להתחיל משכבת הפרוטוקולים, זה סתם מכביד.
כנ"ל לא הייתי לומד C בשביל אסטריסק.
הייתי הולך על PHP זו שפה קלה למתחילים עם הרבה חומר בעברית
וגם כמה ספריות לאסטריסק.
הייתי מתחיל עם python, הרבה יותר קלה, מכילה אינסוף ספריות להכל (וכבר עשו על זה בדיחות) ומתממשקת עם שפת C, אז כל דבר שאפשרי לעשות בשפת C, אפשרי גם בפייטון.
ונראה לי שסתם ככה מאוד מאוד עוזר להכיר ברמה הפיזית את המרכזיות\מרבבים, אני לא יודע אם זה עזר לי בפועל, אבל זה מרגיש לי שההבנה שלי יותר טובה בתחום, שאני יכול להבין בדיוק את המסלול ששיחת טלפון עושה מהרגע שהיא יוצאת מהמכשיר, הפרוטוקולים והאפנונים שהיא עוברת בדרך ועד שהיא מגיע ליעד.
גם למדתי איך לחשב כמות מידע לאורך גל של תדר לפי שיטת אפנון, זה סתם מיותר, זה היה יותר בשביל הכיף (וגם אני לא זוכר מזה כלום...).

ynigun

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
הייתי מתחיל עם python, הרבה יותר קלה, מכילה אינסוף ספריות להכל (וכבר עשו על זה בדיחות) ומתממשקת עם שפת C, אז כל דבר שאפשרי לעשות בשפת C, אפשרי גם בפייטון.
ונראה לי שסתם ככה מאוד מאוד עוזר להכיר ברמה הפיזית את המרכזיות\מרבבים, אני לא יודע אם זה עזר לי בפועל, אבל זה מרגיש לי שההבנה שלי יותר טובה בתחום, שאני יכול להבין בדיוק את המסלול ששיחת טלפון עושה מהרגע שהיא יוצאת מהמכשיר, הפרוטוקולים והאפנונים שהיא עוברת בדרך ועד שהיא מגיע ליעד.
גם למדתי איך לחשב כמות מידע לאורך גל של תדר לפי שיטת אפנון, זה סתם מיותר, זה היה יותר בשביל הכיף (וגם אני לא זוכר מזה כלום...).
המלצתי על PHP כי נראה לי שיש שם יותר מידע למתחילים (יכול להיות שלא).
לימוד פרוטוקולים הוא מאוד חשוב (בכל תחום)
אבל למתחילים זה מתכון ליאוש.
מתחילים חייבים מסלול שיביא להם "שלום עולם" תוך כמה ימים, אחרת נשברים.

ynigun

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
לשלם 6940 ש"ח על שורס PHP?
בשביל מה?
הוא לא אמור להמקצע בPHP, זה רק בשביל השפה הראשונה
זה יהיה עצוב מאוד אם הוא יתקע בPHP.
(מילא אם הוא היה מתכנן להישאר בוורדפרס וכדו'
אבל במערכות כבדות, PHP זה אסון)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמט

א הַלְלוּיָהּ שִׁירוּ לַיהוָה שִׁיר חָדָשׁ תְּהִלָּתוֹ בִּקְהַל חֲסִידִים:ב יִשְׂמַח יִשְׂרָאֵל בְּעֹשָׂיו בְּנֵי צִיּוֹן יָגִילוּ בְמַלְכָּם:ג יְהַלְלוּ שְׁמוֹ בְמָחוֹל בְּתֹף וְכִנּוֹר יְזַמְּרוּ לוֹ:ד כִּי רוֹצֶה יְהוָה בְּעַמּוֹ יְפָאֵר עֲנָוִים בִּישׁוּעָה:ה יַעְלְזוּ חֲסִידִים בְּכָבוֹד יְרַנְּנוּ עַל מִשְׁכְּבוֹתָם:ו רוֹמְמוֹת אֵל בִּגְרוֹנָם וְחֶרֶב פִּיפִיּוֹת בְּיָדָם:ז לַעֲשׂוֹת נְקָמָה בַּגּוֹיִם תּוֹכֵחֹת בַּלְאֻמִּים:ח לֶאְסֹר מַלְכֵיהֶם בְּזִקִּים וְנִכְבְּדֵיהֶם בְּכַבְלֵי בַרְזֶל:ט לַעֲשׂוֹת בָּהֶם מִשְׁפָּט כָּתוּב הָדָר הוּא לְכָל חֲסִידָיו הַלְלוּיָהּ:
נקרא  27  פעמים

לוח מודעות

למעלה