התייעצות דירות לשבת תמורת תשלום-כבר אין חסד?

מצב
הנושא נעול.

אדריכלית לאה

משתמש רשום
הרבה פעמים אנחנו צריכים לסוע לשבת לקרובי משפחה -הורים שלי או של בעלי- שאין אצלם מקום ללינת לילה
כל פעם מחדש אנחנו צריכים לחפש דירה לשון בה
יצוין שאנחנו זו"צ ללא ילדים.... לא מביאים איתנו אוכל וכד'
וקשה מאד מאד למצוא-וגם מי שמסכים רק תמורת תשלום מכובד! (כשבכל הבניינים באזור יש לפחות חמש יחידות דיור בכל בניין)
אני נתקלת לאחרונה בעוד ועוד אנשים ש-או לא עונים לטלפון אם מבינים למה אנחנו מתקשרים או דורשים אפילו 250 ש"ח על אירוח כזה!!
ושוב, לא מדובר על להשאיר דירה למשפחה גדולה שזה בכלל חסד עצום ועזרה גדולה מאד
מדובר על להשאיר דירה לזוג! בלי לפרוס מצעים, בלי חשש שדברים ישברו או יתלכלכו... (כמובן שתמיד השארנו נקי לחלוטין....)
מה קרה פתאום שאנשים לא מוכנים לעשות חסד?
זה הגיוני שכמעט כל שבת נצטרך להוציא כזה סכום?
מציינת שאנחנו תמיד מחפשים למי להשאיר את הדירה ומעולם לא הסכמנו לקבל כסף...

שישפן

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
אני ממש לא מסכימה עם מה שכתבת, גם אני מתארחת בשבתות מידי פעם ומשכירה דירה, למה שיתנו לי בחינם?! אפילו שאתם זוג צעיר בלי ילדים עצם זה שמישהו נכנס להם לבית ויושן שם ומסתובב, זה מספיק חסד גדול בכלל להסכים להכניס אנשים זרים לבית שלך.
ואשריכם אם יש לכם אפשרות להשאיר בית בחינם. יש אנשים שמתפרנסים מזה.
אציין שאני לא מסוגלת כלל שיכנסו אלי הבייתה, ואני תמיד מעריכה את אלו שכן נותנים.

נועה ב

משתמש מקצוען
בגלל שאתם זוצ
למשפחה גדולה מאוד קשה להשאיר דירה
לגמרי
אם היית יודעת מה זה לארגן דירה כשיש לך ילדים סביבך
כשאני כבר יוצאת לשבת
אני משאירה את הבית כמותשהו
ממש לא בקטע של לתקתק למשהו אחר
כשיש תשלום זה (לפעמים)מעודד אותי לקרוע את עצמי וחוץ מלארגן ולהתארגן מוקדם גם לעשות פסח בבית, לארגן מזוודה, לדאוג שהילדים יהיו ביום שישי בגינה, אחרת חבל על כל העבודה
וכיון שהמצוקה בחיפוש דירות באמת עצומה, מוכנה לעשות את זה אפילו שזו קריעה
לא חושבת שזה פחות חסד
וקחי בחשבון את עלויות המזגן בקיץ/חורף
לעצמי אני מדליקה על שעון שבת
וחוזרת במוצש ומגלה שהזוג המתארח החליט שכשהוא חוזר מההורים הוא אוהב שהבית כבר קר ונעים
ובכלל אין להם חשק שזה יכבה מדי פעם
אז ביטלו את השעון, גם בסלון גם בחדר..
ולא חסר סיפורים שמוציאים את כל החשק מחסד שגובה ממני הרבה כוחות, כסף ועצבים
כשיש תשלום לפעמים שווה לי עם כללי השכרה ברורים

%IOO

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כל אחד עושה חסד שמתאים לו - ונוח לו.
להשאיר דירה נקייה ולצאת לשבת זה מאוד מאוד קשה!
אני לא עושה את זה גם בתשלום! אפילו ב1000 ש"ח לא הייתי מסכימה!
זה על חשבון בעלי והילדים - צעקות על כל תזוזה וליכלוך לפני היציאה שגם ככה קשה מאוד!
ומה שהכי מעצבן - אח"כ עוד מקבלים דשי"ם שהכיריים אצל משפחת X Y Z היה מה זה מלוכלך - ממש מגעיל.....
תגידי לי למה כן לתת את הדירה?

