עזרה 'די להתעללות הנהגים הערביים'!!!!

מצב
הנושא נעול.

אביל'ל

משתמש פעיל
אולי כבר כתבו, אבל בכל זאת אשים את זה פה.

הנהג לא בסדר וצריך להתלונן מול קווים והכל נכון.

אני פונה אלינו, למה מתגרים בהם שוב ושוב? כבר הייתי בסיטואציה כזו לא פעם לצערי ברמת חומרה כזו או אחרת, והאמת שזעמתי על הנוסע המתחכם לא פחות מעל הנהג.
הנהג הוא ערבי על כל המשתמע מכך, המצב עכשיו מתוח, שלא לדבר על כך שהכבוד בשבילם זה הבסיס ואבוי אם יפגעו בו.

בשביל מה כל ההתחכמויות? הגיבורים הגדולים שעונים לנהגים מנה אחת אפיים אשמים בעיכובים אלו לא פחות.
ואני לא מדברת בכלל על נהג שמתנהג בצורה זוועתית ללא כל טריגר מציבור הנוסעים.

למי ששכח, גילוי נאות: אנחנו עדיין בגלות.

צריך לסדר במה מסודרת לאסוף את כל המתחכמים, ותוכל להעביר שמוע'ס רציני, כמו שצריך...

אף אחד לא דיבר אם זה בסדר, זה ודאי לא בסדר, ומי שעושה את זה "חמור" בעצמו, ואם היה אפשר היה צריך לתת לו מנה

אחת אפיים..

אבל מה שהנהג עשה זה עוון בל יכופר ולתת לזה את כל כובד המשקל, בלי שום קשר למעשי אותם ריקים ופוחזים...

המחזק

משתמש מקצוען
D I G I T A L
כולם שם באוטובוס היו אברכים, לא היה שום פלאפון חכם, ושום מצלמה כדי לצלם את הנהג החצוף הזה.
אברך שאין לו מצלמה במכשיר ב"ה יכול לעשות כאילו הוא מצלם או מסריט והנהג מפחד!!!
היה לי מקרה שהנהג הדליק רדיו בעוצמה גבוהה
ובקשתי יפה ומכובד והוא לא התייחס, ככה כמה פעמים במשך כמה דקות טובות
עד שכיונתי מולו את הC2 הכשר ב100%(שכמובן אין בו מצלמה) וממש פלא הוא כבה ישר את הרדיו.....

alona12

משתמש חדש
התבקשתי ע"י @יש כזה שם??? לפתוח נושא בשבילו - כי אין לו עדיין הרשאות

נסעתי ביום שני בלילה באוטובוס קו 210 מבני ברק למודיעין עילית, באזור השעה 22:00 יצאנו מבני ברק, בתחנה האחרונה עלה בחור יהודי והתיישב במושב הסמוך לנהג הערבי.

הנהג אמר לו לחבוש מסיכה, והלה מיאן, והראה לנהג שרוב יושבי האוטובוס בלי מסיכה, והוא כנגדו טוען לו שמי שיושב קרוב אליי צריך מסיכה. ויכוח קצרצר, כשלאחריו ביקש הנהג מהבחורצ'יק שילך לאחור. הבחור שכעס עליו קם והוציא מפיו איזה חצי מילה, שאולי יש בה משום קללה, משהו בערבית אולי. הנהג התעצבן, והחל לכעוס 'קיללת אותי?, חצוף!' וכו' וכו'. רוב הנוסעים בכלל לא ראו שהוא קילל.

בכל אופן, מה שקרה שלאחר כמה רגעים, הנהג פשוט עצר את האוטובוס. כיבה מנועים ומזגנים.
ואמר שאינו נוסע עד שהבחורצ'יק יורד. האוטובוס היה מלא-מפוצץ באנשים נשים וטף, כולם ממהרים לביתם, לנוח אחר יום עבודה-לימודים וכו' וכו'. ושום דבר. הנהג שבתחילה אמר שהוא 'מפחד' מהנוסע שקילל אותו, שינה אח"כ גירסה והחל לומר שהוא לא יכול לתת שירות למי שקילל אותו. הנהג היה נראה מרוצה, צחק, ניהל שיחות טלפון עם חבריו הערבים לעבודה כנראה. היה נראה שנהנה מכל רגע.

התקשרנו לחברה, לסדרנים, שדיברו עם הנהג והנהג מוסר את גירסתו לאירוע שהבחור "קילל" אותו.

