קורונה דמעות של כלה

מצב
הנושא נעול.

a Computer

טכנאי מחשבים
D I G I T A L
כל התגובות כאן זה אנשים שלא מאמינים שמישהו יכול למות בגלל החתונה הזו.
למה לא מבינים? בקלות מישהו ויותר מאחד עלולים למות מהתקף לב מכזו חתונה.
והזו"צ? זה דיכאון לכל החיים שתוצאותיו מי ישרונו. כמה בתים עלולים להתפרק מכזו חתונה שפורקה?
ועוד מקרים רח"ל...

היונה לבנה

משתמש מקצוען
נכון כלל גדול יש לנו
מי שלא מאמין בכל פיפס של פקיד הכי זוטר במשרד הבריאות הוא ממכחישי הקורנה
נכנס אוטמטית :rolleyes::rolleyes:
לא הבנתי, אתה צריך פיפס של פקיד במשה''ב כדי לדעת שיש אנשים שנפטרו כתוצאה מהידבקות בנגיף?

מרובע

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
D I G I T A L
אולי פעם אחת ולתמיד תעלה רשימה של כל הרוגי הדבקת חתונות שיודעים עליהם בוודאות שנדבקו שם ולא בשום מקום אחר
בבקשה..
היה פה בפורום על חתונה באיזור אדר/ניסן שסבא של החתן או משהו כזה נפטר מהדבקה בחתונה.
נראה לי שגם בתקופת סיון תמוז היו עוד מקרים שידוע על אנשים שנדבקו בחתונה וגרמו למוות

הנף מקלדת

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
כמדומני שעל הרוגי הדבקת חתונות שמענו.
על התקפי לב מצמצום חתונות אני עדיין לא שמעתי. אולי אתה כן.

כמדומני שמי שהוליד ילדים, בתקופת פרעה הסתכן שהילד שלו ימות.
ובכל זאת טענה מרים לאביה עמרם, פרעה גזר על הזכרים ואתה גם על הנקבות.

הפסקת החתונות שווה ערך לגזרות פרעה.

כמו שבסוף כולם ילכו לעבודה וילכו למכולת, גם חתונות חייבות להתקיים.

יענקי די

משתמש פעיל
לא הבנתי, אתה צריך פיפס של פקיד במשה''ב כדי לדעת שיש אנשים שנפטרו כתוצאה מהידבקות בנגיף?
אני יודע שיש אנשים שנפטרו
אבל זה לא אומר תקנות משרד הבריאות הם קודש הקדשים
יש הרבה גדולי ישראל שמורים לתלמידיהם איך ומה לנהוג, ודבריהם אכן קדוש קדוש

מרובע

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
D I G I T A L
כמדומני שמי שהוליד ילדים, בתקופת פרעה הסתכן שהילד שלו ימות.
ובכל זאת טענה מרים לאביה עמרם, פרעה גזר על הזכרים ואתה גם על הנקבות.

הפסקת החתונות שווה ערך לגזרות פרעה.

כמו שבסוף כולם ילכו לעבודה וילכו למכולת, גם חתונות חייבות להתקיים.
מסכים לזה לגמרי.
אבל צריך כתפיים רחבות לזה.
ובכל מקרה הסבים משני הצדדים וכל קבוצות הסיכון צריכים להתרחק מהחתונה וממשתתפיה למשך שבועיים ימים.
ככה נראה לי לפסוק אם הייתי רב פוסק דגול

הנף מקלדת

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מסכים לזה לגמרי.
אבל צריך כתפיים רחבות לזה.
ובכל מקרה הסבים משני הצדדים וכל קבוצות הסיכון צריכים להתרחק מהחתונה וממשתתפיה למשך שבועיים ימים.
ככה נראה לי לפסוק אם הייתי רב פוסק דגול

ואנחנו לא רבנים, עדיין...

וכנראה שהשכנים המתלוננים לא. ומילט היו עושים את העברות לעצמם,
אבל להרוס למישהו את החיים, ולחשוב שדרכו לגן עדן סלולה....