ליטאי פשוט

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
אנחנו נתנו דירה בשבת שעברה וכשחזרנו הרגשנו שחדר השינה קר מאוד, התברר שהזו"צ הנחמד שקיבל את הדירה הפעיל מזגן על 17 במשך כל השבת ולא טרח אפילו לכוון את השעון שבת (שהיה מחובר למזגן)
תשלום? הם אפילו לא חשבו לתת...
(וזה לא יעצור אותנו מלהמשיך לתת בחינם, שאף אחד לא יטעה)

%IOO

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
אנחנו נתנו דירה בשבת שעברה וכשחזרנו הרגשנו שחדר השינה קר מאוד, התברר שהזו"צ הנחמד שקיבל את הדירה הפעיל מזגן על 17 במשך כל השבת ולא טרח אפילו לכוון את השעון שבת (שהיה מחובר למזגן)
אני חזרתי פעם בראשון בבוקר, וכל המזגנים בבית עדיין נשארו דלוקים על 16. כולל חדר שינה, סלון ומטבח

ק'סניק

משתמש מקצוען
לא הבנתי המזגן נשאר דולק??

byy

תכנון ועיצוב פנים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הרבה פעמים אנחנו צריכים לסוע לשבת לקרובי משפחה -הורים שלי או של בעלי- שאין אצלם מקום ללינת לילה
כל פעם מחדש אנחנו צריכים לחפש דירה לשון בה
יצוין שאנחנו זו"צ ללא ילדים.... לא מביאים איתנו אוכל וכד'
וקשה מאד מאד למצוא-וגם מי שמסכים רק תמורת תשלום מכובד! (כשבכל הבניינים באזור יש לפחות חמש יחידות דיור בכל בניין)
אני נתקלת לאחרונה בעוד ועוד אנשים ש-או לא עונים לטלפון אם מבינים למה אנחנו מתקשרים או דורשים אפילו 250 ש"ח על אירוח כזה!!
ושוב, לא מדובר על להשאיר דירה למשפחה גדולה שזה בכלל חסד עצום ועזרה גדולה מאד
מדובר על להשאיר דירה לזוג! בלי לפרוס מצעים, בלי חשש שדברים ישברו או יתלכלכו... (כמובן שתמיד השארנו נקי לחלוטין....)
מציינת שאנחנו תמיד מחפשים למי להשאיר את הדירה ומעולם לא הסכמנו לקבל כסף...
ההורים גרים ביחידת דיור? אין להם חדר לארח?

יוסייוסייוס

משתמש מקצוען
תארו לעצמכם שלא היה מקובל להשכיר דירה.
אלא רק בחינם [מה איכפת לבעלי הדירה שמישהו גר שם].
מצב זה היה גרוע מאוד כי כל מי שהיה מעוניין לשכור דירה, לא היה מוצא דירה לשכור.

כסף הוא פתרון ולא בעיה.

טוב שישכירו בכסף את הדירות לשבת, כך המתארחים ימצאו דירות.
================
להרבה מאוד אנשים מאוד קשה לתת דירה.
וישנם רבים שאפילו בתשלום לא היו מסכימים.

אדריכלית לאה

משתמש רשום
1. דובר על לבקש יחידות מזוגות צעירים ולא ממשפחות-ממשפחות אני בהחלט יכולה להבין שיותר קשה, אפילו לא מנסה (והם מבקשים לפחות 500 ש"ח על הדירה לשבת)
יחידה זה לא דירה, בד"כ הריהוט לא שלהם הכל מושכר ובד"כ לא מידיי מפואר אם בכלל... הרוב אפילו מוזנח
2. בהחלט מסכימה עם הרעיון של להשאיר 50 ש"ח על כיסוי הוצאות המזגן-כשנותנים לנו בחינם בד"כ אנחנו משאירים.
3. להורים דירות קטנות וברגע שיותר מזוג אחד מגיע להתארח זה לא אפשרי, בכל מקרה א"א להמשיך לישון בוקר או בצהריים כשהבית הומה -אחרי שרגילים לשקט של יחידת דיור
4. גם השכירות שלנו עולה הון!!! גם אני עובדת מאד קשה בשביל הפרנסה.
5. פעם לא היה מושג כמעט של לבקש כסף על דירה

