עזרה 'די להתעללות הנהגים הערביים'!!!!

מצב
הנושא נעול.

תולעת ספרים ראשית

משתמש מקצוען
דבר נכון ונחוץ ומזעזע שמישהו כתב בפורום לתורה:

אם כבר הוזכר ענין התעללות נהגים בנוסעים, ישנה התעללות מסוג אחר שאני נפגש בה פעמים רבות הרבה יותר, והיא אי-עצירה של נהגים לנוסעים, שמגיעה בכל מיני סיטואציות, פעמים רבות דילוג על תחנות בלי שום סיבה, אך בד"כ זה בא כשיש איזו סיבת-לואי, כגון כשמגיעים שני אוטובוסים לתחנה, שניהם לא עוצרים כי כל אחד סומך על השני, או כשאוטובוס אחר חוסם את המעבר מול התחנה, פעמים רבות התירוץ הוא [באוטובוסים בינעירוניים] ש'נגמר המקום', אך מבדיקה מתברר כמעט תמיד שנשארו מקומות, בנוסף לנוסעים המותרים בעמידה. זה קורה בעוד אופנים שלא פירטתי כאן, ולדעתי זו התעללות נוראה שאין כדוגמתה, שמתרחשת יום יום, וגורמת לנוסעים להיצלות בחום ובגשם, לאחר למקומות וכו'. לכאורה השלב הראשון בפתרון הוא אצל הנוסעים בתוך האוטובוס שיהיו עירניים להתעללות זו, וכשזה קורה, לצעוק על הנהג בכל הכח [כפי שאני משתדל לעשות].
קרה לי.
היינו בתחנה כמה לאותו יעד, היו שם כמה מבני משפחה אחת, שחלק מאותה משפחה עלו מתחנה מוקדמת יותר.
הנהג לא רצה לעצור 'כי אין מקום', בני המשפ' הנ"ל עמדו לעשות עליו לינץ', הוא עצר והעלה רק אותם!
חוצפה!!!
מבדיקה שעשינו, מתברר שהיה מקום לכל הממתינים.
היינו כולנו מאותה קהילה, לא יכלו להילחם גם בשבילנו???
ידעו שאנחנו מחכים.

ליטאי פשוט

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית

המחזק

משתמש מקצוען
D I G I T A L
רוב האנשים מתבוננים בי כאחד המתמיהים, וחלקם אף משתיקים אותי, שלא אעשה מהומות מיותרות.
כואב שלא כל הנוסעים מעירים לנהג כשהוא עושה משהו לא בסדר
וכולם שותקים או כועסים על אותו אחד שהעז להעיר לנהג ולעשות חילול ה'
כשפעם אחת הערתי בעדינות לנהג שיכבה את התוכנית רדיו (שהפעיל ברמקולים שיש מעל כל הנוסעים באוטובוס בין עירוני, במקרה זה גם היה תוכנית "שלום בית" של רדיו חילוני שמיותר לציין מה מדברים בתוכנית כזו !!! )
ואחרי כמה דקות שזה לא עזר הערתי יותר בתקיפות וכל הנוסעים שותקים לגמרי ואפילו שיש שם גם הרבה ילדים ששומעים דברים ממש גרועים
רק העירו לי שזה חילול ה' ואסור להעיר לנהג וכ"ו

תולעת ספרים ראשית

משתמש מקצוען
למה לא?
אם יש 45 עדים שמספרים בדיוק מה אירע ומה היה???????
זה לא מספיק??????????????
כולם שם באוטובוס היו אברכים, לא היה שום פלאפון חכם, ושום מצלמה כדי לצלם את הנהג החצוף הזה.
עדים חרדים.
שווה משהו?

יונה צחורה

משתמש מקצוען
קופצת על האשכול
יום שישי האחרון
הילדים שלי מגיל 10 עד שנתיים
נסעו בתוך ירושלים משכונה לשכונה
(הם ילדים רגועים במיוחד באוטובוס. יושבים יפה. הגדול סופר אחראי ברוך ה. אני מציינת את זה שאין סיכוי שעיצבנו את הנהג או משהו שעלול לגרום לו 'להתנקם' בהם.)
הם ישבו קדימה וכשהגיעו לתחנה צלצלו ובאו לרדת מהדלת הקדמית
הנהג אמר להם שירדו מהדלת האחורית
הם פילסו דרך (עם ילד בן שנתיים) וכשהגיעו לדלת האחורית הנהג סגר והתחיל לסיוע
הנוסעים כמובן פצחו בצעקות נהגגג נהההההג אבל הוא פתח להם את הדלת רק בתחנה הבאה :mad::mad:
יש לי מה לעשות ?????