שינדלה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
מכירה אישית אנשים שאחיהם חיתן את ביתו הבכורה,
והגיעו לחופה ועמדו במרחק של למעלה מ5 מטר ועזבו מיד.

וכן,
הם הגיעו בשביל זה מחוץ לעיר

Goldidea

משתמש מקצוען
המחדש, א' מרחשון תשפ''א
הכחשה גורפת: מקורב להגר"י זילברשטיין "מפרסמים בשמו שקרים"
לאחר סדרת פרסומים של פסקי הלכה בשמו של הגר"י זילברשטיין בנושא נגיף הקורונה כביכול יש חובה למסור למשטרה ושאין להתפלל על מי שזלזל בהנחיות, מקורבו מבהיר "כל מה שמפורסם בשם הרב, שאינו מופיע תחת חתימתו באופן מסודר, הוא שקר גמור, ואין לסמוך על הוראה זו כלל חס ושלום"
בחודש האחרון פורסמו שורת פסקים בשם חבר מועצת גדולי התורה ורב שכונת רמת אלחנן הגאון רבי יצחק זילברשטיין, בין היתר פורסם בשמו כי אין להתפלל עבור אדם שזלזל בהנחיות וחלה בנגיף, וכן פורסם כי חובה להזמין משטרה בעת שמגלים שיש אדם מישראל שמזלזל בהנחיות משרד הבריאות

באשר לפסק הראשון לפיו אין להתפלל על אדם שחלה בנגיף מאחר וזלזל בהנחיות, מדגישים במעונו של הגר"י זילברשטיין כי לדעת הרב פסק ההלכה הוא בדיוק הפוך, חובה להתפלל על כל אדם מישראל ואין לעשות חשבונות אם שמר על ההנחיות או זלזל בהם, במיוחד שיש בלבול גדול בציבור באשר להנחיות הבריאות, שרבים לא יודעים את החוק ורבים המטעים את העם בשם הרופאים

מקורב להגר"י זילברשטיין ששוחח עמו היום (ב') בנושא כתב למערכת 'המחדש' את הדברים הבאים "מעולם לא עשיתי כאלו דברים אך מאחר והדבר מביא אנשים לשאול תחתית ולחלל שב"ק ויו"ט להזמין משטרה ובכך לקנוס אברכים שאין להם ממון על לא עוול בכפם, אני עושה זאת

החתום מטה (ששמו שמור במערכת 'המחדש') בירר ישירות כמו עוד רבים וטובים, ו"הוברר כי כל מה שנאמר ונכתב בשם הגאון הגדול רבי יצחק זילברשטיין שליט"א המתיר למסור למשטרת ישראל בענין אי חבישת מסכות הרי הוא שקר וכזב עם חמש סימני קריאה, והרב מעולם לא התיר זאת"

"הרב אברהם צבי ישראלזון מסר בשיעור והדבר מפורסם בקול הלשון בשם הגאון הגדול רבי יצחק זילברשטיין כי אדם בבית כנסת ללא מסיכה אין לביישו ומי שלא נוח לו שיצא מבית הכנסת והביא ראיה משמואל הקטן בענין הסיפור עם השום שיצא וכולם אחריו

"יתרה מכך הגאון הגדול רבי יצחק זילברשטיין דן בקובץ ווי העמודים כי יתכן וכהנים בברכת כהנים אין להם לישא כפיים עם מסכה. היינו למי שלא הבין הרב זילברשטיין מעולם לא אמר הדבר הזה ללכת למסור לרשויות, ומי שמאמין לשמועות כאלו, ועשה מעשה, הרי הוא עושה זאת על דעת עצמו, ולא יתלה בוקי סריקי במו"ר שליט"א"

המקורב מוסיף בשם הגר"י זילברשטיין ש"בחודשי הקורונה כל ההוראות משמו יהיו אך ורק עם חתימה באופן מסודר או בפרסום בעלון קול ברמה של שכונת רמת אלחנן או בחוברות היוצאות ידי חודש בחודשו ווי העמודים ומה שנכתב במקומות אחרים הרי הם שקר וכזב.