במשך 45 דקות, ישבנו בתוך האוטבוס, מנסים לבכות ולשכנע את הנהג הערבי שיסע, ולמה כל בני האטובוס צריכים להיות בני ערובה. הנהג אמר שהוא הזמין משטרה ועד שהמשטרה לא באה או שהבחור לא יורד, הוא לא נוסע.

סוף סיפור, לאחר 45 דק' תמימות, שכולם התקשרו למשטרה, הגיעה ניידת ובה שני שוטרים, אשר שמעה את הגירסאות, ולאחר מכן לקחה פרטים של הבחור, צוותה לנהג לנסוע, ושחררה את כולנו, סוף סוף.

וכאן מגיעה השאלה הקשה והנוראה:
איך יתכן שנהג בחברת קווים מתנהג בצורה שפלה כך כך?????
כי לא משנה מי אמר לו ומה עשו לו וכמה נפגע,
אין שום זכות לנהג לעצור את הנסיעה, והעבריין כלפי הנוסעים הוא הנהג בלבד, ואסור שזה יקרה.
אנו נוסעי האוטובוס מעוניינים לתבוע את הנהג או את החברה בסכום עצום לפיצוי, ואח"כ לפרסמו למען ישמעו ויראו.

מי שהיה בנסיעה, או שיכול לעזור בכל דרך שהיא,
שיפנה בדחיפות למייל - fnjdfnjkrnאין לכתוב כתובת מייל - מייל שנפתח במיוחד בשביל זה
תודה רבה

אסור לוותר במקרים כאלו, ממש מרתיח

מישהו מאוד חכם אמר לי פעם משפט
"אל תהיה צודק תהיה חכם"
המציאות היא שאנחנו נאלצים להעסיק נהגים ערבים ואין מה לעשות.
בואו נתמודד עם זה יפה. לא נעצבן אותם. לפעמים נוריד קצת את האגו.
העיקר שנגיע הבייתה בשלום.

בין הזמנים אב לפני מספר שנים נסענו מבני ברק לחצור
הדרך גם ככה ארוכה והנהג פשוט זחל הוא נסע על 60 קמש!
שבקשנו שיסע יותר מהר הוא אמר שנוסע על המקסימום ולא יכול לעלות יותר
בזמן שכולם עוקפים אותנו
אנחנו שישבנו מקדימה מידי פעם דיברנו על כך שהנהג נוסע ממש לאט ואז באורך פלא הוא העלה קצת את המהירות לדקה שתיים

יש כזה שם???

משתמש מקצוען
תכתוב פה את שם הנהג ומספר
וכולנו נתלונן עליו בקווים ובמשרד התחבורה.
את השם שלו אני לא יודע,
אבל אפשר לשלוח תלונה למשרד התחבורה, לקווים, לנהג שהסיע את קו 210 מב"ב לק"ס בשעה 22:00.
תעשו טובה, מי שיש לו קצת זמן לעזור לאחיו מעם ישראל, תשלחו מייל, פקס, מה שאתם יכולים.
ואולי בזכות זה משהו יזוז.

יש כזה שם???

משתמש מקצוען
דבר נכון ונחוץ ומזעזע שמישהו כתב בפורום לתורה:

אם כבר הוזכר ענין התעללות נהגים בנוסעים, ישנה התעללות מסוג אחר שאני נפגש בה פעמים רבות הרבה יותר, והיא אי-עצירה של נהגים לנוסעים, שמגיעה בכל מיני סיטואציות, פעמים רבות דילוג על תחנות בלי שום סיבה, אך בד"כ זה בא כשיש איזו סיבת-לואי, כגון כשמגיעים שני אוטובוסים לתחנה, שניהם לא עוצרים כי כל אחד סומך על השני, או כשאוטובוס אחר חוסם את המעבר מול התחנה, פעמים רבות התירוץ הוא [באוטובוסים בינעירוניים] ש'נגמר המקום', אך מבדיקה מתברר כמעט תמיד שנשארו מקומות, בנוסף לנוסעים המותרים בעמידה. זה קורה בעוד אופנים שלא פירטתי כאן, ולדעתי זו התעללות נוראה שאין כדוגמתה, שמתרחשת יום יום, וגורמת לנוסעים להיצלות בחום ובגשם, לאחר למקומות וכו'. לכאורה השלב הראשון בפתרון הוא אצל הנוסעים בתוך האוטובוס שיהיו עירניים להתעללות זו, וכשזה קורה, לצעוק על הנהג בכל הכח [כפי שאני משתדל לעשות].