nuyh

משתמש פעיל
אם המצב בכל הארץ גרוע ביותר הרי שבבית שמש המצב נורא יותר הנהגים והחברה מתנהגים כביכול העיר שלהם וזה כולל:
  1. בעיות אלימות שחלקם התפרסמו בתקשורת
  2. אי פעילות - דהיינו קווים שלא יוצאים \ מאחרים
  3. רכבים מיושנים - תקלות חוזרות ונשנות אז נכון שבזמן הקרוב תבוא חברה חדשה אבל מההכרות שלי היא לא יותר טובה, זה המצב והוא לא הולך להשתנות ולא יעזרו תלונות למשרד התחבורה ולא יועילו העסקנים כולל חברי העיריה צריך להרתיע את החברות עד אחרון הנהגים באופן אישי וההרתעה הכי אפקטיבית היום היא בבית המשפט וע"י תביעות סדרתיות של המשתמשים בשרותי התחבורה הציבורית ניתן למגר את היחס המזלזל כלפי המשתמשים בתח"צ מהציבור החרדי ( אגב עלות הגשת תביעה היא 50 ש"ח בבית משפט לתביעות קטנות ) - [אין בדברי התיחסות בפן ההלכתי לגבי פניה לערכאות ]

YAKOV COHEN

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
בלת''ק
הציבור החרדי צריך לשתות קצת מיץ אומץ....
חבר'ה, אין פה מערכת חוק שבאמת אוכפת עבירות, וודאי לא עבירות קטנות מסוג זה...
צריך לקחת את החוק לידיים (במובן מסויים) ולטפל בבעיות מעין אלו לבד!
עי' ערך ''פריצות בלילות שבת במודיעין עלית''...
המשטרה לא עשתה כלום,
עד שקמו כמה אנשים עם רוח יוזמתית והחליטו לעשות מעשה...
ואם זה אומר לפרק מכות כמה ערבים שנתפסו על חם, אז זה מה שצריך לעשות...
להפסיק לבכות שלקחו לי...
אלא לחטוף חזרה!!

nuyh

משתמש פעיל
תכתוב פה את שם הנהג ומספר
וכולנו נתלונן עליו בקווים ובמשרד התחבורה.
זה רעיון מצוין אולי נפתח בשביל זה פורום מיוחד ששם יעבירו שמות של נהגים ופרטי הנסיעה כך שכולנו נוכל להתלונן ויהיה לתלונות תועלת

יש כזה שם???

משתמש מקצוען
זה רעיון מצוין אולי נפתח בשביל זה פורום מיוחד ששם יעבירו שמות של נהגים ופרטי הנסיעה כך שכולנו נוכל להתלונן ויהיה לתלונות תועלת
רעיון אדיר!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
צריך לראות איך לקדם את זה.
למישהו יש רעיון???????????????????????

nuyh

משתמש פעיל
לפני כשנה, הלכתי בבני ברק על המדרכה בסמוך לכביש, בקדמת תחנת האוטובוס. לפתע הרגשתי דחיפה בגב. סובבתי ראשי וראיתי מאחורי את קידמת האוטובוס. עצרתי ושאלתי את הנהג, שבינתיים פתח את דלת האוטובוס: "אתה בסדר"? והוא, במקום להתנצל או להתעניין בשלומי (באמת, הגזמתי!!!), שאל: "מה את רוצה? קרה לך משהו? (הבנתם מה הוא רצה?)
בדומה למקרים שנכתבו לעיל, נדהמתי לנוכח האבסורד, כאשר פניתי למשטרה בתביעה כלפי הנהג, ואמרו לי שאם לא איבדתי את כושר התפקוד - לא יעשו שום דבר לנהג (תוכן הדברים). פשוט, אין טעם לתבוע!
לצערי, עשה לי רושם שיש כאן שיתוף פעולה פורה בין אויבינו לכוחותינו.

נ.ב.
לאחרונה חשבתי, שהייתי עושה נכון באם הייתי פונה לעו"ד, לפחות לקבל את מה שאומר ה'חוק' מצד אובייקטיבי.
תפנה עכשיו

איש אחד הלך

משתמש סופר מקצוען
לכאורה הבעיה היא יותר שורשית מההתנהגות של נהג ערבי פלוני או אלמוני
הבעיה היא שהם הנהגים:(

2020 ESTER

מאיירת דיגיטלית משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
התבקשתי ע"י @יש כזה שם??? לפתוח נושא בשבילו - כי אין לו עדיין הרשאות

נסעתי ביום שני בלילה באוטובוס קו 210 מבני ברק למודיעין עילית, באזור השעה 22:00 יצאנו מבני ברק, בתחנה האחרונה עלה בחור יהודי והתיישב במושב הסמוך לנהג הערבי.

הנהג אמר לו לחבוש מסיכה, והלה מיאן, והראה לנהג שרוב יושבי האוטובוס בלי מסיכה, והוא כנגדו טוען לו שמי שיושב קרוב אליי צריך מסיכה. ויכוח קצרצר, כשלאחריו ביקש הנהג מהבחורצ'יק שילך לאחור. הבחור שכעס עליו קם והוציא מפיו איזה חצי מילה, שאולי יש בה משום קללה, משהו בערבית אולי. הנהג התעצבן, והחל לכעוס 'קיללת אותי?, חצוף!' וכו' וכו'. רוב הנוסעים בכלל לא ראו שהוא קילל.