חרישאי

משתמש מקצוען
נושא לוהט.
בתור זוצ לשעבר וזוג פלוס 2 היום, שהורידו תדירות נסיעות להורים משמעותית בגלל הנ"ל ומאידך משתדלים לתת כל אימת שמתבקשים.
א. קשה מאד לתת את הדירה, ההתארגנות במיוחד עם ילדים הופכת להיות סיוט מתמשך, והחופש שאנחנו לעיתים מצפים לו כשנוסעים יורד עשרות מונים.
ב. מקובל מאד להשאיר באזור 50 שח פלוס מכתב פלוס שוקולד או חבילת רבע לשבע וכדו’.
לא תמיד השארנו כסף, אבל משתדלים מאד לא לשכוח, המינימום הוא שהמארחים לא יצאו מופסדים כספית.
ג. הייתה תקופה שהיינו משלמים 200 שח ליחידה ליד הורי, לא חושב שזו הייתה הגזמה, בסוף זה בהחלט דורש מאמצים מעבר לגדר הרגיל.
ד. מתארחים - השאירו נקי, קחו איתכם את הזבל, אם לכלכתם ממש תעבירו סמרטוט, נקו את האסלות, תשתדלו לא לנשנש יותר מדי בבית החזירו הכל לקדמותו, והכי חשוב אל תחטטו בארונות, בחיים, גם לא סתם לפתוח דלתות.
ה. מארחים - כדאי שתשאירו פתק עם הוראות מה אפשר להשתמש (קפה סוכר חלב תרמוס וכדו’), וכמובן טלפון למקרה הצורך.
ו. אם ביקשתם ממישהו דירה לשבת, אל תעבדו עליו כמה נפשות אתם, אם הם מוכנים לארח זוג ודחפתם להם זוג פלוס ארבע זה ממש חוצפה וגזל ועתידים אתם לתת את הדין. כמו כן אל תנג’סו למי שמתחמק.
הנ"ל נכתב מניסיון אישי, אני משתדל תמיד לתת את הדירה, וברוב המקרים הדירה לא ריקה בשבתות, רק בוא נוודא שזה ימשך

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כט

א מִזְמוֹר לְדָוִד הָבוּ לַיהוָה בְּנֵי אֵלִים הָבוּ לַיהוָה כָּבוֹד וָעֹז:ב הָבוּ לַיהוָה כְּבוֹד שְׁמוֹ הִשְׁתַּחֲווּ לַיהוָה בְּהַדְרַת קֹדֶשׁ:ג קוֹל יְהוָה עַל הַמָּיִם אֵל הַכָּבוֹד הִרְעִים יְהוָה עַל מַיִם רַבִּים:ד קוֹל יְהוָה בַּכֹּחַ קוֹל יְהוָה בֶּהָדָר:ה קוֹל יְהוָה שֹׁבֵר אֲרָזִים וַיְשַׁבֵּר יְהוָה אֶת אַרְזֵי הַלְּבָנוֹן:ו וַיַּרְקִידֵם כְּמוֹ עֵגֶל לְבָנוֹן וְשִׂרְיֹן כְּמוֹ בֶן רְאֵמִים:ז קוֹל יְהוָה חֹצֵב לַהֲבוֹת אֵשׁ:ח קוֹל יְהוָה יָחִיל מִדְבָּר יָחִיל יְהוָה מִדְבַּר קָדֵשׁ:ט קוֹל יְהוָה יְחוֹלֵל אַיָּלוֹת וַיֶּחֱשֹׂף יְעָרוֹת וּבְהֵיכָלוֹ כֻּלּוֹ אֹמֵר כָּבוֹד:י יְהוָה לַמַּבּוּל יָשָׁב וַיֵּשֶׁב יְהוָה מֶלֶךְ לְעוֹלָם:יא יְהוָה עֹז לְעַמּוֹ יִתֵּן יְהוָה יְבָרֵךְ אֶת עַמּוֹ בַשָּׁלוֹם:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

הווי משפחתי • 4

לוח מודעות

למעלה