יש כזה שם???

משתמש מקצוען
@יש כזה שם???
אני מקנא באנרגיות שיש לך
איך אתה תוקף את נושא כל הטררם וכו'
לא כדאי לתעל את האנרגיות האלו למקומות יותר יעילים? ;)
אתה מכיר אותי??? לא,
אני אדם שמזכה את הרבים מאד ב"ה, בהרבה תחומים ועניינים, ומוציא את כל מרצי לזכות את הרבים, בהמון חלקים.
וכאן בסיפור הזה ספציפית שהכעיס אותי נורא, החלטתי ללכת עד הסוף.
פרסמתי את זה בכל במה אפשרית, שלחתי להמון עיתונאים, אבל לא יודע אם הם יפרסמו את זה.
אני מנסה להשיג ולאתר את כל הנוסעים האחרים באוטובוס, חבל מאד שבנסיעה עצמה לא אספנו מספרי טלפון אחד מהשני.

לצעוק על הנהג בכל הכח [כפי שאני משתדל לעשות].
יאללה חברים לא הגזמתם??
אין לכם מה לעשות בחיים? רק לריב עם אנשים?
איפה נעלם פתאום הקידוש ד' והדרך ארץ? זה נדרש מאתנו כבני תורה.
לא אומר לא להעיר לנהג, אבל יש צורה.
זה נראה שיש פה אנשים שהקדישו את כל חייהם לנושא הזה.
הלו?? אין לכם דברים יותר חשובים לעשות בחיים??

יש כזה שם???

משתמש מקצוען
יאללה חברים לא הגזמתם??
א. למען ההגינות, לא אני כתבתי את המשפט שציטטת, אלא זה ציטוט ממני שאני ציטטתי מה שמישהו כתב בפורום לתורה.
ב. וזה העיקר: כשתהיה בסיטואציה כזו - תדבר!!!!!

להתעמק

משתמש פעיל
עריכה תורנית
אתה מכיר אותי??? לא,
אני אדם שמזכה את הרבים מאד ב"ה, בהרבה תחומים ועניינים, ומוציא את כל מרצי לזכות את הרבים, בהמון חלקים.
וכאן בסיפור הזה ספציפית שהכעיס אותי נורא, החלטתי ללכת עד הסוף.
פרסמתי את זה בכל במה אפשרית, שלחתי להמון עיתונאים, אבל לא יודע אם הם יפרסמו את זה.
אני מנסה להשיג ולאתר את כל הנוסעים האחרים באוטובוס, חבל מאד שבנסיעה עצמה לא אספנו מספרי טלפון אחד מהשני.
כל הכבוד לך.
כנראה שכל המצטדקים לא נוסעים הרבה בתח"צ, כי אם הם היו נוסעים הרבה, הם היו יודעים שההתנהגות האלימה של הנהגים כלפי הנוסעים הם מעשים שבכל יום, ללא קשר להתנהגות מטופשת של נוסע כזה או אחר.

יש כזה שם???

משתמש מקצוען
ההוא מפורום לתורה הוסיף וכתב דבר נכון:

דברי פי חכם חן. ואוי לנו כי זו המציאות, אבל היטבת להגדיר ולבטאות את תחושות רבים מאיתנו!!!

אני שמח לשמוע שזו תחושת רבים, אך אם כן צריך גם לקחת אותה למעשה. בדרך כלל כשקורה התעללות כזו, אני זועק על הנהג בקול גדול, רוב האנשים מתבוננים בי כאחד המתמיהים, וחלקם אף משתיקים אותי, שלא אעשה מהומות מיותרות. מאידך, כשאני חווה את ההתעללות מהצד החיצוני של האוטובוס, פעמים רבות אני רואה אנשים שרואים זאת היטב, אך מסתכלים עלי בעיניים גדולות ולא עושים מאומה. אם תהיה לזה יותר מודעות, האנשים שבתוך האוטובוס יעזרו לאנשים שבחוץ, וכשאותם אנשים יהיו בחוץ יקבלו גם הם עזרה. 'ואהבת לרעך כמוך', במובן הפשוט ביותר.

ילדות ירושלים

משתמש פעיל
יאללה חברים לא הגזמתם??
סליחה????
זה לא נראה לך חוצפה?
יש אנשים טובים שבין כל שאר הדברים החשובים שהם עושים בחיים, הם עושים חסד עם אנשים ועם עצמם.
אף אחד לא בקש ממך לעשות את זה
אבל ללעוג לאחרים?

וסתם מעניין, את/ה נוסע הרבה בתחבורה ציבורית?

ליטאי פשוט

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
יאללה חברים לא הגזמתם??
יכול להיות שמעולם לא נקלעת לסיטואציה כזאת?
כשתהיה בן ערובה של נהג האוטובוס, אז נראה אותך...
נ.ב. זה לא באופן אישי....

תולעת ספרים ראשית

משתמש מקצוען
את השם שלו אני לא יודע,
אבל אפשר לשלוח תלונה למשרד התחבורה, לקווים, לנהג שהסיע את קו 210 מב"ב לק"ס בשעה 22:00.
תעשו טובה, מי שיש לו קצת זמן לעזור לאחיו מעם ישראל, תשלחו מייל, פקס, מה שאתם יכולים.
ואולי בזכות זה משהו יזוז.
בשמחה!!!
אשלח במייל, לאיזו כתובת?
אשלח מכמה מיילים...

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כז

א לְדָוִד יְהוָה אוֹרִי וְיִשְׁעִי מִמִּי אִירָא יְהוָה מָעוֹז חַיַּי מִמִּי אֶפְחָד:ב בִּקְרֹב עָלַי מְרֵעִים לֶאֱכֹל אֶת בְּשָׂרִי צָרַי וְאֹיְבַי לִי הֵמָּה כָשְׁלוּ וְנָפָלוּ:ג אִם תַּחֲנֶה עָלַי מַחֲנֶה לֹא יִירָא לִבִּי אִם תָּקוּם עָלַי מִלְחָמָה בְּזֹאת אֲנִי בוֹטֵחַ:ד אַחַת שָׁאַלְתִּי מֵאֵת יְהוָה אוֹתָהּ אֲבַקֵּשׁ שִׁבְתִּי בְּבֵית יְהוָה כָּל יְמֵי חַיַּי לַחֲזוֹת בְּנֹעַם יְהוָה וּלְבַקֵּר בְּהֵיכָלוֹ:ה כִּי יִצְפְּנֵנִי בְּסֻכֹּה בְּיוֹם רָעָה יַסְתִּרֵנִי בְּסֵתֶר אָהֳלוֹ בְּצוּר יְרוֹמְמֵנִי:ו וְעַתָּה יָרוּם רֹאשִׁי עַל אֹיְבַי סְבִיבוֹתַי וְאֶזְבְּחָה בְאָהֳלוֹ זִבְחֵי תְרוּעָה אָשִׁירָה וַאֲזַמְּרָה לַיהוָה:ז שְׁמַע יְהוָה קוֹלִי אֶקְרָא וְחָנֵּנִי וַעֲנֵנִי:ח לְךָ אָמַר לִבִּי בַּקְּשׁוּ פָנָי אֶת פָּנֶיךָ יְהוָה אֲבַקֵּשׁ:ט אַל תַּסְתֵּר פָּנֶיךָ מִמֶּנִּי אַל תַּט בְּאַף עַבְדֶּךָ עֶזְרָתִי הָיִיתָ אַל תִּטְּשֵׁנִי וְאַל תַּעַזְבֵנִי אֱלֹהֵי יִשְׁעִי:י כִּי אָבִי וְאִמִּי עֲזָבוּנִי וַיהוָה יַאַסְפֵנִי:יא הוֹרֵנִי יְהוָה דַּרְכֶּךָ וּנְחֵנִי בְּאֹרַח מִישׁוֹר לְמַעַן שׁוֹרְרָי:יב אַל תִּתְּנֵנִי בְּנֶפֶשׁ צָרָי כִּי קָמוּ בִי עֵדֵי שֶׁקֶר וִיפֵחַ חָמָס:יג לוּלֵא הֶאֱמַנְתִּי לִרְאוֹת בְּטוּב יְהוָה בְּאֶרֶץ חַיִּים:יד קַוֵּה אֶל יְהוָה חֲזַק וְיַאֲמֵץ לִבֶּךָ וְקַוֵּה אֶל יְהוָה:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

מנדלה במטבח • אתגר 53

לוח מודעות

למעלה