בכל אופן, מה שקרה שלאחר כמה רגעים, הנהג פשוט עצר את האוטובוס. כיבה מנועים ומזגנים.
ואמר שאינו נוסע עד שהבחורצ'יק יורד. האוטובוס היה מלא-מפוצץ באנשים נשים וטף, כולם ממהרים לביתם, לנוח אחר יום עבודה-לימודים וכו' וכו'. ושום דבר. הנהג שבתחילה אמר שהוא 'מפחד' מהנוסע שקילל אותו, שינה אח"כ גירסה והחל לומר שהוא לא יכול לתת שירות למי שקילל אותו. הנהג היה נראה מרוצה, צחק, ניהל שיחות טלפון עם חבריו הערבים לעבודה כנראה. היה נראה שנהנה מכל רגע.

התקשרנו לחברה, לסדרנים, שדיברו עם הנהג והנהג מוסר את גירסתו לאירוע שהבחור "קילל" אותו.

במשך 45 דקות, ישבנו בתוך האוטבוס, מנסים לבכות ולשכנע את הנהג הערבי שיסע, ולמה כל בני האטובוס צריכים להיות בני ערובה. הנהג אמר שהוא הזמין משטרה ועד שהמשטרה לא באה או שהבחור לא יורד, הוא לא נוסע.

סוף סיפור, לאחר 45 דק' תמימות, שכולם התקשרו למשטרה, הגיעה ניידת ובה שני שוטרים, אשר שמעה את הגירסאות, ולאחר מכן לקחה פרטים של הבחור, צוותה לנהג לנסוע, ושחררה את כולנו, סוף סוף.

וכאן מגיעה השאלה הקשה והנוראה:
איך יתכן שנהג בחברת קווים מתנהג בצורה שפלה כך כך?????
כי לא משנה מי אמר לו ומה עשו לו וכמה נפגע,
אין שום זכות לנהג לעצור את הנסיעה, והעבריין כלפי הנוסעים הוא הנהג בלבד, ואסור שזה יקרה.
אנו נוסעי האוטובוס מעוניינים לתבוע את הנהג או את החברה בסכום עצום לפיצוי, ואח"כ לפרסמו למען ישמעו ויראו.

מי שהיה בנסיעה, או שיכול לעזור בכל דרך שהיא,
שיפנה בדחיפות למייל - fnjdfnjkrnאין לכתוב כתובת מייל - מייל שנפתח במיוחד בשביל זה
תודה רבה
שמעתי מכלי ראשון כזה סיפור, רק לא עם מסיכה, אלא נפל לבחור הפתק של המעבר...

שלוש ארבע ו... אקשן!

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
הציבור שלנו פראייר כמנטליות בלתי ניתנת לשינוי ,עם דגש על הליטאים שבינינו זה מושרש אצלנו וכשזה מצטרף לדרך ארץ זה מתפרש אצל ערבים כמקום לניצול :חוץ מהעובדה שלרובינו אין כלי תיעוד לצלם בו ברגע ולהפיץ ?גורם שבימינו הכי מרתיע!@
.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כט

א מִזְמוֹר לְדָוִד הָבוּ לַיהוָה בְּנֵי אֵלִים הָבוּ לַיהוָה כָּבוֹד וָעֹז:ב הָבוּ לַיהוָה כְּבוֹד שְׁמוֹ הִשְׁתַּחֲווּ לַיהוָה בְּהַדְרַת קֹדֶשׁ:ג קוֹל יְהוָה עַל הַמָּיִם אֵל הַכָּבוֹד הִרְעִים יְהוָה עַל מַיִם רַבִּים:ד קוֹל יְהוָה בַּכֹּחַ קוֹל יְהוָה בֶּהָדָר:ה קוֹל יְהוָה שֹׁבֵר אֲרָזִים וַיְשַׁבֵּר יְהוָה אֶת אַרְזֵי הַלְּבָנוֹן:ו וַיַּרְקִידֵם כְּמוֹ עֵגֶל לְבָנוֹן וְשִׂרְיֹן כְּמוֹ בֶן רְאֵמִים:ז קוֹל יְהוָה חֹצֵב לַהֲבוֹת אֵשׁ:ח קוֹל יְהוָה יָחִיל מִדְבָּר יָחִיל יְהוָה מִדְבַּר קָדֵשׁ:ט קוֹל יְהוָה יְחוֹלֵל אַיָּלוֹת וַיֶּחֱשֹׂף יְעָרוֹת וּבְהֵיכָלוֹ כֻּלּוֹ אֹמֵר כָּבוֹד:י יְהוָה לַמַּבּוּל יָשָׁב וַיֵּשֶׁב יְהוָה מֶלֶךְ לְעוֹלָם:יא יְהוָה עֹז לְעַמּוֹ יִתֵּן יְהוָה יְבָרֵךְ אֶת עַמּוֹ בַשָּׁלוֹם:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

הווי משפחתי • 4

לוח מודעות

למעלה