ולטוענים מדוע הרב בעצמו לא מכחיש, ידוע הסיפור בשם החזו"א מה יקרה אם רב יכחיש כל מה שמפרסמים בשמו וד"ל, במיוחד בנושאים עדינים כאלו מול גורמי הבריאות והמשטרה"

יצויין כי בירחון הבא של 'ווי העמודים' מפי הגר"י זילברשטיין תתפרסם הבהרה בנושאים הנ"ל למען ידע הציבור שלא להאמין לפסקים לא נכונים

לעת עתה ההוראה היא, ש"כל מה שמפורסם בשם הרב, שאינו מופיע תחת חתימתו באופן מסודר, הוא שקר גמור, ואין לסמוך על הוראה זו כלל חס ושלום"

מרובע

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
D I G I T A L
מכירה אישית אנשים שאחיהם חיתן את ביתו הבכורה,
והגיעו לחופה ועמדו במרחק של למעלה מ5 מטר ועזבו מיד.

וכן,
גם הגיעו בשביל זה מחוץ לעיר
תודה.
עכשיו אני נזכר שהרבה העידו כאן בעבר על חתונות שנערכו בשבוע שעבר לפי כל הכללים.
זה לא שמח מאוד, אבל אנחנו באמצע מגיפה. מה לעשות.

מיכל ב'

כתבת
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
רק רוצה לומר שהייתי בחתונה שבוע שעבר שהתנהלה בשטח פתוח,
גברים בחצר ענקית אחת,
ונשים בחצר ענקית שניה.
לא נשלחו כמעט הזמנות והיה מצומצם יחסית, בלי ילדים.
אני אישית ישבתי רחוק מאד כי חששתי מקורונה,
לא ישבתי ליד בנות המשפחה, והייתי בשולחן בצד לבד,
ולא נשארתי לחכות שהחתן והכלה יצאו מחדר יחוד,
למרות שחצי מבאי החתונה כבר עברו קורונה.

היום התבשרתי שהיו שם 3 חולי קורונה.
אם לא הייתי יושבת בדד מרוחקת והולכת לפני הריקודים,
היה עליי להיות בבידוד עכשיו.

לא סתם אומרים שחתונות הן מרבץ הדבקה המונית.
אין לי פתרון, רק רוצה לציין שזה מדביק. נקודה.

מרובע

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
D I G I T A L
אופסס, זה התפרסם בקול ברמה האחרון הפסק הזה.
העלתי את זה לאחד האשכולות כאן אנסה לחפש את זה שוב.
מצאתי: זה מקול ברמה.
2020-10-12.png

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמב

א מַשְׂכִּיל לְדָוִד בִּהְיוֹתוֹ בַמְּעָרָה תְפִלָּה:ב קוֹלִי אֶל יְהוָה אֶזְעָק קוֹלִי אֶל יְהוָה אֶתְחַנָּן:ג אֶשְׁפֹּךְ לְפָנָיו שִׂיחִי צָרָתִי לְפָנָיו אַגִּיד:ד בְּהִתְעַטֵּף עָלַי רוּחִי וְאַתָּה יָדַעְתָּ נְתִיבָתִי בְּאֹרַח זוּ אֲהַלֵּךְ טָמְנוּ פַח לִי:ה הַבֵּיט יָמִין וּרְאֵה וְאֵין לִי מַכִּיר אָבַד מָנוֹס מִמֶּנִּי אֵין דּוֹרֵשׁ לְנַפְשִׁי:ו זָעַקְתִּי אֵלֶיךָ יְהוָה אָמַרְתִּי אַתָּה מַחְסִי חֶלְקִי בְּאֶרֶץ הַחַיִּים:ז הַקְשִׁיבָה אֶל רִנָּתִי כִּי דַלּוֹתִי מְאֹד הַצִּילֵנִי מֵרֹדְפַי כִּי אָמְצוּ מִמֶּנִּי:ח הוֹצִיאָה מִמַּסְגֵּר נַפְשִׁי לְהוֹדוֹת אֶת שְׁמֶךָ בִּי יַכְתִּרוּ צַדִּיקִים כִּי תִגְמֹל עָלָי:
נקרא  5  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה